CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zeetacunn

Dunia Bunian

cagOO posted on 11-3-2013 10:21 AM
masak nasi? rajinnye.. masak lebey ye.. nnti ai tlg mkn

uiksss dengar dek org kt sebelah...naya... kuikuikui

lewis hamilton drive utk team mercedes tahun ni,, hebat company mercedes ni,, berjaya export kereta ke alam bunian.. sape agaknya driver team Mercedes F1 Bunian agakya,, adakah die sehebat Michael Schumacher, Hamilton?

puteri_impian posted on 6-3-2013 04:54 PM
sorry out of topik jap.....dah lama put nak tya....hihihi
ilmu pengasih nie cam ne erk??
ok aku a ...

btul ke ilmu pengasih
jgn cari bala..
nnti x psal2 menanggung beban yg bertentangan ngan ajaran islam
klau nak bg harta @duit x per..ada gak mendtgkan keuntungan..
kalau aku x mau aku ..ntah2 smua tu syirik jerk..
ilmu pengasih ni dlm ayat2 al-quran pun ada
apa pulak dr org lain..pelik aku

btul ke wujud dunia bunian ni ..
sbb aku pun ada 1 citer...ttg arwah mak aku
masa aku kecil ...rumah aku slalu dpt gangguan ..macam benda2 pelik berlaku
dr aku kecil mak aku bukan bomoh...x reti pun nak ubat2 org atau ahli keluarga sdiri
tp ntah camner disebabkan ahli keluarga aku slalu diganggu
tiba2 jerk mak aku da mcam "bomoh" lak
menurut kata akk aku..masa kakak aku sakit
mak aku didatangi seorg nenek tua (konon nya nenek tua ni dtg semasa mak aku tidur, seolah olah spt dlm mimpi)
yg meminta mak aku mengamalkan surah surah tertentu di dlam Al-quran sbg pelindung/utk mengubati ahli keluarga dia
selps tu mmg mak aku dpt mcam 1 kelebihan..dia kan tahu klau ahli2 keluarga dia diganggu oleh makhluk halus atau apa2 yg ada kaitan atau sewaktu ngan nya..
tp mak aku cuma bleh ubati ahli keluarga dia sja
kalau utk org lain mmg x mnjadi la..

ANTUGIGI posted on 11-3-2013 03:24 PM
Zeetacun,

cerita ko mengingatkan pada kawan baik aku.. aku penah cite kat sini gak.. de orang bun ...

citer ni memang citer my bff yg berlaku masa kami duduk serumah dulu....  tapi mamat bunian tu tak bawa my bff ke alam dia langsung... so my bff tak de ler pergi ke alam dia dan berkenalan dgn kuarga dia... tapi memang lah pelik klu difikirkan dgn akal kita ni... ye lah, nak kata apa, makhluk Allah juga dorang ni...

aku pernah didiagnoise penyakit batu dalam hempedu kira2 13 tahun dulu... so, oleh kerana takut nak kena operate, aku berikhtiar pelbagai termasuklah jumpa seorang pakcik ni, yang dikatakan doktor bunian gak di area shah alam (aku dah tak ingat kat seksyen mana). lepas ala2 operation dia tu, siap dia pesan utk berpantang dr angkat benda2 berat utk sebulan.... walau bagaimanapun, alhamdulillah, kiranya bertahan 5 tahun tanpa serangan sakit batu dalam hempedu tu.... selepas 5 tahun, aku kena lagi sakit tu, jumpa doktor scan etc confirmed batu telah membesar dan memenuhi kantung hempedu.  Gi ampang puteri, terus wat laproscopy (spell betul ke ni)... alhamdulillah, hempedu dikeluarkan tapi doktor btau aku, nasib baik aku wat cepat sebab kantung hempedu tu dah terlampau tipis and anytime jer nak pecah dalam perut... alhamdulillah..

nasihat aku pada yang lain2.... boleh kita berikhtiar alternatif ni, tapi lepas tu counter check balik ngan doktor... macam aku dulu, mak aku berbuih mulut suruh aku gi scan utk cek betul ke doktor bunian tu dah remove hempedu aku tapi aku degil, sebab aku takut terima kenyataan yang aku akan dioperate.... at last, operate gak...heheheheh

Follow Us
org bunian lawa2 ke

latest sekali, aku didiagnose doktor problem wt uterus aku... doktor advise utk remove uterus tu... tapi seperti biasa, aku gi gak alternatif... tu yang aku pergi kat teluk mas...hehehehe tp since problem tak solve dan keadaan makin teruk, so aku gi gynea dan did the operation.... hmmm macam tu lah... apa pun, kita seimbangkanlah kalau dari segi rawatan alternatif dan doktor... tapi itulah pengalaman aku...

Satu lg story, anak kakak ipar aku dalam lingkungan umur 5 tahun masa tu.... main2 belakang umah dia dalam kawasan kebun getah... then dia balik umah tunjuk kat mak dia, batu cincin... dalam batu tu, ada kalimah Allah..... batu ni aku tengok, memang real... menurut budak kecik ni, masa dia tengah main2, ada orang tua panggil dia, n bagi dia batu tu...  siapakah orang tua tu? manusiakah, jinkah, bunian kah... wallahualam...

IRZeeBuk posted on 12-3-2013 09:43 AM
org bunian lawa2 ke

entahlah sebab aku sendiri tak pernah jumpa org2 bunian ni.... tapi dr citer bff aku, tersangat ler hensem mamat yg dia jumpa tu... siap aku umpamakan hensem mcm hitrik roshan ke.... dia siap ckp lebih hensem... so aku tak leh imagine....

macam lagi p.ramlee pasal bunian...indah nian istana bunian..

dia pernh g ke alam sana ker ek?

zeetacunn posted on 12-3-2013 09:12 AM
citer ni memang citer my bff yg berlaku masa kami duduk serumah dulu....  tapi mamat bunian tu tak ...

my bff lak, xde la pergi ke dunia dia.. tapi dorang selalu datang dalam mimpi dan kadang2 in real life.. dia kata memang cantik orangs ana.. pompuan cantik2 lelaki bunian tu pun hensem.. nama apa ntah.. lupa lak.. masa dia sakit kene buatan orang, budak bunian ni banyak tolong. my bff penah la jumpa pengantara kira macam orang tengah bila berbincang.. dengar sore bagai.. dan orang tu cakap, lepas kawen je orang bunian tu akan lepaskan dia.. lama x dengar cerita my bff da.. ye la.. da pindah kaw kerja..

Sana ada internet tak ? Mana tau dia tgh duk baca kita post pasal dia.

interesting!

Citer lah lagi....best lak u all citer...

Nadhirao posted on 12-3-2013 11:45 AM
Sana ada internet tak ? Mana tau dia tgh duk baca kita post pasal dia.

Kara posted on 8-3-2013 03:36 PM
sebelum aku nak citer, nak tanya..kalau perubatan batin tu ada kena mengena ke ngan bunian?..citerny ...

seram lak bace kisah ko ni..huhu

zeetacunn posted on 8-3-2013 11:32 PM
insiden lain yg berlaku..... pagi tu sebelum gi keje, my fwen basuh kain batik sarung dia... lepas t ...

wahhh baik lak rase imran tu...

punkerzoe posted on 7-3-2013 03:09 PM
stesen BUNITRON kot...
pastu mart die BUNIMART...
stesen BUNITRON kot...
pastu mart die BUNIMART...
Suka nama stesyennya.
Thread yang serius dah jadi lawak.  

ehh.. peliknyer,.,
hihoooo