CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Acong

Sejarah Status NEGARA milik Sabah dan Sarawak yg cuba dipadamkan..!

nobito posted on 15-4-2013 06:04 PM
Typical Malay memang suka cerita dongeng kononnye negara Melayu tu wujud...hakikatnya negara Malay ...

negara bugis ade berbilang kaum x..opsss..bugis langsung xde negara..merempat pastu menyalak je pandai..

Acong posted on 31-3-2013 01:26 PM
hebat..............

Acong ... Apa salahmu hingga dibanned?

gedOng88 posted on 16-4-2013 04:05 PM
negara bugis ade berbilang kaum x..opsss..bugis langsung xde negara..merempat pastu menyalak je pa ...

Typical Malay memang suka tanya dan jawab soalan sendiri kan...itu yang pasti

spesis Ungke je yang tanya 'Ek' pastu jawab sendiri 'Uk...

nobito posted on 21-4-2013 02:58 PM
spesis Ungke je yang tanya 'Ek' pastu jawab sendiri 'Uk...

spesis bugis je sendiri wat lawak.. sendiri gelak terguling2 cam kene sawan..sakai le katekan..

Kita lucu dengar lawak dia sambil korek idong tu...tanya sendiri jawab sendiri...Ek Uk Ek Uk bunyinye

Follow Us
biar korek idung..jangan korek coli bugis je..

cipOt_cedOt posted on 25-3-2013 02:35 PM
apa la... nak kata bodoh marah... rujuk balik perjanjian asal yang ditulis oleh kerajaan Britain dan ...

Secara sedar atau tak sedar, status Negara telah di"downgrade"kan kan kan kan... walaupun ada yg sedar, tapi baru sekarang ada sesetengah pihak yg cuba mebangkitkan balik... kalau untuk kebaikan, rakyata sbh dn swk akan sokong!

mdalipunte posted on 13-4-2013 08:42 PM
Jika ditipu .. lawanlah ... mintak merdeka ... seperti Singapore lakukan ....

Bodoh pun iya, goblok pun iya kau ni ....

Singapura tak minta merdeka, Singapura dikeluarkan dari Malaysia.

robotech posted on 7-11-2013 07:27 PM
Bodoh pun iya, goblok pun iya kau ni ....

Singapura tak minta merdeka, Singapura dikeluarkan da ...

Tak nak keluarkan juga Sarawak dan Sabah dari Malaysia? .....

rnoor posted on 8-11-2013 11:19 AM

Atas dasar apa? Ikut Perjanjian Malaysia Perkara 18 (Sarawak) & Perkara 20 (Sabah), ada menyatakan Sabah & Sarawak takleh kuar dari Persekutuan Malaysia.

rnoor posted on 8-11-2013 11:19 AM

mana bleh keluarkan 'fix deposit' parti pemerintah dari malaysia.
kalu sabah sarawak hilang, kaler biru tinggal baper kerat je kat
semenanjung

aku tak faham lah dgn segelintir org Sarawak & Sabah yg begitu racist dgn org semenanjung. Sibuk nak keluarkan negeri dorg dari Malaysia. Dahla Malaysia ni besar mana je. Sabah, Sarawak tu besar mana je? Ada besar China ke?

Sibuk nak kata org Semenanjung punca Sabah Sarawak miskin. Siapa yg undi pemimpin di sana? org semenanjung ke? bagilah jadi negara sekalipun, kalau org Sabah Sarawak punya pemikiran seperti PRU lepas. boleh jadi lebih miskin dari skang.

spatutnya yg diperjuang bukanlah menjadikan Sabah Sarawak tu negara. Yg patut dibebaskan ialah pemikiran org Sabah Sarawak tu sendiri. jangan tahu nak salahkan org lain je. yg kaya mahmud taib yg korg puja2 tu jgak. aku rasa kalau kau bagi org semenanjung jadi KM sarawak mesti lagi maju dari KM korg skang.

bagi org Sabah Sarawak yg okay didalam Malaysia. yg menuntut hak mereka melalui proses pilihanraya aku salute. bagi puak2 bodoh yg tak habisan menyalahkan org Semenanjung dan ingin mengeluarkan Sabah Sarawak dari Malaysia. Anda mmg golongan bodoh. Jgn kata maju cam Singapore. Silap2 miskin cam Bangladesh. Dah pilih pemimpin korup.

benadzam posted on 2-12-2013 11:10 AM
aku tak faham lah dgn segelintir org Sarawak & Sabah yg begitu racist dgn org semenanjung. Sibuk nak ...

yg ni aku sokong sgt..esp tang ayat yg patut dibebaskan ialah pemikiran diorg,walopun aku tak suka umngok, tapi aku rasa ada kebaikannya juga umno masuk sabah..antara kebaikannya byk kemajuan sabah dapat berbanding sarawak yg dikontrol oleh sekutu taib je..tgk bandar kk n kuching je dah cukup..pesat betul pembangunan bandar kk berbanding kuching yg hhmmm...sama je sejak 5thn lepas..dari segi harga barang pun kk lebih murah dr kcg sbb swak mengamalkn dasar ekonomi tertutup kengkonon utk jaga iks tempatan, padahal nak jaga kantung poket pemerintah..last last rakyat yg teruk dpt barang tak berkualiti pada harga mahal sbb xde persaingan n dimonopoli org2 tertentu je...lagi satu kk ni ramai usahawan bumiputra..kcg pulak mmg penuh dgn cina jela...susah nk cari peniaga bumiputra, kalau yg kecik2 merempat kat pasar satok tu ramai la...huhu..kesian kan, tapi diorg masih menyalahkn org semenanjung atas kedaifan diorg...padahalyg bapak besar pelahap white rajah n konco2 diorg buat2 tak nampak..barang mahal, tak banyak pilihan pun lantakla, yg penting ungok jgn masuk swak n jgn gugat kekayaan taib okeh...

pumpkingirl posted on 2-12-2013 12:36 PM
yg ni aku sokong sgt..esp tang ayat yg patut dibebaskan ialah pemikiran diorg,walopun aku tak suka ...

aku rasa antara parti taib dgn umno. better lagi umno. walaupun sekarang ni sarawak berstatus negeri bagi aku dah mcm negara. dan raja mereka ialah taib. pemimpin kat semenanjung pn tak berani nak sentuh taib ni.

Apa perancangan Sarawak atau Sabah jika keluar dari Malaysia...bolehkah atau cukupkah guru-guru Sarawak dan Sabah untuk mengajap pelajar di sana kalau nanti orang Semananjung diminta keluar. Apa polisi KL kepada rakyat Sabah dan Sarawak yg mencari rezeki di Semananjung..adakah sebagai ekspat....adakah nanti jd kes PATI..semua tu perlu kajian akademia sosiopolitik yang menyeluruh.

benadzam posted on 2-12-2013 11:10 AM
aku tak faham lah dgn segelintir org Sarawak & Sabah yg begitu racist dgn org semenanjung. Sibuk nak ...
keluarkan negeri dorg dari Malaysia. Dahla Malaysia ni besar mana je. Sabah, Sarawak tu besar mana je? Ada besar China ke?
Begitu juga orang Semenanjung pada Sabah & Sarawak. Spesis orang Semenanjung la yang paling banyak prejudis kat orang Sabah Sarawak. Sabah & Sarawak tu sangat besar dari sudut geografi, kalau digabungkan lebih besar sedikit dari keluasan semenanjung. Kalau Sabah Sarawak tak join Tanah Melayu, kirim salam la Malaysia konpem terkubur.

Sibuk nak kata org Semenanjung punca Sabah Sarawak miskin. Siapa yg undi pemimpin di sana? org semenanjung ke? bagilah jadi negara sekalipun, kalau org Sabah Sarawak punya pemikiran seperti PRU lepas. boleh jadi lebih miskin dari skang.
Jaga tepi kain Semenanjung dulu. Tanya rakyat Kelantan mengenai hak royalti mereka. Tanya rakyat Terengganu tatkala PAS memerintah di sana mngenai hak royalti minyak yang dinafikan & ditukar pd wang ehsan. Camtu le jahatnya orang Semenanjung menindas sesama mereka sebab berlainan kiblat politik. Di Sabah Sarawak, ia adalah berkaitan hak pengagihan hasil makhsul negeri2 mereka yang digunakan untuk merancakkan ekonomi Semenanjung walhal Sabah, kekal sebagai antara negeri miskin tegar.

spatutnya yg diperjuang bukanlah menjadikan Sabah Sarawak tu negara. Yg patut dibebaskan ialah pemikiran org Sabah Sarawak tu sendiri. jangan tahu nak salahkan org lain je. yg kaya mahmud taib yg korg puja2 tu jgak. aku rasa kalau kau bagi org semenanjung jadi KM sarawak mesti lagi maju dari KM korg skang.

Sarawak generally dari segi pengurusan pentadbiran sosio ekonomi jauh lebih baik dari sesetgh negeri di Semenanjung, melainkan Selangor shj. Kesan penjarahan ekonomi akibat polisi Persekutuan dan campurtangan politik dari Semenanjung boleh dilihat secara jelas ke atas Sabah.

bagi org Sabah Sarawak yg okay didalam Malaysia. yg menuntut hak mereka melalui proses pilihanraya aku salute. bagi puak2 bodoh yg tak habisan menyalahkan org Semenanjung dan ingin mengeluarkan Sabah Sarawak dari Malaysia.
Mungkin yang anti-Persekutuan Malaysia ada sebab tersendiri. Kna tengok dari perspektif mereka.

Anda mmg golongan bodoh. Jgn kata maju cam Singapore. Silap2 miskin cam Bangladesh. Dah pilih pemimpin korup.
Anda juga mungkin bodoh. Jika Sabah Sarawak & Singapura tak bersatu dengan Tanah Melayu, maka takkan ada negara Malaysia. Mana mungkin Singapura yang ditendang & diludah keluar dari Persekutuan mampu menyaingi dan jauh meninggalkan Malaysia keterbelakang. Mana mungkin Sabah Sarawak yang pada awal penubuhan Malaysia adalah setaraf dengan Semenanjung, tiba2 diturun taraf secara berperingkat hanya tak lebih dari mana2 negeri di Semenanjung hatta setaraf Perlis sekangkang kera.

Jangan salahkan orang Sabah Sarawak kerana terusan mengundi pemimpin korup padahal kamu orang Semenanjung sama bangang bodohnya mengundi pemimpin korup & rejim yang sama sejak dari zaman merdeka lagi.

pumpkingirl posted on 2-12-2013 12:36 PM
yg ni aku sokong sgt..esp tang ayat yg patut dibebaskan ialah pemikiran diorg,walopun aku tak suka ...
umngok, tapi aku rasa ada kebaikannya juga umno masuk sabah..antara kebaikannya byk kemajuan sabah
Kemajuan Sabah hanya di bandar2 utama. Namun begitu, di pedalaman, walaupun Sabah antara penyumbang besar kepada ekonomi Persekutuan, tetapi ia masih di tangga belakang ekonomi berbanding negeri2 lain. Itu ketakseimbangan pada Sabah.

dapat berbanding sarawak yg dikontrol oleh sekutu taib je..tgk bandar kk n kuching je dah cukup..pesat betul pembangunan bandar kk berbanding kuching yg hhmmm...sama je sejak 5thn lepas..dari segi harga barang pun kk lebih murah dr kcg sbb swak mengamalkn dasar ekonomi tertutup kengkonon utk jaga iks tempatan, padahal nak jaga kantung poket pemerintah..l
Teruk mana pun Pehin Taib Mahmud, dia tu berjaya jaga hak2 rakyat Sarawak daripada dijarah Persekutuan. Korup tak korup, itu tunggu dulu. Ada sebab mengapa Taib orang terus pangkah memerintah. Sebab secara umumnya, dia ibarat tembok melindungi Sarawak daripada penjajahan langsung mentaliti Semenanjung. Bila orang Sarawak tengok balik kesan penjarahan pada adik mereka, Sabah oleh parti politik Semenanjung & polisi Persekutuan ke atas Sabah, sekurang2nya rakyat Sarawak boleh harapkan Taib supaya apa yang berlaku pada Sabah takkan berlaku di Sarawak.

last last rakyat yg teruk dpt barang tak berkualiti pada harga mahal sbb xde persaingan n dimonopoli org2 tertentu je...
Sebab Sarawak masih lagi belum self sufficient dalam food production. Apabeza Semenanjung yang rakyat semakin tenat sebab hargai barangan semua melambung naik hatta produk IKS sekalipun.

lagi satu kk ni ramai usahawan bumiputra..
Sino Kadazan di Sabah pun Bumiputra jugak di Sabah beb ... oh jangan lupa, ramai kat KK tu belum tentu bumiputra Sabah, banyak yang 'bumiputra celup' sakai Pilak aka Pinoy aka Suluk mengaku Bumiputra ...

kcg pulak mmg penuh dgn cina jela...
Sama macam KL.

susah nk cari peniaga bumiputra, kalau yg kecik2 merempat kat pasar satok tu ramai la...huhu..kesian kan,

Tapi KL lagi teruk, bumiputra makin hilang sebab pendatang macam Indon Myanmar Bangladesh meniaga.

tapi diorg masih menyalahkn org semenanjung atas kedaifan diorg...

Ini banyaknya adalah rakyat Sabah. Mereka melihat bagaimana polisi permainan politik Pereskutuian yang sewenang2nya memberi kerakyatan ekspress kepada warga pendatang Filipina tanpa memikirkan kesan sosio-politiko-ekonomi kepada Bumiputra Sabah, merubah demografi populasii di sana, menyumbang kepada krisis jenayah, dan akhir sekali melibatkan kepada ancaman dalam negeri Sabah.

padahalyg bapak besar pelahap white rajah n konco2 diorg buat2 tak nampak..barang mahal, tak banyak pilihan pun lantakla, yg penting ungok jgn masuk swak n jgn gugat kekayaan taib okeh...

Daripada jadi macam Sabah, lebih baik orang Sarawak kekalkan Taib. Apa untungnya Sabah dapat? Ekonomi macam tu juga antara, miskin masih tegar, Pinoy berlambak dan jadi warga ...

aku rasa antara parti taib dgn umno. better lagi umno.

Better lagi PBB. Taib berjaya menggabungkan Bumiputra bukan Islam dengan Bumiputra Islam dalam satu parti bagi mempertahankan hak Bumiputra. Itupun UMNO copy paste taktik Taib bila masuk ke Sabah.

walaupun sekarang ni sarawak berstatus negeri bagi aku dah mcm negara. dan raja mereka ialah taib. pemimpin kat semenanjung pn tak berani nak sentuh taib ni.

Sebab mana2 pemimpin yang memerintah Malaysia tahu, kunci untuk memenangi PRU ada pada Taib Mahmud.

robotech posted on 5-12-2013 03:10 PM
Begitu juga orang Semenanjung pada Sabah & Sarawak. Spesis orang Semenanjung la yang paling banyak ...

sorry ye bro. tapi aku tak pernah lihat lagi prejudis warga semenanjung pada sabahan dan sarawakian. cukuplah 3 bulan aku di bumi Sarawak dan aku boleh katakan separuh Sarawakian di sana anti pada org Semenanjung. Dan sepanjang aku hidup di KL yg melihat kebanyakan warga Sabah yg bermastautin disini juga masih menebal semangat kenegeriannya dan juga prejudisnya.

tak perlu nak katakan Kelantan. kerana Kelantan itu pernah ke menyalahkan Sabah Sarawak atas kekurangan mereka? tidak. mereka menyalahkan kerajaan persekutuan.

okay tentang isu kerajaan pula. umum tahu bahawa Sabah Sarawaklah yg memainkan peranan terbesar terhadap kejayaan terhadap kerajaan yg telah lama ingin kami, majoritinya ingin tukar di Semenanjung ni.

Aku ada ramai kawan yg berasal daripada Sabah dab Sarawak. Dan aku berpendapat bahawa mereka lebih terbuka dan tidak menyalahkan org Semenanjung atas kesilapan majoriti org di negeri mereka. Terutamanya Sarawak yg terkenal dgn keangkuhan Taib.

Aku pun tak faham kenapa kau seperti sangat terasa, telah aku katakan sindiran aku itu kepada mereka yg anti semenanjung dan asyik menyalahkan org semenanjung. mungkin kau adalah salah seorang daripadanya? Jika kau menyalahkan kerajaan kerana Sarawak seperti sekarang, ya aku setuju. Tetapi jika kau menyalahkan keseluruhan semenanjung dan inginkan Sabah Sarawak keluar dari Malaysia. Bagi aku cetek sangat pemikiranmu itu.