CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SoalnyeSiapa

MLM -- Everything abt MLM

doris This user has been deleted

Lexwel

Marilah kita berjuang sama-sama dlm Lexwel

ok kepada mlmers

website group Era21biz telah boleh diaccess..

http://www.era21biz.com

Hanya ingin berkongsi peluang terkini dari Syarikat Herbslink. Saya tertarik dgn herblinks ni pasal dia ada plan passive n active... nak cari downline boleh, taknak pon boleh.. tu yg saya suka..

apa apa hal pun lawat web Group Era21
atau YM saya di pengurus0

TQ

Originally posted by ctredzuan at 20-10-2005 01:45 AM

lebih baik jangan terjebak memana mereka yg di offer buat OT tu..

:no:

ct,
cuba tgk pic ni..ada tak nama yang ko sebut tu...upline ko dalam ot....
ko kenal tak org-org dalam pic ni....

[img][/img]

Originally posted by ctredzuan at 20-10-2005 01:45 AM

lebih baik jangan terjebak memana mereka yg di offer buat OT tu..

:no:

ct...pic lagi satu ni.....ko kenal org-org dalam ni..???

[img][/img]

mamaHazim This user has been deleted

HAI

Selamat Hari Raya,

Mama nak promote cket. Hubby mama tengah wat program ACM skang. U all tengok la web dia ye. Mama tgk hubby mama tengah rancak wat ni. Ok jugak dia punya plan. Senang nak dapat duit sampingan. Ok la. U all baca, kalu berminat pm mama ye. Klik la tengok2 kut2 berminat

http://135.alignconcept.com

semoga berjaya

raden_kencana This user has been deleted
aku dah masuk macam-macam mlm.tak kaya jugak.Last-last aku dapat tau puncanya. Leaders atau upline kita tak bantu kita.Banyak nak main downline kita.Beware with your upline or leaders. I dapat tau hasil analisa dan pengalaman. So pertama u kena cek company background (I dah kena juga, I dah kenal CEO, dan dilantik sebagai salah seorang director,Ikut-ikut boleh kaya kalau jalan elok business plan dia, tapi dia bawa lari duit dan mis management) dan your upline and leaders.Cek betul-betul depa ni.

Follow Us
raden_kencana This user has been deleted
Ada juga yang sama kena dengan aku.Akupun dah masuk OT,kena dekat 6,000.00.Itupun ada lagi hajat suruh aku beli berus gigi sebanyak RM6,000 lagi untuk p ke step 4.Step 3 pun satu sen pun tak dapat.Percaya punya pasal aku bagi password aku.last-last depa main kad kredit aku.Tak  tau plak sistem OT tak delete no akaun kad kredit.Sepatutnya bila dah pakai sekali, sistem kena hilangkan lah.tapi dibiarkan begitu.Last aku bagi warning, kalau tak bayar balik aku report kat KPDHEN.Kelam kabut depa dengan upline "presidential" sekali kelam kabut.Hang pa nak tau siapa presidential yang terlibat. Satu Malaysia kenal punya.itu kerja dia dulu.

OT punya sistem memang macam tu...
bahaya tau kalau bagi psswd pada upline, dwnline...
abis skrin kena gunaaaaaa....

aku macam tau je sapa presidential tu.....
kakakaaaaa...

dalam byk2 mlm yg penah i join, LIFECODE is the best, tetiba je dapat weekly cheque... tak banyak pun, sapa nak bagi?  produk nye pun senang... jual tuala wanita je...

melati_putih This user has been deleted

tumpang bertanya....

melati tak mahir sangat dunia mlm nie. tapi rerakan melati banyak yg berminat dan memang dah join pun sesetengah mlm tue. nie ada sorang kawan melati dok tanya melati sama ada ok tak dia join Agel. melati bukannya tau sangat pasal syarikat mlm yg ok ke tak. tapi melati memang selalu survey dulu tanya pendapat orang. so, ada sesapa di sini bole kasi pendapat tentang Agel. lagi sorang kawan melati pula nak join Uptrend. dulu dia pernah join omega trend tapi tak menjadi. waktu tue kawan melati ni memang amat berkobar-kobar untuk berjaya dalam omega trend. tapi bila dia dah fail sekali takut gak ler dia nak join mlm lain. so dia tanya pendapat melati tentang Uptrend. another one is e-excell. yang nie melati rasa cam ok jer but melati pun tak tau sangat. melati kata ok sebab produk yang dijual tu macam ok dan syarikat pun cam ok gak. nak tau sebuah mlm tue ok ke tak cam ne ye?

terima kasih la pada sesape yg sudi bagi pendapay ya. mealti orang baru di sini. banyak nak kene belajar nie. thanks.

ckobeng This user has been deleted
cuba bayangkan ..tanpa product boleh atau tidak mlm jalan? boleh kan? caranya senang je.. ko pow duit downline ko..lepas tu suruh downline ko pow duit dr org lain..so aktiviti pow mengepow berterusan sehingga  satu tahap takde org nak di pow..

legal memang legal..kaya memang boleh jadi cepat kaya.. tapi fikirkan lah dari segi etika.. tak sesuai.. tu pendapat aku .. sorry sebab menyampuk

antiwanita This user has been deleted
***** MLM and MLMers!!!!

hehehehhehehe

money05 This user has been deleted

Uptrend

actually business nie...memang insyallah akan menjadi...tapi kena usahalah skit...
company memang terang2 dah ada kat Menara Choy Fook Onn PJ...memang secara kasar tak nampak ape barang yang diniagakan...kita zaman canggih manggih nie kenalah ikut peredaran zaman so itulah sebabnya uptrend pekenalkan business nie...kita buat business networking + e-dagang...banyak kelebihan kalo jadi ahli bleh dapat website sendiri, dan macam lagi...kita hanya keluar modal sekali seumur hidup tapi untung bleh dapat berkali-kali...janji usaha ape2 business pun kenalah usaha baru bleh untung kalo tak itu memang skim cepat kaya...
untuk keterangan lanjut bleh email sy...erinainas@yahoo.com

Originally posted by ckobeng at 8-1-2006 01:39 PM
cuba bayangkan ..tanpa product boleh atau tidak mlm jalan? boleh kan? caranya senang je.. ko pow duit downline ko..lepas tu suruh downline ko pow duit dr org lain..so aktiviti pow mengepow berterusan sehingga  satu tahap takde org nak di pow..

legal memang legal..kaya memang boleh jadi cepat kaya.. tapi fikirkan lah dari segi etika.. tak sesuai.. tu pendapat aku .. sorry sebab menyampuk

Tak legal. Ini skim piramid.

Dalam MLM, mesti ada produk yang dijual. Keuntungan datangnya dari jualan produk.

Secara mudah, konsep MLM ialah "Pengguna memperkenalkan produk dan peluang perniagaan kepada pengguna lain".

Kalau tak ada produk, tak ada lah MLM.

semua nak kaya cepat konon... pirahhhh....

aku pon pernah terkena gak...upline 'terguna' kredit card aku..rm1000...sampai la nie aku tak nampak lagi duit yg dijanjikan nak bayar...aku pelik gak...kata dah level tinggi..bonus riban2...takkan la hutang aku yg rm1000 nie pon liat sgt nak byr...nie la padahnyer bila wat mlm tak ikut etika berniaga...asyik nak kejar level sampai kan structure goyah pon nak pull gak...ish ish ish

ntah la .. yang pasti etika tak betul..memang kompeni kaya..bangunan juta2 ..
aku leboh setuju dengan business mcm amway dan sebagainya..ko jual product ko dapt komisen dan bknnya mcm network marketing..ko kene cari org tuk beli dan kwn ko yang beli kena dptkan org utk beli dan kawan kepada kawan ko kene dapatkan kawan lain utk beli.proses akan berterusan sehingga takde lagi org nak beli dan pada masa tersebut org yang last sekali beli tak dapat cari org utk beli..kesian kan? product takde lah bagus sangat ..cuma yang dikatakan marketing strategi terlalu hebat..sehingga kan org boleh lupa pasal product tetapi terlalu tumpukan kepada keuntungan yg bakal di terima ..

kaya memang boleh kaya ..tapi etika tu penting.. sorri kalau menyinggung..

** salah satu cara attract org utk join :-

1. demotivate the person - comapare them with the person who already join the MLM .. tunjukkan betapa kaya nya sesapa yg dah buat ..

2. Cerita bertapa penting nya duit ..

3. lepas tu barulah cerita camne dapat duit  dengan MLM..

4. org tu akan fikir ...duit ..duit..duit..

5. org akan join..

tak elok..tu menipu..bayangkan pakcik yg dah kumpul duit banyak lepas tu invest..kalau dia berjaya takpe.. lepas tu pakcik yag bawah2 tu camne?tak kesian? silap2 anak dia tak makan.. in the end sapa untung? the pioneer ..

yang utung?pemilik product..pioneer people..sapa rugi?pakcik makcik yang last sekali join..

so kesimpulannya ..cari duit buar lah pakai titik peluh..bukan nya pakai air liur..cakap kosong..kalau yang bagi motivation (gunakan air liur) takpe ..sebab hasilnya lain..sesorang akan bermotivasi bukannya demotivated..yg penting BERETIKA lah.. duit bukan segalanya ..

sorry kalau sesapa terasa..kalau betul dapat untung apa kata semua MLM dan MLMer join aku .. skim cepar kaya ..

aku pioneer.. aku nak 10 orang join aku ..sorang kene bagi duit kat aku sebagai fee. Total RM 2000.00 sorang. Duit tu aku ambik semua.. lepas tu semua kat bawah aku kena cari member 10 org lepas tu mintak semua 10 org nie bayar dia RM 2000.00 so ..banyak la duit ko dapat ..sambil2 tu kite letak la product supaya org sudi bayar ko RM 2000.00 .. apa kata product tu ialah Beras 10 kg?ok tak?Beras tu hebat..lengkap dengan vitamin A hingga vitamin Z..penuh serat..sekali makan kenyang sehari (kite claim lah kehebatan product tersebut giller baban) .. semua org makan nasik..mesti semua akan join kan?

ape lagi join la..

dgn mcm tu je pun MLM boleh jalan..so fikirkan2 lah ..any KOMEN?

Originally posted by amorist at 1/8/06 09:07 PM
Dalam MLM, mesti ada produk yang dijual. Keuntungan datangnya dari jualan produk.

Secara mudah, konsep MLM ialah "Pengguna memperkenalkan produk dan peluang perniagaan kepada pengguna lain".

Kalau tak ada produk, tak ada lah MLM.  

not necessarily. some MLM gunakan product just nak cover jek. I've seen OmegaTrend nye presentation. and it appears that jual beli product tu just syarat utk kekalkan membership jek, and most money come from recruitment. that ain't right.