CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: matabelalang

APA AKAN TERJADI JIKA PR KE PUTRAJAYA

PR cakap gedegang.... cam penasihat dia juga.... @ putaq alam

Bell posted on 25-2-2013 05:11 PM
DAP mahu kurangkan penjawat awam.

sekarang pun JPA dah kurangkan pengambilan penjawat awam... JPA bt struktur semula, ada jawatan yang dijumudkan so takyah nak tggu DAP..

Pajeri_Nenas posted on 25-2-2013 07:46 PM
kalau pr menang:
-harga minyak murah giler(sekarang ke6 paling murah didunia, lepas ni nombor 1 h ...

mana lg nak korek.. kat income tax la. lepas ni sapa2 gaji rm900 pun kena bayar income tax la jawabnya.... lg sadis masuk jamban awam pun kena tax.

tintabiru73 posted on 26-2-2013 10:33 AM
Ini dah lama tahu masa aku student dulu. Perdana Menteri memang sepatutnya dipilih sebulat suara o ...

exactly, dah PM juga boleh dilantik dari kalangan MP tak berparti, yakni Bebas ...

sepatotnya, lepas aje keputusan diumumkan, Parlimen should convene &  terus lantik Speaker & lepas tu ahli2 Parlimen undi untuk pilih PM. lepas tu baru PM pergi mengadap Agong....tapi cara Umngok ni terus aje menonong jumpa Agong....

Bell posted on 25-2-2013 05:11 PM
DAP mahu kurangkan penjawat awam.

Sedara,
Isu ni dah tak boleh pakai... KECUALI ko cakap depan veteren kampung yang pakai Nokia 3310 atau orang asli. For sure, dorang percaya.

Masa isu ni keluar, kebetulan JPA sendiri keluarkan surat edaran pembekuan jawatan kosong seluruh Malaya. Ko cari sendiri surat edaran JPA masa isu ni mula-mula kuar. Jadi, bila paper cuba gembar-gemburkan isu ni, semua 1.4 juta penjawat awam ketawakan Utusan.

Jadi isu ni tak kekal lama kerana takut tembelang pecah. Apa kes UMNO dok bising-bising isu ni, seolah2 Kerajaan yang memerintah sendiri tidak tahu bilangan penjawat awam sedang "disemak semula".

Lama jugak jawatan kosong dibekukan (hampir setahun) mulanya sehingga Ogos sahaja tetapi beberapa edaran dalaman dilanjutkan lagi tarikh tu... sehinggalah bilangan jawatan disemak semula (bahasa diplomasi.. sebenarnya beberapa jawatan dijumud dan telah dikurangkan kerana tiada keperluan)

tintabiru73 posted on 26-2-2013 12:50 PM
Sedara,
Isu ni dah tak boleh pakai... KECUALI ko cakap depan veteren kampung yang pakai Nokia 3 ...

DAP bukan hanya nak bekukan pengambilan jawatan baru tapi
nak kurangkan penjawat awam yg sedia ada yg dikatakan berlebihan.

Follow Us
aku x faham..knapa PR nak kecilkan jawatan penjawat awam yg sedia ada?..
skrg pun ramai yg menganggur..kalu dikecilkan..bagaimana nasib penjawat awam yg diberhentikan?...bkn akan bertambah pengangguran lagi ke?..
bg aku, kalu nak kecilkan elaun..itu consider lagi..atau memberhentikan seketika pengambilan penjawat awam ..itu consider lagi..
apapun aku mohon pencerahan dalam soalan nie..

p/s: yang pasti kerajaan dengan pemerintah..tidak sama...penjawat awam juga rakyat..dan mana parti yg ingin mrk undi, itu hak masing2...kalu tukar pemerintah pun, tugas kerja tetap dilaksanakan spt biasa..sbb tugas penjawat awam tidak sama dgn tugas pemerintah..kerajaan  hanya mengikut prosedur or sop yg disediakan.

cuba try tgk test dulu baru tau..

epal10 posted on 25-2-2013 05:01 PM
Awat hang ketaq sangat? penjawat awam ni tak terjejas. ikut kerajaan yg telah dilantik. Kita pun sed ...

tak pelik...kawan ak kakitangan gomen pon dapat emel spammer2 bn..abg aku askaq pon dapat flyers pasal general ape tah berpangkat yg 4 orang tu jahat sbb sokong pr...

niieza posted on 26-2-2013 01:20 PM
aku x faham..knapa PR nak kecilkan jawatan penjawat awam yg sedia ada?..
skrg pun ramai yg mengangg ...

er fikir la logik...tak kan pr nak buat camtu...jgn dgr rumours..kalau ikut logik kalau pr memerintah korunk ckp je korunk sokong pr sbb undi kita bukan sapa nmpk pon..tuhan ja tau..

mmg la, itu aku tahu cuma aku nak tahu knapa..itu je..sbb aku x faham..
kalu iya pun nak perjuangkan sesuatu, jgn la menjejaskan periuk nasi org yg x bersalah..sbb mrk hanya menjalankan tugas sperti yg diarahkan.

chenta_dewi posted on 26-2-2013 01:48 PM
tak pelik...kawan ak kakitangan gomen pon dapat emel spammer2 bn..abg aku askaq pon dapat flyers p ...

erk..patutlah aku pernah dapat email mcm tu..igtkan aku sorg je dpt. rupanya org lain pun dpt jugak.

niieza posted on 26-2-2013 01:57 PM
mmg la, itu aku tahu cuma aku nak tahu knapa..itu je..sbb aku x faham..
kalu iya pun nak perjuangka ...

ko tak faham lagi, MEMANG SEKARANG NI PUN TENGAH KURANGKAN PENJAWAT AWAM!!
Contohnya jawatan jurutaip.. ada lagi ke?
Pegawaipun dah taip surat sendirik.
Penghantar suratpun dah takde...
Memang kakitangan awam tengah dikurangkan secara beransur-ansur.

Jadi, takyah nak fikir.. biaq penjawat awam uruskan hal penjawat awam. Itu dah tugas mereka. Mereka tahu tugas mereka. Kalau ada jawatan yang terlebih, baik dikurangkan. Dikurang atas keperluan jawatan, BUKAN atas sebab kehendak politik.

Korang jugak yang komplen ada orang gomen goyang kaki besaqkan teloq.

p/s
Ko umur berapa? Sia-sia aku explain kat budak tak cukup akai...

Surat menyurat Penjawat Awam tertera "URUSAN SERI PADUKA BAGINDA" dan bukannya "URUSAN NAJIB & ROSMAH"... hak tu pon takleh nak pikiaq jugak ka?

tintabiru73 posted on 26-2-2013 02:20 PM
Contohnya jawatan juru ...

aku?..awal 30an..itu aku tahu JPA nak kecilkan perjawatan...sbb tu pengambilan dihentikan seketika..cuma aku x faham knapa PR nak kecilkan penjawat awam yg sedia ada..itu je..kalu itu penjelasan nko..kiranya apa yg JPA  buat skrg nie dgn PR sama la..

niieza posted on 26-2-2013 02:29 PM
aku?..awal 30an..itu aku tahu JPA nak kecilkan perjawatan...sbb tu pengambilan dihentikan seketika ...
kiranya apa yg JPA buat skrg nie dgn PR sama la..

Pandaipun..
Contohnya umur pencen dinaikkan 60 tahun. Orang yang tak faham kat luar sana menggelabah kononnya akan kurangkan produktiviti dan tutup peluang pekerjaan baru. Walhal, walaupun maks 60 thn, tetapi ada pilihan boleh pencen apabila capai umur 55 tahun tanpa effect bayaran pencen.

Kalau dulu boleh sampai 56 tahun, tetapi mereka tidak boleh option pencen awal, sebab bayaran pencen tetap akan dibayar pada umur 56 tahun. Tapi sekarang, ramai yang bercita2 nak pencen awal pada umur 55 tahun, walaupun sign option pencen 60 tahun tu. Yang pompuan pulak boleh pencen awal pada usia 45 tahun.

Dalam pada itu, semasa berkhidmat, mereka berpeluang ikut kursus keusahawanan secara percuma sebagai persediaan/galakan untuk pencen awal.

p/s
Dalam Islam, 9/10 dari punca rezeki datangnya dari perniagaan. Ramai kakitangan awam ni sebenarnya ada side income sendiri dan menunggu masa untuk pencen awal.

tintabiru73 posted on 26-2-2013 02:20 PM
Contohnya jawatan juru ...

kerajaan bukannya syarikat yg kejenya nak mengaut untung semaksima yg boleh.
Kenyataan Tony Pua sesuai utk mentadbir sebuah syarikat.

tapi kerajaan ada tanggungjawab sosial terhadap rakyat,  walaupun terpaksa mengurangkan keuntungan utk diagihkan kpd rakyat dengan menyediakan peluang pekerjaan yg banyak di sektor awam.
Yg bekerja di sektor awam, majoritynya bumiputera, pelbagai insintif,elaun,bonus kerajaan bagi utk penjawat awam, tak perlulah nak irihati dengan penjawat awam.

Klu Pakatan menang - akan ada Hukum Hudud....

yeke?

munkyG posted on 25-2-2013 05:06 PM
Aku pula wonder, Mat Sabu akan memegang portfolio apa dalam kabinet nanti?

Yang lain-lain, tiada  ...

aku rasa seswai - Menteri Alam Sekitar
so dia boleh berusaha mewangikan bau bauan Melesia nie

unekspekted_XII posted on 25-2-2013 05:07 PM
yang penting : Malesia TETAP bukan jadik NEGARA ISLAM klu Anwar yg jadik  PM...

rite???

aah la..skang malaysia negara islam. ekekekekeke