CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: enciKacang

[HIJAB]Al-Kisah Al-Hijab (kisah seseorang yg dibuka hijabnya)

Nak tanye sikit la,dah lame benda ni bermain di pikiran.dulu penah hilang motor,jumpela dgn sorg ustaz ni.n die boleh nampak kt mane motor yg hilang tu,org yg rembat pun nampak tapi xjelas.die just ambik nama mak je.ade sesape yg boleh explain x?

enciKacang posted on 24-4-2013 01:51 PM
salam semua..ada sesuatu yg aku nak share kali ni.dan kali ni pengalaman arman dgn aku sendiri..

...

alamak T_T..ni area opis hamba ni..hehe9

enciKacang posted on 26-4-2013 06:12 PM
ampun.........ye teman sambung le ni...

arman pun ceritekan balik..."ntah le..x tau aku n ...

alamak T_T...mcm tau je G***** tu...itu jln aku blk keje setiap ari...mmg angker tgk tempat tu...area blkg2 dia pun angker gak...~T_T, even ko punya citer ni awl thn, tp aku xkira,nk reply gak..he9~

samshuri posted on 21-11-2013 12:42 PM
alamak T_T...mcm tau je G***** tu...itu jln aku blk keje setiap ari...mmg angker tgk tempat tu...a ...

haha...kejadian tu mase aku g kursus dekat kl.sekarang tak tau la..hehe...takpe buat rilek sudah.kite tak kacau die.lalu sane sebab cari rezeki je..Allah tu ada..tapi jangan saje diterjah sebab nak cari dah la...............................

alaa tt cpt lah cite! dulu bdk rumh aku ada kwn dgn sorg ustaz ni, suka sgt nk ugut2 bole tau masa silam org la, bole baca hati org la, benci aku ustz gini. aku mmg x respek lgsg. satu lg rajin benor nk menempek kt rumh pmpuan. eeiii

aku pon ada kawan gak masa belajar dulu, akak ni kira alim la kot, pakai tudung labuh sume... dia claimed dia boleh tengok masa silam dan masa hadapan org dengan hanya tengok tapak tangan orang jek... pastu budak2 ni excited la nak akak ni tengok masa depan masing2... tapi dengan aku, dia xnak sebab dia anti ngan aku semata-mata aku xnak satu tempat dengan dia masa praktikal... tapi, apa yang jadi sebenarnya ramalan dia tipu semata... sebab dia kata bff aku kawen dulu antara kitorg, padahal kawan aku yg lain yg kawen dulu... so, moral of the story, dunt judge a book by its cover...

aku pon dulu penah terbukak hijab kejap....mungkin jugak lame...sbb ia berlaku tanpa aku sedar....dgn bantuan saka a.k.a jin.... tapi disebabkan ilmu yg tak berapa nak cukup, aku selalu demam x bangun 4 hari kalao terkejut...

dan kini aku kembali normal...Alhamdulillah....kerana dgn izinNya, aku pulih menjadi normal...terima kasih ya Allah kerana menemukan aku dgn org yg baik2....walopon halangan mmg sukar...namun aku percaya, setiap ujian pasti ada hikmahnya.....

Follow Us
boleh ke hijab ni di buka?

Ade update..tp takde mood plak nak menaip panjang2 lg..kali ni berlaku kat sy sendiri.huhu..

pasal hijab ni,penah terkena kat adik aku dulu2, tapi sekejap jela. masa tu aku ingat lagi, umor aku 8 tahun, pakcik aku bawak balik bini dia yang nga sarat ngandung kembar. bini dia tu kena rasuk sebab arwah mak dia baru meninggal, mak dia ada saka. so benda tu tetiba datang kat makcik aku tuh. pengalaman pertama aku tengok orang kena rasuk. sekejap gelak2, sekejap menangis.

berubat pon nak dekat sebulan lebih, even sampai sekarang pon ada wat follow up sikit2. dia berubat dengan ada tok guru kat kelantan, agak terkenal jugak la dengan nama "pok nik". bila time makcik aku ni nak deliver, tiba2 je dapat tau yang baby dia kua tu sorang je. sorang lagi lesap ke mana entah, katanya benda tu telan. anak dia yang da lahir tu pon macam tak bape nak ok.

& dalam setahun lepas, baru adik aku citer, masa makcik aku tu kena rasuk, dia nampak kat corner ruang tamu tu, ada api yang tengah terbang kaler hijau. da lama gila baru dia nak bukak citer. tapi sampai sekarang dia jarang2 la citer. dulu je masa dia duk kt 1 asrama ni, area sungai P***, ada la benda2 yang dia nampak. haha pelik2 la

enciKacang posted on 17-12-2013 09:18 AM
Ade update..tp takde mood plak nak menaip panjang2 lg..kali ni berlaku kat sy sendiri.huhu..

nanti bila mood dah datang update la kat cini enkacang....pengalaman sendiri tuh..rugi x share...

salam semua..
kali ni ada cerite yang bersangkut dgn aku sendiri..tak seram mane la tapi "menanggung" jugak le..huhu..

sejak dua menjak ni,mood memancing aku datang balik.dah lame dah kot gantung rod..tp baru2 ni tibe2 lak rajin balik.habis gela lombong,paya termasuk kolam aku redah..mcm biasa la kadang2 ada hasil kadang2 takde..so bile dlm mood yg mcm ni,aku memang pantang bile nampak lombong.asal ade lombong je maka ada la ikan...tu prinsip aku!heh...

maka pada 1 hari tu,aku g kenduri kawen..kenduri ni ade la buat kat tempat tu.bkn rumah..dewan pun bukan.tp mcm 1 tapak besar la.mmg selalu org buat event kat situ..lepas mkn,sambil aku pusing2 tgk kawasan,aku nampak la ade lombong ato tasik yg mmg luas kat belakang tu..kat sebelah kiri ade lombong teratai.yg belakang lombong biase..luas sgt..cantik gielr air die..dan yg paling menarik perhatian aku bile aku nampak ikan duk cebushhhh2 kat situ.tak jauh pun dari tebing..

dengan tak semena2 semangat memancing aku dtg..tak boleh jadi ni!!tapi yg pelik aku tgk,port cantik mcm ni,dgn ikan duk main meletup2 mcm tu,kenape takde org mancing kat situ??kesan pun takde...pelik!melainkan lombong ni bertuan je dan mmg kawasan larangan memancing.tapi takde signboard pun??...maybe gak sbb ade kenduri jadi org tak mancing kat situ hari tu..tapi tu la..kesan pun takde..patut ade la pancang kayu org tinggal ke..

takpe tak kesah la.kebetulan esoknye isnin tu aku cuti..maka dgn semangat wajanye aku pun roger sorg member komplot aku ni,siap ape yg patut,dan aku nak serang tempat tu..maka sampai la aku kat port tu..nak dijadikan cerite,tempat tu aku tau kalau hari2 biase mcm ni mmg lengang je..tapi rupenye kelengangan tu dah jadi bonus utk org buat keje tak elok..ade kereta,ade motor..yg bersantai dlm kereta ade..yg terpacak dpn toilet dgn muke terkejut n cuak pun ade bile tgk aku masuk kwsan tu..aku buat tak peduli tp aku perasan tak lame lps tu ade couple keluar dr toilet tu..dan terus start motor blah...kire aku dah laco line la ni kan?hahaha...lantak la...

aku ngan member aku ni pun g la kat belakang tu menghadap terus ke lombong..kat lombong teratai yg aku cakap td pun aku tgk ade 2 ekor saka tgh berasmaradana..mmg ni la jadi tempat ni rupenye..akut ak kire aku nak mancing jugak!tapi tu la.....

tah kenape tibe2 aku ngan member aku ni tibe2 rase berat hati..tibe2 rase mcm ragu2 nak mancing..sedangkan ikan duk menghempas2 kat air tu..besar2 tu...tibe2 mcm2 persoalan timbul..sangkut ke tak?takde org marah ke?mcm2 la...menung kejap kami kat situ dan last2 wat keputusan tak jadi.cari port lain je...ralat sangat tapi ntah la..aku pun tak faham..

dan akhirnya aku balik je.sampai rumah dlm kul 6 lbh mcm tu..balik tu aku takde rase ape2 yg pelik.mcm biase je..cume aku start rase lain mcm betul2 lps maghrib tu.tibe2 bdn rase lemah sgt2...mcm nk deman.hati tak sedap je..tapi tak tau ape yg aku fikirkan..dah bawak mandi ape semua tapi aku rase makin lemah.nak termuntah pun ade..

ntah kenape tibe2 aku teringat tempat aku pegi tadi.aku rase tak sedap hati..ade yg "tegur" ke pun..aku tak tau nak tanya sape.mase tu arman yg terlintas kat kepala aku..akut ak pasti pun aku kene bende2 tu tp just nak pastikan je la..aku sms kata arman..aku tanye die..boleh tak tolong tgk2kan aku ni kot ade ape2 ke?...arman tanye aku balik.aku ade g mane?buat ape siang tadi?aku pun cerite la ape aku buat tadi semua tu..detail.....tu die gelak.hampeh.....

die just cakap takpe nanti ape2 die bagitau aku..tak lama lepas tu aku pun tak sedar bile aku tertidor mlm tu..esok aku g keje mcm biase..dan bile ade free,aku terus tanye.hahh...ape citer?die tanye aku balik...dah ok ke?aku cakap ok kot..takde le mcm semalam lembik je...pe cite?aku tanye balik...

die pun ceriter.....

"tempat ko pegi tu bertuan..ade org tua.tua sgt.....ikan2 tu die punye.die marah ko smlm..." aku terus tak puas hati..marah asal lak??bukan aku mancing pun smlm...nak kate aku meludah merata ke usik ape2 ke mmg takde.betul2 pegi saje je........."memang la...tapi die tau ko punye niat nak dapatkan ikan2 tu mmg kuat sgt..ko gak cakap dar kelmarin ko g kenduri,esoknye ko terus henjut pegi sane balik..bukan ke semangat tu?"...ye...aku tak nafikan...sebelum tu aku dah tanye kwn komplot aku tu,die takde ape pun..ye la maybe die ikut aku je...tapi akut ak puas hati lg.habis saka2 yg buat maksiat kat situ tak pulak die marah?..."saka2 tu tak kaco ikan die..hihi...lagipun org tua tu pun bukan jenis baik sgt...die marah kat ko.."
aku tanye pulak..habis semalam tu die ngikut aku balik ke ape?.."tak...takde faedah die nk ikut ko balik.die lg syg nak tggalkan tmpat die tu dr ikut ko...yg pasti org tua tu mmg dah lame gile duduk situ.."dah tu ape yg ko buat semalam dgn org tua tu?...."takde ape...hehe..." tu je............................

mcm tu la yg arman ceritekan kat aku..hampeh..aku yg nak memancing ni dikacaunye...tak patut2...lepas tu aku tak puas hati.aku survey dan tanya org2 lame yg duduk area tu..tmpat tu dlu tmpt rekreasi..dah roboh.skrg jadi bnde tu..sblm diorg bina tmpat tu balik pun.kawasan tu dah lame tinggal..ye aku pun tau cerite pasal tmpt rekreasi tu dlu.aku kecik lg mase tu..ala2 mini zoo...dgr citer buaya pun ade yg terlepas kat situ.ade yg pernah nmpak..cume tak tau buaya tu buaya betul yg terlepas ke atau bnde lain yg jelma jd buaya..(maybe gak org tua tu)..

aku tanye pulak sorg kawan memancing aku yg tinggal area tu..die tau je aku g tempat tu mase tu,die terus sound aku gile!die cakap mane ade org berani mancing kat situ..kalaua de pun mesti pegi ramai2.petang je mesti balik...takde sape berani la..patut la aku tak nampak kesan org memancing kat situ pun..lepas tu pulak,kwn aku ni citer..bini die mmg org sane.selalu la berulang balik rumah maknye..die cukup risau sebab die sendiri pun berape kali pernah nampak pocong duk parking kat kawasan tu bile malam..

tu la antara cerite2 yg aku dengar..lombong tu ada buaya,buaya betul ke jadian aku tak tau..kawasan tu ade pocong lepak malam2..dan ade pulak org tua penjaga kawasan tu yg syg sgt ikan2 die!!
ape2 pun...untung gak la aku sebab ade member yg agak special ni.hehe....

Salam.
Br habis merempit thread psl hijab ni
Kesahnya tonton dvd ustaz mu tgu aku dtg
Then nk check tgk brapa kutipan filem ni
Msk website finas
Then check plak kt wiki
Then perasan movie tajuk al hijab yg kutipannya dlm rm2 juta lbh
Terus bkk utube
Dh setel tu search kt cari to find out more bout hijab
Ha, tu yg nmpk thread ni
Fascinating sgt!

Btw enkacang, mini zoo tu dulu tmn tasik sm noor rite?batu gajah

Pernah jumpa beberapa orang yang kata boleh nampak alam ghaib ni.

1
Seorang budak umur dalam 8-12 tahun. Mak ayah dia kata dulu pernah sakit, berbulan tak boleh buang air besar. Bila bawa berubat, perawat tu kata ada jin nakal halang budak ni lepas hajat. Lepas sembuh, budak ni boleh nampak makhluk halus. Tapi rasanya tahap 30% saja sebab dia boleh nampak samar-samar jer. Kalau ada jin, dia nampak macam ada api-api jer.

2
Kenal dengan sorang makcik ni, tahap hijab dibuka tu rasanya 50%. Kadang-kadang boleh nampak, kadang-kadang tak. Ada sekali tu dia kena operate dan kena tinggal di hospital. Dia cerita, masa tengha terbaring mamai lepas operation, dia nampak ada budak-budak datang dekat dia. Budak-budak tu datang suapkan biskut, padahal mana ada budak-budak masa tu. Bila doktor datang check, pelik sebab dalam mulut makcik ni penuh dengan tisu tandas.

Yang best pasal makcik ni, kalau barang hilang, dia boleh tahu di mana letaknya, dibawah mana, bilik mana.

3
Yang ni rasanya hijab dah kena bukak 90%. Pernah sakit sampai tak boleh jalan. Masa sakit tu, pernah berdoa sebab dia menanggung derita lama macam tu, biarlah dia ada kelebihan sesuatu untuk membantu orang. Bila sembuh yang Allah berikan, kelebihan hijab dibuka. Yang ni Teman dengar cerita dari 2 orang kawan Teman tentang orang berkenaan, seorang penangajar, cikgu.

Rupa bentuk
Kalau tengok cerita lord of the ring, macam tu lah rupa diorang. Dari sekecil-kecil sampai sebesar-besar, dari yang hodoh-hodoh, sampailah yang cantik-cantik. Sampai dia kata, orang yang draw atau create custome dan rupa bentuk karakter dalam filem ni, kemungkinan orang-orang yang boleh nampak jugak. Tapi tu sebahagian saja.

Orang bunian
Macam Elves dalam LOTR. Memang rupa diorang macam rupa manusia jugak. sebab tu diorang suka dengan manusia, yang terhampir dengan rupa bentuk diorang.

Jin
Ramai jin nak masuk Islam tapi tak jumpa yang boleh mengislamkan mereka.Cikgu ni kata, kdang-kadang ada ramai jin-jin datang ke rumah hendak di Islamkan.  Wallahhualam...

Lapisan (dimensi)
Bukan hanya 2 lapisan (manusia & maklus halus) tapi ada banyak lapisan. Ada jin-jin yang tak boleh nampak sesama sendiri, bila berjalan macam diorang jalan tembus. Seperti manusia bila berjalan akan tembus maklus halus yang kita tak nampak.

Ada beberapa lagi yang Teman tak ingat. Satu lagi... cikgu ni kata antara dugaan yang paling berat bila ada jin yang datang nak jadi pengikut. Jin tu kata akan buat apa saja yang disuruh. Tapi cikgu ni cakap tak nak sebab boleh jadi syirik sebab terlalu bergantung dengan jin. Kemungkinan berginilah agaknya datangnya saka.

supernaturalee posted on 25-12-2013 03:25 AM
Salam.
Br habis merempit thread psl hijab ni
Kesahnya tonton dvd ustaz mu tgu aku dtg

Ye ke..kuar kat google ye? Haha..tak sangka.
emmm...org perak musti tau punye.hehe..

Ada gak kawan camni... tak tau la kenapa dgn mata dia... kadang kadang nape kepala je kat tingkap.... adehhh scary. ...

Penah aku sembang dgn dia... tiba tiba dia duk pandang sebelah aku... aku tanya nape? Dia cakap ada tut sebelah aku... dia masa siap pejam pejam mata sbb takut... aku lagi la takut....

tapi dia selalu mimpi lelaki berjubah nak bagi ilmu kat dia tapi dia tolak....

enciKacang posted on 11-1-2014 03:47 PM
Ye ke..kuar kat google ye? Haha..tak sangka.
emmm...org perak musti tau punye.hehe..

dkt 3 minggu dh post
dh naik lupa dh psl ni
tmn tasik sm noor, tinggal sejarah jek
yg igt lg buaya berlumut yg sgt besar kt dlm tu
dgn lorong penuh dgn cermin yg bg reflection fizikal kita ke bentuk2 pelik

terbaikk... setel bace dari awal ha..! heheh

salam..off topic jap..
aku ingat nak buat thread baru.ada kisah lain,watak lain yg aku nak share kali ni.tapi kali ni aku cadang nak sampaikan dgn cara lain.lebih kepada cerita..bukan bercerita mcm yg aku sampaikan dalam kisah arman ni.masih lg berkisarkan pada benda2 dan kejadian mistik.tapi aku tak pasti samada sesuai ke tak aku buat dekat bod ni atau aku perlu ke bod penulisan?..ke tak payah bukak thread baru?dalam ni je..tapi kang dah lari tajuk la pulak..boleh tak korang bg pendapat?err...termasuk mod sekali ye kalau boleh..mane yg lebih afdal?heh...

enciKacang posted on 21-1-2014 02:03 PM
salam..off topic jap..
aku ingat nak buat thread baru.ada kisah lain,watak lain yg aku nak share ka ...

Mana mana pun ok... buat board sini pun ok.... x yah susah susah aku gi board penulisan... lgpun ramai lepak board ni kan...

waiting

surfinv posted on 8-12-2013 04:05 AM
boleh ke hijab ni di buka?

Terpulang kepada pengertian kita tentang apa itu HIJAB.

Kalau TERTUTUP HIJAB itu pengertiannya ialah sesuatu ilmu pengetahuan yang terlindung daripada pengetahuan kita, maka ilmu itu boleh dianggap berstatus ghaib pada kita. HIJAB sebegini boleh terbuka kalau kita telah terdedah kepada ilmu tersebut.

Contoh, ilmu mencipta jet fighter atau yang paling simple sedikit, ilmu membuat keropok lekor . Walaupun nampak simple membuat keropok lekor dibanding membuat jet fighter, kedua-dua ilmu tetap terhijab dari kita kalau kita tak pernah belajar membuatnya. Dalam ertikata lain, kita JAHIL tentang ilmu2 tersebut. Kalau kita dah belajar ilmunya, maka boleh dikatakan TERBUKA HIJAB bagaimana penciptaan jet fighter atau keropok lekor tersebut.

Tapi kalau yang kita maksudkan TERBUKA HIJAB itu ternampak sesuatu dari alam ghaib/mistik/masa hadapan, kena tanya pada yang buat klaim sebab ia adalah klaim PER INDIVIDU.