CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

PENGALAMAN MISTIK @ Istana Bandar & Masjid Sultan Aleadin Shah, Jugra

Edited by Izaiza at 2-10-2016 07:58 AM

Snapshots dr insta saya ( istana bandar & muzium insitu or rumsh pasung) sbb pic2 yg saya ambil dah delete.( ada insiden)

Saya pegi sana lps zohor. Sorang2 sbb company saya kerja cuti. Husband saya masa tu outstation til petang & member2 kerja. Dapat tau pasal istana ni kebetulan tengok kt tripadvisor. Banting banyak tempat bersejarah dan menarik. Istana bandar, FGS Dong Zen Temple & Rumah Pasung. Depan rumah pasung tu ada sungai dan  menurut brader yg tgh memancing kt situ,kalau dr rumah pasung saya ke depan sikit dah sampai batu hampar ( bila saya google ,tempat pancung org). Saya spent time kat jugra sampai lepas asar then balik rumah.

Tgh malam saya terjaga dan tengok husband saya menjerit mcm jerkah kat somebody. Pastu saya kejutkan dia sambil baca ayat qursi sbb fikir dia mengigau. Bila ditanya katanya ada lembaga  rambut panjang pegang leher mcm nak cekik dia dan dia cekik balik lembaga tu sbl lembaga tu hilang.

Bila bagitau husband yg saya pergi ke rumah pasung, istana bandar & sebelum tu ke fraser hill sorang2 dia kata maybe ada yg 'ikut' saya balik rumah. Saya tak pasti yg itu cuma saya faham bila pergi ke tempat2 lama nak2 yg dahh lama xde org tinggal, jin2 akan bertandang...

Bila cerita kat mak, mak saya pesan suruh delete gambar2 yg saya ambil kat sana. Tapi kat insta saya xdelete

Tapi saya suka sejarah istana bandar...jika ada peluang nak pergi lagi... Next time berteman hehe

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Bestnya baca pengalaman org lawat muzium. Saya pun suka lawat muzium, ada satu perasaan 'back to the future'...he..he.
Abg kerja Muzium Negara, nanti nak tanya dia kalau boleh pergi Istana Jugra ni...Ofkoz tak berani nak bawa anak2 kecik plus my wife tak minat muzium....
Masa kerja gomen dulu..ada sorang PAR ni...dia pernah kerja dgn Istana Selangor..jd sesekali dpt arahan kena tidur cum jaga istana lama. Tp dia kata tak berani nak tido dlm istana..biasa dia tido ats tangga je.
Selalu dia kata kalau mlm bulan mengambang..adalah yg berupa pendekar tinggi, tegap, bengis..masuk ke istana.

Hey bro! Hi kawan2!!

Nikmati bonus deposit anda dialu-alukan pada deposit pertama, kedua dan ketiga anda sehingga 254% sekarang !!!

Hari2 miskin, bila la nak kaya!!!

sranua replied at 3-10-2016 12:15 PM
Bestnya baca pengalaman org lawat muzium. Saya pun suka lawat muzium, ada satu perasaan 'back to the ...

Yep. Bila lawat muzium sedikit sebanyak boleh ambil iktibar dari kisah lama. Kadang2 saya akan bayangkan keadaan pada masa tu

Sefaham saya ada dua istana : istana jugra & istana bandar. Setahu saya( after googled & baca respon dari reader lain), istana jugra dah xde bangunannya sbb xterjaga...

Hey bro! Hi kawan2!!

Nikmati bonus deposit anda dialu-alukan pada deposit pertama, kedua dan ketiga anda sehingga 254% sekarang !!!

Saya pernah singgah skali jek kt masjid tu...sebelahnya istana apa yer?then ada maahad tahfiz..mitib ke haper...tjk kt my boy ckp nanti nak hantar dia situ...tp dia kata eiii serammm...tp masuk masjid lama there's a feel gitu..terbyg dah pelbagai umat dah pegi situ bethn2....

Follow Us
honeybee1802 replied at 8-10-2016 07:55 PM
Saya pernah singgah skali jek kt masjid tu...sebelahnya istana apa yer?then ada maahad tahfiz..mitib ...

(If saya pun seram kalu tengok bangunan istana tu huhu).

Istana tu istana bandar sebelahnya maahad.

Yang saya baca dalam portal pendidikan islam malaysia( http://www.islamiceducation.my/?) Istana bandar itu digunakan sementara utk student2 maahad menjelang siapnya bangunan baru maahad yg terletak bersebelahan dgn istana bandar tu.   

Hey bro! Hi kawan2!!

sya_sugar_sugar replied at 4-3-2013 04:31 PM
mmm.. Bukit Melawati @ Kuala Selangor pun seronok juga kan... macam time tunnel gitu.
Sultan Abdu ...

Tak ingat..tapi macam pernah dengar..Bukit Melawati katanya isteri pasangannya Bukit Jugra..saya dah beberapa kali ke Bukit Melawati tapi Bukit Jugra belum pernah merasa..tapi beberapa orang pernah suruh saya ke sana sebab Sultan Abdul Samad tu moyang sebelah ayah saya

Raja_Eika replied at 12-5-2014 05:19 PM
tak ada apa apa la. rumah family saya di permatang pasir jugra, sy tinggal di shah alam, every weeke ...

Sy teringin nak g sana. Buka dr pukul berapa smpi pukul berapa?

Menarik thread ni, baca post pertama ingatkan kat indonesia rupanya selangor
Sesiapa ada story atau gambar lagi share lah

espri6006 replied at 16-6-2013 04:36 PM
Masa mula2 baca tadi aku mati2an ingatkan JUGRA kat india sana dimana terletak Istana Shah Jehan.

eh yg tu agra ke jugra?  

bpk saya mmg asal sane.. kat kg bandar, jugra... bile tanye psl istana ni ala2 seram dia hangin plak.. katenye mane ade hantu dok kat situ, dia ckp dulu time kecik dia selalu g sana.. katenye ade yg curi timah lg kat situ,

dulu pakcik ade gak dpt offer jd anak angkat sultan tp disebabkan males nak belajar, dia lari dr istana, takpe nanti bile balik kg nak try tanye kat mak2 sedara la.. mane tau dorg lg tau lgpn macik lg tua dr bpk saya..

ye le...Agra..tu lah ingat JUGRA tu AGra tadi.

Raja_Eika replied at 12-5-2014 03:32 PM
salam hye.ayah sy anak kpd Ym Raja Kassim bin Raja Jaafar.kisah nya peti besi tu dah di bawa ke muzi ...

Salam, merujuk kepada cerita ayah sy. Keluarga kami berasal dari keturunan Sultan Abdul Samad. Ayah saya Raja Mokhtar Bin Raja Yusof pernah bermalam di Istana Bandar selama seminggu tetapi tidak ada apa2 berlaku situasi pelik kat situ.

hazz11 replied at 23-5-2014 09:58 AM
ini makamNya, masa nie baru sampai dgn Ayah Chik (Grand Nephew of Almarhum Sir Sultan Abdul S ...

Kami sekeluarga ada melawat banyak kali. Pernah sembahyang dan berzikir kat sini

Raja_Shima replied at 28-6-2017 03:44 PM
Salam, merujuk kepada cerita ayah sy. Keluarga kami berasal dari keturunan Sultan Abdul Samad. Aya ...

Istana ni sekarang under kelolaan siapa? Sultan masih gunakan untuk majlis tertentu ke?
kalau ada apa2 cerita boleh lah update kat sini..

TT, mohon cerita lagi pengalaman TT

dyana612 replied at 21-5-2014 08:54 AM
sy punya abg ipar pon lidah hitam, hati keras..keturunan husband dia sorg yg lidah hitam, kkdg tu  ...

Boleh saya tahu. Lidah hitam tu yang macam mana ye? Semua hitam ke?

Aku dulu pernah berubat dengan cucu Raja Kassim. Masa tu Raja Kassim hidup lagi. Dapat juga tengok peti tu tapi dia tak bukak la. Tapi aku tak jadi berubat sampai habis.

hazz11 replied at 23-5-2014 08:45 AM
Makan Sir Sultan Abdul Samad.... makam yang dikunci dan hanya boleh dilawat oleh waris kerabat kes ...

sape yg boleh confirmkan org tu keturunan kerabat selangor atau tak??? since ramai jugak yg kawen dgn rakyat biase dan tinggal kat rumah biase.... i mean mcm dah jauh dari istana tapi masih membawa name " Raja" .....  sebab one of my uncle...kawen dgn adik pompuan my mom....kerabat selangor.... ayah die ade kena mengena dgn sultan idris yg skang ni.... dan moyang die ade kisah sultanah2 selangor yg dulu..... pastu moyang pakcik ni jugak katenye pawang diraja.....