CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: H猷L鰃頧

Siapa yang disembah penganut agama Buddha?

Damai Sejahtera

saya tidak mengatakan dibawah satu AGAMA. Ape yg saya maksudkan di bawah satu sistem kerajaan tuhan.

yg dimana semua umat manusia tidak kira agama dan bangsa/kaum bersatu membentuk satu sistem yang damai sejahtera.

Apabila manusia mendapat satu fahaman yg semua mengikut fahaman itu. so, semua masalah pasti akan selesai. tiada lagi pergaduhan, persengketaan dan saling kasih mengasihi.

Syaitan kan berjanji utk menyesatkan dan memecahbelahkan manusia dimuka bumi. so, sekarang mmg dpt kita lihat manusia sedang berpecah belah. dan kita dpt lihat hasil dari perpecahan ini. Manusia dah lari dari fitrah sebenar. Yg menjadi mangsa adalah alam itu sendiri.

betul ke Islam utk arab? Betul ke Kristian utk Roman? saya lihat sekarang ni dah bercampur2 je.

saya mmg pak turut. tp, hanya menurut tunduk dan patuh pada tuhan yg satu. Saya tidak mengikut/percaya pada ulama.  

Sekian, Puji Tuhan

by adiariff82

saya tidak mengatakan dibawah satu AGAMA. Ape yg saya maksudkan di bawah satu sistem kerajaan tuhan.

Dan siapakah yg menentukan bentuk kerajaan ini? Ulama? Roman Priest? Sheikh minyak dari Arab? Penganas spt Osama bin Laden?

JANGAN mengunakan nama Tuhan utk kerja bodoh sedemikian. Apa yg kau katakan, banyak orang sudah mencubanya sebelum ini. Seperti Genghis Khan, Alexander the Great, Napoleon, Adolf Hitler dan Mussolini. Roman empire dan empayar Islam hanya dua dari beratus2 penganas lain yg cuba menperhambakan manusia dgn mengunakan nama tuhan.

Apabila manusia mendapat satu fahaman yg semua mengikut fahaman itu. so, semua masalah pasti akan selesai. tiada lagi pergaduhan, persengketaan dan saling kasih mengasihi.

Itu hanyalah mimpi indah kamu, tak ada sebarang bukti kukuh bahawa satu kepercayaan akan menyelesaikan masalah. Dalam negara2 yg ada hanya satu agama pun (spt Islam), negara sedemikian wujud dlm keadaan daif, miskin dan penuh dgn kesengsaraan. Jadi, kenyataan kau itu adalah KARUT.

betul ke Islam utk arab? Betul ke Kristian utk Roman? saya lihat sekarang ni dah bercampur2 je.

Bercampur kau kata? Mana ada campur? Kau tengok orang Melayu di tepi jalan sana - berubah panjang, berjanggut lebat dan bersongkok. Mana perginya kain pelikat? Mana perginya kain sarung? Orang melayu sudah hilang identiti dan menjadi orang Arab ciplak. Sama juga dgn orang Kristian. Semuanya berlumba2 nak menjadi spt orang Roman/barat.

Dalam ertikata lain - agama Islam dan kristianity sudah menghilangkan identiti sesuatu kaum dan masyarakat dan menukarkannya menjadi kaum Arab dan Roman. Kau tahu tak apa itu Cultural Genocide? Kalau tak tahu, tolong googlekannya.

saya mmg pak turut.

Yeah, dah agak dah.

Damai Sejahtera.

Kerajaan Tuhan ditentukan oleh tuhan. Disampaikan melalui pembawa risalah-Nya kepada seluruh umat

manusia.

Betul ke pengganas nak ikut Tuhan? klu ikut Tuhan mereka tidak akan jadi pengganas....

Saya tidak bermimpi. tetapi adalah kenyataan..... ketetapan yg hakiki.

mereka hanya meniru gaya arab dan roman, hakikat mereka masih kaum mereka. cume mereka memilih utk melakukan sedemikian.
saya lihat x semua sebegitu. masih ada yg mengekalkan tradisi mereka. Tuhan memberikan manusia kuasa utk memilih diantara yg Haq dan yg bathil, dengan merujuk pada petunjuk, penjelasan dan perbezaan yg diberikan oleh-Nya.

x perlulah ambil pak turut sahaja..ambil kenyataan penuh, jangan separuh-separuh. tu yg berlaku salah faham nnt.  "saya mmg pak turut. tp, hanya menurut tunduk dan patuh pada tuhan yg satu. Saya tidak mengikut/percaya pada ulama."  ini yg betul.  

Puji Tuhan

Last edited by adiariff82 on 23-12-2013 11:47 AM

by adiariff82

Kerajaan Tuhan ditentukan oleh tuhan. Disampaikan melalui pembawa risalah-Nya kepada seluruh umat  

Kau belum menjawab persoalan aku. Aku tanya SIAPA yg menentukan kerajaan tuhan. Bagi nama dan asal usulnya di sini. Aku nak tengok samada manusia yg kau katakan itu layak ke aku mengikuti.

Betul ke pengganas nak ikut Tuhan? klu ikut Tuhan mereka tidak akan jadi pengganas....

Apa yg mereka ikuti adalah SYAITAN. Tempat yg mereka tujui adalah Neraka. Jalan yg mereka gunakan utk mencapai ke Neraka itu adalah ISLAM (dan Christianity).

mereka hanya meniru gaya arab dan roman, hakikat mereka masih kaum mereka. cume mereka memilih utk melakukan sedemikian.  

Kau masih belum google pasal "Cultural Genocide" bukan? Kau pergi cari apa itu Cultural Genocide dulu, baru cakap. Untuk pengetahuan anda, tak ada kaum yg berakal di dunia ini yg akan "memilih" mengikuti Pak Arab dan Pak Roman kerana kedua2nya adalah contoh kaum gasar (barbarians). Kamu nak kata bahawa sesuatu kaum yg mahu maju ke hadepan akan memilih kaum gasar ini sbg model masyarakat mereka ke? Lu gila kah?

..ambil kenyataan penuh, jangan separuh-separuh. tu yg berlaku salah faham nnt.

Tak akan berlaku salah faham. Kau mengaku menjadi Pak Turut bagi bangsa Arab dan Roman. itu je yg penting. Yg lain pasal tuhan yg satu dan kamu memilih itu semua hanyalah utk menyedapkan Ego anda supaya kamu tak terasa macam keldai dan unta yg diheret oleh Ulama dan Priests ini.

Damai sejahtera

Kalau saya jawab orang itu kalangan mana, anda akan menerima ke?

Adakah semua Kristian dan Islam itu ikut jalan syaitan? bagaimana agama yang lain?

Sbb tulah saya katakan, Manusia mempunyai kuasa untuk membuat pilihan, sama ada mahu mengikut, meniru, dan percaya pada sesuatu. dan manusia ini lebih terdorang dengan Nafsu sendiri, sbb tu Tuhan berikan petunjuk utk manusia supaya tidak sesat dalam perjalanan hidup.

sudah saya katakan, saya hanya menurut tunduk dan patuh pada tuhan yg satu. tidak kiralah apa bangsa saya.

Puji tuhan Last edited by adiariff82 on 23-12-2013 12:58 PM

by adiariff82

Samada aku terima atau tidak, itu lain kisah. Yang menjadi mustahak di sini adalah kriteria orang yg kamu maksudkan itu. Siapa dia dan apakah kriteria dia?

Adakah semua Kristian dan Islam itu ikut jalan syaitan? bagaimana agama yang lain?

Kecuali agama Hindu, agama2 lain direka-cipta utk kaum2 tertentu shj. Judaism adalah utk orang2 Yahudi sahaja. Ianya tidak disuruh disebarkan kpd kaum lain. Agama Buddha adalah utk mereka2 yg lebih cendurung ke arah Atheism (tidak menpercayai Tuhan) dan mereka2 yg lebih duniawi. Tujuan agama2 ini adalah supaya manusia dlm tahap Spiritual mana pun (tinggi spt Yogi ataupun rendah spt Atheists) mampu menyelubungi bidang Spiritual dgn kecendurang diri sendiri tanpa sebarang paksaan.

Agama Hindu shj utk semua kaum - kerana Bhavagad Gita adalah Ilmu yg diturunkan utk semua manusia. Mereka yg ingin mengikuti agama Hindu harus belajari Bhavagad Gita dan melakukan sebaiknya. Yg penting di sini adalah, mereka tak harus mengubah cara hidup mereka (kecuali benda2 extremik spt zina dll yg ditegah dlm semua agama).

Agama Islam dan Kristian tak sepatutnya wujud di dunia ini. Agama Islam wujud kerana ianya mengambil unsur2 dari Judaism yg tidak sepatutnya disebarkan kpd bukan-yahudi dan unsur2 dari agama Kristian yg direka-cipta beberapa ratus tahun sebelumnya oleh Emperor Tigris.

sudah saya katakan, saya hanya menurut tunduk dan patuh pada tuhan yg satu. tidak kiralah apa bangsa saya.

Memang tak kira apa bangsa pun kamu ini. Kerana kamu sedang mengikuti bangsa Arab (dan Roman).

Follow Us
Sephiroth posted on 22-12-2013 09:01 AM
Lu betina Muslim bodoh.

Kamu mengarut bahawa penganut agama Buddha menyembah tuhan, dan ...

Kamu boleh dapat jawapan kepada apa yang saya katakan itu kalau kamu buat kajian terperinci tanpa melakukan tuduhan melulu pada saya dengan cara mengeji... kalau saya buat kajian dan letakan jawapan di sini pasti kamu kata saya tipu seperti selalu... bukan saya tak tahu bahawa hati kamu lebih keras dari batu...

"Jika demikian, adakah orang yang telah dilapangkan Allah dadanya untuk menerima Islam, lalu ia tetap berada dalam cahaya hidayah petunjuk dari Tuhannya, sama seperti orang yang tertutup mata hatinya dengan selaput kederhakaan? Maka kecelakaan besarlah bagi orang-orang yang keras membatu hatinya daripada menerima peringatan yang diberi oleh Allah. Mereka yang demikian keadaannya, adalah dalam kesesatan yang nyata. ( Az-Zumar : 22)

adiariff82 posted on 23-12-2013 12:57 PM
Damai sejahtera

"Dan tidak ada yang lebih zalim daripada orang yang mengada-adakan perkara dusta terhadap Allah, sedang dia diajak kepada memeluk Islam dan ingatlah, Allah tidak memberi hidayah petunjuk kepada orang-orang yang zalim. Mereka sentiasa berusaha hendak memadamkan cahaya Allah (agama Islam) dengan mulut mereka, sedang Allah tetap menyempurnakan cahaya Nya, sekalipun orang-orang kafir tidak suka akan yang demikian. Dia lah yang telah mengutus Rasul Nya (Muhammad s.a.w) dengan membawa hidayah petunjuk dan agama yang benar (agama Islam), supaya Dia memenangkannya dan meninggikannya atas segala agama yang lain, walaupun orang-orang musyrik tidak menyukainya. (As-Saff : 7-9)

Damai sejahtera

Inilah yg dimaksudkan saya. Dimana masing2 berbangga-bangga dengan diri masing2. menceritakan agama

masing2 betul utk semua umat manusia. Tidak akan ada jalan penyelesaian, jika perkara ini berlarutan.

Hasil nya masih sama, Agama pemisah umat manusia.

Bagaimana pun cara disampaikan, jika diQalbu setiap manusia itu ada penolakkan. Maka, hasilnya tetap sama.

Terpulang pada saudara jika ingin menilai saya bagaimana. Itu hak saudara, saya hanya seorang manusia yg tunduk dan patuh pada tuhan yg satu.

Saya akan berhenti disini. Pada sesiapa yg ada pertanyaan dan pendapat, boleh PM saya.

Berkasih sayang sesama manusia dan alam semesta itu lebih baik.

Sekian, Puji Tuhan.

by ct_og

... kalau saya buat kajian dan letakan jawapan di sini pasti kamu kata saya tipu seperti selalu...  

BUAT DULU, BARU CAKAP. Kalau kau cakap aku akan buat sedemikian tanpa sebarang bukti, itu bermakna kamu menbuat tuduhan melulu, bodoh. Aku tak suruh kamu menari bogel di tengah jalan, saya suruh kamu buktikan apa yg kamu sendiri cakap.

Persoalan di sini adalah - kamu boleh buktikan apa yg kamu katakan atau tidak? Saya rasa kamu tak mampu.

wkk5159 posted on 6-3-2013 10:37 AM
Ya meh ? Kamu sebagai muslim pun tidak tahu sejarah batu meteror di Mecca tu, kesian...Jun, tengok ...

nak dapatkan maklumat ttg islam, dapatkan dari orang islam.

Sephiroth posted on 23-12-2013 05:12 PM
by ct_og

MAcam kamu cakap dulu la.. "Tak perlu saya susahkan diri saya buat kamu.."  Saya dah yakin dengan apa yang Allah kata maka saya tak rugi pun apa-apa pun dan tak perlu buktikan apa-apa pun yang Allah yang kata... kamu yang rugi maka kamu aje buat kajian tu... Alangkan Allah cakap pun kamu tak percaya maka jika saya buat kajian dan cakap apa pun pasti kamu tak percaya kan? Dah banyak kali saya kena dengan cakap pusing-pusing kamu ni. Ini Allah cakap khas untuk orang-orang macam kamu yang sembah berhala..

“Kamu hanyalah menyembah berhala-berhala yang diperbuat oleh orang, tidak menyembah Allah yang mencipta segala-galanya dan kamu hanya mengadakan penyembahan yang dusta. Sesungguhnya mereka yang kamu sembah yang lain dari Allah itu, tidak berkuasa memberi rezeki kepada kamu; oleh itu carilah rezeki dari sisi Allah, dan sembahlah akan Dia, serta bersyukurlah kepadaNya. Ingatlah, kepada Allah jualah kamu akan dikembalikan." (Al-Ankabut : 17)

by ct_og

Dah banyak kali saya kena dengan cakap pusing-pusing kamu ni. Ini Allah cakap khas untuk orang-orang macam kamu yang sembah berhala..

Boleh buat ke tak boleh? Itu je persoalan di sini. Kalau tak boleh, ingatlah - APA YG KELUAR DARI MULUT KAU ITU ADALAH TAIK JUGA.

Sephiroth posted on 24-12-2013 11:22 AM
by ct_og

Andai saya buat dan saya dapat buktikannya maka adakah kamu akan masuk ke dalam agama Islam? Kalau kamu mahu dan janji mahu masuk Islam maka saya akan buat kajian...

Orang yang menganut Islam akan mempercayai apa yang diperkatakan oleh al-Quran dan mempertahankan al-Quran dan Nabi Muhammad saw apabila dihina. Semuanya kerana Allah dan hanya Allah yang Maha Mengetahui dan Maha Bijaksana....

"Dia lah yang telah mengutuskan dalam kalangan orang-orang (Arab) yang Ummiyyin, seorang Rasul (Nabi Muhammad s.a.w) dari bangsa mereka sendiri, yang membacakan kepada mereka ayat-ayat Allah (yang membuktikan keesaan Allah dan kekuasaanNya), dan membersihkan mereka (dari iktiqad yang sesat), serta mengajarkan mereka Kitab Allah (Al-Quran) dan Hikmah (pengetahuan yang mendalam mengenai hukum-hukum syarak). Dan sesungguhnya mereka sebelum (kedatangan Nabi Muhammad) itu adalah dalam kesesatan yang nyata." (Al-Jumu'ah : 2) Last edited by ct_og on 24-12-2013 12:11 PM

ct_og posted on 24-12-2013 11:35 AM
Andai saya buat dan saya dapat buktikannya maka adakah kamu akan masuk ke dalam agama Islam? Kalau ...

Kau sudah menbuktikan apa yg keluar dari mulut kau itu adalah TAIK. Tak perlu lah aku buang masa menghidunya.

Sephiroth posted on 24-12-2013 02:12 PM
Kau sudah menbuktikan apa yg keluar dari mulut kau itu adalah TAIK. Tak perlu lah aku buang masa m ...

Suruh janji pun tak mahu maknanya memang hati kamu tu keras macam batu dan memang tak nak beriman walau telah ada bukti... Bagi saya kalau Allah izinkan, boleh sahaja saya lakukan kajian itu seperti mana saya lakukan pada kajian-kajian saya yang terdahulu. Untuk makluman kamu, saya telah berjaya membuktikan bahawa dengan menggunakan mukjizat al-Quran dapat merawat stress. Dah dapat pingat pun dari UM... Maka semuanya itu dari Allah jua... Alhamdulillah...

Berkata Allah :

Dan kalaulah ada mana-mana Kitab Suci yang dengan sebabnya gunung-ganang terbongkar bergerak dari tempatnya, atau dengan sebabnya bumi dipecah-belah mengeluarkan isi kandungannya, atau dengan sebabnya orang-orang yang telah mati dapat menjawab kata-kata yang dihadapkan kepadanya, maka Al-Quran ialah Kitab Suci yang mengandungi mukjizat. Tetapi lahirnya sesuatu mukjizat itu adalah menurut kehendak Allah, bahkan segala urusan tertentu bagi Allah. Maka tidakkah orang-orang yang beriman mengetahui bahawa kalaulah Allah menghendaki tentulah Dia memberi petunjuk kepada umat manusia seluruhnya, lalu menjadikan mereka semuanya beriman. Dan orang-orang yang kafir itu dengan sebab kekufuran mereka sentiasa ditimpa bala bencana ke atas diri atau harta benda mereka atau pun bala bencana itu turun menimpa tempat-tempat yang berhampiran dengan tempat tinggal mereka lalu menjadikan mereka gempar kecemasan, sehinggalah datang janji Allah hari kiamat dan azabnya. Sesungguhnya Allah tidak memungkiri janji Nya. (Al Ra'd : 31)

LOL !! pape je la .. "kau dgn agama kau, aku dgn agamaku" ..
do what ever u think right for u .. dont ever care bout others .. yg pnting, "aku rspect kau, kau rspect aku" ..
what 1 m'sia stands for ?? i know ur religion, i know ur culture. i wore ur traditional outfit fr example, chinese and punjabi .. so what??? u guys doa n smbahyang ekot cara kamu, n so do we .. if we want to know the truth, then we will just sit back and wait for the 'kiamat' comes by .. well .. whatever it is, we will meet our creators .. so, be patient .. xyah gadoh2, xyah kecoh2, xyah kisah2 .. xyah bunuh bagai (stupidest thing ever to do), or whatever it is .. dont .. buang masa je kot .. ok3?

cmf_BeachBoys posted on 1-3-2013 07:25 PM
ntah la....off topic jap...dulu masa belajo aku penah la tanya sorang budak hindu.kenapa dia sembah  ...

beberapa jenis

1) hindusim (biar seph jawab)
2) buddhism - bila buddhist sujud/ angkat tangan, bukan sembah macam muslim sembah allah dimana sembah allah, perbuatan yang sama, tapi erti lain. macam la org kami cuna tangan tunjuk makan , perbuatan yg sama adalah perbuatan lucah di itali.  buddhist pay homage/respect kepada buddha untuk dhamma(ajaran) yang di turunkan. malah buddha sendiri halang kami sembah dia seumpama muslim sembah allah. kenapa patung kamu tanya? well, all I can say is patung tu cuma representative of buddha, kenapa org cakap ade buddha siam, buddha cina, buddha gemuk, buddha jepun etc. buddha cuma gautama sidarta, dan kenapa lain lain ? sebab rupa dia tak ada org ingat, so, patung/gambar adalah colelction daripada sutta yg dia turunkan.
3) mungkin you come across cina yg sembah patung /jin- ini samalah seperti dato ibrahim yang taksud. so tak boleh samakan dgn buddhism

period.

by wei_loon5063

1) hindusim (biar seph jawab)

Apakah persoalan itu?