CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: uniq61

PIRAMID MELAYU 1

sahamboi posted on 16-3-2013 09:09 AM
Orang umno mewarisi sifat2 bangsa melayu yg suka dijajah selama 500 tahun kerana asal ade duit dan k ...

please stop your stupid explaination. im not pro the BN or PR.. but i hate politik in this bod. enough the all politaik thing in all bod out of this bod..

jangan cemar duli bod mistik..

kat sini kami tak cerita politik..

just stop it.. fikir dari segi sejarah atau peradaban manusia. atau kaitkan dengan Al-quran atau kehebatan nenek moyang kita

maaflah.. aku luah apa aku rasa. kalau apa aku kata, momod rasa macam tak setuju atau kamu rasa aku lebih sudu dari kuah. sila pm momod suruh ban aku

capiloton posted on 16-3-2013 02:29 AM
tak sangka parti umngok wujud sejak 500 tahun daholu..

tak sangka plak ada plak orang otak politik nak lepak sini... nak cerita pasal politik kat bod lain la.. kan?

aku bangga sebab aku ISLAM...tp,
tidak pada bangsa MELAYU,kerana melayu itu sma saja dgn bangsa2 yg lain..
kerana akan ditanya oleh malaikat Munkar dan Nankir dalam kubur nanti

”Siapa Tuhanmu”
”Siapa nabimu”
”Apa agamamu”
”Apakah kitabmu”
”Kemana kiblatmu”
”Dan siapakah saudaramu”

takde satu pun soalan bertanya "apa bangsamu"...renungkanlah bersama...

Semua marah bila masuk bab politik... Tapi sedarkah kita kenapa kita dijajah 500 tahun lamanya oleh pelbagai bangsa... Semuanya kerana politik juga... Dan paling lawak kita selalu bangga dgn cerita sebelum tahun 1511.. Tapi kita tak kaji perangai org2 melayu sesudah 1511 dan betapa sinonimnya dengan keadaan sekarang... Asal dihulur kesenangan + kemanisan terus dgn melulu kita menyokong walaupun kira tau betapa onar dan busuknya pemimpin... Demokrasi membolehka kita buang yang buruk dan pilih yg baik...
dalam setandan ade satu dua yang busuk kita masih tidak rugi, tapi kalau dah 70% yang busuk adakah kita masih memilih tandan yg sama

sahamboi posted on 16-3-2013 02:31 PM
Semua marah bila masuk bab politik... Tapi sedarkah kita kenapa kita dijajah 500 tahun lamanya oleh  ...

Weiii..salah rumah la...rumah ni byk cctv.....pegi main jauh2 la...tu yg asyik,terkantoi jek tu....dah tu posting tu kalo berilmiah takpe gak...

mana Uneks? nak dgr penjelesan dari unek

Follow Us
MEREKA MEREKA YANG BERPOLITIK KAT RUANG NI SEBENARNYA MEREKA TIADA SALURAN LAIN UNTUK JALANKAN KEMPEN MEREKA...KAT SINI JE MEREKA NI BERANI SEBAB TAK NAMPAK MUKA..TEMPAT YANG SESUAI TEMPAT MEREKA MELALAK. KALAU NAK BERPOLITIK......DAFTARKAN DIRI UNTUK MENGUNDI PR13 NI...

sahamboi posted on 16-3-2013 02:31 PM
Semua marah bila masuk bab politik... Tapi sedarkah kita kenapa kita dijajah 500 tahun lamanya oleh  ...

apasal sejarah lama dikaitkan dengan orang umno pulak?

orang umno aje ke yang tamak pangkat, harta, kuasa dan segalanya?

ntah2 gen2 and kromosom tok nenek yang tamak harta and penyebabnya melaka kena jajah dulu tu ada pada darah orang2 parti pembangkang sekarang tak? ko pernah terpikir tak? sebab tamak harta lah orang2 zaman melaka dulu sanggup bekerjasama dengan portugis untuk hancurkan melaka..

kalau kaitkan dengan zaman sekarang ni la kan...agak2nya siapa yang tamakkan harta dan pangkat serta sanggup bekerjasama dengan orang luar?

and bro, aku tak minat nak citer politik kat sini tapi panass hati sebab ada lalat politik taik macam ko ni kat bod ni..
nak berdebat di bod politiklah..

uniq61 posted on 18-3-2013 09:29 AM
MEREKA MEREKA YANG BERPOLITIK KAT RUANG NI SEBENARNYA MEREKA TIADA SALURAN LAIN UNTUK JALANKAN KEMPE ...

YANG KO MASUK SINI BUAT APA? NYAH KO DARI SINI...!

Nak tanya..melayu ada font sendiri tak dulu?

tintabiru73 posted on 18-3-2013 12:52 PM

aku kompius.. ko  marah sape weyh yang ko quote tu TT ko sedar tak?

hest posted on 18-3-2013 02:22 PM
aku kompius.. ko  marah sape weyh  yang ko quote tu TT ko sedar tak?

dia tak perasan tu..

Tengkiu TT..gud info.

Lately ni..byk kisah2 mcm ni keluar..seolah2 mcm 'wake up call' atau 'awaken code'--(sori le kalau salah).

Contoh mcm program HIKMAH..diasaskan oleh Merah Silu.Intipatinya, Pahlawan dan ulama saling bersatu padu...dan mcm ada satu kebangkitan dalaman bg sapa yg dapat merasainya..so bersedialah kita.

intandanial posted on 18-3-2013 03:02 PM
dia tak perasan tu..

Tengkiu TT..gud info.

tahu takpe.. aku tergelak2 baca tadi..

DAH JELAS BANGANGNYA DAN BETAPA BODOHNYA NAK BERPOLITIK KAT SINI KONON...SIAPA YANG KENA NYAH KAT SINI.....? NAMPAK SANGAT LAH TAKUT DENGAN BAYANG BAYANG SENDIRI..

apasal sejarah lama dikaitkan dengan orang umno pulak?

orang umno aje ke yang tamak pangkat, harta, kuasa dan segalanya?

ntah2 gen2 and kromosom tok nenek yang tamak harta and penyebabnya melaka kena jajah dulu tu ada pada darah orang2 parti pembangkang sekarang tak? ko pernah terpikir tak? sebab tamak harta lah orang2 zaman melaka dulu sanggup bekerjasama dengan portugis untuk hancurkan melaka..

kalau kaitkan dengan zaman sekarang ni la kan...agak2nya siapa yang tamakkan harta dan pangkat serta sanggup bekerjasama dengan orang luar?

and bro, aku tak minat nak citer politik kat sini tapi panass hati sebab ada lalat politik taik macam ko ni kat bod ni..
nak berdebat di bod politiklah..

Betul tu billionman78....
Sebenarnya mungkin mereka nilah keturunan pengkhianat bangsa/negara kita atau talibarut penjajah/penjarah masa zaman dulu. Jiwa dan darah pengkhianat mengalir dalam diri mereka tanpa mereka sedari...
Kalau mereka nak tahu buku buku sejarah secara lisan banyak yang dibakar ditengah laut kononya pihak Belanda atau Portugis ni nak dicetak banyak banyak juga kalau tak percaya pergilah ke Muzium di Belanda akan terdapat barangan berupa barangan perang orang Melayu ada dipamerkan disana seperti PERISAI/KERIS dan sebagainya. Cuba fikirkan macammana orang Melayu ada merata tempat di dunia tu..? Mereka buta sejarah sebenarnya BILLIONMAN78..

Kalau aku nak cerita panjang [anjang sah mereka ni tak faham...sebab mereka ni bebal...kata orang PANDAI TAK BOLEH DIIKUT..BODOH TAK BOLEH DIAJAR....SEBABNYA DULU ADA PROGRAM 'MELAYU KURANG AJAR"

zaman keemilangan kita hancur dahulu adakah disebabkan tok nenek moyang kita dahulu kala?
adakah bangsa kita yg akan menyembelih yahudi israel kat palestine nnti? mcm crite dongeng je...

hest posted on 18-3-2013 03:08 PM
tahu takpe.. aku tergelak2 baca tadi..

aku pun gelak2 depan pc sorang2 ni..mcm hang jebat nak suh hang tuah turun..tp silap rumah.boleh?miahahaha...sori off topic..ok..kembali serius..

uniq61 posted on 18-3-2013 03:12 PM
DAH JELAS BANGANGNYA DAN BETAPA BODOHNYA NAK BERPOLITIK KAT SINI KONON...SIAPA YANG KENA NYAH KAT  ...

kau jgnmarah dia dia tu dah tersasul.. bukan nak suh ko nyah dari sini

intandanial posted on 18-3-2013 04:26 PM
aku pun gelak2 depan pc sorang2 ni..mcm hang jebat nak suh hang tuah turun..tp silap rumah.boleh ...

waakakaka.. lagik sengal ko punya teori

ko tgk..ko tgk.. tt plak dah blur.. marah kat budak tu plak.. adoiyai.. dah macam siluncai la.. kelakau lak aku