CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zeetacunn

Dunia Bunian

airolnizam posted on 14-3-2013 11:38 AM
aderkah di alam bunian ader KepSi dan MekDi..??

Buni Fried Chicken...
McBunald...

punkerzoe posted on 14-3-2013 04:11 PM
Buni Fried Chicken...
McBunald...

ini mcam dh jadik BFC  dan MekBee
he he he.. moga2 rasanya sedapp larr yea..

WawaRaRa posted on 14-3-2013 07:41 AM
berbau kemenyan??? adakah zul kapan & kumpulan Malaikat Maut berasal dari org buni??? Bincangkan.. ...

siapa tu? tak ku kenal

shanshero posted on 14-3-2013 11:22 PM
siapa tu? tak ku kenal

ni kes tak layan citer rock la ni.....

airolnizam posted on 14-3-2013 02:41 PM
wowwww.. boleh tahan larr gak tu..
hi hi hi

ayam herba kekdahnyer selaber memain kite ni...buatnyer ade puak2 ni join Cari...abes kite

hehehe lucu...

Follow Us
mcm x logik plak bunian da kereta...

skeezotone posted on 8-3-2013 11:34 AM
diantara keturunan2 bunian, sy la yg plg ensem.. dat's y saya kena campak kat bumi.. diorg jeles t ...

avatar ko tu menunjukan kejadian selepas ko dicampak kedunia kan ... sesuai.. nak tgk close up muka kecik sangat gambar tu

lavendernovella posted on 16-3-2013 01:08 AM
avatar ko tu menunjukan kejadian selepas ko dicampak kedunia kan ... sesuai.. nak tgk close up muk ...

xde la.. gambar tu masa aku nk masuk balik ke alam bunian aku.. dan2 plak rs cam nk terberak.. tu yg gaya camtu tu.. hahaha.

nk letak gambar clear2 bukan pesbok ni

skeezotone posted on 16-3-2013 01:12 AM
xde la.. gambar tu masa aku nk masuk balik ke alam bunian aku.. dan2 plak rs cam nk terberak.. tu  ...

iyer tak iyer jugak kan heheheheh

lavendernovella posted on 16-3-2013 01:18 AM
iyer tak iyer jugak kan heheheheh

skang aku kat alam bunian ni.. sib baik telekom dh pasang fiber optik.. bole gak aku online kat sini

skeezotone posted on 16-3-2013 01:19 AM
skang aku kat alam bunian ni.. sib baik telekom dh pasang fiber optik.. bole gak aku online kat si ...

lor gila primitif alam bunian ko nih setaraf alam manusia..... bunian lain dah guna telepathy tahap terkini.. ...

lavendernovella posted on 16-3-2013 01:22 AM
lor gila primitif alam bunian ko nih setaraf alam manusia..... bunian lain dah guna telepathy taha ...

bestu TT kata org bunian pon nek keta.. camne?.. maknanya ada yg bunian xleh ghaib n teleport mana2 diorg ske.. trpaksa naik keta.. so.. kira kg aku ni kat kaw pendalaman alam bunian la.. blom ada kemajuan

pakwetizzaqyah posted on 13-3-2013 10:00 PM
mana datang perkataan bunian ni???

asal dari p ramlee, tak silap perkataan bunyian lama2 jadi bunian.. dari lagu filem

OST sumpah Orang Minyak

P. Ramlee

Lirik Sri BUnian :

Ahhhh..ahhh…
Indah nian istana bunian puteri bunian manis menawan
Indah nian istana bunian puteri bunian manis menawan

berat rasa nak ku tinggalkan lah sayang kerna hati dah tertawan
bagai bulan jatuh di tangan wahai puteri sri bunian
bagai bulan jatuh di tangan wahai puteri sri bunian

skeezotone posted on 16-3-2013 01:24 AM
bestu TT kata org bunian pon nek keta.. camne?.. maknanya ada yg bunian xleh ghaib n teleport mana ...

bunian ni jin.. sama ada islam atau tidak tak dapat dipastikan sbb manusia pon kita susah nak teka agama.

alam mereka sama tapi tak serupa dgn kita, asal mereka dari api , asal manusia dari tanah.. kalau yang kata bernikah dengan bunian tu aku pon tak sure sebb manusia ni karbon based..  bayangkan tanah campur api, jadi aper?

kenderaan mereka "angin", so bahasa omputih lebih dikenali unidentified flying object..

macam alam manusia, ko bawak ferarri, aku bawak basikal, jiran aku jalan kaki, kawan jiran aku bawak cessna, macam tu lah perumpaan TT tu kot... dorang pon ada variety of kenderaan..

"mereka" wujud lamaaaaaa sebelum manusia.. so teknologi lebih sgt maju kehadapan..

tempat tinggal ada yang atas air, dalam tanah, atas awan (tu yang wujud perkataan kayangan), dan macam2 lagi ..

bunian/jin boleh nampak kita, kita tak boleh nampak dia melainkan sebb2 tertentu, tapi yang kata nampak tu pon bukan dalam keadaan ruper bentuk yang asal.. suka ati "dorang" nak jadik bentuk apa pon (melainkan rupe paras Rasullullah), isu ni ada kaitan dgn "shapeshifter" , hollywood dah byk buat movie based on this .... (dulu saya pernah buat thread related to this, dan ramai orang kita rasa mengarut sungguh tajuk "shapeshifter" ni .. )

hayati sepotong ayat al-quran ni .. mendalam maksudnya .. see the word "rahmat bagi sekalian alam"
'Dan tidaklah kami utuskan engkau wahai Muhammad melainkan untuk menjadi rahmat bagi sekalian alam'.  (Al-Anbiya’:107)

skeezotone posted on 16-3-2013 01:24 AM
bestu TT kata org bunian pon nek keta.. camne?.. maknanya ada yg bunian xleh ghaib n teleport mana ...

wallahualam.... aku pun mendengar cerita cerita orang2 tua.... aku pun tak pernah tengok ke, tumpang ke kete org bunian ni... tapi itulah, citer org tua...

ape nak hairan dunia bunian ade kete, duit semua..
seperti juga pakaian lah, tak pernah pula kita tanya dari mana mereka dapat kapas atau mesin jahit nak jahit baju..kan?
pinggang mangkuk yang orang2 zaman dulu pinjam daripada bunian pun, dari mana agaknya bunian ambik? dorang ade kilang buat peralatan kah?
mungkin juga ape yang kita nampak di dunia mereka (sesetengah orang yang dah pernah ke dunia bunian) tak seperti kenyataannya...contohnya duit kertas, mungkin juga sebenarnya hanyalah daun,..kereta, boleh jadi sebenarnya bongkah kayu atau batu..sebabnya bunian boleh menjelmakan apa2 yang mereka inginkan dengan izin Allah jua...sebab itu, kita tidak boleh berkawan dengan mereka,..kita dari dunia berbeza..dibimbangi kita manusia banyak diperdaya oleh mereka

lavendernovella posted on 16-3-2013 01:46 AM
bunian ni jin.. sama ada islam atau tidak tak dapat dipastikan sbb manusia pon kita susah nak teka ...

yes, aku sangat setuju yang ni...ape nak hairan, mereka hidup lagi lama dari manusia...tamadun pun boleh jadi lagi maju..

lavendernovella posted on 16-3-2013 01:26 AM
asal dari p ramlee, tak silap perkataan bunyian lama2 jadi bunian.. dari lagu filem
OST sumpah O ...

suka lagu seri bunian ni

cantik puteri buniannya.

Pandai P Ramlee pilih pelakon..

skeezotone posted on 6-3-2013 04:46 PM
itu aku dh biasa dgr.. tapi bunian nek keta mmg 1st time aku dgr.. diorg ada skolah mandu ke kat s ...

Kalau ada keta musti ada polis trafik
Bole ke mohon kerja kat sana
Alam manusia ni payah nau nk keja