CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

PENGALAMAN MISTIK @ Istana Bandar & Masjid Sultan Aleadin Shah, Jugra

sya_sugar_sugar posted on 5-3-2013 11:42 PM
Istana Lama Jugra dah roboh...tinggal puing2 aja, tak sempat baik-pulih.
Istana Bandar = Istana T ...

istana sedang masa kat mana Sya??? kat area situ jugak ka..ada gambaq dak?

sya_sugar_sugar posted on 12-3-2013 08:21 PM
i think yg dalam circle tu...
kalo tak salah saling tak tumpah macam foto2 lain dlm internet.

saya pernah buat operasi jalan burung hantu kat sini. masa tu tahun 2003 kot tak ingat dah. berkursus di kem jugra aka kem ALIM and  sekarang dh jadi kem latihan pegawai penguatkuasa selangor.

kitaorang kena datang dari sebelah kanan gambar ni. kanan ni tak silap kebun sawit ke getah ntah and lalu area kubur cina. and kena panjat terus naik ke rumah api. masa ni TUDM tak ambil alih lagi rasa rumah api. ke baru ambil alih tah.

masa tu memang dah dengar kisah2 pasal istana tu. ada dengar2 cakap kawasan tu keras skit. sib baik dalam grup tapi cuak la masa ni. pun tak silap ada kubur orang asli sebelah kubur cina tu.

Last edited by grafreak on 15-5-2013 09:19 PM

grafreak posted on 15-5-2013 09:01 PM
saya pernah buat operasi jalan burung hantu kat sini. masa tu tahun 2003 kot tak ingat dah. berkur ...

memang kawasan tuh kawasan khusus utk aktiviti lasak...keliling bukit tuh memang kawasan jirat cina, jirat india dn perkuburan islam...dan memang sahih ade kubur org asli Pulau Carey di sekitar perkuburan islam...di belah utara bukit tuh ( arah ke sungai )  ada lapang sasar menembak askar wataniah...kalau senang nanti aku tepek imej satelit ngn info sekali...

sya_sugar_sugar posted on 12-3-2013 08:21 PM
i think yg dalam circle tu...
kalo tak salah saling tak tumpah macam foto2 lain dlm internet.

sya, gambar pertama dlm bulatan adalah tapak Pejabat Daerah Kuala Langat pertama...dikelilingi jirat cina..dipercayai residen british pertama kt selangor, Davidson tk silap aku, bertugas kt situ... zaman Sultan Abd Samad ngn Sultan Sulaiman Jugra adalah ibu negeri Selangor... berdepan ngn pejabat tuh sungai langat ..siap ada jeti..lg satu pernah tgk tak terowong rahsia kt kawasan bawah bukit pejabat tuh???dipercayai terowong khas kalau ada kecemasan utk terus escape ke jeti...lg satu ade gak puing2 tinggalan beberapa istana atau rumah kerabat lama sekitar jugra tuh...cuma nama istana tuh aku dh lupa plak...ada cadangan dan utk pemuliharaan tp tk siap2...abandoned smpi sekarang...

jabatan muzium pun dh jumpa beberapa tapak yg dipercayai kawasan pekan jugra lama...pasal peti besituh aku sempat gak tengok masa bebudak dulu...masa tuh peti tu masih lg kt tempat asalnya...sekarang rumah tuh dh roboh...
kamu asal org sana ker sya?? kalo nk kira mistik... seluruh Jugra nih ada ceritanyer...

Last edited by soptg on 16-5-2013 04:24 AM

soptg posted on 16-5-2013 04:06 AM
memang kawasan tuh kawasan khusus utk aktiviti lasak...keliling bukit tuh memang kawasan jirat cin ...

aku dh cek semalam pas post sini.

area bukit jugra dikaburkan sikit. hehe. maybe kawasan tentera so dikaburkan. tapi google image selalu amik je.
selalunya google map ni kalo tempat yang di blurkan or diorang tak fokus selalu sebab tiada kepentingan. hehe

grafreak posted on 16-5-2013 12:08 PM
aku dh cek semalam pas post sini.

area bukit jugra dikaburkan sikit. hehe. maybe kawasan tenter ...

betul tuh...maklumler kawasan bukit tuh ada aset pertahanan negara...siapa dh pergi atau join aktiviti paragliding kt atas bukit tuh???

Follow Us
sya_sugar_sugar posted on 4-3-2013 12:26 PM
Owh... saya terus kopipes Wiki...

Istana Bandar ni adalah lokasi shooting Filem Pontianak Harum ...

uih..sy punya lidah ada tanda hitam jugak.. lagi satu apa sy cakap pun kadang-kadang terjadi.. cam mulut masin.. huhuhu...

Masa mula2 baca tadi aku mati2an ingatkan JUGRA kat india sana dimana terletak Istana Shah Jehan.

As Salam... selama sy SR saje sblm ni...tetiba jumpa benang ni....sooooo sy nak inform sapa2 yg berminat nk melawat istana bandar ini ambil peluang ini pada 21 hingga 23 Jun ini kerana pihak Perbadanan Adat Melayu dan warisan Negeri Selangor akan menganjurkan TEMASYA ADAT DAN WARISAN NEGERI SELANGOR BERSEMPENA HARI MUZIUM ANTARABANGSA PERINGKAT NEG SELANGOR... temasya adat ini akan diadakan didalam dan perkarangan Istana Bandar sampai ke Masjid sultan Alaeddin... maklumat lanjut boleh dilayari di link ini http://www.padat.gov.my/my2/inde ... id=186&Itemid=9 .... harap sesiapa yang berminat amik peluang ini untk melihat lebih dekat lagi berkenaan istana bandar ini...

mana-nama berminat untuk melihat lebih dekat lagi istana bandar bole lihat di link ini ...
http://www.padat.gov.my/my2/inde ... id=186&Itemid=9

salam hye.ayah sy anak kpd Ym Raja Kassim bin Raja Jaafar.kisah nya peti besi tu dah di bawa ke muzium negara, tp pengawal rasa tak sedap hati, setiap malam ada sesuatu bunyi pada besi tu, tapi bila tgk tak ada apa apa, so peti besi tu di hantar kerumah  arwah atok sy, YM Raja Kassim bin Raja Jaafar. dan skrg tak tahu lagi cerita peti besi tu.rumah beliau dekat dgn tapak istana jugra sultan abdul samad yg runtuh tu..ramai juga student or org ramai dtg kerumah atok minta kebenaran tgk peti besi tu, tapi hanya sesetengah org arwah benarkan tgk, dan ada jugak yg dtg tk dpt tgk apa ada dlm peti besi tu. atok dah meninggal sakit tua, pd usia dia 90 tahun. kalau tak silap dh 3 tahun meninggal. sesiapa yg nak tahu pasal sejarah jugra or bandar.. boleh pergi ke batu ampar jugra, di sana ada 1 muzium, dalam tu mcm mcm khazanah lama di pamerkan, di ceritakan kisah silam sejarah jugra
tempat tu dulu asal nya balai polis jugra, di baik pulih dan dijadikan muzium jugra Last edited by Raja_Eika on 12-5-2014 04:11 PM

wow pebret thread naik semula!!

Jugra memang best, tapi suami tak mau pi dah...dia kata pasal jangan di cari...

tak ada apa apa la. rumah family saya di permatang pasir jugra, sy tinggal di shah alam, every weekend balik jugra. baru semalam saya dtg melawat lagi muzium jugra di batu ampar and istana bandar. masuk dalam istana.. mmg best. tak ada apa apa. cuma adik nampak lembaga hitam beralih ke tembok lain.. belari.. tp seram, sebab banyak bilik dalam istana tu. di muzium jugra pulak, ada penemuan mcm mcm khazanah lama dipamerkan, perigi zaman dulu pun ada.. mmg tk rugi dtg melawat. hehe

Raja_Eika posted on 12-5-2014 05:19 PM
tak ada apa apa la. rumah family saya di permatang pasir jugra, sy tinggal di shah alam, every weeke ...

masa last mama pi, istana bermangga, suami tak bagi turun, dia kata meremang ja bila berdiri depan gate...baru depan gate, belum masuk lagi...tapi nampak cantik berjaga istana tu...Jugra macam menyimpan seribu kisah ..suka sangatttttt....unfortunately my hubby tak berapa nak gemar!! ajak pi museum pi pun, dia dah buat muka...alahaiiii....suka baca kisah awak, kalau ada share la lagi, hopefully benang ni tak tenggelam dah!!

interesting! dah lama ada niat nak pergi Jugra ni sebab selalu dok lalu lalang jer pekan Banting tu..tp xde geng plak nak diajak...sy org Klang

sya_sugar_sugar posted on 7-3-2013 03:46 PM
memanglah dia tutup Istana Bandar tu. Berlock gate dia.
Kalo ikut prosedur kena mintak kebenaran  ...

sya....dlm gambar kanan bawah sekali tu sapa? berderau darah den...

Visit Istana Jugra with Ayah Chik (Uncle to SAS)

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

nnak lagi gambarrrrrrrr.............;(((

mamaezah posted on 18-5-2014 06:17 PM
nnak lagi gambarrrrrrrr.............;(((

Admin

Macam mana nak upload gambar bila total upload dah tinggal 91kb aje?? HeLP!!

salam dear...

hmmm ..TT ada keturunan susur galur diraja atau pahlawan ker sebab 'diiringi" sepanjang lawatan... Last edited by ilahkhatibrani on 19-5-2014 02:18 PM