CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_king_kong

EUROPE.....here I come..(Ver.2)

Close [Copy link]
cmf_king_kong posted on 18-3-2013 10:58 PM
untuk menambah perasa kepada roti2 keras yang tak sedap di germany...

aku rasa ramai yang tak tau ...

Hari Ahad hari untuk relax dengan family kot konsep dia kat sana?

Im not sure tapi memang kedai tutup awal. Hehe. Oh yes brussel pon mcm sunyi sepi je hari ahad.

Bak kata najwa latif, KOSONG!

Tapi best sbb tenang je.. Suka tempat2 yg kurang orang ni. hehe

LelaRentaka7 posted on 18-3-2013 10:42 PM
Iyo lahhh...nnt k...nak pg swiss jugak ke...
berapa hari? dah set mana nak tuju ke...hehehe...

...

jungfrau tops the list...
tgh tgk video2 kat utube ni.very tempting lah situ..

cmf_king_kong posted on 18-3-2013 03:04 PM
tak kisah...at least ada something yang interesting to look la...janganla semua benda tutup..tense ...

selalunya takde masalah kalau masa siang pendek...tak mcm spain...boleh die standing of boredom nak tunggu habis siesta

Milo_Suam posted on 18-3-2013 11:00 PM
Wahh sudah masuk ver.2...   
Purnamamerindu dh beli tiket lum ni?

belum syg.
tgh survey2 ni.
antara 2 pilihan ni Spain+Hungary OR Greece+Belgium..mana lebih lazat menyelerakan?

nak share sikitla pengalaman tak seberapa aku kat europe...

bila aku keluar dari Frankfurt Am Main airport...walaweiii saljiiii...first time dalam sejarah tengok salji...ralit gila..

sampai ofis kt frankfurt terus cepat2 siapkan keje sebab nak main saljiiii...first day best...second day dah lemau sikit badan tapi aku anggap sebab tak cukup tido/jet lag..third day DEMAMM...

aku ingat sebab main salji..rupa2nya sebab tak cukup air dalam badan...for first timer in winter condition, badan kita tak biasa dengan cuaca sejuk so otak tak send signal mengatakan kita ni haus...so minum air selalu kalau tak mau demam...nasib baikla demam time outstation, kalau demam time bercuti..nangesss...kalau susah nak cari air mineral/air masak...togok je la air paip...so far aku togok air paip kt frankfurt alhamdullilah tak cirit-birit...maybe disebabkan air paip di germany dah disteril dengan baik...

lepas tu...aku tengok orang german relax je pakai jaket selai jenjalan..so aku dengan eksyennye pun pakai macam tu jugak..konon2 nak blend-in ecehhh...in the end, habis leher, muka dengan tangan aku kering pecah-pecah...bibir takyah cakapla...so kesimpulannya kalau dah pelancong tu buat la cara pelancong...tak tahan sejuk, pakai scarf, pakai headwear dan pakai glove...make sure jugak lumur cream kt area yg terdedah mcm muka dan tangan..lipgloss also jangan lupa pakai...

sekarang ni aku masih gatal-gatal satu badan sebab dry skin...demmit...

Rate

1

cmf_king_kong posted on 18-3-2013 03:38 PM

bila aku keluar dari Frankfurt Am Mai ...

lagi satu yg iols perati org jermann ni suka pompuan hitam macam model2 afrika janice dickinson tuh...
pompuan dorangpon same...suka yg hitammm sesangat....
org malay ni kan putih2 gebu...takdok chan laaa korang

Follow Us
LelaRentaka7 posted on 18-3-2013 11:45 PM
lagi satu yg iols perati org jermann ni suka pompuan hitam macam model2 afrika janice dickinson tu ...

dan aku jugak perasan yang orang jerman takdela tinggi mane...berdasarkan pemerhatian aku pada 2 bandar la ..frankfurt dgn hanover

paras-paras aku je..especially aweks2 dia la...expectation aku orang jerman ni tinggi rupa2nya paras2 orang malaysia...

so ade la can nak ber gf orang jerman...lagipun kulit aku tanned, exotic gitu

cmf_king_kong posted on 18-3-2013 11:49 PM
dan aku jugak perasan yang orang jerman takdela tinggi mane...berdasarkan pemerhatian aku pada 2 b ...

brp ketinggian u?

There is a Bedouin saying that goes: "The soul can move no faster than the speed of a camel."
We truly believe that the countries you visit should be more than just a snapshot in your album...........agree sgt2 klu limited time and budget.

cmf_king_kong posted on 18-3-2013 03:49 PM
dan aku jugak perasan yang orang jerman takdela tinggi mane...berdasarkan pemerhatian aku pada 2 b ...

wahhh nak promo awak ni tinggi org jermang ni pindik2 tagap la ni..tak boley blah punya ayat ni...

buat ape nak cari org jermang..kan ke nak travel bertiga??? Korang nak ambik mix dorm ke nnt..

2 males 1 Female...susah nnt sbb dorang ni suka bukak baju merata k

so personal belonging tu kena lah jaga..

takot nnt what you expect to be harmless will turn out to be a man eater...

purnamamerindu posted on 18-3-2013 11:51 PM
brp ketinggian u?

190cm

.....tolak 15cm

cmf_king_kong posted on 19-3-2013 12:12 AM
190cm

nice...
weight? status? kerja? gaji?

LelaRentaka7 posted on 18-3-2013 11:54 PM
wahhh nak promo awak ni tinggi org jermang ni pindik2 tagap la ni..tak boley blah punya ayat ni... ...

uols tlg bg pendapatan...
Spain+Hungary atau Greece+Belgium mana lg mengghairahkan?

cmf_king_kong posted on 18-3-2013 11:38 PM

But then uols iols sebagai turis lagi fefeeling tak sejuk dari ummah lokal yang ketara masa pergi Perth time winter, saya lihat ummah lokal gigih pakai jaket mcm sejuk sgt, iols relax relax jah siap pandang sinis lagi kat lokal, huhuhu

Rate

1

Vokuro posted on 19-3-2013 12:21 AM
But then uols iols sebagai turis lagi fefeeling tak sejuk dari ummah lokal yang ketara masa pergi  ...

Tapi ada sakit ke apa2 sebab tak dress in layers sejuk beku ni?  Never tried before haha... Selalu I dress properly gitu konsepnya...

Satu benda yang sampai skrg rasa ralat is, when I went to Paris, siang adalah panjang...

Tunggu punya tunggu punya tunggu tak gelap2...

And masa tu dah almost 10pm kot... Nak tunggu Eiffel pasang lampu..

Tapi sebab dah malam sangat, takut nak balik hotel memalam kang jadi apa2, lepastu pulak siang tu baru kena sesuatu oleh seseorang lelaki di situ.. iols is benci ok..

So tak sempat tgk eiffel berlampu.. So sad.

Maybe kena pergi lagi skali.. Donno when.. kekdahnya trip akan dtg ni I wanna see somthing diff pulak. Hehe.

cmf_king_kong posted on 18-3-2013 11:38 PM

Frankfurt sendu sangat, iols cikcur situ half day pun udah mcm tak tahu nak buat apa last last iols lepak kat tepi sungai sementara tunggu Abg iols balik kerja. Ada juga ummah Melayu dok tepi bangku iols tapi bajet diva haram iols nak tegur.

LelaRentaka7 posted on 18-3-2013 11:54 PM
wahhh nak promo awak ni tinggi org jermang ni pindik2 tagap la ni..tak boley blah punya ayat ni... ...

setakat ni berdua lagi...si moonlighting masih lagi tentative (pegi beli tiket cepat la wei)

ada lagi sorang akan tunggu kat UK (forumer sibontot) sebab dia ke UK bulan May dan melepak kt sana smpi ujung taun..so maybe akan join kitaorg kat sana...

pernah la backpacking dengan female traveller (teman tapi mesra tetapi tidak intim) dan stay kat mix-dormitory...so far tak pernah la bunking bed sesame dengan my female companion...aku dekat katil sini..dia nuunnnn jauh kat katil ujung sana..

aku tak tau la kat europe tapi masa backpacking sekitar perkampungan ASEAN, masa aku dengan female companion, kitaorg akan go for private room (aku sebilik, dia sebilik haa...bukan aku dgn dia sebilik)...kalau takde pilihan dan kena pilih mix dormitory jugak..biasanya dia akan melepak dengan bunk beds yg majoritinya aweks2...

so far..takdela masalah nak bersalin pakaian sebab aku tak cek masa dia tukar baju..alih2 dah bertukar je baju...kiranya pandai2laa..most of the time my female companion prefer duduk private room...bayar lebih la skit (yang mana takde masalah kos since dekat 3rd world countries)

kat europe ni aku rasa takde choice selain dari dormitory...kalau boleh aku pun tanak lepak hostel, nak la tido dengan selesa dalam bilik hotel hatta 1 star skalipun...tapi kalau dah private room cikai satu malam pun dah cecah 100 euro/gbp..camano?

Rate

1

cmf_king_kong posted on 18-3-2013 04:27 PM
setakat ni berdua lagi...si moonlighting masih lagi tentative (pegi beli tiket cepat la wei)

ad ...

owh korang pegi berempat rupanya...
sape si moonlighter ni pulak?
nape tak plan sekali...kalau dpt pair senang nak beli promo tickets...murah sangat2...

cmf_king_kong posted on 19-3-2013 12:27 AM

ad ...

Uols ada jah privasi room murah, kat Paris dulu saya sewa 30euro kot tapi toilet share lah tapi dalam bilik ada sinki.

cmf_king_kong posted on 19-3-2013 12:27 AM

ad ...

Yes kingkong,

ada je hotel yang murah2 dalam 20 euro each.. i mean per room is 60 euro la tapi triple sharing. Hehe...

Actually senang nak cari yang murah kalau boleh share berdua or bertiga.. and my budget for hotel per pax adalah 20Euro je. Kalau nak terlebih terkurang pon dalam 23 euro jer. Hehe.

My budget last time mmg sgt tight sbb nak save untuk shopping punya pasal.. Punyalah gigih.