CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6014|Reply: 31

ATTENTION...!

PERHATIAN KEPADA SEMUA FORUMER, SILA BACA THREAD PERATURAN UNTUK INFO PERATURAN BOD DAN THREAD TERKINI.
Peraturan FORUM CARI dan BOD Teka Teki & Trivia
http://mforum2.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=740483&fromuid=1129162

Sekian Terima Kasih,
ocean_gurl

Minta perhatian. Minta perhatian semua forumer yang ingin membuka thread di bod teka-teki & trivia. Diminta para forumer membaca thread Attention http://mforum.cari.com.my/forum. ... 3305&extra=page%3D1 ini terlebih dahulu sebelum membuka thread teka-teki.

Akan tetapi, memandangkan forum CARI membuat task dan bod teka-teki & trivia merupakan antara bod yang menjadi pilihan mudah untuk mendapatkan kredit, di sini saya ingin menambah beberapa peraturan.

Diminta para tuan tanah memberi jawapan atau menjawab jawapan forumer dalam tempoh 48 jam. Ini bagi mengelakkan forumer tertanya-tanya akan jawapan yg betul dan memudahkan momod memberi kredit.

Tuan tanah yang ingin meng'reply' jawapan forumer diminta meng'quote' nama atau jawapan forumer tersebut. Ini juga, bagi mengelakkan forumer tertanya-tanya akan jawapan yg betul dan memudahkan momod memberi kredit.

Tuan tanah juga boleh menyeru momod untuk memberitahu bahawa soalannya sudahpun dijawab dengan betul dan dengan meng'quote' nama forumer tersebut supaya momod boleh memberi kredit.

Para forumer tidak dibenarkan mencetuskan pergaduhan politik, agama dan kaum di bod ini sama ada dari segi pemberian soalan atau menjawab soalan. Amaran akan diberikan kepada forumer yang menyentuh isu-isu tersebut.

Para forumer tidak dibenarkan menyerang forumer lain dan mencetuskan pergaduhan. Kita ada pelbagai ideologi yang berbeza, tolong hormati ideologi orang lain. Amaran akan diberikan kepada forumer yang cuba menimbulkan pergaduan.

Disebabkan oleh task ini juga, soalan berulang atau astro berlaku dengan lebih kerap, forumer dinasihatkan tidak memberi soalan berulang yg mudah.

Diharap para forumer mematuhi peraturan kecil ini bagi memastikan keberlangsungan bod teka-teki & trivia. Marilah bersama-sama memeriahkan bod ini dan mencambah minda masing-masing dengan seronok.

Terima kasih,
momod @Eva_yy_Ellin

Last edited by ocean_gurl on 15-7-2013 02:54 AM

Rate

1

Got it

Baik.............

Tottot89 posted on 26-3-2013 11:31 AM
Got it

Terima kasih ye. Minta dihebahkan kepada penghuni2 asrama tu ye incik warden

Eva_yy_Ellin posted on 26-3-2013 11:35 AM
Terima kasih ye.  Minta dihebahkan kepada penghuni2 asrama tu ye incik warden

opkoz...

nanti i denda sape2 yang nakal

Elle_mujigae posted on 26-3-2013 11:32 AM
Baik.............

Terima kasih ye. Minta dihebahkan kepada kawan2 serumah.

Follow Us
momod telah bersuara..macam takut dah nak bukak pintu umah

apa pun, SYMP mod

alisyadania posted on 26-3-2013 11:55 AM
momod telah bersuara..macam takut dah nak bukak pintu umah

apa pun, SYMP mod

Hehe...tak delah. Jangan la takut-takut. Ni sebab ada task, tu yg kita cakap benda ni.

ok.. faham
soalan senang calling miawpink
bio miawpink dapat kredit

cik mod @Eva_yy_Ellin

bagaimana langkah proaktif momod utk menangani kekdah ala yoyo para tuan/puanrumah yg rekemen anugerah tacang bagi para peneka tepat ituh?

-ada TT pesen rekemen dia sapa2 hat paling awai + tepat jawapannya maka hanya si polan shjlah yg dpt tacang.
hat laen tak muleh claim dah walo depa pun jawab betui...

-ada TT pesen rekemen dia sapa2 pun bakal dapat tacang dgn syarat jawap tepat selagi TT belum masuk kasi respon pengesahan..

okeh, sila selesaikan tekatekok spesel ini wahai cik mod

loQlaQ posted on 28-3-2013 12:47 PM
cik mod @Eva_yy_Ellin

bagaimana langkah proaktif momod utk menangani kekdah ala yoyo para tuan/pu ...

Ada tuan tanah yg rekemen nama atau cakap something pasal claim tacang. Nak bising2 buat apa, yg bagi tacang saya jugak, ikut suka sayalah nak bagi kat siapa pun.

Sepanjang saya duk di bod ni [sebelum jadi momod], sistem jawapan betul dan hadiah bergambar yg diberikan oleh tuan tanah ialah kepada forumer yg menjawab dengan betul yg pertama. Maksudnya, tak kisahlah berapa ramai yg jawab dgn betul pun selepas jawapan pertama tu, forumer tu takkan dapat hadiah. Kecuali kadang2 tuan tanah suruh kongsi. Benda ni nampak macam suka2 tapi kitorg yg agak 'awal' sikit ni dah biasa dengan cara macam tu, dan ia lebih adil.

Saya guna sistem yg sama untuk bagi tacang; jawapan pertama yg betul. Tak adil rasanya bagi tacang pada forumer yg jawab betul sama ada sebelum atau selepas tuan tanah dah confirmkan jawapan. Kadang-kadang dalam satu benang, saya bagi tacang pada 2 atau lebih forumer yg menjawab, sebab:

1. Jarak masa forumers yg menjawab pendek. contohnya  28-3-2013  12:47 PM dan 28-3-2013  12:48 PM. Kebarangkalian forumer ke-2 tak perasan atau tak tahu jawapan yg sama diberi adalah tinggi. Kalau jarak masa yg jauh atau selepas tuan tanah dah meng'confirm'kan jawapan, ada forumer yg kata nak tiru atau saja suka2 nak menjawab, memang saya tak bagi.

2. Saya terlepas pandang. Saya terbagi tacang pada penjawab kedua atau yg berikutnya. Sebab dah bagi, saya takkan ambil balik.

3. Penjawab pertama sekadar menjawab soalan dgn betul, penjawab berikutnya memberi huraian atau jalan kerja. Saya bagi tacang pada kedua-duanya. Kecuali, mungkin penjawab yg bagi huraian tu dapat lebih.

Sebab tu di sini saya minta tuan tanah beritahu siapa sebenarnya yg menjawab dgn betul. Selagi tak ada jawapan yg tepat pada satu2 soalan, saya tak bagi tacang sebab kita sendiri pun tak tahu jawapan siapa yg betul, walaupun berserta huraian atau bukti encik google. Sebab macam yg @loQlaQ sendiri cakap kat sini http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=715728, jawapan khusus ada pada tuan tanah pemberi soalan sahaja.

Jadi...menjawab tak teka-tekuk @loQlaQ ?    Last edited by Eva_yy_Ellin on 28-3-2013 03:29 PM

@nuc @Tottot89 @Elle_mujigae @alisyadania @Aiira @miawpink @rosemary70 @Pailang @encikotot @babyridz @knk~pooh @novlin @novelloverzz @kinakoyuki @anna_zarra dll.

anda semua juga dialu2kan utk menjawab tekatekok edisi spesel posting di atas

ermmm...
dilemma dilemma

walaupun sya diseru untuk menjawab tekatekok edisi spesel posting di atas..rasanya saya x perlu jawab lebih2 kot

mod lagi tahu apa tugas yg mod perlu buat..

walopong sya ada sikit tersentap..
almaklumlah..sya ada menyeru2 mod utk memberikan tacang kepada penjawab teka teki sya.

tapi itu terpulang kepada mod..samada mod nak bagi tacang atau tidak..

tacang bagi kami rakyat marhaein - keistimewaan
tacang bagi momod - itu hakkkk

sekian dr sya..kot ada yg terkecik ati x dpt tacang, sya mintak maap..

alisyadania posted on 28-3-2013 01:37 PM
walaupun sya diseru untuk menjawab tekatekok edisi spesel posting di atas..rasanya saya x perlu jawa ...

Jangan terasa ya, alisya. @loQlaQ nak pendapat je kot.

Pasal seru-menyeru tu memang saya yg minta kan? Kalau tak seru, saya pun tak tahu siapa yg jawab atau adakah soalan tu dah berjawab ke tidak. Jadi teruskan menyeru kerana saya amat-amat menghargainya.

Maaf bertanya, ada ke forumer yg kecil hati pasal tak dapat tacang walaupun dia jawab dengan betul? Kalau semua forumer yg jawab betul diberi tacang, lagi ramai yg tak puas hati sebab benda tu tak adil.

Eva_yy_Ellin posted on 28-3-2013 01:26 PM
Ada tuan tanah yg rekemen nama atau cakap something pasal claim tacang. Nak bising2 buat apa, yg b ...

teeeettt...

jokpan ngelat:
dari sipoo m.nasir
dlm kalut ada peraturan
peraturan pula cipta kekalutan
di mana pula kau berdiri?.. ri ri ri

okeh okeh.., on da serious note.. yerp! memang soklan ituh ceq ajukan semata-mata bagi mendapat penjelasan cik momod. no minus no pkus

next taim, mokalu ada lagi sebarang kemusykilan lagik, ceq tanpa was2 malu2 tuchen muka tebainya akan kembali ke sinih meminta penjelasan...

sekian, makaseh n harap maklum

alisyadania posted on 28-3-2013 01:37 PM
walaupun sya diseru untuk menjawab tekatekok edisi spesel posting di atas..rasanya saya x perlu jawa ...

orait... ceq respek ngan reaksi spontan nada berterus-terang hang ituh

utk makluman, kemusykilan ceq itu bersifat no hankypanky general terms n rupa2nya telah lama diamalkan ala2 adat setempat di sinih

pada saya.. benda ni mcm 1st come 1st serve
sape jwb tepat dulu, dia yang dapat hadiah
macam lumba lari la
yg sampai ke garisan penamat dulu di kira pemenang

ala, yg x dapat tacang tu x yah nk kecik hati reply post da dapt +1 kn
kita kat sini suka2 je
nk meriah kn majlis je
jawapn pun pakai hentam je
x ada pun tt yang marah
tq ye semua yg knl sy, si nakal miawpink
kat sini hnya nak meriah kn majlis je

aku mintak pengecualian dari rule no 1 ye sebab masalah kesihatan,xleh online 3 hari dh,hu2

Pandangan saya,benda ni mudah saje,dan semua porumer rasanya paham

1) Sebarang teka teki/trivia yang berulang didalam BOD ini tidak dibenarkan sama sekali.

2) Jawapan teka-teki/trivia adalah keputusan pembuka thread.

3) Pemenang akan diumumkan oleh pembuka thread.

4) Hanya seorang akan diumumkan sebagai pemenang walaupun beza masa terlalu rapat atau

sama,mengikut sistem siapa cepat dia dapat/post siapa paling atas.

5) MODERATOR akan memantau soalan dan jawapan serta pemenang seterusnya memberi kredit

kepada pemenang tersebut.

6) Proses teka-teki/trivia selesai. Thread akan dilock atau tidak bergantung kepada

MODERATOR.

12Next
Return to list New