CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: uncle_syib

Kawan aku Bunian???

Nadaniel86 replied at 15-6-2015 09:45 PM
@uncle_syib tqsm coz sudi mendengar  cite nie bermula pd 10thn yg leps..citenya pnjg tp aku pendek ...

salam...
sy pun berminat jgk
what happen next?

dyladalyla7 replied at 27-12-2013 11:41 AM
mak akunada cite dulu adik beradik mak die ke or sepup mak die ke, sejak dari baby lg bunian suka ka ...

mambang di awan, kampar

uncle_syib replied at 16-6-2015 08:25 AM
my 'awal belasan' was in 90's...

sama lah kita

so syib, ade cerita terbaru tak?

@supernaturalee sbr erkk.. tghri ckit aku reply..nk setel kn kje dlu..

Nadaniel86 replied at 16-6-2015 10:57 AM
@supernaturalee sbr erkk.. tghri ckit aku reply..nk setel kn kje dlu..

hehe...nmpk sgt aku xde keje

i mean ade, cuma xla tahap bz(ayat cover)

@supernaturalee "cover line cemerlang" npkkk  

Follow Us
Menarik pulak baca kisah kawan uncle syib tu...
Sejak baca kisah2 dalam Bercakap dengan Jin, novel Tok Awang Ngah..mmg saya tertarik pada makhluk Allah ni.
Anyway..keep on writing...

***sambungan

Ayu pn rse peliks nape ketiga2 pawang tu yg kununye hebat pn bole "surrender"..so, ayu pn mintak pndpat dr makck M psl minyak dagu tu.. finally, makck M pujuk pakck S "ubatkn" si ayu nie..mse tu pakck S ade suruh si ayu nie bwkan 3 bji telo aym kg tuk di "alinkn" kt bdn ayu..mse tu aku ingt lg mlm jumaat aku temnkn si ayu nie g berubat kt umh pakck S dgn ditemani makck M..sblm aku & ayu otw g umh pakck S, tbe2 aku rse meremang sgla bdn aku nie

mse nk berubat tu aku tgk muke si ayu nie pn cm xckop drh dh..sblm memulakn proses berubat, pakck S kena buat solat sunat 2 rakaat tuk memudahkn proses berubt & meminta  izin & petunjuk dr yg Maha Esa..lps selesai solat sunat, tbe2 aku tgk pakck S dh dok besila cm org nk besilat aku tgk..pakck S pn mulakn dgn  bacaan bismillah & ayt2 al quran smbil usap telor aym kg tu..pastu dia alinkn telor tu kt bdn si ayu bermula dr bhgn ats hgga ke bwh..mse pakck s tgh dok alin telo tue tbe2 si ayu nie meraung ckp pedih...aku pn dh cuak dh tgk dia mse tue..pastu pakck s suh ayu pecahkn snd telo tu..aku tgk ade kua bebrpa btg jarum dlm telo tue..ommaiii cm magik pn ade aku tgk..nk kta xcye tp dh ade depn mata aku npk..pastu pakck s alin lg telo yg kedua..pn sama ade gakk jarum tp kali nie ade drh ckit2..alin telo yg ke-3 lg byk jarum tu kua...Ya Allah aku rse sesak nfs mse tu tgk byk jrum tu..lps je alin telo,ayu pn dh lembik aku tgk..tbe2 dia nangis smbil ckp 1bdn dia rse bisa2..pastu pakck s ckpla hl sbnr psl ape yg dh tejd kt ayu nie dgn bersaksikn aku & makck M..for your info pakck s nie sbnrnye dh lame x mengubat org sakit..so dia pn tekena tempias bisa nie ckit..skg bru aku tau nape ketiga2 pawang yg cube mengubat ayu nie "surrender"..sebb ade 5 org buat "guna2" kt ayu nie dlm mse yg sme..kesemua laki yg buat ayu tu dikalangn member2 si R tnpa pengetahuan R..tokojuitt iols + geram + rse nk terajang je seko2 tu

ade yg pkai bomoh siam, indon, melayu, org asli, org bukit sgla mak nenek ade..pakck s ckp kt aku nseb baek lom terlambat nk ubat si ayu nie..klo lmbt ckit jer si ayu nie pn innalillah suda ..coz "benda" nie mkn dlmn bdn ayu..silap2 bole jd giler uols klo xcontrol..sepnjg berubat dgn pakck s nie alhmdlh ade kurg ckit..tp si R nie mula dh jd "lain" mksd aku si R nie mula dh control hdup ayu, pns baran, naek tgn kt muka ayu..pdhl sblum nie si R nie xpenh berkelakuan cmtu..haishh memg dsr jntan x guna la si R tu sejak ayu berubat dgn pakck S, sakit dia x menentu asl magrib jer msti 1 bdn dia rse bahang, nk demam, pndek cte sakit2 1 bdn dia..smpai pakck s pn jatuh sakit & nk surrender suda..cian aku tgk pakck s gara2 nk pulihkn sakit ayu, dia yg sakit teruk..pastu ade 1 thp tu pakck s betul2 jatuh sakit ibarat cm kene stroksparuh bdn..dr pingg ke bwh bdn dia xle gerk..mne x nye asl ayu kua kn jarum dr bdn dia then, dia hnyut kt sg, malaun2 td  tu antr lg bisa kt dia..ibarat cm peluru berpandu lakk aku tgk..asl buang di antrnye lg bisa tu..pakck s nasihatkn aku bwk ayu jmp mber dia "tok anjang" aku pgl..

tok anjang dh sedia mklom dgn kes si ayu nie, so xperlu aku nk explain dgn dia..dgn cara yg sama, tok anjang pn alinkn telo kt bdn ayu..smakin lame aku tgk smakin byk jarum nie..dh bole bukak kilang jarum aku rase ..alhamdlh lps berubat, seko2 malaun yg buat ayu nie surrender..smpaikn bomoh org mlyu (org kelantan) yg antr bisa kt ayu nie innalillah suda..tulaa jht sgt buat org      kali nie tgl bomoh siam & org asli..aku pn xtau nape 2 ekoq malaun nie kalis tumbg ke ape..susah beno nk lawan..smpaikn tok anjang ckp dgn aku, klo dia buat kje nie sorg, mau dgn dia2 skali tumbang cm pakck s..makanye, tok anjang mntak tlg dgn mber dia aku pgl tok batin..tok batin nie laen ckit orgnye..garang aka bengis..tgk muke pn dh tau..lalu, aku pn bwk ayu gi umh tok batin tuk berubat..usai smpai je di umh tok batin aku xsemena2 meremang je rse..bukn tgk umah tok batin tu tp di sekeliling umh tu dh msk kwsn pedalmann hutan..aku tgk si ayu nie dh lembikk..asl senja je mst lembik..geram lakk aku..dgn sedia mklom oleh tok anjang, tok batin pn trus ckp kt ayu.."ko masih syg lg ke x dgn si R tu..ayu ape lg asik je ..bengang lakk aku..kita cian tgk dia, dia bole lg nk syg kt jntan xguna tu ..pastu tok batin tnya aku, ko nk ubat 'cara baik ke jht"?? klo "cara jht" memg cpt sembuh tp risikonye sakit tu akn dtg blik & ayu akn betmbh teruk..klo "cara baik" proses nk sembuh memg lmbt, mkn thn tp klo dgn izin Allah swt ayu akn sembuh.. aku tgk ayu mse tu dh xbemaya dh..aku pn ckp dgn tok batin , aku plih "cara baik"..biar lmbt aslkn slmat.. tnpa ku sgka, rupe2nya si R nie pn ade berubat dgn tok batin nie..sepandai2 tupai melompat akhirnye jtuh ke tnh jua..tula pepatah yg seswai sgt aku bg tuk si R..tok batin bgtau aku, yg dia pn xsgka lelaki yg mntak tlg dgn dia slame nie ialah lelaki yg buat ayu..so aku pn cte la psl perhubgn ayu & si R..then, si R pn kena mrh dgn tok batin nie coz guna cara yg slh tuk pikat si ayu nie..tok batin ckp mula2 si R nie sje "test market" kt ayu nie..mne tau terkena suda dgn "guna mnyak dagu" tu..tp minyak dagu tu si R dpt dr bomoh siam pemberian dr mber si R..

>>>>aku smbung jp g.. nk pi smyg zhor dlu

Nadaniel86 replied at 16-6-2015 01:23 PM
@supernaturalee "cover line cemerlang" npkkk

of choz la

btw, syib sbg tt cer komen sepatah dua cerita daniel ni
senyap je tuan rumah
creepy plak rase

Nadaniel86 replied at 16-6-2015 02:28 PM
***sambungan

Ayu pn rse peliks nape ketiga2 pawang tu yg kununye hebat pn bole "surrender"..so, ...

dh nk asar
xkan xhabis solat zohor lagi

so, kiranya ayu totally dah terkena lah ni
whats next

supernaturalee replied at 16-6-2015 04:34 PM
dh nk asar
xkan xhabis solat zohor lagi

@supernaturalee thehehe

ok sambung cte td..sory lmbt coz byk koje td kne setel

tok batin td pon kena kn syarat pd si R nie klo dia betul2 nk kan si ayu nie dia kne cri kerbau serba hitam dlm mse 3 ari nie..selagi si R nie xdpat kerbau serba itam tu dia x bole jmpa dgn tok batin tu lg..

sementara si R nie sebok cari kerbau serba itam tu, tok batin tu pn ubatkn si ayu dgn alin dgn limau..perghhhh pedihh tu aku tgk si ayu meraong...ibarat luka yg parah kne curah dgn air limau...klo aku pn meraong...yg aku bengg tu si malaun bomoh siam & org asli tu xreti2 nk stop antar bisa kt ayu smpai tok anjang td pon bole surrender..skg nie tgl tok batin je yg ubatkn si ayu nie..dlm pd tu tok batin pn dh hilng sbr dgn bomoh2 dua ekoq nie..memg agk berat klo  2 lwn 1..makanya tok batin mintak tlg dgn "kwn" dia dr dunia lain aka nian..klo bunian tuk gelaran perempuan klo "disana"...

mula2 tu aku cm xcaye aka xsngka dgn ape yg tok batin nie buat...yelaa bse aku dgr org ckp bunian nie jht suke sesatkn manusia..tp ternyata meleset sama skli..sbnrnye diorg ( nian ) nie sme cm mnsia punya kehdpn snd cm mnsia..suke tlg mnsia yg dlm kesushn trutama skli bile mnsia di khianati sesme mnsia cm kes ayu nie..aku lupe nama tok tu ape..so aku name kn tok nian la erk.. tok batin suda cte psl si ayu kt tok nian..dandan tu tok nian mrh si ayu nie..nie msti slalu tglkn solat, xmngaji, buat perkra2 maksiat..sebb tu syaitan tu senang lekat & suke kt mnsia..1st time aku dgr nian bg ceramah malu pn ade mse tu..tok nian suruh ayu bejnji wlau ape pn tejdi lps nie & sepjg pengubatan nie dia kne redha & anggp nie "ujian" yg Allah swt berikn pd ayu spya ayu berubah..pastu ayu disuruh mndi limau spya hilngkn bisa2 dibdn ayu slps dia di alin telo & limau kt bdn dia..tp kli nie jgn kata jarum, paku pon ade dlm telo yg dh di alin tu masyaAllah..tokojuitt mak..

>>sok aku smbg lg nk blk kje suda

xpela aku smbg pki hp laakk...

sepnjg ayu berubat dgn tok nian nie,byk beno syrt yg dikenakn oleh bomoh2 siam & orgg asli nie knekan kt ayu...ade ke ptt si bmoh siam nie letkn syrt suh "bsme" dgn dia klo nk smbuh 😠😠angin aku dgr..ape ingt ayu nie pelacur ape... memg xlaa nk penuhu syrt si bomoh siam tu...dh nama pn jin syaitan kann...pastu tok nian ckp xpyh ikt khndak si syaitn lahanat tu...tok nian ckp biar dia ubt dgn cra dia...tp tok nian pn ade kne kn syrt gakk..ade 3 syrt nye npk senng tp bg aku memg xle ikt...ayu di kehendaki buat pategini (bepuasa slme 7ari beturut2 dgn hnya berbuka mnum air putih /msk & mkn nsi puteh tnpa lauk)..haaa pastu sepjg buat pategini tu ayu kena g betapa kt kbur org mati kne bunuh, & cri 3bji batu sg kat sg mngalir... haaa uols rse ade "bran" x buat cmtu...klo aku memg xlaa...so uols rse ayu tunaikn x syrt yg diberi oleh tok nian...

i suka cite2 hantu,jin,mistik paranormal tp bab bunian i sceptical sikit.
bunian ni apa sebenarnya? kalo jin,bukan ke sebaik2 jin adalah sejahat2 manusia?
kenapa pulak org menggambarkan kaum bunian ni sbg kaum yg soleh, berbaju putih, pelbagai?

Nadaniel86 replied at 16-6-2015 10:28 PM
xpela aku smbg pki hp laakk...

sepnjg ayu berubat dgn tok nian nie,byk beno syrt yg dikenakn oleh ...

daniel tgk sendiri ke tok nian tu atau melalui tok batin?

pate ape tu...
kaedah die lain macam sgt dh dengar
so, uol buat ke semua tu?

aku pun ada nak share pasal bunian nie.akak ipar aku ade makcik dan ade kena mengena ngan bunian.memula aku dengar tu macam mengarut.tapi sebab jadi depan mata aku so pecaya la aku.

Tahun lepas,akak ipar aku tengah pregnant then bila pregnant badan dia ade macam ada gatal2 yang bentuk serupa dengan ranting kayu, daun pokok2 n bunga2 hutan. jadi sepanjang prgnt tu selalu gatal2 la.sampai jumpe pakar kulit la.tapi still tak baik.mak aku ckp maybe alahn prgntn.sepjg 9 bulan tu ade je la bende tuh.

bila da besalin,opah aku dtg la jaga dia kejap..mandikan akak ipar aku tu..tengah nak mandikan akak aku tu,opah aku pelik patutnya kalau alahan pun xkan la smpai bentuk2 cmtu,.pastu dengan selamba opah aku tanya...ko ni ade keturunan bunian ke?akak ipar aku ckp...ehh,camne opah taw? lepas tu opah aku diam.

dalam diam2 tu,rupenya opah aku dapat mimpi.rupanya bunian tu nak anak sedara aku yg baru keluar tu,dia cakap dari dalam perut lagi dia nak tp sebab abg aku xbagi.sebenarya abg aku cerita tetiap mlm dia akan dpt mimpi bunian tu nak ank dia,akak ipar aku pun dpt mimpi yg sama..then abg aku letak nama anak dia malik ashtar maksud dia ape tah tp kuat smpai bunian tu tak boleh nak pegang,sebab tu dia bg gatal2 kat akak ipar aku. sampai skrg dia tgk dari jauh je ank sedara aku tu.kekdg aku nampk gk kelibat org mcm duduk kt buai anak sedara aku.siap pkai baju kurung putih n bunga kat tepi serta selendang.

gatal2 dia pun hilang terus lepas opah aku mandikan dengan air ubat. mcm yg aku baca kat trend nie, bunian nie kulit bersih,putih..so memg keturunan akak ipar aku jenis mcm tu.

sekian cerita tumpang kat tempat tt.sorry tt.

ckenj replied at 17-6-2015 10:02 AM
aku pun ada nak share pasal bunian nie.akak ipar aku ade makcik dan ade kena mengena ngan bunian.mem ...

@ckenj fyi, bunian tu bukan sesuka ati amk bby tu..dia amk msti bersebab..coz bunian tu tau yg bby tu xbole hdup dlm dunia kita ( dr segi cuaca, gaya hdp didunia & etc )..sebb tu si bunian tu amik bby tu tuk dijaga kt sana..lg pon tt ade ckp kn yg sis in law ade drh bunian kan..melaen kan bby tu hybrid ( kacukn mnsia + bunian ) dia diberi pilihn smada nk hdup didunia / di nian ( kena pilih 1 dunia yg kekal, xbole amik kedua2 dunia dlm mse yg sme )..

supernaturalee replied at 17-6-2015 09:11 AM
daniel tgk sendiri ke tok nian tu atau melalui tok batin?

pate ape tu...

@supernaturalee  nanti aku reply coz boss ade lakk

Nadaniel86 replied at 17-6-2015 12:04 PM
@ckenj fyi, bunian tu bukan sesuka ati amk bby tu..dia amk msti bersebab..coz bunian tu tau yg bby ...

ajal maut jodoh pertemuan semua ketentuan Allah SWT..rasenya tak de ape la. bunian pun makluk allah gak.sama ngn kita.bukan mereka tentukan ajal sesorg manusia.

ckenj replied at 17-6-2015 10:02 AM
aku pun ada nak share pasal bunian nie.akak ipar aku ade makcik dan ade kena mengena ngan bunian.mem ...
bila da besalin,opah aku dtg la jaga dia kejap..mandikan akak ipar aku tu..tengah nak mandikan akak aku tu,opah aku pelik patutnya kalau alahan pun xkan la smpai bentuk2 cmtu,.pastu dengan selamba opah aku tanya...ko ni ade keturunan bunian ke?akak ipar aku ckp...ehh,camne opah taw? lepas tu opah aku diam.

kak ipar mmg tau die ade drh bunian?
so, kira hybrid lah? (merujuk pd daniel, kacukan manusia + bunian)