CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SoalnyeSiapa

MLM -- Everything abt MLM

gabanzack This user has been deleted
ada MLM yg boleh kata okey laa.... walaupun pada hakikatnya yg paling untung adalah dua tiga kerat boss/founder/owner kat atas tu... tapi at least dapat la jugak bagi income tambahan kat agen2 yg rajin...errr, yg lebih tepat, super rajin. Means kalau kita setakat aktif gitu2 aje, lupakan la mimpi nak dapat income ribu2, jauh sekali ratus ribu dan juta-juta. Ni termasuk le jenis yg masuk ahli takat untuk maintain PV bulanan, beli barang untuk consume utk diri sendiri pastu tak rajin cari downline.... mmg buta buta mengkayakan kompeni dgn kesetiaan membeli produk2 yg mahal tu tiap2 bulan.

ada pulak MLM yg sangat ketara ciri2 skim piramidnya. Biasanya MLM seperti ini tak banyak mewar-warkan tentang produk mereka, tetapi lebih kepada pelan keahlian.... camne nak pasang kaki baru, kaki kanan ke kaki kiri..... biasanya kalau jumpa mereka ini, 5 minit aje citer pasal produk, selebihnya (1 jam++) diorang sibuk citer pasal berapa 'harga' satu kepala ahli baru.... Dan pada lazimnya memang produk mereka ni tidak berkualiti.

cerita pasal motivasi perniagaan, keyakinan diri, berfikiran positif dan segala macam kisah perjuangan yg disebut oleh soalnyasiapa tu sama saja dgn bidang2 yg lain. Meniaga biasa pun macam tu lah... kena ada ketabahan dan motivasi.

cuma yg membuatkan MLM ni dipandang serong sampai org naik menyampah antara faktor utamanya adalah agen2 MLM ni sendiri. Approach diorang yg membuatkan org naik meluat. Yg biasa dikomplen adalah agen2 ni tak reti2 bila org tak sedia nak dengar kempen MLM dia, suka ambik kesempatan atas majlis orang lain (dtg majlis kenduri pun siap bawak katalog....eheheh).... dan yg lawaknya, agen2 ni selalu cerita pasal income maha hebat, tapi minum kat gerai pun tak nak belanja..... buat muka selamba je bayar air dia sorang.

dan banyak lagi la yg berpunca drpd sikap over tamak, over motivated agen2 MLM ni.

bayangkan kat opis bini aku ada sorang lecturer ni. Meeting jabatan selalu tak datang. Bila bahagi-bahagi tugas selalu nak mengelat (cheating). Bila susun jadual matapelajaran selalu nak menang ikut kehendakk dia (dia nak kelas semua waktu pagi supaya boleh balik tengahari). Banyak sgt konflik dan krisis dgn staff2 lain sebab sikap dia yg sgt mementingkan diri ni. Tapi bila bab MLM.... fuhh, punya la rajin. Mesra. Peramah. Siap ajak datang rumah tengok demonstrasi. Dan kadang2 sengaja telefon bukan untuk bertanya khabar atau bincang soal kerja, tapi sibuk nak promote MLM.

Aku rasa ni bukan kes terpencil.... Dah banyak dah dengar kes kes macam ni. Hampehhhhhh

RHB This user has been deleted
Originally posted by Tuah at 7-7-2004 10:52 AM:
Sample Text

Sekarang MLM tumbuh macam cendawan selepas hujan. Ada macam-macam produk yang semuanya bagus-bagus belaka dengan  <a href="http://www.ntsearch.c ...

boleh crite sikit camne nak jadi jutawan amway ni?
camna plan dia?
brapa nak kena menten sales tiap2 bulan?
kalau tak menten, bonus level turun ke 0 balik ke?

minat gak dengan amway ni. tapi takde sape yg blh xplain detail.

trima kasih.

matsalim This user has been deleted
Originally posted by zuas at 8-7-2004 12:52 PM:
'kuasa' itu adalah kuasa 'enterpreneur' iaitu satu 'bentuk' kuasa yang pada satu masa, depa boleh 'predict' apa yang akan berlaku pada masa akan datang.

money = power = everything

IMHO the motivation one should have to be an entrepreneur is to help the ummah. this is by creating more factory that require more workers, or become an franchise owner so they can employ more workers. this is the kind of 'networking' that the ummah want right now.

another thing that i found true if one want to do business is find a customer that have a demand then sell them the product/services that they demanded. whereas MLM is the opposite, find a customer then persuade them to join or want the product even if the customer do not demanded the product.

[ Last edited by matsalim on 9-7-2004 at 08:42 AM ]

Tuah This user has been deleted
Originally posted by RHB at 8-7-2004 11:08 PM:

boleh crite sikit camne nak jadi jutawan amway ni?
camna plan dia?
brapa nak kena menten <a href="http://www.ntsearch.com/search.php?q=sales&v=56">sales</a> tiap2 bulan?
kalau tak menten, bonus level turun ke 0 balik ke?

minat gak dengan amway ni. ...

bleh bagi no. phone tak ? nak cerita kat sini pjg sgt......lagi pun mungkin tak paham.......

MLM aku rasa takde yg bagus... kalau nak betul2 bagus.. wat bisnes sendiri jeks..

usahawan_global This user has been deleted
Assalamualaikum dan salam sejahtera.

Saya terpanggil untuk berkongsi pendapat dalam forum 'yg panas' ni about MLM. Bagi sesiapa yg terlibat dgn MLM atau lebih saya senangi dgn panggilan Network Marketing, teruskan usaha anda untuk mengubah kehidupan kerana anda tahu apa matlamat anda. Jangan biarkan kritikan/bantahan orang yang 'tidak nampak' menghantui anda. Saya tidak berniat untuk mengkritik sesiapa, cuma dengan 'pengetahuan yang cetek' ini... saya ingin mengajak anda berfikir..:lebai:

Sebenarnya apa yg dinyatakan oleh saudara zuas ada kebenarannya tetapi TIDAK SEMUA. Elemen negatif yang timbul dalam MLM adalah:
- Company.... (bukan semua company yg betul

Follow Us
belian produk MLM bernilai RM500, bonus yg dapat
cuma antara 3-4% je. untung runcit pulak dalam 20%.

kalau buat bisnes sendiri, boleh untung 100%.

ada berani? besi juga berani  :nyorok:

xkakashix This user has been deleted

Sokong

Aku sokong ape yg rani taip... 100% sokong...

Ok..

Business Yg Harus Didengaq

Have U Guys Heard A Company Name Elixir Dynamics.
The Company Have Make 2 Plan That Can Generate RM 760 Per Day,
Without Any Product To Sell.

Wanna Know How You All Can Make More Money,
Just E-mail Me At BusinessBiz@yahoo.com or,
Just Call Me At 016-6253954 (KL - PJ)

Check www.dsam.org.my ,At Number 20
Check It Out.
DSAM --> Direct Selling Association Of Malaysia

gabanzack This user has been deleted
dan org direct selling/MLM ni adalah antara org yg paling kerap sebut perkataan "anda"....

tak percaya ke?

Originally posted by xkakashix at 2004-7-9 11:24 PM:
Have U Guys Heard A Company Name Elixir Dynamics.
The Company Have Make 2 Plan That Can Generate RM 760 Per Day,
Without Any Product To Sell.

Wanna Know How You All Can Make More Money,
Just  ...

ek eleh...advert pulak mamat nie...:lol

Hiven

MLM aku rasa takde yg bagus... kalau nak betul2 bagus.. wat bisnes sendiri jeks

Memanglah kalau nak betul-betul bagus, bisnes is the best tapi kenalah ada modal sedikit sebanyak. Kalau dalam tangan hanya ada seratus dua, tak leh gak buat bisnes. Nak bisnes goreng pisang pun, kena gak beli payung (takut hujan), beli kuali, pisang, tepung dan yang seangkatan dengan jual goreng pisang. Saya kalau ada modal banyak, memang minat gak nak meniaga tapi almaklumlah.....dgn modal yang terhad, terpaksalah buat bisness jugak tapi MLM lah jawabnya. Pun bisnes gak tu. Anyway, tahniah buat Hiven kerana dapat jugak buat bisnes yang sememangnya bisness dan moga makin bertambah maju dan berjaya....

advert satt

hehe.. mmg le kalo bleh bukak bisnes sendrik... but... duit utk rollin tuh kena sentiasa ada.. and.. nak bukak bisnes kena ada kaki yg kuat... makna nya ia memudahkan nak bukak bisnes la. cam pinjam loan

bisnes paling bagus..ialah pasal properties...spt real estate...dapat untung banyak ooo..but..modal mesti ader.....

untuk dapat modal...get loan....kumpul duit..dan MLM...

Originally posted by Hiven at 2004-7-9 06:48 PM:
MLM aku rasa takde yg bagus... kalau nak betul2 bagus.. wat bisnes sendiri jeks..

conventional bisness nowadays...tidak begitu memberi pulangan yg lumayan dalam tempoh yg singkat dan berpanjangan dlm tempoh yg lama.

anda boleh kira kira sdirikk...antara conventional bisness ngn network marketing bisnes. the least..conventional bisness memerlukan modal,premise, product/services, kena buka pd waktu2 yg harus didisplinkan.

amek cth...kalau nak niaga kedai runcit. let say modal kena ada RM10K. nak cari premise utk mulakan perniagaan, perlukan lesen perniagaan berdaftar, kemudian kena carik stok sdirik,kena bukak kedai mengikut masa pelanggan, (tak boleh sesuka ati esok bukak kedai, esok tutup kedai unlike MLM) dsb.

baru2 ini...ex-PM kiter mengistiharkan....3 ways utk menjadi jutawaan..salah satunya ialah network marketing.

MLM mana yg baguss??

masa student sayer penah masok satu mlm and highest income earned on that day was RM15k.

secara kasarnya, everybody, paling tidak kena grab satu peluang bisnes berbentuk network marketing...sbb biler ader network, baru bisnes kiter berkembang.dan secara kasarnya...semua org paling tidak mesti ader seorang kawan. seorang kawan berkawan kpd kawan yg lain,berkawan lagi kepada seorang kawan yg lain..maka disitu network kiter bermula....

basically, nak carik MLM mana yg bagus..kamu kena tgk plan pemasaran yang mana yang paling sesuai dan mudah utk kamu achieve RM idaman kamu.

secondly...my advice...kalau nak masok MLM masok MLM yg baru nak grow up...so that u can grow old with that MLM. that doesnt mean, i melarang atau warn kamu agar tidak masok MLM yg telah melahirkan beratus2 jutawan spt Amway dsb...ttp biler sesebuah perniagaan tue dah terlalu lama...maknanyer marketing utk product telah dipelopori di stp pasaran. peluang kamu nak grow old with that co. utk berada di puncak tertinggi agak sukar....kerana pasaran baru tiada/kurang.

nak jadik org2 atas/tertinggi....kamu kenalah jadik org2 terawal masok..barulah boleh sama2 grow dgn co, tue....biler dah terlalu ramai..peluang ada, tapi pasaran nipis

Bagi aku semer MLM company nih ada kebaikan dan keburukan memasing.
Satu jer ler.. kena ingat, MLM tuh satu jalan.
Usahanya dekat kita.
Rezeki Allah yg bagi.
Cumanya jalan tuh ada yg mudah, ada juga susah. Nilaikan ler dulu... supaya usaha titik peluh kita berbaloi dengan hasilnya.
Aku masuk EmpireIct, tapi tak mcm MLM sangat ler, sebab simple sgt..dah aku suka yang cenggitu... hehehehee...
Good luck.!

Originally posted by tina^^ at 2004-7-16 11:57 AM:
masa student sayer penah masok satu mlm and highest income earned on that day was RM15k.

secara kasarnya, everybody, paling tidak kena grab satu peluang bisnes berbentuk network marketing...sbb  ...

erm..helo..pada pandangan saya.saya tak sehaluan dengan saudara/saudari berkenaan grow old with a company...coz company mlm yang baru..tidak menjaminkan stability....pemasaran produk maybe libih wider peluang..but the keberkesanan network masih qustionable....

masuk mlm yang terlalu tua pun..not so good..this part..i agree with you.. the best MLM to go into..will be MLM yang pertengahan...not too new..and not too old...coz produk nya ok..network pun berkesan...

sahabat This user has been deleted
Salam Muhibbah...

Saya baru menyertai Luxor Network Marketing (sebuah syarikat MLM juga).
Produknya adalah setanding dgn lain-lain syarikat MLM (from my opinion).
Tapi, yang paling menarik adalah Pelan Pemasarannya (Marketing Plan).

Berminat? Any comment?

p/s: i'm from johor

oakley_konatchi,

coz company mlm yang baru..tidak menjaminkan stability....pemasaran produk maybe libih wider peluang..but the keberkesanan network masih qustionable....

I agree with you.

Bagi saya, kunci utama ke arah kejayaan ada di dalam kemampuan anda untuk mempercayai bahawa anda akan berjaya. Ingatlah, apa sahaja yang minda anda boleh bayangkan dan mempercayainya, minda anda boleh mencapainya. Belajar menggunakan deria keenam anda. (Saya pun masih belajar) dan insyaAllah, anda pasti berjaya. Kalau tak 100% pun, mungkin 75% berjaya. Kita semua adalah insan yang LUAR BIASA......