CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 17815|Reply: 110

Aku yang malas nak basuh pinggan

Slm.nak minta cara-cara untuk aku mengelakkan diri dari membasuh pinggan mangkuk.
Ceritanya macam nie, aku dah kahwin hampir 10thn.Setiap tahun mak mertua aku akan
buat kenduri arwah paling kurang sekali tapi selalunya setahun 3 & 4 kali gak.So sepanjang
10 thn kahwin, ascik aku je kena basuh pinggan mangkuk.Adik-beradik laki aku ada 13 org,
lelaki 9, pompuan 4, yang dah kahwin 11.So ramailah menantu lain.Lagipun mak mertua
aku nie, semua nak pakai barang kaca, letih ooo.Masalahnya minggu depan ari ahad malam
dia nak buat kenduri lagi, tapi aku besok paginya kena pergi site , so aku terus terbayangkan
betapa penatnya aku.Selalunya tiba masa nak basuh pinggan akak ipar aku mesti cakap
"amy lepas nie basuh pinggan ye".Aku menantu ke 11, kiranya aku menantu perempuan second last,
so sebab tu aku terasa seperti dibuli.Lagipun kalo duduk ramai2 kat kenduri tu , aku jarang
bercakap sebab yang senior pakat berbual sampai tangan tak jalan mulut je yang masuk.
Aku bukan tak ikhlas  atau nk berkira, tapi takkan ascik aku .Lagipun kalo basuh pinggan pukul 11mlm
baru siap semua.Tolong berikan aku pendapat cara2 nak larikan diri dari basuh pinggan.
Time kasih.

hahaha...ko ade anak kecik x??

Aku xde anak kecil, anak aku 7thn & 9thn.Tapi dulu masa anak aku kecil pun aku kene basuh pinggan gak.
Aku kahwin awal, Skang yg ada anak kecil akak ipar aku 2 org, adik ipar walapon dia lagi tua 1org.
Next idea.TQ

Aku pon xsuka kalau kena basuh pinggan bile pegi kenduri sedara mara... Tak suka la, tapi x suka x suka pon aku tetap jugak kena basuh... Bosan hokeh tapi basuh pinggan lagi bagus daripada aku kena layan org. Tapi cam Cinderella la pulak... Hahaha~

lebih suka bauh pinggan dr layan deme berborak Last edited by alya1 on 26-2-2013 06:09 PM

sesungguhnye cuci pinggan lebih baik dari melayan org org senior borak...hahahaha

Follow Us
Berzikirlah sambil basuh pinggan tuh 2 pahala TT akan dapat . Memang tak boleh nak elak sume tuhh,

Munnalicious posted on 26-2-2013 05:51 PM
Aku pon xsuka kalau kena basuh pinggan bile pegi kenduri sedara mara... Tak suka la, tapi x suka x s ...

Ha..ha..ha.., masalahnya aku kene layan juga orang, lepas habis makan baru basuh semua pinggan...
Selalunya aku sampai tak makan , yelah orang habis makan aku basuh pinggan, bila dah habis basuh
pinggan , dah malam + penat terus x makanlah.Mak mertua aku plak boleh cakap "biasalah amy nie memang
diet" .Stress aku.

alya1 posted on 26-2-2013 05:54 PM
ko pecahkan aje semua pinggan2x tuh sambil buat2x cuci  tu

buat 2-3x,  sure next tim ...

Aku pernah cadangkan kat mak mertua aku, sambil gelak2lahkan.Pakai polisterin je mak , senang + cepat.Aku siap nak sponser
lagi.Habis aku kene bambu, sampai cakap tunggu dia mati dulu.

Apa kata suh je mak mertua tu je yg basuh... Kalau x mau basuh xpayah buat kenduri... Kalau nak buat gak kenduri pi panggil katering... Tak payah nak pakai pinggan kaca show off segala bagai...hehehe

kucengcomel posted on 26-2-2013 05:56 PM
sesungguhnye cuci pinggan lebih baik dari melayan org org senior borak...hahahaha

Betul...betul..betul..Tapi aku ada site meeting esoknya kene gerak awal..penat tu..

pena_pena posted on 26-2-2013 05:58 PM
Berzikirlah sambil basuh pinggan tuh 2 pahala TT akan dapat . Memang tak boleh nak elak sume tuhh,

Ehm...memang betul, sebelum nie aku ikhlaskan diri aku macam nielah.Tapi kali nie aku nak lari.....
Kasilah idea yang baik....

ko pecahkan aje semua pinggan2x tuh  tu

p/s lg cdg ko susun pinggan tuh dlm bakul besar pastu ko buat2x nak angkat, alih2x   terlepas/ terjatuhla  ke lantai (pastikan lantai simen, tiles, jgn atas karpet plak)      .,,, biar pecah semua dan dgn muka ko yg 99.9% real terkejut menjerit dgn sekuat hati  sebut 'YA ALLAAAAAHHHHHHHHHHHHHH'' dan....lg bagus pastu ko ''pucat'' kan cikit muka ko tuh dan ala2x nk nangis gituh.

next time musti deme guna pinggan polisterine

TAPI klu time kenduri tuh keje ko hy tukang basuh pinggan je (masak memasak org lain).....mmg ko yg patut '' pecah muka'' la..........pemalassssLast edited by alya1 on 26-2-2013 06:06 PM

Munnalicious posted on 26-2-2013 06:02 PM
Apa kata suh je mak mertua tu je yg basuh... Kalau x mau basuh xpayah buat kenduri... Kalau nak buat ...

Tu bukan menantu, anak hantu...selalu jari aku mesti mengelupas pas basuh pinggan.Belum kira lenguh lagi tu.
Tolonglah aku kasi idea cun sikit.Aku nak lari kali nie je coz besoknya aku busy giler.......

alya1 posted on 26-2-2013 06:08 PM

p/s lg cdg ko susun pinggan tuh  ...

Aku tak tolong masak, aku tolong kopek2 + blender2 je, lap2 pinggan + kemas...
idok le malas sangat aku nie

amyza82 posted on 26-2-2013 06:14 PM
Tu bukan menantu, anak hantu...selalu jari aku mesti mengelupas pas basuh pinggan.Belum kira lengu ...

Kesian la kt TT, kalau TT xpayah pegi kenduri tu x boleh ke? TT kata utk kali ni je sbb esok nak kena pegi site kan? Then utk kesekian kalinya mmg TT nak juga basuh pinggan lagi ke?

Utk kali ni boleh la escape dgn x pergi kenduri tu, cakap outstation ke hape ke, then TT suh kawan TT amik kat umah dan bermalam kat umah kwn TT, anak2 suh je tok laki TT uruskan... Boleh ke mcm tu? Mcm x best je idea ni~

amyza82 posted on 26-2-2013 06:02 PM
Aku pernah cadangkan kat mak mertua aku, sambil gelak2lahkan.Pakai polisterin je mak , senang + ce ...

lg cdg.....

1.ko jgn cuci bersih2x pinggan tuh...bg celemoih, beminyak bagai...... bila mil tegur pinggan tu x bersih ko ckp la ngan konfidennya  yg pinggan tuh  dah bersih berkilat gitu. ckp biasala minyak tuh berminyak2x sikit sambil buat muka poyo.

2.   ko x yah balik time kenduri
3.   ko buat derkkkk je tgk pinggan tu menimbun. biar je pinggan tu 2-3 hari baru cuci.

mseti next time dia x kasi ko basuh dah

alya1 posted on 26-2-2013 06:08 PM

p/s lg cdg ko susun pinggan tuh  ...

Lupe cakap..aku suka ko punya idea,Tapi extreme sangatlah.Aku bukan pelakon handalan.Mesti aku mengigil ketakutan
coz dah buat salah.

amyza82 posted on 26-2-2013 06:05 PM
Betul...betul..betul..Tapi aku ada site meeting esoknya kene gerak awal..penat tu..

ooo...sian ko ye...xpon ko cari la ank2 sedara utk tolong ko, upah le diorg..

Munnalicious posted on 26-2-2013 06:19 PM
Kesian la kt TT, kalau TT xpayah pegi kenduri tu x boleh ke? TT kata utk kali ni je sbb esok nak k ...

TQ  sis .Idea 1. aku kumpul, lepas tu pilih paling cun.