CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SoalnyeSiapa

MLM -- Everything abt MLM

brotherhood This user has been deleted

ARBITRAGE TRADING - RISK FREE PROFIT

How To Guarantee Winning Profits

Have you ever heard of SPORTS ARBITRAGE TRADING?
Did you know that it can make you money with NO risk?
Arbitrage trading has been around for a long time but it has been in the 搕oo hard

Nope..
You are refering to the wrong Anis.

No worries, it is just an opinion.

Originally posted by oghang_kedah at 14-9-2005 06:24 PM

en anis...bila u dpt info kat atas tuh? sebulan lepas? setahun lepas? 10 thn lepas?

lg 1...encik anis ni owner satu stokis kat bangsar tu ker? kalu salah maaf ler sbb nama "ANIS' tuh mm ...

hi oghang kedah....i joined LB since 2002..x silap, i orang melayu pertama yang joined...TAPI itu pun sbb kawan..nak please dia....lagipun, i dapat jugak guna produk dia...the diffuser(masa tuh diffuser ajerlah).tapi i x jual pun barang dia..just for my own use...now, dah ader este belle kan...itu pun i beli gak..kopak jugaklah almost RM1000+++...nak try...tapi i x guna pun produk tuh lagi coz it's not suitable to my skin...naik jerawat pulak...(orang lain i dgr ok aje...)my friend tu very active in LB..Mr. Yap namanya.

x salah mencuba..give it a try...GOOD LUCK!!!

[ Last edited by harizariel at 22-9-2005 03:23 PM ]

nasa4752 This user has been deleted
Aku nak tanya ler. sebab baru2 nih aku dapat mesage tentang prepaid melalui sms. alamat homepage die

kat bawahnih. cuba ler mana tau ada peluang www.mysmsprepaid.ilchwan.com/index.php?id_penaja=santai

www.mysmsprepaid.ilchwan.com/index.php?id_penaja=santai

little_aisya This user has been deleted
Kalau nak try join RajaPrepaid pun boleh gak...

klik link ni:-
http://www.rajaprepaid.com/aisya0203

faznur04 This user has been deleted
dear soalnyasiapa,

eventhough I tak join MLM, I pun tak pandang negative MLM nih.. I like the way u think and the spirit u have ..biaq pi la dgn ckp2 org...yang penting u tau apa yang u buat tuh betul...elokla mencuba dr tak mencuba langsung dan Alhamdullillah cubaan berani u terbukti dan beri kesan positif pada diri u sendiri...

so keep it up...

Follow Us
Hai Semua... Liz nak tanya adakah ini juga konsep MLM/ Piramid ?

--------------------------------------------------------------------------------
ADAKAH ANDA BERCITA-CITA MEMULAKAN PERNIAGAAN ANDA DI INTERNET?
ATAU ANDA INGIN MEMPERLUASKAN PASARAN PRODUK DAN SERVIS ANDA DI INTERNET? ATAU ANDA INGIN MEMPELAJARI TEKNIK BAGAIMANA ANDA DAPAT MENJANA PENDAPATAN SAMPINGAN MELALUI INTERNET?

TIDAK KIRA APA JUGA JENIS BISNES INTERNET YANG ANDA
INGIN USAHAKAN, ANDA MEMERLUKAN SEBUAH LAMAN WEB ANDA SENDIRI.

KENAPA ANDA PERLU MEMBAYAR RATUSAN HINGGA RIBUAN RINGGIT UNTUK SEBUAH LAMAN WEB ANDA SENDIRI? SEDANGKAN ANDA BOLEH BELAJAR MEMBINANYA SENDIRI DENGAN MODAL MINIMUM RM24.90!

Sebagai ahli berdaftar, anda diberikan dua laman web percuma. Laman web pertama ialah laman web peribadi anda. Anda boleh menggunakan laman web peribadi ini untuk memulakan bisnes internet anda (tak kiralah apa bisnes pun - bisnes pakaian ke.. kerepek ke..) atau untuk tujuan peribadi yang lain.

Memang menarik.. I dah cuba semalam.. dan hasilnya memang membanggakan... Cepat.. jangan terlambat.. kalau nak tau boleh klik kat sini.....

PASTU BONUS YG DPT INI..

ANDA LAYAK MENDAPAT BONUS JIKA MENDAFTAR SEKARANG

Daftar sekarang dan anda juga akan mendapat bonus istimewa. Di samping pakej belajar membina laman web, anda juga akan di berikan bonus sebagai ahli Premium. Bonus yang kami maksudkan ialah,

BONUS 1 Anda mendapat akses kepada pelbagai laman web contoh yang di reka secara profesional lengkap dengan laman contoh, fail Photoshop dan "fonts". Anda mendapat hak mengubah reka cipta laman web dan boleh menggunakan mana-mana laman web ini untuk projek anda atau untuk pelanggan anda tanpa perlu membuat sebarang bayaran royalti kepada pihak kami.

BONUS 2 Anda akan dapat akses kepada pakej belajar membina laman web bergambar yang mudah untuk diikuti. Pakej ini terhasil lebih dari 6 tahun pengalaman. Pakej ini akan mengajar anda dari langkah pertama sehingga anda berjaya menyiapkan laman web profesional anda sendiri.

BONUS 3 Anda boleh menjual semula laman web contoh ini kepada sesiapa sahaja tanpa sebarang bayaran royalti kepada pihak kami. Anda jual dan anda simpan keuntungan 100%.

BONUS 4 Anda juga akan dapat akses kepada e-Book tentang cara-cara perniagaan melalui internet. Ianya dapat membantu anda melengkapkan diri dan memahami cabaran dan strategi untuk berjaya di dalam perniagaan internet.

BONUS 5 Anda juga akan dapat akses kepada sampel logo untuk syarikat dan kad business untuk syarikat. Anda diberikan hak untuk mengubah hak reka cipta kami tanpa sebarang bayaran dan anda boleh menjualnya dan simpan 100% keuntungan
*

i dah banyak join MLM... but yang paling best was LIFECODE... ada 3 jenis price... tak payah nak maintain2 bulan2 sbb org pompuan mmg guna killer produk dia... Pad herba SUSEN... so i just guna pad dia tiap2 bulan and sometimes kawan2 beli ngan i... so i ada bonus loyalti dan bila org yg interested register as my downline, i ada bonus group dev.

gabanzack This user has been deleted
sape2 penah dgr satu MLM nama dia Lifestyle? Killer produk dorang adalah INTRA, sejenis minuman kesihatan drpd 23 jenis herba.

nak tanya komen korang.... bagus ke bendalah ni?

juai susu lagi senang. ramai org suka minum susu. skrg ni dah heboh pasal susu IGG
dari Smart Naco. i pun baru je cuba minum 1 sachet pagi tadi sebelum sahur. sebelum
ni pening dan loya dah 6 hari. tapi lps bangun tido pagi tadi, takde lagi rasa loya2 dan
pening2 tu. kiranya power jugak la susu kulostrum nih. harga pun murah, sekotak ada 30
sachet cuma RM104 harga dealer. tahan sebulan, ikut keperluan la. i pun nak cuba dulu,
kalau betul2 berkesan utk merawat masalah darahtinggi, rabun mata, obesiti ke,
boleh la terus jadi ahli seumur hidup. RM50 je.

cuma tak tahan bau air kencing, mcm bau hancing kobau !

Originally posted by gabanzack at 15-10-2005 10:53 AM
sape2 penah dgr satu MLM nama dia Lifestyle? Killer produk dorang adalah INTRA, sejenis minuman kesihatan drpd 23 jenis herba.

nak tanya komen korang.... bagus ke bendalah ni?

tak penah dengaq pun.

Originally posted by ez_man at 8-5-2005 06:03 PM
Kalau nak buat MLM setakat nak jadi stokist atau nak cari untung 25%, saya cadangkan buatlah semua MLM yang ada kat malaysia ni... tapi kalau nak jadi usahawan serta memiliki satu biz yang berdaya  ...

mcmana dengan saya yang dah terkena dengan omegatrend? saya dah kerugian hampir RM4000, semua kerana kawan yg dianggap nak bina perniagaan utk kita, rupanya dipaksa masuk omegatrend sedangkan awalnya saya tak tau kedudukan perniagaan apa yg ingin di cadangkan oleh kawan baik sendiri..

barangan tak seberapa, mahal semua dan duit saya melayang RM4000. mana upline yg janjikan pulangan duit yg saya invest utk downline2 saya? awak kenal richard [melayu tapi namanya di matsallehkan since masuk omegatrend] awak kenal jimmy? entah nama asalnya apa.. nama yg di mat salleh kan bila join omegatrend.sampai skrg suami saya tak tau duitnya hangus saya labur dalam omegatrend, saya di tipu oleh upline2 yg janjikan nak bina perniagaan yg kukuh utk saya, dengan hadiri taklimat dari seminggu ke seminggu, perniagaan yg berdasarkan air liur dan totally bersifat pyramiding...

doa saya.. semoga kawan2 yg lain tak akan terjebak ke kancah omegatrend, nauzubillah...

utk member2 ku se omegatrend...

sistem MLM yg menekankan mutu barangan dan perkhidmatan, melatih peserta menjadi usahawan adalah HALAL.. tetapi MLM yang bergantung kepada kemasukkan anggota atau mirip PYRAMIDING adalah HARAM, kerana ghararnya [muslihat] takweelan dan huaraian haikal adalah menyalahi teknik ISTIMBATH hukum FIQH dalam Muamalat.

huh omegatrend!! dah banyak sgt cerita busuk aku dengar pasal OT nih.... sepupu aku yg sibuk nak racun aku ngan sedara mara yg lain pun dah berenti buat benda alah ni..... macam yg ctredzuan cakap la.... harga mahal, gebang je lebih!

Plan Marketing Herbslink... tidak kira keupayaan anda . Anda dihargai!!

Hanya ingin berkongsi peluang terkini dari Syarikat Herbslink. Saya tertarik dgn herblinks ni pasal dia ada plan passive n active... nak cari downline boleh, taknak pon boleh.. tu yg saya suka..

saya tahu bila sebut je MLM ramai yg dah tarik muka sebab leceh nak kena taja lah nak kena cari downlinelah.
Ramai yang susah atau malas nak cari downline.. saya ingin menawarkan satu peluang untuk anda semua.

Didalam Herbslink ada plan auto iaitu plan bagi org macam kita inilah yg susah@malas nak cari downline.
Dekat sini saya terangkan plan D iaitu plan antarabangsa atau auto . Plan A,B,C ( plan org yang suka cari downline akan diterangkan kemudian kalo korang berminat..yang pasti plannya lagi mengancam!!

Keterangan untuk plan D plan auto ( plan malas atau takde  cari downline layan sorang sorang je )

-Kos starting pertama register +1 unit WGI + product + control panel =RM646

Contoh Member Control Panel Herbslink .

- satu unit WGI bernilai RM646 bersih... takde tambahan apa? duit lagi..korang umpamakan simpan duit dlm bank dapat dividen

- Bonus pulangan dijamin RM7980* untuk satu unit WGI.
* (Usd100 + Usd400 + Usd 1600) iaitu tiga kali pusingan pembayaran sahaja (maksimum!! pastu unit wgi anda expired)

- masa pulangan 1 hingga 1 setengah tahun (dijamin masa untuk bonus pertama iaitu Usd100 pada bulan ke 4 kalao tak dapat company akan bayar gantirugi !!!)

- duit akan dimasukkan kepada akuan bank yg anda daftar... takde proses penebusan yg rumit...semua auto transfer online

* Fikir?kanlah

- kalo korang simpan duit kat bank pun setahun paling banyak 6% dividen jek....
- saya hanya terangkan untuk plan antarabangsa shj iaitu utk passive user (yg taknak pening kepala carik downline)
- plan utk carik downline nati saya terangkan bila korang berminat.

rebutlah peluang ni.... ! .... jadilah org yg terawal...
just become passive member..takyah carik downline..

Menarik bukan??
Tu adalah keterangan ringkas plan D plan bagi agen yang malas cari downline. Bagi Agen yang ingin membina network . plan plan yang lain menanti anda. Kunjungi website rasmi Herbslink http://www.herbslink.com untuk plan lanjut atau hubungi kami .
bukan skim cepat kaya . company ada AJL dan office ada kat serdang .
system je internet.

ramai yg mendaftar sebab  plan dia mudah
http://nogold.com/modules/newbb/ ... orum=15&start=0

om daftar herbslink
setelah berfikir dan fikir akhirnya ajimtt telah berjaya membuka minda saya untuk menyertai herbslink.

Dalam sedkit masa lagi saya akan membuat website auto downline bulding untuk para agen baru yang mendaftar herbslink dibawah saya..

contoh website adalah seperti yg saya buat www.mygiantnetwork.com untuk program cosway... kali nih untuk program herbslink pulak.. www.era21biz.com ( baru tempah nama )

SO kepada agen baru yg belum mendaftar boleh YM pengurus0 atau sms 0126741021 untuk pendaftaran bersama saya..

akan dilancarkan strategi gerak gempur dari akulaman..
www.era21biz.com <----- ok tak nama nih ajimtt dan kawan kawan herbs yg lain??

daftar segera dan tempah website selfreplicating anda!!
YM jangan tak YM . pengurus0

Akum akulaman. Lama tak dengar cerita....

yup puan harleena..

takdlah buat apa apa..
baru je dpt rest sikit tuh yg aktif kembali ngan biznez..

BTW..
good luck kepada MLMER..

doris This user has been deleted
Skg ni  i tengah buat Lexwel. Lexwel ni company yg baru, ia adalah subsidiary of EIG Berhad. I rasa company ni memang ada potensi sebab ia baru lagi dan productnya memang bagus..........

Untuk memasuki mana-mana MLM company yg pentingnya ialah timing.........kebanyakan company lain dah ada ramai member kita baru join, so memang susah untuk kita nak dapat duit yg banyak.....

Tapi skg Lexwel ni lain.......Memang boleh jadi pioneer kat situ..........Tambahan pula productnya memang baru di dlm pasaran dan bagus....

Sesiapa yg berminat untuk tahu lebih melanjut...........
call or sms 012-4495979
msn doris_chin322@hotmail.com

[ Last edited by doris at 23-10-2005 01:46 PM ]

doris This user has been deleted

Lexwel

Product of Lexwel

1) Lexwel Life X-10
Lexwel is proud to introduce a revolutionary beverage Lexwel Life X-10 that was designed specifically to remove toxins from the body. Lexwel Life X-10 helps to cleanse the body of harmful heavy metals and toxins. These contaminants are removed from the body through the excretory system.

Lexwel Life X-10 contains Calcium EDTA that is noted for its chelating properties. Chelation therapy is a process involving the use of chelating agents such as EDTA to remove heavy metals from the body. Chelation describes the reversible binding of a ligand, the chelator or chelating agent, to a metal ion, forming a metal complex, the chelate. When this happen, the harmful heavy metals are bound and subsequently excreted from the body.

The benefits of Lexwel Life X-10 are:

- Removal of heavy metals and toxins
- Improvement of memory and vision
- Reduction of atherosclerotic plaques
- Reduction of the risk of heart disease
- Delay the onset of senility in older people

2)Lexwel Life-Max
Lexwel is proud to introduce a revolutionary beverage Lexwel Life-Max  that was designed specifically to provide you with the nutritional benefits for general good health and longevity.

In addition to maintaining general wellbeing, it also enhances your life by increasing your energy level and vibrancy throughout the day.

The benefits of Lexwel Life-max are:
- A fundamental food
- Support body systems function
- Increases energy level
- Fight free radicals
- Reduces sign of premature aging
- Strengthens the immune system

3)Lexwel permeta-H
Lexwel is pleased to introduce permeta-H transdermal concentrate. This advance formulation contains a combination of choice ingredients to provide an exceptional level of nourishment for your skin, giving it a more elastic and younger looking appearance.

In addition to enhancing the look of your skin, permeta-H is also rapidly absorbed. This is possible because the active ingredients are formulated with state-of-the-art technology.

The benefits of Lexwel permeta-H are:
- Reduce signs of premature aging
- smooths fine lines
- Firms the skin
- Tones the skin

Originally posted by gabanzack at 16-10-2005 02:55 AM
huh omegatrend!! dah banyak sgt cerita busuk aku dengar pasal OT nih.... sepupu aku yg sibuk nak racun aku ngan sedara mara yg lain pun dah berenti buat benda alah ni..... macam yg ctredzuan cakap  ...

lebih baik jangan terjebak memana mereka yg di offer buat OT tu..

:no:

Originally posted by ctredzuan at 20-10-2005 01:45 AM

lebih baik jangan terjebak memana mereka yg di offer buat OT tu..

:no:

takde nyer aku nak terjebak dgn sepupu aku tuh... beriya2 dia citer pasal bonus itu ini, peluang pegi Australia (ke NZ, lupa plak).... skali bila tanya berapa bulan dia dah buat...and berapa bonus yg dia dah dapat.... dgn tersipu2 dia kata dah tiga bulan, belum ada apa2 bonus lagik...

ceh... tu pun ada hati nak suh aku bayar dekat RM800 masuk Omega Trend.