CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: vasepecah

Wanita, Isteri dan Jamu

vasepecah replied at 15-8-2017 12:21 PM
berlambakan di pasaran .....

tapi laaa ni vase dah masuk botol ke 3 jamu sweet dara liana rosli ...
bli kt ner jamu sweet dara liana rosli n love spray Zarina Anjoulie?

jamu suci viral sepa pernah try?.. ok tak jamu tu

Teru2Bozu replied at 20-8-2017 05:17 PM
Vase, okay tak makan jamu Liana Rosli tu? I olls ingat nak try.

okeh ..... tapi kalo sape x tahan bau/rasa maajon baik xpayah beli laaa .....so far pembuangan kecik beso lawas ..... pms pun berkurangan

Saya tak makan ma'jun. Gara2 saya kena warded sebab bp shoot tinggi. Makcik tu kata ma'jun elok utk org yg darah tinggi. Tobat dah tak nak ambik. Mungkin badan saya tak sesuai. Doktor suruh saya bagi tempoh bertenang untuk tidak ambik apa2 jamu. Badan memang penat sepanjang tak ambik jamu. Balik keje kena masak, kemas rumah. Kul 9pm dah tido. Beza masa ambik jamu. Kul 10pm masih ligat lipat kain, tengok tv ngan hubby. So saya langgar jer nasihat doktor sebab badan dah x tahan. Tak sedap. Kebetulan ada sorang kakak nie niaga jamu kat perkarangan opis. Saya tanya dia jamu apa yg sesuai utk orang yg ada darah tinggi. Terus dia hulur Wan-Chakmotluk dari Giffarine. Tengok nama pun saya was2. Macam nama kuil budha jerr....hehe. Saya naik opis saya google dulu. Hasil googling, dia kata Wan-Chakmotluk nie salah satu dalam family halia atau di Indonesia lebih dikenali sebagai Temulawak. Khasiat Wan-Chak nie salah satunya kecutkan rahim (bagus utk yg dalam pantang), stabilkan hormon (senggugut kurang), ketatkan rahim, bagi tenaga,  bagus utk yg bersalin czer.

Tanya kakak tu ada sijil halal ker? Dia kata semua produk Giffarine ada sijil halal termasuk sijil ISO9001. Nak masuk Malaysia dia orang kena hantar ke KKM dulu. Banyak jugak produk Giffarine yg tak lepas. Katanya pH tak leh lebih dari berapa tah tak ingat. So Wan-Chak dan beberapa produk kesihatan yg lain lepas macam Activite, Collagen Plus, Pueraria dll.

Disebabkan badan nie perlu jamu, makanya saya pun beli laa Wan-Chak. Alhamdulillah dah 4 bulan consume (berkotak2 gak laa), badan pun x lemau. Cergas jerr. Kul 4am dah bangun buat solat tahajjud. Pastu get ready pulak utk prepare breakfast anak2. Kul 7am dah keluar rumah gie keje. Kalau dulu time lunch cari port utk tido. But now no more. Lunch time masih mengadap pc tengok kbergetar (hahaha...) sambil makan nasi. Bp pun ok. Tak pernah lebih dari 130/75. Kadang2 120/75.

Bila citer kat kakak tu betapa happynya saya, dia bagi tau saya kenapa saya cergas? Sebab hormon estrogen saya dah stabil. Hormon tu juga yg buatkan saya bertenaga. Hormon tu dihasilkan dari rahim. Kalau rahim kita tak sihat, macam mana nak hasilkan hormon tu. Yer tak yer gak. So saya sangat recommend Wan-Chak nie kat korang yg tengah mencari2 jamu tu. PM saya nanti saya bagi contact no kakak tu.

Sape pernah makan jamu kacip malam? Ok tak? Dan bole bg suggestion tak jamu mana yg selamat utk di makan heee

sape ada try jamu nenek yg tgh femes skrg ni??

Follow Us
napa korang tak tidur je waktu tengahari kalo selalu ngantuk. tidur la dalam 20 minit tak payahla minum kopi abik jamu sebab nak bagi bertenaga bagai

sara_thrash replied at 25-9-2017 03:23 PM

haaaa ahhh .... sape dah try jamu nenek ?
testimoni please
mcm best je yg set balkis tu ....

Sy x bc thread dr awal,  tp nk tumpang tanye,  x de ke yg buat jamu sdri?  X yah yg complicated sgt. Cukup serai +halia+asam keping.  Atau jamu kencur or beras.

Kalau ade yg buat sdri,  share la sini

Nak tumpang tanya...

Jamu apa yg berkesan untuk menaikkan nafsu...lately ni saya x de mood nak bersama ...nak minta tlg share kepada yg tahu solution...

Thank you..

eauclaire replied at 3-10-2017 02:04 PM
Nak tumpang tanya...

Jamu apa yg berkesan untuk menaikkan nafsu...lately ni saya x de mood nak be ...

bersenam la dik

Korang pernah dengar sepang kederang?  Sy amalkan minum itu ms dlm pantang. Ok la. Ms awal bersalin sy x mkn jamu sbb takut effect  baby.  So sy opt for sepang kederang

sara_thrash replied at 25-9-2017 03:23 PM

saya baru je google pasal jamu nenek ni..teringin lah hai nak cuba jugak..

al-kesah bila saya check dekat BPFK punya website. then sy perasan tau, produk jamu ni dikeluarkan dari kilang yg sama iaitu HH UMMI..yg mana manufacturer ni pun keluarkan produk jamu brand lain ats nama company lain. ada juga produk dari company kilang ni.

pastu sy pun teringat ada iklan dekat fb yg selalu naik dekat wall..nak ada product jenama sendiri..modal kecik..ada kkm..kilang bertaraf GMP..bla..bla..mungkin kah manufacturer ni offer benda yg sama kpd pengusaha jamu2 ni..sy pun tak sure..tp rasa lah jugak mcm tertipu kan..sbb penah try 2-3 jamu brand lain2 tapi at the end ingredient semua jamu tu sama je..sbb dtg nya dari kilang yg sama..

Sendayu Tinggi

sy baru lepas bersalin, dan dekat 3 bulan dah..masa pantang amek set Amway.. bila habis pantang dh start keje, bdn rasa penat biasa lah tak ckup tidur kan, dgn keputihan, and lagi satu kentut vagina.. paling rimas is keputihan.
sy try search nk makan jamu apa semua sebab byk sgt jamu sekarang jual kan.. and the best review sy dapat d'folia and sedu arrow from Sendayu Tinggi.
after consume dlm 3 hari je dh rasa kesannya, mula2 makan tu keputihan still ada tp byk sikit dari biasa.. next day nya dah takda.. lepas tu selalu  kentut, mungkin buang angin dlm badan kot..
and kentut vagina dah takde.. seriously.. lepastu penghadaman pun elok, hari2 mesti membuang..
before this saya mmg ada masalah sembelit, and terpaksa bergantung dgn ubat sembelit (dulcolax).
so, skrg dah rasa sedap sikit badan.. yelah bila kita membuang hari2 kan bdn rasa sedap..
pasal badan penat tu, tipulah kalau sy cakap badan terus tak penat.. no, badan still rasa penat sebab kita tak cukup tidur..
overall, saya mmg puas hati dgn product sendayu tinggi ni.. n akan terus amalkan..
sy bukan cari yg pasal ketat rapat jadah tu, hahahaha.. InsyaAllah kalau masalah2 seperti keputihan, kentut vagina dah solved, rahim kita pun cantik mcm yg kita inginkan..

paling penting, makan apa2 jamu sekalipun, mesti kena minum air yg banyak okay!

laaa ni badan free dari segala jamu .....
terasa kelesuan badan ni .....

fara7351 replied at 13-10-2017 08:39 AM
Sendayu Tinggi

sy baru lepas bersalin, dan dekat 3 bulan dah..masa pantang amek set Amway.. bila  ...

you ambik dua-dua ke d'folia dengan sedu arrow tu?

fizahafiza replied at 12-10-2018 11:18 AM
you ambik dua-dua ke d'folia dengan sedu arrow tu?

Nope i amek d'folia saja.. sebab mkn tu je pun dah okay...

ibu dan makcik makcik saya juga amalkan jamu. saya baru berjinak jinak nak try jamu. buat masa sekarang, saya minum kacip fatimah dari https://www.khangshenherbs.com/

noraidil_06 replied at 30-9-2017 10:23 PM
Sy x bc thread dr awal,  tp nk tumpang tanye,  x de ke yg buat jamu sdri?  X yah yg complicated sgt. ...

Saya ada buat. Cara nya macamni

Bahan2
1) seinci halia (diketuk)
2) sebatang serai (diketuk)
3) sehelai daun pandan
4) seinci kunyit hidup (diketuk)
5) seketul gula batu
6) sebijik buah manjakani

Halia, serai dgn kunyit tu kalau taknak ketuk pun boleh. Kalau ketuk tu rs dia kaw la sikit. Saya suka rasa kaw tu. Manjakani tu siapa tak suka pahit jangan letak. Gula batu tu siapa yang cut sugar tak payah letak. Gula batu tu nak bg rasa manis je kalau x xtertelan. Rebus semua ni dengan 3 cawan air dengan api kecil. Rebus sampai tinggal 1 cawan sahaja rebusan tu. Dah siap. Minum suam2 best.

Buat sebulan sekali lepas period kering tu. Masa pregnant saya xbuat air jamu ni.

i ambik jamu mandara,tak la konsisten,tp so far sesuai dgan i,tak ada sakit la sakit kepala,tambah lapar ke hapa,yg best kluarkan angin. boleh la google klu berminat