CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SoalnyeSiapa

MLM -- Everything abt MLM

happilly This user has been deleted
mm,luxor is actually what?selling product too??

Kebetulan sekarang ni tengah buat Price Analysis of most MLM companies, DXN is one of it. Barang harga murah, senang nak jual.. tapi kena jual banyak.

But customer behavior agak funny sikit, bila mahal dia kata tak mampu, bila murah dia kata low quality.

Personally I wont go for DXN gano product, sebab cara pembuatannya menggunakan crushing method, apa yg u dapat adalah serbuk gano.. means that one kilo raw miterial u get one kilo product.

I will look for gano extract, yang lebih mahal dan lebih effective. Extraction means that to get one kilo of product you may need to use five kilo of raw material.

There is always reasons for things to be cheap.

Sekadar Pendapat... baca dan nilai sendiri. Nothing else matter.

killkaze This user has been deleted
wah anis byk benda ko tau psal mlm ni......
siap leh buat analysis lagi tu.........dah lah setiap topic psal mlm conpany u tau...
anyway kalau semua nya tak berapa bagus...so u rekomen company apa?
saja nak tau

ikankalui This user has been deleted
Kui kui kui..bkn masalahnya produk tempatan power tak nak support....tapi kalau sekadar produk di kata power tak mencukupi...pelan pemasaran juga kena superpower....kalau susah sgt nak capai wat per gak...buang karan jek... kui kui kui

p/s: luit luit di mana kau luit....

LUXOR

[Saya baru sesangat jadi member, tapi apa yang pasti saya suka dengan produknya. Harganya berpatutan dan serbaguna. Saya pernah menghadiri satu workshop.Menurut workshop nie dalam sesuatu MLM, apa yang penting adalah produk, marketing plan dan upline.Kita mesti suka produk dan marketing plan tersebut lepas tue mesti ada upline yang okay.

quote]Originally posted by adi_iskandar at 17-1-2005 06:34 PM:
sape penah join? btol ke bleh kaya? btol ke tipu LUXOR ni? sape ada pengalaman cite sket. [/quote]

killkaze.. bukan semuanya i tahu

Ada yang i tak tahu dan i kena tanya u all juga.

No company is perfect so far. Cerita je lebih, jaga kualiti, jaga standard... bila sampai masa nak decide on product, they still choose the cheap but can tell a lot of story to justify the high price they sell. Efecacy of the product is the last in priority list.

This things is happening every where. Not only in MLM. Few days ago, I met with a OEM manufacturer from japan and info i got from him is.. they are also supplying one of Japan most popular brand in Malaysia.... let me put just the name as "Susudo". Their cost is just 10% of the Retail Price!! And they are nobody at Japan... product position at same category with Olay in MAlaysia.

There are many good product in the market. But there are many imitator who kill the product reputation by entering the market with cheap low quality product. Many of these product are being sold in the pharmacy and some MLM companies.

For those who look so high on Made in USA product as a high quality product, u must also know many US manufacturer get their raw materials from China and India because it is cheap, they are less ethical compare to Europe manufacturer who chooses the raw mat from the best source no from the cheapest source.

One simple Eg. Theres one US MLM company who sell Aloe Vera and Bee Products who claims all their Honey products come feom their Farm in US. I know the farm size and u dont need to be a genius to figure out they wont be able to supply their whole world demand (They did at least 2 billion US sales a year worldwide). They took most of their honey from China and bullshit the whole world that they produce everything from their own Bee farm!!!

Follow Us

Sorry killkaze

What u say is true but sorry....
I got no comment for this particular company

Yes u right about made in .......... coz not all branded brand are that high quality!
but what about the product that got testimonials? i know some of them are bullshit but its hard to find out unless if u try it yourself or by asking your trusted friend.

Anyway goodluck to ppl who doing DXN for their side income and also goodluck to my father

zal_cool This user has been deleted
bolehlah jugk :hatdown:

Setuju...

Memang betul semua tu... MLM memang bagus, cuma orang yang tamak dan rakus je yang menjadikannya semakin dibenci hari ini.

Si tamak dan rakus ini mengevolusi MLM dengan motif mencari keuntungan lebih cepat. Maka segalanya 'dijalan singkatkan', plan, produk dsb. Maka mereka ini mula menentang arus, cuba menghasilkan sesuatu tanpa melakukan pekara2 prinsip dalam perniagaan. iaitu Produk yang bagus, harga yang munasabah, menjual, mengembangkan rangkaian dengan melatih usahawan baru secara berperingkat2.

Baru semalam aku di approach seorang rakan baru yang baru sahaja 2 minggu menyertai Luxor, bersemangat sekali kawan tu, kesian aku tengok dia, pasti leader dalam Luxor dah beri dia impian kosong dan palsu. Dengan yakin dan berkobar2 dia kata yang 'business ni tak perlu menjual' dan "kalau kena gaya planning, kita boleh dapat 10 ribu keatasa dalam masa 3 bulan!".  Setahu aku, dah ramai yang terkena dengan beberapa leader Luxor ni, dia convince orang sampai mereka yakin untuk melabur(melebur) RM1200 untuk masuk 'Sistem' mereka, maka selepas itu pulanglah mereka dengan timbunan produk dan angan2 serta impian yang besar....... kesian kawan aku ni. Tak sampai hati nak curah air sejuk. Tapi kena juga beritahu.

betulllllll

Originally posted by ace at 18-1-2005 02:32 PM:
Buat apa2 MLM pun lebih kurang sama aje. Asalkan kita rajin berusaha insyaAllah berjaya punya lah! Wa cakap sama luuuuuuu

i setuju sangat tuh.

??

Originally posted by adi_iskandar at 18-1-2005 05:37 PM:
heheh..ni promote ke? tapi aku rasa luxor ni macam ada udang disebalik batu.. ada benda yang tak dinyatakan dan hanya disedari setelah berada di dlm network tersebut.. aku dengar orang atas akan to ...

kat ofis i ada bebudak buat luxor ni.  kebanyakan yang nak buat tu tertarik dengan ayat BISNES NI TAK PAYAH MENJUAL.  Buat MLM perkara paling penting adalah 3M iaitu menjual , menaja & membimbing.  wlaau kita terer menaja sekalupun kita tetap perlu mempunyai kemahiran menjual untuk diperturunkan kepada rangkaian kita. Nama aje dah BISNES dik. Mestilah ada jualan . Bak kata irama & lagu tak dapat dipisahkan ... bisnes dan jualan pun camtu le.

yes !

Originally posted by evil_swan at 19-1-2005 03:43 AM:
bercakap kepada adi iskandar.. tang jual barang tu memang la kena jual barang.. itu adat perniagaan... kalo tak barang jual service.. sama jer kalo kite gi interview nak dapat keje kite jual diri k ...

tul tu.  I mula2 upline tolong.  Tapi sbb dia tak sihat dlam tempoh yg lama dan cuti dari MLM nih, nak tak nak i kena buat sendiri semuanya seorang diri. Nak stop kita dah ada group sendiri yang perlu dibimbing.

Tapi bila i renung semula , keadaan ini menjadikan i lebih berdikari, lebih cepat belajar dan dah boleh membimbing rangkaian. Kita tak sepatutnya salahkan upline saja jika dia  kata dah ada appointment ngan group lain. sbb ini bisnes kita sendiri.  Takleh ambil kesempatan atas upline seperti jemput kita ngan kete, duit minyak, duit tol etc.  Macam hani , hani rasa  peluang yang telah diberi oleh upline utk mengenali dunia MLM tu pun dah tak ternilai harganya.  Kalau tak disebab dia, mungkin hani tak termasuk dalam golongan yang bertuah dibukakan pintu hati oleh Allah untuk menyertai dunia MLM yang amat menguntungkan ini. Alhamdulillah.

AKu setuju cakap ko anis....... member ko tu tak research dulu ke sebelum join?
walaupun tak "perlu" jual produk camner pun ko kena beli gak untuk maintain bv bulanan.

Psal dapat 10k dalam masa 3 bulan tu tak mustahil tapi kena headhunting orang gila-gila la. Ntah leh capai ke tak aku tak tau... tak pernah tgk lagi marketing plan dier.

icemocha This user has been deleted

USANA CNY Visiting

Hi friends, we are visiting KL from 10th to 13th Feb. If you are sincere to know more about USANA, we can meet up to share this unique business opportunity with you all.

Our email: theperfectbiz@yahoo.com.sg

Cheers
Colin & Rachel

evil_swan This user has been deleted
anis710... aku pung kesian dengar cite member ko tu... well aku pung buat luxor gak.. tapi ade ler sesetengah kaki nie memang implement benda nie.. cause aku banyak dengar cite yang ketua dia tu.. hehe.. orang omega trend so aku dengar dia implement idea omega trend lam luxor tu.. sebab segelintir tu buruk kan nama company jer.. tapi aku tak buat ler sistem camtu cause tak practical..

bagi aku jual mesti jual.. banyak sikit tu lain cite ler.. cause jualan nie akan memberi ko satu practise tuk ko punye PR... then bile PR ok then lagi senang la ko buat business nie and tuk jadi leader yang bagus

zal_cool This user has been deleted
Plan dan produk yang baik mesti beriringan..kalau plan baik, produk tak baik x leh jalan...Kalau produk baik plan tak baik pun tak boleh jalan...Kalau dua2 tak baik masuk longkang...

Originally posted by zal_cool at 5-2-2005 09:26 AM:
Plan dan produk yang baik mesti beriringan..kalau plan baik, produk tak baik x leh jalan...Kalau produk baik plan tak baik pun tak boleh jalan...Kalau dua2 tak baik masuk longkang...

:setuju:....:ah::ah:

Dua2 mesti balance..

Originally posted by zal_cool at 09-01-2005 10:26:

:setuju::setuju:

Utk sukses dlm mana2 MLM...kena tetapkan iman dari tergoda dgn produk dari MLM lain....Walaupun hebat produk  MLM lain...jika ada hasrat utk dapat income  dari MLM  yg di ceburi...cubalah utk setia.Belajar lah menjadi pengguna setia...
Kekadang tu...join macam2...semua kata bagus..
Kekadang join macam2....guna barang pun tidak tapi ajak orang join MLM nya konon  plan cantik ...cun melecun...sure cepat dapat income.

Oleh itu..join le MLM yg ada macam2...

Tapi kalau masuk MLM sekadar syok2...join le manyak2....
Tapi jangan kutuk kata MLM tu indah khabar dari rupa....

tak buat..cam na nak dapat yg indah..

Jangan letak matlamat $$$$ je

Ramai sangat yg gelojoh nak buat MLM ni.

Semua cerita $$$ belaka. Nak dapatkan tu macam mana tak cerita yg betul2. Ada seorang saudara dari Penang, jual product DXN, siap claim minum kopi gano boleh bantu seribu satu masalah kesihatan, dah buat lebih 5 tahun, pendapatan bulanan flactuate dalam RM500-RM700 je. Yang paling menarik sekali, dia ni nak jual produk kesihatan tapi satu family tahu dia ni ada macam2 sakit, kejap2 pening kepala, kejap2 sakit badan, berat badan dah dalam katogeri Heavyweight!!

The point is, kalau diri sendiri masih banyak masalah kesihatan, lupakan saja nak berniaga produk kesihatan dan berangan nak jadi jutawan. Be healthy yourself first baru boleh ajak org lain sihat. Kawan MLM aku yg jual produk kesihatan tapi aku tau dia merokok, point blank aku bagi kat dia.. tak terjawab :lol

Yg jual Baju Pembentukan Badan Lingeri pulak, badan sendiri macam tong drum ada hati nak jual 'sarung nangka' tu. Contoh paling klasikal Haliza Misbun, tengok sajalah badan dia, masih nak jadi model baju serupa ini :lol... actually baju tu tak berfungsi seperti lingri yg sepatutnya.. just macam setokin besar yang berharga RM350++ !! disarungkan ke badan.

Sebab tu MLMer sekalian, jgn fikir $$$ je, tengok dari semua aspek. Kalau tak, org akan mentertawakan anda tak kira sebesarmana api semangat yg berjaya dimarakan melalui kursus2 motivasi yg anda hadiri. Ilmu mau ada.