CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 14385|Reply: 47

Ramai ke usahawan berjaya setelah dengar ceramah Dr Azizan?

Fenomena jugak dr azizan osman ini...sy sendiri tak pernah pergi ceramah beliau...jadi nak tanya kat sini ada ke yang kaya raya bila dengar ceramahnya...seperti digembur masyarakat agak positif juga ceramah bisnes beliau...

hipnosis ...

negatif...

sebaliknya beliau yg kaya selepas ceramah tersebut...kat carigold ada cerita pasal beliau

pergi dulu jika belum pernah pergi..
ambik yg free dulu pun x per.. ilmu tu yg penting
lepas tu wat kesimpulan sendiri...
jgn dengar2 ckp org..
ambik yg positif..

org melayu kita ni, bila buat biz semua nak kaya..tapi bila suruh cari ilmu byk alasan..

tiada sesiapa akan mengkayakan kita kalau kita sendiri masih di takuk lama..

nope, i dont think so. maybe untuk group yg awal2...tp semua ni terletak pd diri sendirila. Tp yg pasti dia makin kaya la!!

Mia_Sara posted on 11-4-2013 12:36 AM
nope, i dont think so. maybe untuk group yg awal2...tp semua ni terletak pd diri sendirila. Tp yg pa ...

sy terpikir jugak kalau jawab "semua terletak pada diri sendiri" tak payah pegi ceramah pon boleh cakap "semua terletak diri sendiri"

sy terfikir bertanya soalan ni sebab saya nak tahu keberkesanan program dia ke atas melahirkan usahawan berjaya...pada saya kalau lebih 80% orang berjaya bagus la...sbb kadang2 orang berjaya ni bukannya cerita sbb diorg berjaya..belum lg yg kate sy jadi usahwan berjaya kerana pergi ceramah dr azizan...

Follow Us
chenta_dewi posted on 11-4-2013 04:46 PM
sy terpikir jugak kalau jawab "semua terletak pada diri sendiri" tak payah pegi ceramah pon boleh  ...

me too, xpernah pergi..tp ada jugak kebaikkannya maybe jgk kita akan dapat kawan baru then boleh tukar2 idea dan manatahu dari ni akan ada contact yang ble membantu benda ni kan its a process...above all dari pengalaman la berjaya atau tidak semua bergantung pd cara kita dan apa pun kita buat kena ada target and kita tau apa nak di buat ..like what is next ...next next...dr azizan ni maybe its a boost up energy dan motivasi kita klu attend...

saya terpanggil utk komen. sayang sungguh kerana bangsa ku masih mundur. maaf ya jgn cepat terasa.

saya memandang dari sudut yg sangat2 positif. saya dah attend klinik usahawan pada last week di cheras. meremang2 bulu roma saya.  idea yg dia share amat bernas, and yes i did! ya, saya praktikkan apa yg dia suruh buat dan hasilnya memberangsangkan. saya pernah terfkir idea2 ni tapi tidak melakukannya sebab ia dtg dan pergi je dlm fikiran saya. tapi bila dr azizan jelaskan maka saya nampak kekuatan utk melakukannya. kemudia saya fikir, alahai.. kenapalah aku tak buat je sebelum ni.

sebelum saya pergi seminar PERCUMA ini, saya rasa mcm dah malas. last saya pergi seminar dr ibrahim (yg aura2 tu.. yg isteri dia glamor mcm artis tu) dan ia betul2 buat saya TURN OFF.  rasa buang je duit tu ke longkang. menyesal. sejak tu saya block diri saya dgn seminar2 MENGKAYAKAN PENCERAMAH mcm ni.

dia nampak jujur dan sungguh2 nak tolong bangsa dia. saya terharu dgn doa dia untuk kami, kesempatan yg dia gunakan sebab doa guru utk murid antara yg tiada hijab. dia pushed u.. dia urged u. dia bangkitkan rasa nak cuba dlm diri u. u all cubalah pergi. ikut teori dia bagi M.E.S.T.I. - matlamat, emosi.. yg lain2 kena hadir sendiri lah klu nk tau.

btw, saya dah sign up utk ADVANCED MARKETING POWER - 10-12 mei 2013 di shah alam.  dan kami sekeluarga 5 orang akan hadir seminar ini. jika ada yg teringin nak pergi, sila dan tiada partner boleh hubungi saya utk tawaran menarik. hanya ada 1 je kosong sebab sorang ahli keluarga kami sorang tu uzur.

pls PM me yr contact no nanti saya call u balik.

orang dah nak bagi ilmu free tuh, kutip jelah dulu.. yg banyak complain nih jenis tak mencari ilmu, itu pasal tak pegi tapi macam2 cerita buruk keluor..

pegi dulu, amik yg free then barulah nilaikan sendiri..

saya dah join mini seminar yg lain
tapi bukan yg DAO
suami saya join yg mini seminar dgn DAO tu dan dia dah ajak saya utk join AMP
saya nak daftar yg AMP 10-11-12 Mei 2013 ni

saya byk ikuti ceramah motivasi dan pelbagai program samada percuma mahupun berbayar

bagi saya, nak kaya/jutawan ke tak bukan semata2 bergantung kepada penceramah spt DAO atau orang lain

kita pergi ceramah utk tuntut ilmu kerana ilmu perlu ada dalam apa jua bidang yg kita nak buat..
nak keje dgn orang kena ada ilmu (sijil/diploma/ijazah) takde ilmu sapa nak hire kita kan?
nak jadi jutawan pun kena ada ilmu
kalau takde ilmu, jadi jutawan mimpi je la

tapi saya suka dgn hasil yg DAO telah berikan kepada suami saya di dalam seminar percuma tu
mmg ia mampu menjentik sikap dan tenaga baru
padahal apa yg DAO sampaikan 90% sama spt apa yg saya sering sampaikan kepada suami saya
tapi bila DAO bercakap, suami saya nak dengar dan bertindak
kalau saya yg bercakap, tak jadi apa, masuk telinga kanan keluar telinga kiri

oleh itu, bagi saya.. berjaya atau tidak, bukan ditangan DAO .. ia ditangan kita sendiri
bg saya DAO mmg seorang motivator yg bagus walaupun ilmu yg dia ada tu kita boleh dapat di mana2 saja

kebagusan DAO ialah dia pandai mengambil peluang... bukan mcm kita ni, semua minta di sudu dan banyak main2..
saya bukan fan DAO pun sbb tak pernah ikuti seminar dia... saya akan kenal dia bermula 10-11-12 mei ini saja nanti.. InSyaAllah

Rate

1

bagus topik ini, kalau boleh nak juga tahu, kenapa dia tak benarkan rekod seminar masuk ke youtube ya?

AbukRokok posted on 8-4-2013 12:51 AM
negatif...

sebaliknya beliau yg kaya selepas ceramah tersebut...kat carigold ada cerita pasal be ...

boleh bagi link ?

saya terpegun bila seorang peserta naik pentas..  lebih kurang maksud cerita tu begini lah..

DAO tanya apa jadi bisnes salai dia. ikut tak apa yg di ajar?

dia kata saya buat.. saya pasang banner. (tapi muka mcm ala2 tak berapa puas.. saya fikir mesti ada yg tak kena)

DAO tanya brp hari awak pasang?

1 hari je..

DAO:  la.. satu hari je.. kan saya kata ___ hari (___ saya lupa brp hari yg DAO suruh dia pasang). so apa jadi? (DAO mcm tak puashati sebab dia tak ikut ckp)

peserta:  saya terpaksa turunkan banner.. sebab huru hara.  org serbu tapi ayam tak cukup.

ha.. lebih kurang gitulah maksud ceritanya.

uols bayangkanlah .. baru 1 hari ikut petua dah huru hara.. so DAO pesan. kalau nak buat make sure supply cukup.

(pada yg negative sgt2 tu.. cubalah bawak2 diri pergi. kejap je pun jadilah.

ctredzuan posted on 20-4-2013 06:21 AM
bagus topik ini, kalau boleh nak juga tahu, kenapa dia tak benarkan rekod seminar masuk ke youtube y ...

so simple to understand why... tak payah tanyalah soalan  mcm ni. kalau saya jadi DAO saya pun tak benarkan org rekod.

terhegeh-hegeh... teringat gaya DAO...

Don't let the opinions of the average man sway you. Dream, and he thinks you're crazy. Succeed, and he thinks you're lucky. Acquire wealth, and he thinks you're greedy. Pay no attention. He simply doesn't understand.
Robert G. Allen
Read more at http://www.brainyquote.com/quotes/keywords/succeed.html#dBTUKy7cdl4uPGOP.99

yg juju notice - org melayu nie semua nak FREE, end up satu apa pun tak jadi.

yg bagi ceramah FREE kat masjid/surau - tak nak pulak pergi

ok la jugak....ada seminar yg free, ada jugak yg berbayar
kira berbaloi jugak sebab dapat ilmu baru
tapi berjaya ke tak tu ikut rezeki masing2 la kan

pada mulanya saya agak skeptikal dengan program DAO sampailah saya join Seminar Jutawan Industri tahun 2012 (free). masa tu barulah tanggapan saya berubah. ilmu (Elmu) yang DAO sampaikan tu sebenarnya saya dah pun tau lama tapi tak buat. bila dengar apa yang DAO ajar barulah semangat nak buat. kiranya DAO ni kekuatan dia selain daripada strategi bisnes dia pandai naikkan semangat orang. kalau teliti ayat2 yang dia gunakan boleh dikatakan ayat killer untuk jentik semangat orang.

satu lagi, adab menuntut ilmu ni kita kena kosongkan pengetahuan sedia ada supaya dapat terima ilmu tu dengan baik. kalau datang seminar dengan rasa ilmu dah banyak di dada mesti takkan dapat punya. itu silap saya sebelum ni.

bulan lepas sekali lagi saya join program percuma DAO. insyaAllah 10-12 mei ni saya atttend AMP. dah buat full payment 2 minggu lepas.

lmfh posted on 16-4-2013 02:52 PM
saya terpanggil utk komen. sayang sungguh kerana bangsa ku masih mundur. maaf ya jgn cepat terasa.
...

bolehlah berkenalan nanti. saya pergi sorang2 je.

oo ye. sebelum ni ada dengar macam2 jugak pasal DAO. pasal kawenlah, pasal doctorate dialah, pasal kuruskan badan...macam2 lagilah. paling kelakar ada yang cakap dia pandai hipnosis dah 2 kali saya pergi seminar percuma DAO, tak rasa kena hipnosis pun. kali kedua pergi seminar dia ada kawan saya yg still lagi ada rasa skeptikal sket dengan DAO lepas tamat seminar. biasalah, orang yang tak berniat untuk menuntut ilmu dengan baik selalunya macam tulah, akan wujud sesuatu yang block pemikirannya. macam saya dulu2.

untuk berjaya kita kena berusaha. tapi untuk berjaya cepat dengan smart way adalah dengan mempunyai mentor. tak kiralah siapa pun asalkan dia mentor yang betul untuk kita. saya tak mengagung-agungkan DAO. tapi kalau dia dah ajar saya something bermakna dia adalah guru saya dan saya wajib menghormati guru untuk mendapat berkatnya (baru tengok rancangan 30 Minit Ustaz Don dalam bab adab dengan guru semalam).

saya masih ada 1 lagi tiket available. sesiapa berminat PM saya cepat.

btw, saya dah pun sign up utk kelas ABANG ABU - ADVANCED WANG POWER.  seronok jumpa abang abu ni. kalau masuk raja lawak kalah yg lain. mulut dia ala2 adi putra.. hahaha..