CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: enciKacang

[HIJAB]Al-Kisah Al-Hijab (kisah seseorang yg dibuka hijabnya)

aku dulu masa kecik boleh nampak skit2 makhluk ni tp skrg dah x blh.. tertutup sendiri walaupun kekdag masih dapat rasa diorg ada.. aku x selalu cerita pglm aku semasa terbuka hijab ni kat husband sbb dia jenis sceptical skit... tp baru2 ni aku saja je cerita psl kes parent aku tinggal aku tido sorg2 dlm keta masa diorg kalut angkut barang masuk dlm umah lps sampai dr kampung (sampai umah tgh mlm).. aku celik je mata tgk2 ada la bnyk makhluk dok jenguk dr luar tingkap keta tgk aku.. mcm2 bentuk ada.. yg lonjong, yg cantik, yg huduh, pendek... siap ada yg panggil member diorg dtg ke keta utk tgk aku tido...cepat2 aku tutup mata blk buat2 tido sampai la abah aku angkat aku masuk umah.. lps dgr cerita aku tu, tau plak husband aku angkat anak2 dulu masuk umah lps sampai dr kampung instead of angkut barang dulu seperti sblm ni...tau takut..

As salam enkacang.

Ya masa transition nak fully takde hijab tu memang tertekan. Takleh tidur..takleh duk sendirian. Paranoid
Kim dalam tempoh transition tapi sedang berusaha keras tutup hijab

Biasa hijab terbuka kalau eksiden

aku dulu masa kecik pun hijab terbuka sampai la dlm umur 11-12 tahun mcm tu x nampak dah maybe sebab dah baligh. alhamdulilah parents aku sgt memahami. paling seram aku tengok muka aku sendiri dlm cermin yg bagi reaksi lain. muka aku dekat cermin sengih dan julingkan mata dia. apa lg bertempik aku lari menagis takut. pernah sekali masa aku sikat rambut depan cermin waktu maghrib aku nampak ada perempuan muka buruk & hancur sebelah lalu belakang aku. byk lg cerita seram kalau nk cerita tapi tengok la kalau aku rajin nanti aku cerita.

Takuttttnye tapi baca jugak sampai habis.

Nak tanya lah, kalau rumah tu orang nye slalu solat/ngaji pun ada jugak benda2 tu datang bertenggek??

I rasa badan i paling lemah time pregnant. Separuh sedar mcm tu,nampak benda tu datang nak kawan. Menangis sampai tertido. 1st tu hantu galah kot sebab tinggi sampai siling. 2nd tu hantu laut sebab petang tu pegi lepak tepi laut makan jagung. Tak faham kenapa orang nak berkawan dengan makhluk halus ni, tengok pun scary.

adik aku mmg sejenis boleh nampak semua benda benda ni ..kengkadang dia cerita mmg tak leh accept.. betul ke menipu ke..tapi lama lama dah biasa dah

Follow Us
Forum ni aktif lg ke???

done khatam . en kacang dah lupa kot thread dia ni. maklumlah dah bertahun2.
harap enkacang n en arman sihat2 lah hendaknya n en kacang terbuka hati nak menulis dan berkongsi lagi pengalaman2 arman dan en kacang sendiri dgn kami peminat tegar forum mps ni yg  sentiasa dahagakan kisah2 menarik dlm forum mps ni.