CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Sephiroth

Muhammad pendidik unggul?

oh sebenarnya kau pun berniaga di jalanan jugak? baguslah, kerana Nabi Muhammad sewaktu kecil bukan seorang peniaga pasar malam, malah seorang saudagar yg berdagang antara Negara, bukan di pasar malam. Begitu jugak Siti khadijah,hehe Selidik balik keluarga keturunan beliau. Siapa datuknya, pakciknya dan saudara maranya.
Tapi kamu? siapa? entah lah,,aku pun xkenal..

Sephiroth posted on 30-1-2013 08:43 AM
Apa masalahnya? Kalau seseorang itu tak berpelajaran dan menjadi seorang pemimpin, dia akan diperb ...

Ko ni marah kat india ke apa kes ?
Kalau india dipimpin oleh makhluk yg dungu..
Apsal ko tak salahkan agama hindu...?
Apsal ko tak salahkan dewa2 ?
Apsal ko tak jentik jea kemaluan brahmin ?

Sbb tu aku tanya..
Kalau umat melayu (ataupun umat india) jadi bangsa yg bodoh piang, mundur dan berkelahi sesama sendiri..
Adakah itu salah tuhan dan nabi ?

U are a joke..
Memalukan penganut hindu..

atiqullah posted on 30-1-2013 09:06 AM
oh sebenarnya kau pun berniaga di jalanan jugak? baguslah, kerana Nabi Muhammad sewaktu kecil bukan  ...

Ada makhluk tuhan yg sengal ni ingat hidup ni tak adil untuk dia..
Dia ingat hanya dia dan bangsa dia jea yg tau erti hidup susah..
Orang/bangsa lain hidup senang atas kesusahan dia

Ader org melayu di luar sana yg hidup lebih susah dari makhluk tu sebenarnya..
Setakat meniaga pasar malam pun nak kecoh..
Dia tak tau apa yg org lain tempuh dalam hidup dorang..
Dah tu, kalau bangsa melayu islam pun ditindas oleh bangsa melayu islam jugak..
Adakah melayu islam tu nak blame tuhan dan nabi..?
Agama dia ajar itu macamkah

Ada org buat analogi dungu..
Buta huruf = bodoh  

Org2 zaman dulu since depa tak reti tulis baca..
They memorize all the thing by heart..
Berapa byk org2 zaman dulu buat binaan2 yg hebat..
Hang ingat depa tu ada belajar architecture dlm universiti ka?
Penah dengar nama boon siew ?
Penah dengar nama lim goh tong ?
Ini orang dulu sekolah sampai oversea kah ?
Yet, they are successful leader..
Org yg belajar tinggi semua jadi kuli dia...

Hidup tak adil konon...
Puiiiii busuk punya tanggechi..

atiqullah posted on 30-1-2013 09:06 AM
oh sebenarnya kau pun berniaga di jalanan jugak? baguslah, kerana Nabi Muhammad sewaktu kecil bukan  ...

Bodoh ... saya tak berniaga di tepi jalan. Saya berniaga di pasar malam. Ada beza itu.

Muhammad bukannya berniaga tetapi berkerja DI BAWAH Siti Khadijah sehingga umurnya 25 tahun di mana Siti Khadijah menikah dgnnya dan menjadikan Muhammad sbg "partner" dia dlm kehidupan dan perniagaan. Dalam erti kata lain, Muhammad kerja dibawah seorang perempuan dan merupakan tukang salesman lah. Bukan seorang saudagar spt apa yg kau katakan.

Apa halnya aku kena selidik nenek moyang Muhammad utk apa?

by karengkang

Sbb tu aku tanya..
Kalau umat melayu (ataupun umat india) jadi bangsa yg bodoh piang, mundur dan berkelahi sesama sendiri..
Adakah itu salah tuhan dan nabi ?

Memang salah tuhan dan nabi. Agama sepatutnya menbawa manusia ke arah kemajuan dan kemakmuran. Kalau sesuatu agama itu tak mampu berbuat demikian, APA [CENSORED] KAMU IKUT AGAMA DAN TUHAN BODOH MACAM ITU, BODOH?

Orang2 India di India memang mundur dari segi spiritualism, physical dan mental kalau dibandingkan dgn orang keturunan India di Malaysia. Jauh perbezaan antara mereka dan orang Tamil di sini. Kalau mereka nak menyamakan mereka dgn orang Tamil di sini, itu Ego mereka dan orang Tamil di sini tak perlu sangat layan. Sebab utama kenapa terdapat perbezaan itu adalah, orang Tamil di sini memegang erat ajaran agama serta budaya mereka sementara orang India di India pula, bagai kacang lupakan kulit - nak sangat berlagak sbg orang America hitam.

Dlm contoh ini, kita boleh melihat bagaimana seorang kaum (walaupun asalnya sama lebih 100 tahun lalu) boleh berubah begitu beza antara satu sama lain dlm jangka masa pendik dgn berlandaskan agama dan culture. Jadi, sememangnya benar bahawa agama dan kepercayaan seseorang dan kaum menbawa kesan terhadap individual dan masyarakat tersebut dgn umumnya.

Oleh itu, KALAU KAMU KATA ISLAM TAK BAWA SEBARANG KESAN, APA GUNANYA KAMU IKUT AGAMA ARAB ITU? ITU BERMAKNA KAMU SENDIRI MENGAKU ISLAM TAK GUNA SESEN PUN DALAM KEHIDUPAN KAMU.

Follow Us
Sephiroth posted on 30-1-2013 12:59 PM
by karengkang

Jadi ko kena salahkan jugak lar agama hindu ko dah gagal menyelamatkan billion umat hindu yg hidup susah, ditindas dan mundur tu sekali.

Ko tgk india..betapa kotornya..
Betapa ramai orang miskin..
Betapa ramai pelacur..
Hindu kaya perah tenaga hindu miskin..
Sungai gangga menjijikkan...
And the list goes on..
Kesimpulan hindu agama yg gagal..

Dewa hindu satu sen tarak guna jugak lar itu macam..
Dewa hanya muncul zaman dulu kala saja kah ?
Zaman sekarang dewa sudah letih atau mati ?

Dalam islam pun ramai penganut yg bodoh seperti ko..
Ada aku heran ?

Listen ! Listen ! Listen !

Hindu agama yg gagal, mundur dan palsu.

Buta huruf = bodoh piang

Hindu yg ada di malaysia adalah hindu yg benerrr..
Hindu india tipu jugak lar deyyy..
Itu pasal hindia byk mundur jugak..
Ada kotor jugak..
Ada jual itu celah kangkang punya lubang jugak..

Err..hindu malaysia lagi bagus meh ??

Di malaysia org hindu byk yg minda pprt..
Duduk rumah setinggan..
Merempit..
Berlagak nigga..
Hindu yg agak educated pun tak mau campur dgn itu pprt punya hindu..

Owhh itulah hindu yg benerrr...

Apa halnya aku kena selidik nenek moyang Muhammad utk apa?

itu lah kau, baru ada ilmu sikit, dah sombong dan bongkak.   
buat apalah kau nak sombong dengan manusia, ia sama sahaja spt kau sombong dgn tuhan kau. kalau kau mengerti.

Muhammad bukannya berniaga tetapi berkerja DI BAWAH Siti Khadijah sehingga umurnya 25 tahun

oh, mungkin kamu terlepas pandang tentang pakcik Beliau,yang telah mengajar beliau selok belak perniagaan. Pakciknya yang merupakan seorang ahli perniagaan yang menjalankan aktiviti niaga antara negara.

tapi, walau apa pun aku bagitahu, kau tetap akan zalimi diri kau sendiri dengan menutup pancaindra kau.

karengkang posted on 30-1-2013 01:25 PM

Hindu agama yg gagal, mundur dan palsu.

Oi Syaitan, kamu pergi belajar Sejarah Tanah Melayu sikit (kalau ada kemampuan akal lah). Sebelum Islam datang ke Malaysia, nenek moyang kau itu mengikut kelangkang orang2 Hindu juga.

Kami yg mengajar nenek moyang kau turun dari pokok dan pakai pakaian macam manusia. Malangnya, kami tak dapat mengubah perangai kamu yg suka makan belacan sampai boleh menjadi terancat dan terikut agama Islam Arab.

Kami ada tinggalan purba yg bersejarah di Perak, Kelantan, dan di Johor. Ini semua semasa nenek moyang kau masih duduk atas pokok lagi.

karengkang posted on 30-1-2013 01:28 PM

Hindu yg ada di malaysia adalah hindu yg benerrr..

Bukan agama Hindu di India itu palsu. Aku tak cakap sedemikian. Agama Hindu di India itu sudah terpesong dari lunas. Orang India tidak menbaca kitab Bhavagad Gita yg merupakan kitab utama mereka. Mereka juga tidak mengikuti cara hidup orang Hindu spt apa yg digambarkan dlm epik2 spt Ramayana dan Mahabratha.

Mereka juga mengamalkan Sistem Caste yg dibawa oleh British (Divide and Conquer Rule) serta mencampur-adukan agama dgn kepercayaan karut (macam berkahwin dgn haiwan boleh bawa hujan - tak tahu dari mana mereka dapat ilham itu pula).

Sephiroth posted on 30-1-2013 03:23 PM
Oi Syaitan, kamu pergi belajar Sejarah Tanah Melayu sikit (kalau ada kemampuan akal lah). Sebelum  ...

Takyah nak konar lar..nak cerita sejarah plak..puiii
Ko ingat hindu zan purbawara kat tanah melayu ada sembah2 patung cam hindu sebener buat kah ?
Gi tgk bali..itu hindu sesat mengikut hindu haprak malaysia kah ?

Kesimpulannya, hindu agama yg gagal..
Kalau mengikut kayu ko sendiri

by atiqullah

itu lah kau, baru ada ilmu sikit, dah sombong dan bongkak.   
buat apalah kau nak sombong dengan manusia, ia sama sahaja spt kau sombong dgn tuhan kau. kalau kau mengerti.

Aku sombong dgn kau dan manusia lain kerana aku bijak dan berpendidikan. Kalau kau nak menaikan taraf kau setara dgn aku, kamu berusaha lah menaikan taraf hidup dan pendidikan kamu itu.
Kalau kamu itu bodoh, bangang, bahlul, kau nak aku menaikan taraf kau di depan aku ke? Itu baru namanya BONGKAK, Syaitan.

Dan mana ada cakap merendahkan diri kpd manusia bodoh yg lain itu sama dgn merendahkan diri kpd Tuhan? Kau fikir kau ini Tuhan kah?

oh, mungkin kamu terlepas pandang tentang pakcik Beliau,yang telah mengajar beliau selok belak perniagaan. Pakciknya yang merupakan seorang ahli perniagaan yang menjalankan aktiviti niaga antara negara.  

Mungkin Abu Mutalib mengajar Muhammad selok belok mengenai perniagaan - aku akan terima. Akan tetapi fakta Muhammad berkerja dibawah Siti Khadijah tidak berubah. Dalam erti kata lain - Siti Khadijah itu "Sugar Mummy" Muhammad lah.

... tapi, walau apa pun aku bagitahu, kau tetap akan zalimi diri kau sendiri dengan menutup pancaindra kau.

Seorang manusia buta sedang mengatakan aku yg dongkak atas melihat langkit malam yg indah sebagai buta, semata2 kerana dia beranggapan kegelapan tanpa penglihatan adalah sama dgn kegelapan angkasa raya.

Sephiroth posted on 30-1-2013 03:27 PM
Bukan agama Hindu di India itu palsu. Aku tak cakap sedemikian. Agama Hindu di India itu sudah ter ...

Ohh tang islam pandai pulak cakap nenek moyang ko yg bawak agama hindu ke tanah melayu (kononnya)..
Dah tu hindu keparat cam ko nenek moyang saper yg bawak ke sini ?
Bukan hindu pprt hindia camprut jugak ke yg bawak dari tanah tamil nadu ?

Cakap macam orang bodoh..
Tapi nak gak mengaku pandai

karengkang posted on 30-1-2013 03:37 PM
Takyah nak konar lar..nak cerita sejarah plak..puiii
Ko ingat hindu zan purbawara kat tanah melay ...

Agama Hindu gagal? Gagal macam mana itu?

Gagal kerana tak ada Syurga penuh dgn pelacur dgn [Censored] yg boleh ditampal balik?
Gagal kerana tidak menghasilkan orang2 berani bunuh diri kerana nikmat syurga?

Gagal kerana mereka huru hara kerana benda2 yg kecil (spt tudung kepala) dan menjahamkan satu negara (spt di Australia dan Perancis).
Gagal kerana tidak menyuruh pengikutnya menghasilkan dadah yg boleh dijual dan mengunakan duit itu utk berperang?

Gagal kerana tidak menghiraukan saudara mara sendiri yg mati kehausan dan kebuluran di Africa sementara mereka ira2 mengaku mereka yg mati itu bersaudara seagama?

CAKAP? Gagal macam mana itu?

Baru aku tau..
Tinggalan purba kat perak, kelantan ngan johor tu tinggalan nenek moyang hindu haprak made in kalinga dan tamil nadu

Buta huruf = bodoh piang

Mengikut analogy hindu sebenerrr  yg syok sendiri

Haa konar lar lagi..

Kejap cakap mereka tidak mengikut cara hidup macam epik ramayana mahabrata bagai..
Pastu cakap salah pulak bila ada sistem kasta dan kawen dgn haiwan..
Dah tu nak percaya ke tak ni?
Tu semua ada dalam lu punya kitab kepercayaan lu lar..

Lu cakap berbelit2 lar deyy..
Harkk puiii tanggechi..

Ke ko dah lupa dewa rama ka siva ka ..
potong kepala anak dia sendiri sebab ingat bini dia menyundal dgn lelaki lain..
Pastu ganti kepala dengan gajah ..
Sampai ke hari ni lu dgn keturunan nenek moyang lu sembah itu dewa kepala gajah kan ?

Pandai pulak kata umat hindu selain dari dia tu sesat..
Puiiii.. Last edited by karengkang on 30-1-2013 03:58 PM