CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Sephiroth

Muhammad pendidik unggul?

mashimaru83 posted on 19-2-2013 08:36 PM
Masih lagi tidak menjawab soalan saya. (ya atau tidak?)
Kewajiban yg dimaksudkan ialah seperti  ...
Masih lagi tidak menjawab soalan saya. (ya atau tidak?)

ya atau tidak bukan yg di cari...kamu sendiri nilai
Kewajiban yg dimaksudkan ialah seperti sembahyang. Ibadah sembahyang itu datangnya dari Pencipta bukan? Kalau tidak mengapa kita perlu sembahyang pada Pencipta?

macam saya kata tadi sembayang dan segala ibadah mesti ada 'balance'..
kalau agama kamu ada cara tersendiri, terpulang...

Kamu memberikan contoh menyembah Tuhan dengan satu arah, berpuasa ikut bulan, dan lain-lain adalah taksub. Buktikan bahawa amalan-amalan ini adalah taksub dari kitab bible.

Tidak kah kamu paham lagi, Yesus sudah hapuskan benda2 ini...masih tanya lagi??
mungkin agama kau membenarkan perkara tersebut...itu agama kau....aku tidak mahu ikut..
Berikan bukti dari bible atau kitab-kitab kristian yg membuktikan Yesus telah menghapuskan semua itu.
sila baca Bible dari awal hingga akhir dari  asyik tanya soalan..
[/quote]

[quote]Apakah kriteria utk balance? Doa 3-4 sehari? atau Doa sekali sehari? atau Doa dua kali sehari? Adakah kriteria tersebut terdapat dlm bible? Sila sertakan bukti dari bible.

'faith' saya tidak masalah...ia boleh berdoa atau sembayang 1-2 kali sehari...no problem
Bukankah makan dan minum itu kategori keduniaan? Berikan nama org taksub yg tidak makan dan minum (mengabaikan keduniaan) dan hanya melakukan ibadah spritual.

abis itu? cuba kamu huraikan?
Tunjukkan dalam bible yg mengatakan sehari atau dua hari memadai.
saya dah bagitau, sekiranya kita mempunyai kepercaya kuat, maka 1 sehari atau 2 memadi...

agama kau...mungkin beza tapi kami  lain...

Truth.8 posted on 19-2-2013 09:12 PM
macam saya kata tadi sembayang dan segala ibadah mesti ada 'balance'..
kalau agama kamu ada c ...

Truth.8:
sila baca Bible dari awal hingga akhir dari  asyik tanya soalan..
Saya sudah baca, tetapi tidak jumpa bukti yg mengatakan Yesus telah menghapuskan semua itu.

Truth.8:
'faith' saya tidak masalah...ia boleh berdoa atau sembayang 1-2 kali sehari...no problem
saya dah bagitau, sekiranya kita mempunyai kepercaya kuat, maka 1 sehari atau 2 memadi...
Dalam post saya, saya tidak mengatakan 'faith' kamu bermasalah. Apa yg saya minta ialah bukti dalam bible yg mengatakan sekiranya kita mempunyai kepercayaan kuat, maka 1 sehari atau 2 memadai.

mashimaru83 posted on 19-2-2013 09:27 PM
Saya sudah baca, tetapi tidak jumpa bukti yg mengatakan Yesus telah menghapuskan semua itu.

D ...

jgn cuba  menipu....ada kamu baca pasal Yesus meminta pengikut supaya tidak menyembah ke arah  Baitulmadis di mana ia nya satu amalan yg di buat oleh orang2 yg konon nya beragama dan mengadap  di arah itu utk  sembayang. ada kamu sudah baca atau menipu atau pura2???

ada kau baca di mana  Yesus meminta supaya jgn berdoa berulang kali dan membaca ayat tidak di paham??? saya bagi satu contoh, saya tahu baca hebrew...tak paham....buat apa saya  nak baca hebrew? baik saya baca dlm BM atau english di mana mudah  di paham..

Dalam post saya, saya tidak mengatakan 'faith' kamu bermasalah. Apa yg saya minta ialah bukti dalam bible yg mengatakan sekiranya kita mempunyai kepercayaan kuat, maka 1 sehari atau 2 memadai.

Dalam Bible,  kamu ada baca Yesus meminta umat membaca ayat utk berdoa harian??? ia  tidak sebut menyembah banyak kali ...
saya berdoa pagi dan sebelum tido....itu maksud saya....memadai lah walaupun ia tidak di sebut sebab  'faith' saya bukan agama tapi 'the way of life"

Last edited by Truth.8 on 19-2-2013 10:47 PM

Truth.8 posted on 19-2-2013 10:27 PM
jgn cuba  menipu....ada kamu baca pasal Yesus meminta pengikut supaya tidak menyembah ke arah  B ...

Truth.8:
jgn cuba  menipu....ada kamu baca pasal Yesus meminta pengikut supaya tidak menyembah ke arah  Baitulmadis di mana ia nya satu amalan yg di buat oleh orang2 yg konon nya beragama dan mengadap  di arah itu utk  sembayang. ada kamu sudah baca atau menipu atau pura2???

ada kau baca di mana  Yesus meminta supaya jgn berdoa berulang kali dan membaca ayat tidak di paham??? saya bagi satu contoh, saya tahu baca hebrew...tak paham....buat apa saya  nak baca hebrew? baik saya baca dlm BM atau english di mana mudah  di paham..
Tolong sertakan ayat-ayat dalam bible (chapter and verse). Menyuruh saya membaca bible bukan lah bukti. Kenapa kamu tidak mahu memberikan bukti-bukti tersebut?

Truth.8:
Dalam Bible,  kamu ada baca Yesus meminta umat membaca ayat utk berdoa harian??? ia  tidak sebut menyembah banyak kali ...
saya berdoa pagi dan sebelum tido....itu maksud saya....memadai lah walaupun ia tidak di sebut sebab  'faith' saya bukan agama tapi 'the way of life"
Sekali lagi, tolong sertakan chapter dan verse ayat-ayat tersebut. Jika benar Yesus tidak sebut menyembah banyak kali, Yesus juga tidak melarang penyembahan banyak kali, bukan?

apalah manusia ni, tiap2 hari doa, sembahyang, mintak macam2 kat tuhan, tapi apa yg tuhan nak tak pernah nak tahu, tak malu ke? yang tau meminta sahaja, tapi bila tanya cakap sudah kenal dengan tuhannya, apakah ini cakap2 di mulut shaja? dalam xsedar manusia menilai diri mengikut pandangan orang terdahulu atau pendapat orang lain, tapi bagaimana tuhan menilai manusia tak pernah nak ambil tahu. Inilah sifat sombong.

sedara truth belum juga menjawap soalan ini.

mashimaru83 posted on 20-2-2013 05:58 AM
Tolong sertakan ayat-ayat dalam bible (chapter and verse). Menyuruh saya membaca bible bukan lah ...

Yesus tidak meminta kita berdoa atau sembayang menghala dengan satu arah seperti Baitulmaqis. Ini ayat nya:

Jesus saith unto her, Woman, believe me, the hour cometh, when ye shall neither in this mountain, nor yet at Jerusalem, worship the Father. John4:21

Yesus mengajar cara berdoa: “When you pray, say: Our Father in heaven,hallowed be Your name. Your kingdom come. Your will be done on earth as it isin heaven. Give us day by day our daily bread. And forgive us our sins, for wealso forgive everyone who is indebted to us. And do not lead us intotemptation, but deliver us from the evil one.” (Luke 11:2-

Yesus juga meminta kita  jangan ulang banyak kali ayat2semasa berdoa: But when ye pray, use not vain repetitions, as the heathen do:for they think that they shall be heard for their much speaking.  Matthew 6:7

Bila kita hendak puasa , tidak perlu tunjuk2 ..bagitahu satu dunia kita nak puasa , kalau saya berpuasa , saya suka membuat ia nya macam rahsia dari menunjuk-nunjuk...hanya Pencipat dan saya aja tahu....bukan 'blowing the trumpet', let the whole world know I am fasting" dalam ayat ini juga mengatakan kalau berpuasa secara rahsia, Pencipta akan memberi 'reward" tapi skrg , semua berpuasa menunjuk-nunjuk, buat muka penat sebab puasa, tunggu masa aja untuk bantai makan, tamak kerana nak beli semua makanan kerana sudah puasa satu hari...ini bukan nama nya puasa....puasa kena dengan iklas kerana bersyukur apa yg di kurnaikan di dunia ini kepada umat manusia...tanda berterima kasih pada Pencipta dan hubungan akrab pada Pencipta...

"when you fast, anoint your head and wash your face, that your fasting may not be seen by men but by your Father who is in secret; and your Father who sees in secret will reward you" (Matt 6:17-18a). This is obviously intended to be a regular practice as well: not a one-time thing.

Agama meminta manusia berdoa atau sembayang berulang kali dalam ayat  dan lain. itu nama nya agama. kepercayaan saya bukan  macam itu...ia nya "the way of life"

Jawab secara jujur : tidak kamu nampak negara yang paling mundur adalah negara Islam. Tidak kamunampak negara yang paling korup adalah negara Islam. Tidak kamu nampak, segala inovasi bukan datang dari islam tapi dari Barat dan Jepun.
Kamu tidak boleh menafikan dalam isu ini sebab ia nya adalah kenyataan.

Mungkin  sedikit aja muslims  yang berjaya  ....kamu tahu dinegara ini...paling ramai peguam bukan nya muslims..kamu tahu ramai yang berjaya berniaga dalam Malaysia bukan muslims ...kamu tahu bahawa paling terkaya di Malaysia bukan pun muslim.

Apakah kamu masih buta atau tidak mahu terima kenyataan??? Bekas PM Badawi pernah berkata , negara islam yg paling korup.  ada kah muslim ,  bila pegang kuasa lupa diri??

Last edited by Truth.8 on 20-2-2013 11:17 AM

Follow Us
atiqullah posted on 20-2-2013 09:30 AM
apalah manusia ni, tiap2 hari doa, sembahyang, mintak macam2 kat tuhan, tapi apa yg tuhan nak tak pe ...
apalah manusia ni, tiap2 hari doa, sembahyang, mintak macam2 kat tuhan, tapi apa yg tuhan nak tak pernah nak tahu, tak malu ke? yang tau meminta sahaja, tapi bila tanya cakap sudah kenal dengan tuhannya, apakah ini cakap2 di mulut shaja? dalam xsedar manusia menilai diri mengikut pandangan orang terdahulu atau pendapat orang lain, tapi bagaimana tuhan menilai manusia tak pernah nak ambil tahu. Inilah sifat sombong.

sedara truth belum juga menjawap soalan ini

saya tidak mahu kepercayaan saya sebagai agama...hingga jadi taksub.  macam saya  kata tadi 'the way of life"
apa itu the way of life?  maksud, kita hidup masa kini dengan sederhana aja....percaya dengan Pencipta , berdoa dan seminggu sekali berhenti dlm urusan perniagaan atau kerja dan buat amalan seperti sembayang dan doa hari tersebut....

Truth.8 posted on 20-2-2013 09:43 AM
saya tidak mahu kepercayaan saya sebagai agama...hingga jadi taksub.  macam saya  kata tadi 'the ...

ok, saya faham istilah "the way of life".

tapi, apa peranan kamu selaku manusia yang telah mengenal Tuhan. ? apa tanggungjawab kamu?

atiqullah posted on 20-2-2013 10:08 AM
ok, saya faham istilah "the way of life".

tapi, apa peranan kamu selaku manusia yang telah men ...

mungkin tanggunjawab kamu  berbeza sikit dari saya kerana kau mengamalkan     dgn agama...membuat haji, membotakan kepala dan sebagainya....

kepercayaan saya tidak perlu botakan kepala  atau 'circle ' ojek.....
kita percaya Pencipta dengan yakin tanpa membuat amalan seperti botak dan sebagai nya

Last edited by Truth.8 on 20-2-2013 10:27 AM

Truth.8 posted on 18-2-2013 04:18 PM
bila dah kenal  DIA......kita sentiasa bersyukur.... sentiasa ingatkan DIA...berdoa , sembayang da ...
bila dah kenal  DIA......kita sentiasa bersyukur.... sentiasa ingatkan DIA...berdoa , sembayang dan takut dengan DIA  sebab ada larangan yg harus di patuhi.....bila kita sudah ada ciri2 macam ini, maka kita tidak sesat..

berdoa dan sembayang bukan 4 atau 5 kali sehari....memadai 1 atau 2  kali sehari....

bila seorang manusia tidak  kenal DIA,,,,,dia sentiasa dalam kesusahan...walaupun byk duit...hidup tak senang , tak aman, sentiasa bala demi bala...muka akan hilang seri , buncit perut, gelisah, sedih, murung dan mcm-mcm lagi...

bila kita kenal DIA...kita  dpt kawal diri kita dari benda2 negative...bukan 100% tapi sekurang-kurang kita dpt kawal  sedikit sebanyak...

Ramai orang mengaku mengenal DIA, iaitu tuhan dimana mempunyai 99 nama dalam islam.

Walaupun dalam agama selain islam menyebut DIA dengan nama lainnya, itu tak menjadi permasaalahan, kerana DIA tetap DIA.

Berkenaan cara beribadah, setiap agama ada kaedahnya tersendiri, dan islam dah gariskan beribadah wajib 5 kali sehari, itu adalah kewajiban yg telah diperintahkan oleh DIA pada umat islam, jadi sebagai umat islam, kene la patuh pada perintahNYA. Tak boleh suka suka kurangkan...

Bila mengenal DIA, tak semestinya terlepas dari kesusahan, sebab ramai yg rapat dengan DIA pun terus di uji...

Yg penting, ikutlah ajaran agama masing masing, tak payah sibuk sibuk nak komen agama yg bukan dianuti....

Last edited by hantukiller on 20-2-2013 10:48 AM

hantukiller posted on 20-2-2013 10:43 AM
Ramai orang mengaku mengenal DIA, iaitu tuhan di mempunyai 99 nama dalam islam.

Walaupun dalam  ...
Berkenaan cara beribadah, setiap agama ada kaedahnya tersendiri, dan islam dah gariskan beribadah wajib 5 kali sehari, itu adalah kewajiban yg telah diperintahkan oleh DIA pada umat islam, jadi sebagai umat islam, kene la patuh pada perintahNYA. Tak boleh suka suka kurangkan...

itu adalah agama kamu lah...kami tidak ikut macam itu...kalau itu cara agama kamu....terpulang

Bila mengenal DIA, tak semestinya terlepas dari kesusahan, sebab ramai yg rapat dengan DIA pun terus di uji...

masa saya remaja dulu, memang saya di landa macam2 kesusahan dan bala....itu tidak maksud saya abaikan DIA....sekali pun saya tidak  merungut atau tanya DIA kenapa ujian sangat perit ke atas saya......tapi saya percaya ada maksud di sebaliknya.....
macam saya kata  tadi, tiga hari tak makan...minum air kosong....kerja di KFC...tak ada duit....pelanggan membuang  saki baki ayam di piring ....saya masukan dalam 'pocket' dan masuk tandas, makan saki baki di buang...begitu susah saya ketika itu...tidak terlintas utk balik kampung kerana kuat percaya dengan DIA, bahawa ini semua adalah dugan dan ujian utk terus hidup sebagai pengalaman....

Bersyukur pada DIA , kini saya hidup selesa....macam saya kata tadi, umur dah jangkau tetapi masih sihat , awek muda, rezeki dtg tak henti... walau  pun dah selesa....lagi akrab saya dengan DIA....

iklas dengan DIA dan manusia....
walaupun saya berjaya dalam perniagaan , sekali pun tidak lintas utk menipu pelanggan. kenapa? takut murka DIA....

Yg penting, ikutlah ajaran agama masing masing, tak payah sibuk sibuk nak komen agama yg bukan dianuti.

tidak percaya dengan agama....saya percaya 'the way of life'
..bukan sibuk sekadar kongsi pengtahuan  kepada umat manusia....tak salah kan?

Last edited by Truth.8 on 20-2-2013 11:11 AM

Truth.8 posted on 20-2-2013 10:54 AM
itu adalah agama kamu lah...kami tidak ikut macam itu...kalau itu cara agama kamu....terpulang
...

ye, boleh saja, asal jangan sampai menghina pegangan orang lain...

Saya pun berniaga, Alhamdulillah, Allah permudahkan semuanya.....

hantukiller posted on 20-2-2013 10:58 AM

menghina dan teguran lain .....menghina seperti orang muslims jual nasi lemak , karipa itu hina nama ...pada hal, saya hormati manusia berniaga secara rezeki halal walaupun jual nasi lemak, kuih muih atau goreng pisan....orang macam ini saya anggap terhormat kerana susah cari rezeki dengan bersih...hidup mereka sentiasa di berkati...

Saya pun berniaga, Alhamdulillah, Allah permudahkan semuanya.....

berniaga biar bersih ,iklas dan jgn menipu .....orang boleh jadi jutawan hanya dengan menipu...saya pun boleh hidup mewah dan jutawan...hanya menipu atau menjual produk konon nya ia nya bagus ...hakikat...ia nya 'scam'....penipuan ini lah membuat manusia sakit penyakit , kerap kali ke hospital, murung, sedih , hilang selera makan.....banyak duit...hidup tak senang...akhirnya dia meninggal dunia dengan hidup yang penuh peninpuan.....walaupun dia membuat amalan  keagamaan tapi tidak di balas oleh DIA..

Last edited by Truth.8 on 20-2-2013 11:15 AM

botak haji atau apa2 itu yang menyata atau nmpk, bukan persoalan, sebab mmg kamu pun tidak mengamalkannya. kan? itu perbezaan.

tapi, kamu selaku org yang mengatakan kamu itu kenal Pencipta Semesta Alam, adakah memadai dengan hanya kamu melahirkan rasa syukur di hati shja? Sekali lagi, kamu yg mengatakan kamu kenal sang pencipta, dimakah tanggungjawab kamu pada seisi alam ? apa cukupkah hidup dengan baik2 shaja, walau kamu tidak menipu orang, walau kamu tidak berbuat jahat pada makhluk lain, tapi, cuba kamu lihat, diluar sana, apa masalah melanda sekarang ini? kalau bukan kerosakan jiwa manusia hampir keseluruhannya. benar?  kamu mmg dapat hidup dalam keadaan tenang, selesa, aman.. tapi sekeliling kamu? apa yg pencipta telah anugerahkan pada kamu supaya kamu dapat mengaplikasikan alam ini untuk kebaikan alam ini juga. ?

atiqullah posted on 20-2-2013 11:23 AM
botak haji atau apa2 itu yang menyata atau nmpk, bukan persoalan, sebab mmg kamu pun tidak mengamalk ...
botak haji atau apa2 itu yang menyata atau nmpk, bukan persoalan, sebab mmg kamu pun tidak mengamalkannya. kan? itu perbezaan.

ok itu adalah ke agama kamu... masa saya di india...hindu dengan KE AGAMAN mereka pun botak utk byr niat...hmmm itu agama....
tapi saya percaya dalam buku suci hindu dalam vedas, upan tidak menyebut utk botak kepala....kalau saya silap ....boleh madam sepi betul kan...

tapi, kamu selaku org yang mengatakan kamu itu kenal Pencipta Semesta Alam, adakah memadai dengan hanya kamu melahirkan rasa syukur di hati shja? Sekali lagi, kamu yg mengatakan kamu kenal sang pencipta, dimakah tanggungjawab kamu pada seisi alam ? apa cukupkah hidup dengan baik2 shaja, walau kamu tidak menipu orang, walau kamu tidak berbuat jahat pada makhluk lain, tapi, cuba kamu lihat, diluar sana, apa masalah melanda sekarang ini? kalau bukan kerosakan jiwa manusia hampir keseluruhannya. benar?  kamu mmg dapat hidup dalam keadaan tenang, selesa, aman.. tapi sekeliling kamu? apa yg pencipta telah anugerahkan pada kamu supaya kamu dapat mengaplikasikan alam ini untuk kebaikan alam ini juga. ?

kamu tanya soalan ber ulang kali .....sebab masih jauh dari Pencipta....
saya tidak diajar atau di minta utk kenal DIA....dalam keluarga saya...mereka ini 'moderate' aja....
saya masa kecil....suka dengan DIA...

maksud, kena ada panggilan dari DIA....
mungkin mula dengan....pergi ke zoo....melihat binatang ciptan DIA....melihat macam2 binatang yg di cipta oleh DIA....pergi taman negara...lihat....
tanam satu sifat cinta, sayang dan kasih dengan DIA kerana kagum dengan ciptan nya....maka, kamu akan terima panggilan tersebut...kalau kamu menangis....sudah sampai masa kamu dah kenal DIA....masa ini lah kamu  tidak tanya soalan2 macam ini nanti...

semua ini kena buat  dengan hati terbuka dan bersih...

Last edited by Truth.8 on 20-2-2013 11:37 AM

soalan itu tak ada maksud yg lain, soalan itu cukup jelas utk kamu, begitu juga soalan itu pun akan disoal pada tiap2 yg dikatakan mengenal pencipta.

itu lah yg cuba disampaikan, cukupkah sekadar melahirkan rasa cinta dan syg,syukur dan sebagainya, mmg sbgai manusia patut bersyukur atas pemberiannya. dalam alquran pn Allah berfirman "Maka nikmat tuhan yang manakah yang kamu dustakan?" sebanyak 31 kali, dan soalan ini bukan hanya utk orang islam, sekaligus utk org yg dikatakan mengenal DIA. Semua nikmat manusia ambil, tapi apa nikmat yg tdisediakan oleh tuhan untuk jiwa bernama manusia ? malah tidak dihiraukan sehingga keadaan umat manusia sekarang mnjadi begini?  Nikmat sihat,kaya, ketenangan hidup,berpengaruh boleh dikecapi oleh setiap manusia, malah, binatang pun ada nikmat2 begitu, binatang yg sehat, binatang paling kuat dalam kelompoknnya maka dia menjadi ketua dan kaya dengan makanan atau sebagainya, ini semua boleh didapati dengan berusaha. tapi apa yg membezakan binatang dan manusia yang dikatakan mengenal penciptaNYA?

atiqullah posted on 20-2-2013 11:50 AM
soalan itu tak ada maksud yg lain, soalan itu cukup jelas utk kamu, begitu juga soalan itu pun akan  ...

itu lah yg cuba disampaikan, cukupkah sekadar melahirkan rasa cinta dan syg,syukur dan sebagainya, mmg sbgai manusia patut bersyukur atas pemberiannya. dalam alquran pn Allah berfirman "Maka nikmat tuhan yang manakah yang kamu dustakan?" sebanyak 31 kali, dan soalan ini bukan hanya utk orang islam, sekaligus utk org yg dikatakan mengenal DIA. Semua nikmat manusia ambil, tapi apa nikmat yg tdisediakan oleh tuhan untuk jiwa bernama manusia ? malah tidak dihiraukan sehingga keadaan umat manusia sekarang mnjadi begini?  Nikmat sihat,kaya, ketenangan hidup,berpengaruh boleh dikecapi oleh setiap manusia, malah, binatang pun ada nikmat2 begitu, binatang yg sehat, binatang paling kuat dalam kelompoknnya maka dia menjadi ketua dan kaya dengan makanan atau sebagainya, ini semua boleh didapati dengan berusaha. tapi apa yg membezakan binatang dan manusia yang dikatakan mengenal penciptaNYA?

sila huraikan cara  kamu dah kenal Pencipta dan cara macam  mana  kamu membuat amalan utk bersyukur dan berterima kasih dengan si DIA???

post2 sy sblum ini dah menjawab persoalan awk, dari setiap post ada jawapan.

ok, apa kitab yg anda selalu pejari darinya?

atiqullah posted on 20-2-2013 12:18 PM
post2 sy sblum ini dah menjawab persoalan awk, dari setiap post ada jawapan.

ok, apa kitab yg an ...

boleh post lagi sini...panjang sangt thread ini..

ok, aku nak ke gym ...maklum lah sihat dan awek muda ...best betul bila dah kenal si DIA...bukan aja nikmat rezeki di beri...malah awek muda n sihat turut di beri....ini  lah di panggil  hadiah  (pahala) kepada umat manusia yg sudah kenal si DIA  sepenuhnya...
Last edited by Truth.8 on 20-2-2013 12:28 PM

teruskan, sbnrnya, kamu sendiri yg akan menjawab soalan diatas, dan jgn biarkan soalan sangkaan bermain lama2 dalam fikiran . hehe entah mengapa, manusia sekarang kenal DIA melalui bersangka-sangka. . .
sehat, kaya, awek muda.... hurm.. xada beza.. Last edited by atiqullah on 20-2-2013 12:40 PM