CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Anak_Nogori

[Jenayah] 'Arab Spring' boleh berlaku andai pihak kalah tak puas hati keputusan PRU

FaithNoMore posted on 12-2-2013 12:05 AM
Anwart dah besa menanggggg aje...kalu dia kalah tentu lah macam pondan dok spring sana sini...

camne pondon meliwat sayfol?

Pihak mana yg bakal kalah tu?

nasuha30 posted on 10-2-2013 04:23 PM
statement musa hasan pun ada org tua bangang percaya..keh keh keh

Aku tak rasa dia bangang dah...ini dah mental...

SulurBidar posted on 10-2-2013 06:10 PM
Apa yg aku tahu mentaliti sbhgian org org totok UMNO menyangkakan bhwa semua org bermentaliti sperti ...

Aku rase probability utk berlaku mcm negara Arab amatlah kecik...walaupun PR kalah teruk sbb rakyat kita belum sampai tahap tu sbnrnya... Cuma aku pelik bila ada yg terpikir meramal bende yg terlalu kecik probability mcm Arab Spring nih....ke diorg yg terpikir utk buat gitu kalau akhirnya kalah kpd PR??? Aku rase diorg lebih likely utk buat gitu sbb gila kuasa nih mcm gila talaq laaa....dah lama pegang kuasa & skali ilang segalanya, bleh ilang skali ngan akal diorg...

Satu lg bila bleh timbul isu gini, bende lain yg terlintas dlm pikiran aku ialah UMNO BN skrg sgt takut dgn jumlah rakyat yg menyokong PR.....sbb nak cetus huru-hara tahap Arab Spring perlu kpd majoriti rakyat....kalau sebilangan kecik je tak jd punya...

Takut le tuu...tau pun takut

harimau76 posted on 11-2-2013 09:28 PM
Arab Spring ni mmg impian Anuwart sgt2...

HA HA. Lawak la you nih, thanks a bunch for the joke...

Kalau Anwar nak sgt bende nih berlaku, tak perlu tunggu lepas PRU....awal2 lg dia bleh buat tp nape tak buat2 lagi?? Impian Anwar atau mimpi ngeri igauan UMNO (& totok2 AMENO) kalau btul2 kalah PRU???

harimau76 posted on 11-2-2013 12:05 PM
mmg la dolu dah kalah 12 kali tak pernah buat pun.. kali ni lain... sbb dah berangan sangat nak ke P ...

Kalau ko teringin sgt nak dia buat, aku harap dia buat btul2....walaupun aku taknak tp memandangkan ade lg otak2 lembab yg takleh digest issue ni dgn waras, so better dia rase ape itu penangan Arab Spring... Belum ape2 dah ramal mcm2, maknanya fitnah kat Anwar nih takkan penah tamat so bg chance dia tamatkan semua fitnah tu dgn cara kejam sket plak...ko nak kan?

Follow Us
berapa ramai yang tahu istilah "Arab Spring"? aku pon baru tau nih...

arab spring tu bukan kebangkitan rakyat kat arab untuk melawan kezaliman pemerintah ke? bila banyak pihak yang kaitkan arab spring dengan msia adakah maksudnya rakyat bangkit menentang penyelewengan dan ketirisan yang berlaku dalam pemerintahan?

Kenapa asal demo Arab Spring..asal pilihanraya Arab Spring...dulu2 x da camni pown....

PitMie posted on 12-2-2013 04:24 AM

Kalau Anwar nak sgt bende nih berlaku,  ...

ni belum pru lagi.....melayu mudah lufe..

Acong posted on 12-2-2013 02:05 AM
camne pondon meliwat sayfol?

pondan pun ada batang......

Lyan aja la BN yg tgh gelabah

FaithNoMore posted on 12-2-2013 08:47 AM
pondan pun ada batang......

selalunya pondan ni meliwat atau diliwat?

Acong posted on 12-2-2013 09:06 AM
selalunya pondan ni meliwat atau diliwat?

tak tau la chong...cobak tanya anwat ngqn sayfol. ato hang google ts..wa geli nak pikir

Mat Sabu: 'Arab Spring' mungkin berlaku jika PRU13 diseleweng
Oleh: Wartawan Sinar Harian
Tarikh: February 12, 2013

SHAH ALAM – Timbalan Presiden Pas, Mohamad Sabu  menegaskan, 'Arab Spring' hanya akan berlaku di negara ini jika pilihan raya umum dicemari dengan penipuan pihak-pihak berkepentingan sehingga menimbulkan kemarahan rakyat.

Katanya, keadaan itu tidak mungkin berlaku hanya kerana mana-mana parti politik yang bertanding itu tewas dan tidak berpuas hati dengan keputusan pilihan raya.

“Arab Spring itu berlaku kalau berlaku penipuan dalam pilihan raya, tak ada demokrasi, bukan soal kalah, kita dah banyak kali kalah, tak ada masalah, tak ada pun turun ke jalan raya.

"... Pas sendiri dah banyak kali bertanding dan kalah dalam pilihan raya, tapi kita tak turun jalan pun,” katanya yang dihubungi Sinar Harian Online, hari ini.

Beliau berkata demikian mengulas lanjut kenyataan bekas Ketua Polis Negara, Tan Sri Musa Hassan kelmarin yang percaya 'Arab Spring' boleh berlaku di negara ini sekiranya pihak yang kalah pilihan raya umum akan datang tidak puas hati dengan keputusannya.

Pandangan itu diberi susulan kenyataan bekas Perdana Menteri, Tun Dr Mahathir Mohamad minggu lalu.

Kata Musa, pihak yang kalah akan menggunakan penyokong-penyokong mereka untuk membuat huru-hara dan rusuhan bagi menjatuhkan kerajaan sebagaimana berlaku di Asia Barat.

upah budak2 3 line buat huru hara utk umumkan MAGERAN

Adakah peristiwa 1978 akan berulang? Pada tahun 1978 BN berjaya merampas Kelantan setelah mageran dikuatkuasakan di negeri itu pada tahun sebelumnya.

FaithNoMore posted on 12-2-2013 09:16 AM
tak tau la chong...cobak tanya anwat ngqn sayfol. ato hang google ts..wa geli nak pikir

share laa pengalaman ko jadik pondan.........

Acong posted on 12-2-2013 09:20 AM
share laa pengalaman ko jadik pondan.........

ko share lah..

FaithNoMore posted on 12-2-2013 09:34 AM
ko share lah..

aku takde pengalaman jadik pondan........

PitMie posted on 12-2-2013 04:24 AM

Kalau Anwar nak sgt bende nih berlaku,  ...

apa plak dia tak cuba buat.. cuma tak brp nak jadi jer... and you're welcome for being a joker..