CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: enciKacang

[HIJAB]Al-Kisah Al-Hijab (kisah seseorang yg dibuka hijabnya)

bile dah ade smbungan info aku k

Luckman posted on 6-3-2013 01:01 PM
Kalau buat MLM, sure boleh cepat kayo kan?......banyak wakil nak masuk...ha ha ha kalau bu ...

nk taruk logo ape utk BAJIN ngan PAKERAJIN...?????
hahahahhaaaa

gammbir33 posted on 6-3-2013 12:39 PM
Alhamdulillah..

hehehe..t.q momod, sebab lepaskan aku dari peti sejuk....

segala yg berlaku dengan izinNYA..
kita nk ape2 mintak je(usaha,doa dan tawakal)...mintak je pada ALLAH
"kalau mintak yg baik maka baik jadinya, kalau mintak yg jahat/buruk maka tanggung la akibatnya...."
cuma ape yg kita minta kadang2 cepat kadang2 lambat...satu lg kadang2 kita perasan kadang2 kita tak perasan pun..tue yg ramai mengeluh tak reti nk bersyukur.....

mnSK posted on 6-3-2013 03:03 PM
segala yg berlaku dengan izinNYA..
kita nk ape2 mintak je(usaha,doa dan tawakal)...mintak je pada ...

Betul tuuu..seme apa aja dlm alam nih semenyer di bawah keizinan Allah..semenyer yer..yg baik ke?? yg buruk ke?? semuanyer berlaku dengan izin Allah.

Tapi beramal sesuatu ilmu dengan niat nak di buka kasyaf/hijab tu dah bukan kerana Allah....jgn marah kalo saya katakan bathil..pokoknyer bila asalnyer bathil buahnyer juga akan bathil juga.....di situ lah berlakunyer penipuan/penyusupan syaitan yg menyamar konon2 ilmu yg di amal tu dah berkesan..

begitu juga dengan terbuka hijab tanpa sebarang amalan/berguru..cuba tengok2kan salasilahnyer..mungkin ianyer saka dari org2 terdahulu yg membuat orang tersebut rasa hebat ade kelebihan dan sayang pada mereka2  (saka) itu.

gammbir33 posted on 6-3-2013 03:17 PM
Betul tuuu..seme apa aja dlm alam nih semenyer di bawah keizinan Allah..semenyer yer..yg baik ke?? ...

betul la tue semua ko ckp..aku sokong 100%,
sebab tue aku tulis dlm post terdahulu...kalau org yg boleh tangkap jinn nie, cube try tarik/tangkap jin yg duk kat mata org yg leh "nampak2" tue..tgk sama ada ilmu atau kerana jin(saka ker,sihir ke..dll(jin))biasanya kalau ilmu tak bolehnye der...
kalau jin mmg dia lepas tue tak nampak la....
aku pernah jumpe kes mcm nie...

mnSK posted on 6-3-2013 03:41 PM
betul la tue semua ko ckp..aku sokong 100%,
sebab tue aku tulis dlm post terdahulu...kalau org y ...

kene paham ayat aku tu bro...kalo ilmu yg di ilmu ilmukan..biasanyer ade jin yg menempel..
dpt nampak jin dengan hasil belajar ilmu seperti silat contohnyer, mmg boleh mengundang jin mendekat pada si pengamal.

sbb ape walau di buang oleh perawat tapi masih boleh lagi melihat..jawabnyer ilmunyer itu..selagi pengamal mengamalkan ilmunyer itu selagi itulah jin akan memberi kelebihan melihat padanyer..walau dah di buang beratus2 kali pon.

Follow Us
seriau weh kalo boleh tengok mende gini.
Anak ohsemmm selalu mention nampak itu ini...x sure imiginasi dia @ memang betul dia nampak.
tengah drive, tetiba; 'umi, kakak tu panggil Along'; tak pun 'umi, adik tu nak balik dah'. Ade sekali kat opis (hari sabtu), siap lambai2 kat lift yg kosong...bila tanya kenapa lambai; 'Along lambai je kat dia'
OMG..selalu bikin sakit jantung itu budak!

x mengapa .....itu smua adalah pengalaman TT yg saya rasa sebahagian org perlu dan harus laluinya atau pernah laluinya..
secara tiba2 kita berasa satu dimensi yg berlainan atau hilang punca..message yg cuba disampaikan itulah yg paling mustahak..
ilmu itu adalah asas seperti sebuah rumah yg sentiasa melalui proses pengubahsuaian mengikut citarasa pemiliknya..
sampai satu masa... ilmu atau pengetahuan yg telah hadir itu akan hilang secara tiba2..zarshhh..dgn sekelip mata sahaja...
biarlah rasa yg masih tinggal agar dirasai dan diabadikan..
seperti ... menguji diri di jalan raya..bila diri sudah binasa maka tiada apa yg perlu dirisaukan dan diperkatakan..
seorang penyampai yg baik mestilah melalui proses2 pengubahsuaian yg berkali2 dan penyampaian tersebuat adalah hasil dari pengalaman yg telah ditempuhi..

pendapat saya..awak begitu unik sekali termasuk rakan2 yg lain..yg penting ialah bila cukupnya umur dan penyaksian tersebut telah dipersetujui bersama antara kita dgn Pencipta maka akan disahkan dgn kalamnya....insyaAllah..enjoy..

Rate

1

saye pun ade kenal gak ngan sorang kakak ni..dia boleh nampak benda2 alam lain ni la..tapi saya tak pasti sangat betul ke tak..dengar cerita je..ade jiran dia (pakcik sedara saya) meninggal tetibe je..malam2..takde orang tahu..pastu kakak ni bukak pintu,dia nampak pakcik ni (roh dia maybe) ulang alik kat depan umah tu mcm mintak tolong gitu la..dia cakap ngan ayah dia,then dorang g la umah dia,tengok dah meninggal..dia kata pak cik tu duduk kat jenazah dia tu menangis2..dia kata dia tak sangka dia "pergi" cepat sgt..pakcik tu meninggal pasal heart attack..tibe2 je..inilah cerita yg saya dengar..tak tahu kebenarannya.wallahualam

Rate

1

mnSK posted on 6-3-2013 10:33 AM
kalau mcm buka tudung saji...ko pun dh bleh nmpk dh jinn sebelah ko...
kehkehkehkehhhhh...
{:str ...

Bukak tudung saji kn sbb lapar nk makan
drpd dok bersangka² apa yg di dlm - buka je le
Ape kena-ngena dgn jin plop?

salam..alhamdullilah ramai gak yg berminat dgn cerite aku ni.maaf sbb blm sambung lg.teman keje bz tak menentu...uhuhu..

mcm2 pendapat dan komen yg ade.terime kasih..sebelum aku sambung lg cerite sahabat aku ni,aku nak terangkan lg sekali la.tujuan aku cerite semua ni hanya atas dasar ingin berkongsi pengalaman agar mane yg baik blh dijadikan pengajaran,yg buruk kene la lawan...tidak ade niat langsung di sanubari hamba ni utk meriakkan diri dan berasa bangga atas semua ni.apetah lg kebolehan ni dan cerite ni buknnye milik aku tp orang lain.aku kongsikan kisah ni dgn izin tuan punye diri dgn syarat tidak langsung mencatatkan identiti dirinye yg blh org kenal sape die tu.itulah janji aku..

dan 1 lg kisah ni adalah berkenaan dgn seseorang yg mendapat keolehan tu dgn bukan atas dasar kemahuannye.kebolehan tu datang dr kecil dan diluar kemampuannye utk mengawal ilmu tu.jd sbb tu la aku share kisah ni yg mungkin ade mesej2 tersirat utk jd pedoman kite nnt.sama sekali berbeza dgn sesiapa yg mendapat ilmu ini atas kemahuan dan usahanya sendiri spt menuntut ilmu silat tahap tertinggi ke,nuntut dgn bomoh ke ustaz ke berkawan dgn jin ke hape...kalo yg kes mcm tu aku x nak share pun.tak best la share bende2 yg kite berlajo hatta ilmu menembak laser dgn tangan sekalipun.hihi...dan sebenarnye aku takut jugak bile ade perbincangan pasal ilmu ni kat sini.kalau tgk gaye perbincangan tu pun nampak sgt ilmu bukak hijab ni bkn calang2.so takut jugak le rasenye bile ade yg berbincang atau berdiskusi tentang ilmu yg dasat ni kat thread hamba yg hina lg jahil ni..rasenye lg sesuai bincang dkt board agama.kan2??heh...

tu je la...hamba sebagai org baru mohon maaf kalo ade posting2 hamba yg tidak menyenangkan mane2 pihak.happy reading....

Rate

1

aa...sebelum aku sambung cerite panjang,aku nak kasi cerite pendek jap.pendek je...just nak share sblm aku terlupe.kejadian ni baru lg 2 hari lps.ptg tu sblm balik keje aku sempat gak la tanye kat arman ni kot ade tak bende2 terbaru yg die nampak ke ape..die ckp takde.pendek je jawapan die tu.kuciwa gak le aku...

tapi malam tu dlm kul 10,tibe2 si arman ni sms aku..ni mesej beliau.. "ang nak tau sgt citer barukan?haaa ptg td sblm aku kuar ofis baik punye ade natang ape tah muke hangus diri kat pintu.lps 2 time aku balik td ikut jln lame tu tah dr mane ade sore pompuan nyanyi2 spjg2 odw aku balik tu.haa amek ko....nak sgt citer lg.tak pasal2 aku sakit kepala ni..arghhhh!!!"

dan aku terus merase seram malam itu........................

(ni kejadian baru.bukan sambungan cerite asal ye.saje nak share..)

Rate

1

citer la lagi encikacang....

aku pun nak kongsi cerita gak ... boleh yea..

Aku pun ada gak kawan ngan sorang kakak nie... hijab mata dia juga terbuka around 80% kot... so satu hari tu aku terasa sangat nak tahu macam mana yea kalau nampak makhluk halus nie.. masa tu aku tengah tunggu anak aku abis ngaji waktu petang dalam kul 6 peteang gitu.. sambil duduk tunggu tepi longkang tu aku pun minta ngan Allah agar izin aku untuk melihat seperti apa yang akak tu lihat melalui mata akak tu.. Dengan izin Allah sekali aku nampak cam ada orang gila tengah melintas jalan kat depan aku pastu terus ajer ke rumpun serai yang di tanam bersebelahan rumah yang berdepan dengan aku..

Dalam hati aku berkata.. eh ada orang gila berkeliaran lak kat taman perumahan nie.. so aku nak tengok le apa orang gila tu buat kat serai tu.. tapi setelah diamati betul-betul tak ada orang pun kat situ... Orang gila tu cam hilang begitu saja setelah dia duduk mencanggung di rimbun  serai tu..

Esoknyer aku bagitahu ler kat akak tu.. so dia kata abih tu dah nak tengok sangat.. dapat ler ... dia kata makhluk tu tak perasan aku ternampak dia hehehehe..

Nak huraikan sedikit.. makhluk tu berpakaian cam orang gila.. compang camping.. pakai seluar rambut kusut masai sebiji cam rumpun serai tu.. tapi tak nampak muka sebab dia jalan tunduk pastu rambut dia lebat cam tertutup mukanya sekali..

Rate

1

Salam....saya pun newbie jugak...seronok baca cerita Tuan thread ni...sambung lah lagi....

Alhamdulillah saya tak de "keistimewaan" mcm kawan u tu..dan tak mau pun...mintak simpang ooo...nauzubillah...

tapi saya ni ada mcm perasaan boleh "rasa" jika ada sesuatu kat tempat yg saya kunjungi...entah tak tau mcmana saya mmg boleh rasa ada nya "kehadiran" sesuatu....bukan nampak atau apa.....cuba saya tau...itu aje.....saya pernah test,. saya ada sorg kenalan ni,..kakak ni mmg boleh nampak benda2 yg kita tak nampak ni...satu haritu, aku ajak dia gi umah sedara aku yg mmg rumah tu ada "penghuni rahsia"...masa otw balik,..aku sesaja buat tanya kot2 dia nampak apa2 (aku tak pernah bgtau dia yg rumah tu mmg ada sesuatu) dia kata,..mmg banyak bergayutan kat pokok2 keliling rumah dan rumah bahagian atas (ini rumah kampung)....so,mmg betullah rasa aku tu...sbb aku sendiri pun pernah kena "usik" masa bermalam dirumah itu dulu....even tuan rumah tu tau mmg ada sesuatu dlm rumah dia tapi tuan rumah releks je kot...maybe dah kenal agaknya....

Rate

1

enciKacang posted on 7-3-2013 08:33 AM
salam..alhamdullilah ramai gak yg berminat dgn cerite aku ni.maaf sbb blm sambung lg.teman keje bz t ...

tq TT,
aku pun sama sekadar mengkongsikan kisah dan pengalaman aku(bukan org lain) berkenaan topik threat nie..
Topik yg menarik...
sebab dulu2 aku ade mengamalkan ilmu utk dibukakan hijab/mata ke 3 nie..aku dh rase semuanya..ape yg aku sampaikan adalah berdasarkan PENGALAMAN aku sendiri...
jd tak salah la kita kongsikan bersama untuk menjadi iktibar, pengajaran, dan pedoman supaya dapat lagi
meningkatkan iman kita..segala yg berlaku semuanya dengan izin ALLAH yg Maha Berkuasa lagi Maha Mengetahui..

terbaek utk TT

mnSK posted on 7-3-2013 10:48 AM
tq TT,
aku pun sama sekadar mengkongsikan kisah dan pengalaman aku(bukan org lain) berkenaan top ...

ko amalkan ilmu bukak hijab??
dah tutup ke skang

mnSK...ha...cerita lah lagi....

ok.bersambung dari last posting hari tu..

sebaik saja arman menerangkan kepada haji madi ttg apa yg dilihatnya,haji madi pun berkata,"apa yg kamu nampak tu,mcm tu la aku nampak.melalui apa yg kamu tgk tu,apa yg kamu faham?pasti tak ada lain melainkan tu semua hantu..kan?tapi boleh kamu fikirkan dgn lebih mendalam segala kemungkinan yg berlaku lepas ni?atau apa je yg tersirat disebalik semua ni?contoh kamu nampak seorang budak sedang naik basikal.tak ada apa yg menarik rasanya.tp tiba2 budak tu dilanggar lori.pasti sgt mustahil utk kamu tak ambil peduli..jadi apa bezanya 2 situasi ni?bezanya cuma sesuatu yg kamu lihat itu adalah biasa atau tidak pada pandangan.itu saje..tak pelik tgk budak naik basikal.tp sgt pelik bile tgk budak kena langgar lori..jadi situasi ini sama.kamu pelik lihat makhluk2 halus tu sebab kamu tak biasa dan cuba menidakkan pandangan kamu.cuba kamu lihat dgn redha spt apa yg kamu lihat dgn pandangan kasar,kamu pasti akan biasakan diri..dan sayang rasanya jika kamu mahu menutup hijab itu.Allah tidak akan menjadikan sesuatu tu dgn sia2 dan tidak akan memberi dugaan kepada hamba2nya melainkan hambanya itu mampu menanganinya.." panjang lebar haji madi memberi penerangan dan nasihat kat si arman ni.panjang lg le tapi lbh kurg camtu je la yg dia cerita kat aku.dan brulah die tau yg rupenye haji madi tu pun ade kebolehan melihat melalui hijab mcm die jugak.kata arman,ada betulnya apa yg dicakap haji madi tu.cuma masa yg akan menentukan selama mane die mampu membiasakan diri dgn semua tu atau tidak.haji madi suruh die balik dan fikir masak2 dulu..kalau betul die tetap tegar utk menutup hijabnya tu,haji madi akan bantu.maka balik le arman ke rumahnya dengan otak yg tak keruan dan bingung..

macam tu la serba sedikit kisah masa die cuba mengubat dirinya.tp kalau diikutkan takde ape yg nak diubatkan.die bukan sakit.dipendekkan cerite hingga kini arman tidak menutup hijabnya tu.die terima anugerah tu dgn redha dan syukur kerana lps dari itu barulah sikit demi sedikit arman mula mengerti apa hikmah disebalik semua ni.

ditakdirkan pulak,lepas berjumpa dgn haji madi tu,agak lama jugak la arman ni x nampak dah benda pelik2 ni.katenye dalam 2 minggu jugak kot lansung tak pernah ada ape2 yg muncul depan matenye secara halus.walaupun pelik tap memang dia agak lega la.dan tempoh masa tu seolah2 mcm memang saje nak bagi die ruang utk tenangkan diri.sampai la satu hari tu.masa tu musim buah..keluarga arman ni ada dusun buah yg mmg kat belakang rumah je letaknya.jd hari tu die cuti dan tak bekerja.diambilnya kesempatan utk memetik buanh manggis yg tgh menjadi2.lalu pergi la die ke dusunnya tu pagi tu..korang tau le pokok manggis ni cmm mana..tinggi dan lebat daunnye.maka arman ni pun keluar la skill panjat pokoknye.tgh dia ralit menggoyang2 pokok tu tibe2 die rase ade mcm tali2 halus yg singgah kat atas kepalanya.arman pun belek la tali2 tu.halus dan warna hitam.tak pernah2 pulak rasenya pokok manggis ada benda mcm ni.belek punya belek baru la arman perasan yg benda yg berjuntai banyak tu bukan tali tapi rambut!ade rambut yg brjuntai dari atas pokok tu.die pun toleh atas dan nampak la ade 1 lembaga yg bertenggek dekat atas dahan besar belah atas.rambutnye berjuntai sampai ke bawah.kalau ikutkan nak je dia terjun terus ke bawah masa tu tp mengenangkan paling tidak pun boleh patah tulang keting,die membatalkan hasratnya.sambil teringat nasihat2 haji madi,arman cube kuatkan diri dan tidak panik.pelan2 dia turun dari pokok tu dan jejak jugak ke tanah akhirnya.tu la kejadian pertama tentang pokok manggis tu.sampai sekarang katenye tiap kali manggis berbuah,makhluk tu mesti ada.bukan sesuatu yg pelik dah baginya kalau dia nampak ada rambut mengurai dr pokok tu..

Rate

1

Terbuka hijab nampak hantu ni buat penat je. Kalau aku, aku nak ilmu buka hijab untuk tengok aib diri. Guna untuk memperbaiki kesalahan dan mengelak dari buat dosa.