CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SoalnyeSiapa

MLM -- Everything abt MLM

kembara,
saya join CNI. Nak tahu lebih lanjut boleh tel saya di 012-9320825 atau jenguk ke tajuk CNI.
Mana-mana MLM pun bagus sebenarnya. Apa yang perlu ada hanyalah seorang leader yang komited. Jika tidak, jadi macam orang buta bertemu dengan orang buta ke tempat yang tak pernah sampai. Dua-dua masuk longkang.....

Satu lagi untuk berjaya dalam MLM ni yang paling penting ialah semangat yang berkobar-kobar.

CNI... you are the best....

Kembara,
Memang dah banyak sangat syarikat MLM yang saya join sebelum saya jumpa satu syarikat yang memang menarik dari segi pelan pemasarannya dan juga semangat kekeluargaan...

Sebelum ni, saya pernah join HPA, DXN, Eastern Joy, Acta Force, Avon, Anais Corporation, Rojam, E-cosway, Cosway, Zhulian, NuDreams dan hampir-hampir masuk Amway tetapi tak jadi sebab terpengaruh dengan Revell tapi tak jadi masuk jugak sebab suami saya ketika itu berniat membeli minyak kereta MOTOBEST keluaran CNI dan terus masukkan nama saya sebagai ahli.

Apa yang menyebabkan saya tak berjaya di dalam kesemua MLM di atas mungkin disebabkan saya tak mempunyai leader yang komited untuk membantu downline di bawahnya (mungkin). Saya katakan mungkin sebab di dalam Zulian dulu, upline saya yang diatas adalah orang yang sudah bergelar jutawan dalam Zulian tetapi saya masih gagal. Kenapa eeekkk? Mungkin saya belum dapat tekniknya atau mungkin semangat saya belum begitu berkobar-kobar kala itu. Yang hairanya, saya tak pernah merasa bosan dengan syarikat-syarikat mlm ini. Sebab dalam hati saya selalu berkata, satu hari nanti, saya juga akan jadi jutawan macam mereka. Kalau mereka boleh, kenapa tidak saya???

Alhamdulillah, dengan CNI saya dapat rasakan semangat saya berkobar-kobar lebih dari yang dulu dan ketika menghadiri taklimatnya, saya dapat ramai kenalan walaupun ketika itu saya sendirian (upline saya di Penang). Yang perempuan kami berpeluk-pelukkan dan yang lelaki memberikan kata-kata semangat padahal saya bukan di bawah group mereka.

Semangat dan budaya CNI mengubah segalanya. CNI you are the best......

Kembara dan yang lain, kalau free dan berminat tentang CNI, contact saya sebab hari sabtu ini ada perjumpaan luar biasa dari seorang intan jutawan. Rugi kalau tak pergi... luar biasa orangnya.. Hubungi saya di 012-9320825

aku pun nak komen sikit....

aku pernah masuk Revell....memang aktif gila......dah sampai tahap SGM....memang boleh dapat banyak duit..tapi kena usaha keras......

Sambung balik topik MLM.....
Hari ini, syarikat MLM yang bertapak di Amerika yang telah bertahun-tahun berada di Malaysia sudah mendapat saingan daripada syarikat MLM yang diasaskan di Malaysia dan oleh orang Malaysia sendiri. Inilah bukti bahawa orang Malaysia - ANDA - boleh berjaya melakukannya. "Percaya Boleh Berjaya"  merupakan rukun pertama kejayaan. Oleh itu, langkah pertama yang perlu anda lakukan setelah anda mendaftarkan diri sebagai pengedar ialah menanam kepercayaan boleh berjaya ini. Ini merupakan senjata paling ampuh yang dapat memecahkan apa-apa sahaja tembok diri biarpun yang dibina daripada besi keluli. Anda mesti percaya bahawa anda seperti orang lain boleh berjaya dalam perniagaan MLM ini.

9 bahagian daripada 10 bahagian rezeki adalah dalam bidang perniagaan. Jenis perniagaan yang paling mudah dilakukan ialah perniagaan jualan langsung. Kaum Cina di Malaysia menjadi senang kerana mereka percaya bahawa mereka boleh berjaya dalam perniagaan. Anggapan "Lihat dulu baru percaya" sepatutnya dihapuskan dan digantikan oleh "Percaya dan buat dulu, akan ada hasilnya". Jangan bazirkan masa, wang, dan tenaga anda hanya semata-mata anda percaya bahawa anda tidak akan ke mana dalam perniagaan ini. Sepatutnya anda tidak menurunkan tandatangan dalam borang keahlian syarikat MLM jika anda sudah pun menyimpan kepercayaan "Tidak Boleh Berjaya". Mulakan langkah pertama ini dengan "Saya Akan Berjaya!" Bertindaklah Sekarang Sebelum Hayat Melayang!

.
.
Kunci paling penting dalm menaja MLM ialah

kita melahirKan leader.

Tu je... huraiKan harleena (sronok tengoK  brhujah)

gabanzack This user has been deleted
Originally posted by harleena at 13-5-2004 10:06 PM:
Sambung balik topik MLM.....
Hari ini, syarikat MLM yang bertapak di Amerika yang telah bertahun-tahun berada di Malaysia sudah mendapat saingan daripada syarikat MLM yang diasaskan di Malaysia da ...

kalau la pekerja2 sykt aku boleh dibrainwash jadi macam agen2 MLM, nescaya cepat la kompeni aku kaya...

apa tidaknya.... pekerja bersemangat keje kuat bagai nak rak... pekerja untung, syarikat untung laaaaagi banyak

pekerja sanggup buat OT, buat marketing sana sini atas perbelanjaan sendiri, tebalkan muka jumpa orang.... pekerja untung, syarikat untung laaaaaagi banyak

pekerja setia dan sanggup defend syarikat, sanggup  berdepan dgn segala cabaran, sanggup berbuat apa sahaja...... pekerja untung, syarikat untung laaaaaaagi banyak....

dan yg terbestnya..... pekerja tu sumer aku tak payah bayar gaji tetap,..... overhead kompeni kecik, tapi untung baaaaanyak sangat...

hmmm.... kepala otak org yg mula2 fikir nak buat MLM ni mmg genius gila babas.....

Follow Us
ace This user has been deleted
Congratulations harleena!

Tak kiralah apa jua MLM yang kita  buat, yang penting kita kena bersungguh2 ya tak?

I can say that MLM dapat membantu kita mendapatkan apa yang kita inginkan dalam hidup. Dan ya memang MLM adalah jua satu cabang kerjaya jika ia  benar2 dilakukan. Walaupun pada mulanya saya sendiri bersikap 'skeptikal' pada MLM, tetapi sekarang tidak lagi. Saya sudah menyertai Luxor Network utk mendapatkan pendapatan sampingan (masih bekerja sepenuh masa). Dan insyaAllah sedang menuju/meniti kejayaan...

GOod luk to all MLM members..!!

ooo CNI.....actually i pun joint CNI since 3 years ago... kalau nak ikutkan sekrang dah emas....tapi malas nak maintain coz dah hilang arah...dah tak tau siapa upline dan d/line pun dah bertempiaran.........

sekrang i just beli barang kalau i nak guna....tu ja....bonus? ada la dapat sket2 paling banyak pun RM 50....ok la tu....

harga barang2 CNI boleh tahan la jugak....:

Saya pun ade gak join MLM tapi semuanya tak menjadi...camne ek??

Originally posted by Hiven at 2004-5-9 07:53 AM:
MLM .... benda aku paling benci

namun begitu..anda tidak dapat lari daripada MLM...aku gerenti..kat rumah ko ada tupperware....

Kut kut ada masa, mungkin saudara boleh lawat laman web saya ni.... http://www.bioniaga.cjb.net . Pendapatannya agak lumayan, dan cuma perlukan 2 orang downline sahaja...:ah:

Originally posted by Eha at 24-5-2004 05:45 PM:
Saya pun ade gak join MLM tapi semuanya tak menjadi...camne ek??

kena tumpu kat bisnes MLM ni full time kot, baru la menjadi. kalau buat part-time memang susah nak menjadi. dan mungkin belum rezki agaknya.

mcm i jugak, buat MLM nak dpt rm100 sebulan pun susah. tapi bisnes sendiri boleh dapat lebih dari 4 angka sebulan. tolak utang, instalment keter, rumah, maid, bil2 tepon, segala mak nenek bil....cukup makan je la. syukurrr.

Tahniah pada semua enterpreneur! Waima apa bis/MLM pun yang dimasuki, yang penting diri ingin memajukan diri sendiri. Some will say, MLM tak bagusla, and some will do LARI dari kita bila ternampak aje batang hidung. But who cares, because someone pasti akan datang mengejar kita utk mengetahui rahsia dan kemanisannya dalam MLM. Believe it! (macam quote biasa dengar kan?)

I baru je masuk one MLM, but then again.. alhamdulillah berjalan lancar. Alhamdulillah upline juga bertanggungjawab. Even the upper-upper-upline yang millionaire super crown manager pun mmg bertanggungjawab. So, segalanya berjalan dalam keadaan yang selesa dan teratur.

From one seminar to one seminar, majlis ilmu dikejar utk memantapkan diri dan berada dalam kelompok mereka2 yang berjaya. Just for the sake of utk memotivate diri sendiri. Apa2 perkara pun semua mesti datang diri sendiri. Kejayaan takkan datang bergolek...

betul tu Rani

Sebab saya betul-betul tak suka nak approach orang tuk join MLM.  So, saya join
hanya untuk kegunaan sendiri sahaja.  Cukup setakat cover belanja dapur bulan-bulan.  BTW, U buat bisnes apa?

Saya pun setuju gak ngan rancangan Tan Sri tu.  Tapi Tan Sri nak buat MLM apa?

adanya upline yang aktif adalah benda kedua yang paling penting dlm MLM.... tapi yang paling penting ialah kerja keras kita dan jugak semangat...jangan mudah patah semangat.....MLM nie banyak cabarannya....sebab apa org anggap MLM nie mngkayakan org atas....ye ka?:hmm:

seronok tengok org buat MLM nih.... tapi aku tak leh nak join la sebab aku ni jenis yg susah cakap sikit... nak joim MLM ni kena org yg teror PR...

jofizo...tak semestinya org yang PRnya bagus ja bleh joint MLM...one of my friend...sangat pemalu....nak cakap ngan orang pun tak yakin...lelaki ...tapi bila dah joint MLM...dengan bimbingan dan tunjuk ajar yang baik...sekarang nampak dia lebih berkeyakinan...bercakap pun....dah tak macam dia yang i kenal dulu...sekarang dah pangkat Manager dah...bonus ribu riban....so terbukti sapa2 pun boleh buat janji ada kemahuan...kalau u betul2 berminat i boleh introduce u pada orang yang betul2 bleh train u.....hati2 memilih upline coz dia banyak memainkan peranan diawal pembabitan kita dlm MLM...

kembara,

kita mengkayakan orang atas? Boleh diterima juga pendapat itu. Perkara ni samala juga kita bekerja utk satu2 company. Kalau kita bekerja, bukanker utk mengkayakan companya? but then jgn lupa, kita juga bekerja utk mencari nafkah aka mengkayakan diri sendiri jugak. So, pendapat MLM mengkayakan upline tidak dapat diterima sepenuhnya becoz that's what we are doing now (if you're working makan gaji). apa2 hal pun niat kita nak mencari rezeki.... bismillahh ajelaa..

i tahu konsep tu....sama jugak cam kita beli barang kat giant tukan.....sapa yang kaya? bukan kita.....kita just dapat 'kayap' ja....:lol

bagi i MLM satu jalan mudah untuk hidup senang tapi kena tahu cara dan tabah.....pertambahkan ilmu tentang produk dan marketing plan....baru bleh ajak orang lain joint.........niat kena ikhlas.............jangan janji kosong cakap kita produk itu bagus, produk ini baik sedangkan kita sendiri pun blum pernah try produk tu.............so kita kena la try dulu pastu dah tahu kesannya baru bleh citer kat org......setuju?:cak:

Originally posted by Eha at 25-5-2004 08:43 AM:
Sebab saya betul-betul tak suka nak approach orang tuk join MLM.  So, saya join
hanya untuk kegunaan sendiri sahaja.  Cukup setakat cover belanja dapur bulan-bulan.  BTW, U buat bisnes apa?

Sa ...

company i supply barang utk klinik dan hospital, especially brg2 utk pembedahan, pergigian dan veterinar.

Tan Sri, buat je MLM sendiri.

i pun asik bermimpi nak buat bisnes mcm Avon tu. nampak lebih mudah. tak payah nak kira2 bonus ahli tetiap bulan.