CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 17093|Reply: 21

Tayar kereta 2nd hand

greatmate This user has been deleted
Sapa tau kat mana ada jual tayar kereta 2nd hand dan harganya?

yang aku tau setakat ni cuma satu tempat je...kat esso belakang indon embassy...dan harganya purata RM40.00. keadaan tayar n bunga ok lagi. boleh la pakai sementara waktu sebelum poket lebat balik..

Kat pandan jaya ada gak!

dekat kinrara ada sebijik kedai, cuma ianya menjual tyre size 16" and above. bunga setiap tayar yang dijual lebh kurang 70%-80%. harga bergantung pada size tyre..below RM170 sebijik. type of tyres: bridgestone SO2, SO3, falken azenis, yoko ES100, continental sportscontact, pirelli bla bla bla. superbike punya tyres pun ada kalo nak. boleh ke letak phone # dia kat sini huh??

cuma, tyre yang anda purchase tu cash & carry, nak pasang pegi le kedai yang anda biasa bikin. tq.

atukglamer This user has been deleted
Tayar2 secondhand biasanyer diimport...ia kira tak berapa sesuai ngan cuaca dan jalanraya kita...walaupun bunganyer masih ada 70%...tayar ni biasanyer dah keras tak ada pantulan dan ni kira bahaya digunakan walaupun untuk sementara...atuk sendiri pernah overturn 323i kerana tayar jenis ini dan yang terbaru nephew atuk pasang kat Alfa dia...overturn jugak!
Perniaga biasanyer tak fikirkan keselamatan...janji mereka untung!!!:agr:
So...sebelum beli tayar jenis nie...fikir2ler dulu....:stp:

Tayar 2nd hand kalau betul betul terdesak ajer aku beli, then aku advice ko kalau dah pakai 2nd hand tu jangan lah bawa laju laju sangat, nanti tak pasal pasal accident. Aku dah terkena sekali, nasib baik kawan aku keja insuran, kalau tak memang tak bleh claim tu.

Originally posted by atukglamer at 2003-10-17 01:06 AM:
Tayar2 secondhand biasanyer diimport...ia kira tak berapa sesuai ngan cuaca dan jalanraya kita...walaupun bunganyer masih ada 70%...tayar ni biasanyer dah keras tak ada pantulan dan ni kira bahaya  ...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

tok, memang betul ianya diimport. yang this particular tyre shop, dia import dari jepun. memang tayar lama pun actually...kalo anda pandai 'baca' tyre, ada satu 'code' dalam bentuk alphabet...ianya indicate tahun berapakah tyre itu dibikin.

best kalo pandai baca tyre nih, itu hari aku pergi seminar pasal tyre, goodyear yang conduct kat glennmarie. sehari je, dia ajar apa makna yang tertera kat tyre tersebut. ZR, Z, jenis thread, bla bla bla....

Follow Us
Aku tengah betul betul terdesak nie. 2-2 tayar depan aku dah bengkak, bawak pun takut-takut sekarang nie. Niat nak tukar dgn tayar baru tapi budget lari lak. Road tax & insurance baru jer aku renew, dan tak lama lagi nak Hari Raya lak.

Daripada aku gamble guna tayar bengkak, baik lagi aku gunakan 2nd hand tyre.            betul tak????????

Lagi satu kedai aku survey kat Jln genting Klang..............Tayar goodyear GA 185/60 R14 = RM45.00 siap pasang dan balancing. bunganya =70%.

hehe, ko beli ajer tayar tu nanti tak sempat pulak ko beraya

atukglamer This user has been deleted
Originally posted by TanSri at 26-08-2003 12:47:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

tok, memang betul ianya diimport. yang this particular tyre shop, dia import dari jep ...

Betul, atuk setuju....atuk pun ada gak belajar tang tayar nie masa atuk kerja kat......, tapi masalahnyer tak ramai pengguna kita yang tau tang tuuu... bimbang pulak nanti bila merka pakai tayar tu...ada lak kerta lain acah... mulaler kejar mengejar tanpa menyedari tayar 2nd hand yang digunanyer...tak pasal pasal naya kawan tu nanti....

Tayar 2nd hand

Yg aku taww kat Klang larr.. pun kat Kedai Kayu tu gak.. Kalu saper dah biasa bley gi stor dier pilih sendiri tayar mana yg kita nak..

dragger This user has been deleted
beli je tayar 2nd hand tu... koman koman buleh tahan 3 bulan gak.... kalu tak bawak ganaz...

aku dah beli dah tayar 2nd tuu..kat pandan jaya..rm30 satu. aku xfer tayar blakang ke depan dan pasang tayar 2nd kat blakang.  harap-harap takde masalah hehe...

...berhati hati ketika memandu okay.

haku kalau terpaksa beli, beli dari orang, sebab dier nak upgrade ke tayar yg lebih best..

Kalau tayar hang betul2 dah botak macam kojak & betul2 takde duit nak ganti tayar brand new, then tayar 2nd hand memangla a lot better dari tayar botak.  Tapi lagi elok usaha skit cari duit lebih (pinjam bini ker.. ) beli tayar baru.  Tayar Silverstone baru lagi elok dari 2nd hen Pirelli P2000 (tah taun bila.. lain kalu bunga banyak & baru 1-2 taun pakai).

Originally posted by rikiruj at 14-8-2006 12:31 PM
Kalau tayar hang betul2 dah botak macam kojak & betul2 takde duit nak ganti tayar brand new, then tayar 2nd hand memangla a lot better dari tayar botak.  Tapi lagi elok usaha skit cari duit leb ...

Pirelli P2000 bunga tak ganas lar.. pas tu side wall melengkung.. tak syiokk..

ako pon tgh mencarik tyr 17 nieh... skang terpakse pakai tyr spare jerk......kot? saper tau ader kedai jual murah? bley arr kasik tau yekk.... x mo arr tyr korek....:no:

:pray: yg pakai tayar 2nd tu minta drive hati2 taw........

Originally posted by BecKHaM at 14-8-2006 02:53 PM
ako pon tgh mencarik tyr 17 nieh... skang terpakse pakai tyr spare jerk......kot? saper tau ader kedai jual murah? bley arr kasik tau yekk.... x mo arr tyr korek....:no:

ko kena rajin jalan-jalan carik kat kedai tayar, sebab kengkadang ader yg trade tayar yg elok lagi kat kedai masa nak tukar tayar, kira kaya lar nieh. biasanyer, ramai kengkawan haku kalau pakai tayar 17", kira stock pakai sampai nampak benang..

agak2 bape hinggit ye kalo taya 14'

haritu ada kedai tu nak jual rm120 sebijik brand good year...
haku tanye je dulu sebab ingat ujung bulan nak kene tuko dah...

kalo aku nak upgrade ke 15' bape lak ye harga yg ok...
rim sekenhen ok ke.. sebab aku nak beli taya je baru... rim nak yg seken dahla bajet takde..
bape biasanye rege rim sekenhen...

12Next
Return to list New