CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Sephiroth

Muhammad pendidik unggul?

Puiiiiiiiiiiii ...
hindu pprt haprak perasan yahudi kokesen ummah pilihan tuhan paling mulia di muka bumi..

mak aku buta huruf...tapi dia didik aku jadi seorg jurutera dan insan berguna...kalo ikut keling tu mak aku bukan lah seorg pendidik kepada anaknya...itu mcm ka tengkachi...

zamkumis posted on 1-2-2013 03:23 PM
Nampaknya kamu ni semakin menjadi-jadi menghina islam dan nabi muhammad saw, saya bagi warning kep ...

Saya sangat setuju dengan anda dalam bab hina menghina tu.  Perkara itu sungguh tidak wajar diucapkan oleh manusia yang berpendidikan dan bertamadun.

Tapi, kenapa sampai mahu mengancam tangkap menangkap? Inikan forum?

Sephiroth juga sudah banyak kali dihina dan dicaci.  Semua agama dia bantai, kecuali agamanya.

Setiap thread  lebih berwarna-warni jika dia ada.  Ada pro.  Ada kontra.  

Bagi saya, simple saja kalau nak lepas geram dekat dia.  Balas semua caci makinya seperti
yang dilakukan oleh sesetengah forumer.  Agak melampau jika sampai melibatkan pihak
polis.

*tak lama lagi pasti komen saya ini akan dia carutkan*

Truth.8 posted on 1-2-2013 02:26 PM
aku dah promote semua tempat termasuk  chow kit....semua orang hairan sebab  tak percaya umur  ...

hehe..

saya percaya anda seorang yang awet muda sebab anda sangat bersahaja..

Truth.8 posted on 2-2-2013 12:22 PM
i rather promote in chow kit than in india where dirty, no hygiene , cow and cowdung everwhere. ...

You don't "laku" wherever you go. That is because people don't like Devils like you.

norazha posted on 2-2-2013 11:48 PM
mak aku buta huruf...tapi dia didik aku jadi seorg jurutera dan insan berguna...kalo ikut keling tu  ...

Lu bodoh kah? Cuba kamu terangkan apa logik yg kau gunakan utk menyamakan mak kamu dgn Muhammad? Mak kamu seorang pemimpin umat ke?

Mak kamu - kalau tak mendidik kamu dgn betul dan biarkan je kamu hidup tanpa sebarang ilmu, maka dia tak akan berubah selain macam anjing dan kucing. Oleh itu, walaupun dia buta huruf, kerana rasa sayangnya kpd kamu, dia sanggup berusaha menjadikan kamu berilmu.

Tetapi Muhammad pula lain kisah. Dia mengaku dirinya seorang pemimpin umat - akan tetapi dia dilahirkan buta huruf (tak salah), hidup buta huruf (ini salah) dan akhirnya mati pun buta huruf. Al Quran yg dibawanya itu, dia sendiri tak dapat menbaca dan mengesahkan kandungannya. Jadi, macam mana kamu boleh mengaku Al Quran itu apa yg dibawanya sedangkan dia sendiri tak tahu menbaca dan mengesahkannya?

Lagi satu - jawab persoalan ini - adakah kamu nak mengikuti seorang pemimpin buta huruf walaupun kamu berilmu? Apakah logik yg kamu akan gunakan utk jawapan anda itu?

Follow Us
unoryah posted on 3-2-2013 03:49 AM
Saya sangat setuju dengan anda dalam bab hina menghina tu.  Perkara itu sungguh tidak wajar diucap ...

Maaf, terlencung sikit statement anda itu :

Sephiroth juga sudah banyak kali dihina dan dicaci.  Semua agama dia bantai, kecuali agamanya.

Semua agama aku bantai, TERUTAMANYA agama aku sendiri. Ini kerana aku tak mahu generasi muda yg mengikuti agama aku menjadi bodoh dan terikut2 apa yg dibawa oleh setengah pihak yg mengaku diri mereka alim (spt apa yg berlaku dlm agama lain, termasuk Islam).

Bagi ku, alat yg paling mustahak mengenali Tuhan bukannya kitab2 - tetapi AKAL dan MINDA. Aku nak generasi kaum aku berfikir apa itu betul dan salah dan menganalisa SETIAP HURUF dan KENYATAAN yang ada dalam kitab2 agama aku.

Sephiroth posted on 4-2-2013 11:47 AM
Maaf, terlencung sikit statement anda itu :

Pengetahuan anda dalam semua agama memang mengagumkan(ikhlas pujian ni, nak bodek andapun bukannya saya dapat ganjaran).   

Tapi, kenapa anda suka memaki hamun sesuka hati?  
Menghina pemimpin agama orang pula?

unoryah posted on 4-2-2013 01:20 PM
Pengetahuan anda dalam semua agama memang mengagumkan(ikhlas pujian ni, nak bodek andapun bukann ...

Kamu baru bagi jawapan, kemudian tanya aku balik soalan utk jawapan anda apasal?

Kalau anda mengatakan pengetahuan aku mengenai agama mengagumkan, apa sal saya nak bodek nabi kamu, Muhammad? Bukannya dapat apa2 pun.

unoryah posted on 3-2-2013 03:53 AM
hehe..

saya percaya anda seorang yang awet muda sebab anda sangat bersahaja..

terima kasih...saya sentiasa awek muda sebab minum kopi jantan

[/quote]
[quote]Semua agama aku bantai, TERUTAMANYA agama aku sendiri. Ini kerana aku tak mahu generasi muda yg mengikuti agama aku menjadi bodoh dan terikut2 apa yg dibawa oleh setengah pihak yg mengaku diri mereka alim (spt apa yg berlaku dlm agama lain, termasuk Islam).

skrg aku nak bantai kau.....soalan nya:

dalam buku Gita ada sebut , menyembah demi God adalah korup.....
soalan maut:  kenapa hindus menyembah demi gods?

Last edited by Truth.8 on 4-2-2013 04:42 PM

Truth.8 posted on 4-2-2013 04:29 PM
skrg aku nak bantai kau.....soalan nya:

dalam buku Gita ada sebut , menyembah demi God adal ...

Oi Syaitan ... Aku tahu kau ini Syaitan tetapi aku nak tanya juga. Kau tahu adab kah? Ini thread yang AKU buat mengenai dakwaan orang Islam bahawa Muhammad itu pendidik unggul. Kalau kau tu bodoh sangat sampai B.M pun tak erti, sekurang2nya pergi lah buat thread sendiri, BODOH.

Sephiroth posted on 4-2-2013 05:18 PM
Oi Syaitan ... Aku tahu kau ini Syaitan tetapi aku nak tanya juga. Kau tahu adab kah? Ini thread y ...
Oi Syaitan ... Aku tahu kau ini Syaitan tetapi aku nak tanya juga. Kau tahu adab kah? Ini thread yang AKU buat mengenai dakwaan orang Islam bahawa Muhammad itu pendidik unggul. Kalau kau tu bodoh sangat sampai B.M pun tak erti, sekurang2nya pergi lah buat thread sendiri, BODOH.

kalau aku buat thread sendiri lu tak ada telo utk jawab...sebab itu gua buat soalan maut di sini

ada berani jawab??

Truth.8 posted on 4-2-2013 05:30 PM
kalau aku buat thread sendiri lu tak ada telo utk jawab...sebab itu gua buat soalan maut di si ...

Bagi aku SATU sebab kenapa aku perlu sangat layan Syaitan macam kau, Syaitan???

Sephiroth posted on 4-2-2013 05:36 PM

bagi dua sebab kenapa kamu takut hendak jawab soalan ini??? kamu kata nak bantai mereka yg tiada betul ...apa kah kamu sedar yg  kau pun tak betul???

Sephiroth posted on 4-2-2013 05:36 PM

jgnlah mempersetankan orang sedang mulut kau sendiri macam setan,  

Sephiroth posted on 4-2-2013 02:03 PM
Kamu baru bagi jawapan, kemudian tanya aku balik soalan utk jawapan anda apasal?

Kalau anda men ...

Ok.  Bodek tak dapat ganjaran.

Caci maki dapat ganjaran?

Saya bukan umat Nabi Muhammad.  
Faktanya, baginda berjasa menghapuskan amalan jahiiiah pada zaman baginda.  
Baginda patut dihormati kerana itu.

unoryah posted on 3-2-2013 03:49 AM
Saya sangat setuju dengan anda dalam bab hina menghina tu.  Perkara itu sungguh tidak wajar diucap ...

Sebenarnya apabila penghinaan sebegitu adalah sikap yang melampau, saya rasa memang patut dia diberi pengajaran, dah kena masuk lokap menggigil lutut dan terkencing dalam seluar baru dia faham. Kalau berbincang(berforum) memang tidak ada salahnya... tapi kalau menggunakan forum ini untuk menghina sesuka hati ini tidak sepatutnya.

unoryah posted on 5-2-2013 07:54 AM
Ok.  Bodek tak dapat ganjaran.

Caci maki dapat ganjaran?

Bodek dan mencaci tak dapat ganjaran. Tetapi ada "personal satisfaction".

Muhammad hapuskan amalan zaman jahiliah, kau kata? Amalan spt apa itu? Cuba bagi contoh.

zamkumis posted on 5-2-2013 08:39 AM
Sebenarnya apabila penghinaan sebegitu adalah sikap yang melampau, saya rasa memang patut dia dibe ...

Kamu (orang2 Islam) berfikir yg aku ini remaja yg boleh ditakut-takutkan dgn ugutan polis dan lokap ke? Tolong jangan buat aku gelak. Sakit perut lah.

Utk pengetahuan kau, aku juga aktif dlm bab2 demonstrasi spt semasa pertahankan kuil Hindu dirobohkan beberapa tahun yg lalu dan merasa keperitan dipukul dgn baton polis dan dibasahi dgn air kimia yg mengatalkan kulit. Jadi, jangan cuba menakut2kan aku macam budak baru keluar sekolah menengah, boleh tak?