CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: asteruk

Aneka Resepi Sandwich untuk jualan

meatloaf tu dlm die 6 keping aje.mahal la.

krukx posted on 18-2-2013 10:40 AM
pada pendapat aku la kan...leceh je guna sandwich maker ni..
kau nak bakar time org order ke atau b ...

aku mmg nak buat sandwich telur, sardin tu sbb jimat kos cuma aku fikir pasal faktor masa, kepakaran gak

masa - aku student, xde masa nak spend time lama2 utk buat inti tu sume, klu beli meatlof, cheese ni aku just masukkan je dlm roti tu then siap, lg satu benda ni aku nak kena bangun pagi2 buat

kepakaran - aku lelaki, xpernah masak seumur hidup, mmg la lama2 nanti pandai la kan nak buat sandwich yg sedap, tp sementara nak pandai tu customer2 nak makan sandwich org yg baru cuba2 nak buat sandwich pastu xsedap ke? bak kata omputih "first impressions are lasting impressions". klu mula2 aku buat dah tak berapa nak sedap, camne nak ada loyal customer utk beli sandwich aku. aku nak bisnes ni bertahan smpai aku abis study. aku risaukan consistency rasa sandwich aku tu. taknak la arini tak sedap, esok sedap, lusa tak sedap, tulat sedap pulak

pasal yg guna sandwich maker tu aku baca kat blog 1001resepi dia pun buat bisnes guna resepi ni la. anta kat kawan2 kelas sekolah anak dia. ramai kawan2 dia puji sedap then aku rasa ok kot

damiqula posted on 18-2-2013 10:59 AM
meatloaf tu dlm die 6 keping aje.mahal la.

based on gambar yg ditangkap oleh @airwickss meatloaf yg plg murah rm4 camtu

so rm4 bahagi 6 = satu meatloaf harga dlm rm 0.70 la camtu.

klu beli roti yg plg murah buat stok then simpan dlm peti ais mcm yg @ninoZ cakap rasanya should be okay kot cost dia

ke awak rasa camne?

asteruk posted on 18-2-2013 04:49 PM
aku mmg nak buat sandwich telur, sardin tu sbb jimat kos cuma aku fikir pasal faktor masa, kepakar ...

ahkak xtau la org lain.tp kalo ahkak,meatloaf tu ahkak rebus jugak dik sebelum boh kat roti.ntah bakteria ape ade kan.

mcm gak sosej,ade ke org terus mkn mentah?so tetap kena ade periuk gak.

damiqula posted on 18-2-2013 05:02 PM
ahkak xtau la org lain.tp kalo ahkak,meatloaf tu ahkak rebus jugak dik sebelum boh kat roti.ntah b ...

uwaaaaaaaa dah la saya ni xreti memasak. makin konpius pulak sy bila dengar resepi yg mcm2 versi ni. ada yg soh letak merjerin kat luar, ada soh letak dlm, ada soh bakar guna sandwich maker, ada cakap takyah, ada soh potong kulit roti coklat tu yg kat tepi, ada yg soh biarkan. uwaaaaaaaaaaaa

calling for @airwickss @ninoZ and everyoneeeeeee

ada problem baru lak. meatloaf ni kena rebus dulu ke camne? klu mmg kena rebus kenapa xbgtau awal2. seb bek damiqula bgtau, klu x saya mmg masukkan je dlm roti, saya tak reti memasak, saya perlukan penerangan a-z, hatta nak sapu marjerin guna apa pun sy taktau Last edited by asteruk on 18-2-2013 05:13 PM

Comments

asas cold cuts, cured meat tak perlu dimasak tapi kalau tak yakin..celurlah kejap  Post time 18-2-2013 11:04 PM
kalau masak guna oven or sandwich maker, takyah masak dulu pun tak pa majerin letak luar dan dalam tu ikut keperluan sandwich jenis apa yang kita buat. kulit roti ikut suka nak potong ke dak  Post time 18-2-2013 10:53 PM

kenapa rasa cam kelakar je

Follow Us
damiqula posted on 18-2-2013 05:02 PM
ahkak xtau la org lain.tp kalo ahkak,meatloaf tu ahkak rebus jugak dik sebelum boh kat roti.ntah b ...

betul2 .......

sebelum ko jual sandwich sardin tu cuba ko buat dulu makan sendiri ngan member2 rasa nya cam mana...kalau tak sedap improve tang mana-mana yg patut, pastu buat lagik sampai ok

..so sebelum jual kaedahnya ko buat eksperimen jadi tak ada timbulnya masalah ko jual kali pertama tak sedap pastu baru nak improve...tu taktik salah so memang betul lah mcm ko kata siapa nak beli lagi even sandwish ko dah improve depa bukan tahu kan..yg tahu beli kali pertama tak sedap...cam mana nak konsisten

cookies_raya posted on 18-2-2013 06:35 PM
kenapa rasa cam kelakar je

ampun. aku mmg serius

cookies_raya posted on 18-2-2013 06:36 PM
betul2 .......

so meatloaf tu mmg WAJIB kena rebus dulu la ek? istilah "tak rebus pun boleh je" mmg tak logik langsung?

kalau jawapan dia WAJIB kena rebus dulu meatloaf tu, tlg ajar aku camne nak rebus

lg satu bg aku resepi plg mudah sekali nak buat sandwich sardin, yg tak perlu menggunakan kuali, kiranya just amik sardin tu then buang sos ek? pastu masuk dlm roti, masuk dlm sandwich maker pastu dah siap???? ok je kan????

asteruk..cuba resepi ni..

kebetulan, akak pon mencari resepi sandwich (memang x pernah buat sebelum ni) ni pon sbb anak2 yg cakap mama x pernah buat sandwich pun ..beli pon jarang2..sekali diorg dah suka alamak memang kena buat sendiri lah plak..jimattt..hehe

okey ni resepi yg akak jumpa..sedap dan senang..tp diorg x minat lah nak berbwng2 , tomato bgai..letak apa yg diorg suka je lah..tp akak berpandukan resepi nih..

credit to http://maharani-kecik.blogspot.c ... andwich-sardin.html

Sandwich Sardin

Bahan-bahan:

6-8 keping roti putih*
Marjerin*
Mayonis - anggaran 1/3 cawan
1 biji bawang besar saiz sederhana – dipotong dadu kecil
1 biji tomato – didadu
1 tin kecil sardin – ditos sosnya
1 biji cili api – cincang halus
Sekeping keju cheddar – optional
Daun salad – optional
Sedikit garam dan gula – jika perlu

Cara-cara:
- campur semua bahan kecuali yang bertanda * dalam satu mangkuk. Siap.
- sapu marjerin atas roti
- letak sikit inti tadi, telangkupkan satu keping roti lagi di atasnya.
- boleh dipotong 3 segi atau memanjang.
- dah boleh di makan.

p/s: Salad dan cheddar tu boleh dicincang kasar atau diletak sekeping-sekeping antara 2 keping roti.

Senang je. Tapi dulu saya panaskan dalam sandwich maker sejurus sebelum loceng rehat berbunyi. Makan panas-panas, roti masih rangup lagi. Yum yummm…

Mayo yang sedap brand kewpie (kat jusco ada) ...i selalu beli yang merah...kalau nak light version boleh beli yang hijau..anyway kalau cold cuts tak perlu nak masak...tapi bila nak sediakan kena terus sedia sandwich and terus makan tak boleh biarkan kat suhu bilik terlalu lama.

Anyway meatloaf ayamas macam cold cuts juga...tak perlu masak boleh makan terus...bila dah disediakan jangan dibiarkan pada suhu bilik terlalu lama...walaupun sudah dikatakan cured...

Dedulu masa zama i belajar...masak segala benda dalam periuk nasi...goreng keropok, goreng nasi, masak sup, masak ayam berlauk semua dalam periuk nasi...kita orang tahan suis tu dengan sudu sebab periuk nasi ni bila dah sampai suhu tertentu dia akan switch pada mode keep warm...hehehe

munchkin posted on 19-2-2013 01:09 AM
Mayo yang sedap brand kewpie (kat jusco ada) ...i selalu beli yang merah...kalau nak light version b ...

cold cuts tu apa? mcm mana kita nak tau samada meatloaf tu cold cuts atau tak?

saya buat sandwich ni utk dijual. so boleh ke kalau sandwich dgn meatloaf tu bertahan sampai petang or mlm? sandwich tu saya masukkan dalam plastik dan staple sampai kedap udara..

asteruk posted on 18-2-2013 05:10 PM
uwaaaaaaaa dah la saya ni xreti memasak. makin konpius pulak sy bila dengar resepi yg mcm2 versi n ...

ninoZ  asas cold cuts, cured meat tak perlu dimasak tapi kalau tak yakin..celurlah kejap  [color=#999999 !important]Post on 18-2-2013 11:04 PM

ninoZ  kalau masak guna oven or sandwich maker, takyah masak dulu pun tak pa majerin letak luar dan dalam tu ikut keperluan sandwich jenis apa yang kita buat. kulit roti ikut suka nak potong ke dak  [color=#999999 !important]Post on 18-2-2013 10:53 PM

saya nak masak guna sandwich maker, so takyah la masak meatloaf tu dulu kan..

saya nak jual sandwich cheese ngan sandwich daging meatloaf.. kedua2 jenis sandwich ni kena letak mayonis ke kat bahagian dalam kedua2 belah roti.. atau camne?

lagi satu boleh je kan sandwich ni bertahan dari pagi sampai petang or malam kan? sbb saya akan pack dlm plastik dan staple sampai takde udara leh masuk.. Last edited by asteruk on 19-2-2013 01:48 AM

dzahra posted on 18-2-2013 10:21 PM
asteruk..cuba resepi ni..

kebetulan, akak pon mencari resepi sandwich (memang x pernah buat sebel ...

tq kak.. akan dipertimbangkan

munchkin posted on 19-2-2013 01:12 AM
Dedulu masa zama i belajar...masak segala benda dalam periuk nasi...goreng keropok, goreng nasi, mas ...

i pun pernah.. goreng cucur adabi, telur goreng dlm periuk nasi

so  jual sandwish cheese  n meatloaf sekali 1 set..iaitu  2 keping roti ..?

kalau satu set sekali kalau me akan letak mayo kat salah satu saja...cos bila makan assume org makan sekali dua-dua jenis serentak .. so rasa mayonis akan mix together semasa makan ..in one bite

pada pendapat saya kombinasi yg sedap. kesukaan saya . sandwich cheese n sandwish sayuran  timun , tomato, salad 1 set...kombinasi yg sedap .in one bite..kalau jual ni boleh untung..sebab sayur kira kos rendah...

kalau sandwish sardin kombinasi dengan sandwish telur memang ngam..

meatloaf n cheese pada me ini sandwish mewah nih kalau nak jual kecil-kecilan...

asteruk posted on 19-2-2013 02:03 AM
i pun pernah.. goreng cucur adabi, telur goreng dlm periuk nasi

Best kan....bila dapat makan tu cam best saja...