CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: genchi

[SELANGOR] Nurul Izzah tidak perform di PDalam betoi atau auta

mnaa posted on 8-4-2013 11:34 PM
memang takde ape aper pon..ingat lagi masa pilihanraya dulu, kawasan pantai dalam tu tengah dok buat ...

agree gen!
mmg sedeyh utk pasar minggu tu
dulu tu la tmpat yg murah nk beli barang
utk bazar ramadhan gak

kelmarin lalu situ
nampak la dah hilang flat tu
sedeyhh

genchi posted on 9-4-2013 08:17 AM
huhuh sori gen agak buta politik gak.. gen pun maseh konpius apa beza adun dan parlimen..

mgkn ...

kihkihkih...gen... sndiri tanya sndiri jawab ke den...

tak dinafikan..anak dara anney anwar kegemaran budak2 pkr dan pas ramai ni mmg la budak lagi dalam arena politik... kalau dah budak.. mmg pandai bercakap je la....dan ini la dia satu kelemahan orng2 yg baru masuk politik..kalau baca dilemma melayu... ayya mahadey yg disembah ramai ni pun sbb banyak becakap la kene pecat dari umno dulu...lepas tu tun hussein onn kesian kutip dia balik... sbb tu kita tengok...ayya mahadey ajar anak dia mukhriz gopal..supaya duduk diam2 dulu..selagi appa umur ada panjang Allah ada bagi sbb masuk itu kaabah... mukhriz gopal juga ada chance pegang itow umno melayo ponya parti...

kihkihkih...

tak dinafikan... kalau gen dah tau transformasi tu kecik2 lama2 jadi bukit... baik tak yah kecoh pasal lembab2 ke..sekat2 ke.. ape2 ke smua ke..

mcm aku tnye la..tapi tkde yg sudi jawab..mungkin anggap soalan aku tu satu provokasi.. ayya mahadey jadi mp kubang pasu... apasal selangor jugak yg sibuk nk dikejar parti barisan nesenel??? apa langkawi tk cukup gah ke???

kah kah kah.....

pakwetizzaqyah posted on 9-4-2013 11:26 AM
kihkihkih...gen... sndiri tanya sndiri jawab ke den...

tak dinafikan..anak dara anney anwar keg ...

kehkehkehkeh... sbb di ujung tulisan baru terperasan smer soklan gen sudah gen tawu japn dia

tu lah betoi gak apa uolss tulis tuh.. kdg2 kita neh terlalu cpt nakkan perubahan.. sdgkan perubhan sgt2 perlukan masa

jepun n korea pun perlukan masa tuk maju mcm skunk.. tp kita melayu takkan ilang didunia slalu nak smer xpress.. kalo boleh ari neh ari neh gak nak ade transformation.. gen sbagai di atas pagar perhatikan saja mende2 neh...

papepun undian tuk hak kita.. kita yg ada hak tentukan sapa yg akan leading negara kita tinggal.. slh plh buruk la makannya..
yg pntg.. org yg kita pertangunggjwb tu tunjukkan betapa ikhlas dan usehe gegeh beliyau..

beselah.. dlm standan pisang tak smer busuk.. dlm sekumpulan anak kambeng ade kambeng itam.. tak smer puteh..
dlm bee end pun ada yg bagos... tp limited idisen lah tuk insan2 camneh

Kalau x perform masakan FB dia penuh ngan posting sepanjang masa???

Satu hari aku tgk berita wilayah RTM pukul 5... Majlis dgn tnb di Pantai... Dlm bwrita tu haram x sebut Izzah..cuma sebut penyelaras BN...tp kat fb Nurul ade je dia kat event tu.

mmg la skrg nurul izzah all out sbb nak pilihanraya... tp sbelom ni mane ada dia wat pape.. batang idung pon xnampak... Saya bkn nak puji BN tp nak puji Raja Nong Chik.. dia mmg bagus.. byk dia tlg org kat sini... humble je... anyway saya pon org lembah pantai...

Misconception about tugas ahli parlimen di Malaysia, 'jaga kawasan'. Teringat luahan seorg timbalan menteri ketika satu sesi tertutup dgn kami hujung tahun lepas. Kebanyakan org2 Malaysia bkn mcm org2 kat UK ni, depa tak paham tugas sebenar ahli parlimen/ADUN, we are lawmaker,Tugas utama MP/ADUN, kaji rang2 undang2 atau enakmen utk dibahaskan,  bukan tugas  utama kami turun tgk jalan berturap, parit tersumbat, etc,, itu tugas City Council..

Cuma di Malaysia, tiada pilihanraya peringkat Council, semua yg dlm ahli majlis, dilantik,walaubagaimanapun, sepatut tugas2 remeh2 temeh, isu2 berkaitan lokaliti, rakyat patut kejar ahli2 majlis ni, bkn ADUN/MP.

Walaubagaimanapun,sebagai hak anda dlm negara demokrasi, 'yardstick' utk anda menilai performance seseorg YB, terletak di tgn anda, undi adalah hak anda. undi lah sesiapa yg anda rasa layak,demi kebaikan negara

Comments

gen stuju gilak kt hang  Post time 11-4-2013 03:55 PM

Rate

1

Follow Us
mnaa posted on 8-4-2013 11:34 PM
memang takde ape aper pon..ingat lagi masa pilihanraya dulu, kawasan pantai dalam tu tengah dok buat ...

setuju plak aku ngn ako..yes..mmg btl..
aku pn xobses mne2 party..klu izzah nmpk BN tu slh n slp..ko btl kn la..she shud b improve la kn..
tp klu stkt berkempen mati matian sblm pru..lps pru bt derk je..mmg failed la..
izzah xlyk lg jd pemimpin..kte msyrkt nk cr pemimpin yg membela nsb kte..
xkire la BN ke PR..stkt aku jd pemerhati ni..xnafi kn ade yg BN bt tu btl..ade yg PR bt tu btl..

majoriti nye PR betol dari BN kot..
its ok Nurul izzah..you still young !
nak salahkan die xlei gak..da kite manusia sebagai Bapa / Ibu pon susah nak didik anak melayu dari merempit..
inikan jadi pemimpin rakyat..

aku sokong..xde buat apa2 pun..satu benda pembaharuan pun aku xnampak..kenapala korang pilih dia...kasi tukar...

king_kenny posted on 10-4-2013 02:10 AM
Misconception about tugas ahli parlimen di Malaysia, 'jaga kawasan'. Teringat luahan seorg timbalan  ...

...TERBAIK LAH....

Mesti ingat bhw setiap kerusi yg kita bg kpd wakil BN akan memberi mandat kpd BN utk pegang putrajaya.

jika BN pegang putrajaya , rasuah akn berterusan n secara keseluruhan kita semua akn rugi sbb dasar2 BN sebndiri akn mghakis hasil negara masuk poket kuncu2 bn.

jika ingin perbuhan yg sbnr2nya kita jgn bg sebijik kerusi pon kpd BN n pastikan PR pegang putrajaya n menerajui negara kita. This is not about nurul izzah or pantai dalam. this is about changing the govt.

kittycomel posted on 10-4-2013 03:02 PM
Mesti ingat bhw setiap kerusi yg kita bg kpd wakil BN akan memberi mandat kpd BN utk pegang putrajay ...

sapa kata anwar ibrahim bersih beb.. ? kebetulan I know few kroni2 anwar.. ada duit macam2 boleh jadi..
but thats politic... lim kit siang, lim guan eng.. mana dia dapat bebanyak duit nak support career politic dia selama ni.. adalah sumber2nya, but kena ingat that its normal in chinese culture.. yang kaya memang disanjung, tak kisahla macam mana u kaya pon. janji ada duit, u ada Tuhan pada diaorg.

ahli politik semua sama jer...masih aku ingat setiausaha politik yang aku kena bagitau. Selain dari sumber2 pusat, ahli politik tu sendiri kena ada sumber... coz walaupon ko BN sekalipon, tapi duit persendirian mmg akan banyak diguna... memang tabur duitla.. upah pasang bendera, upah duit kopi, upah itu upah ini especially nak dekata pilihanraya, memang banyak.. thats why ada parti yang hangkut ahli keluarga masuk parti, so that ada kesinambungannya.. apa2pon bukan senang nak jadi pemimpin, tak kira parti apa pon, menjawab ko dengan Tuhan.. "apa yang telah kamu lakukan sebagai seorang pemimpin?" "apa sumbangan kamu kepada masyarakat?"

@kittycomel - prfffftthhhhh......

tumpang tanya..
** dasar BN yg mana akan menghakis hasil negara pada tanggapan hang ni?

cer cite cer cite sini..bak kata org aloq setaq "habaq mai sat"..

dulu aku penah ckp izzah ni x buat keje pon..
tp de org tuh argue gile2 ckp izzah buat keja lah. bla bla bla..
skang naik lg thread psl izzah x buat keje..

now, u know.. aku dah nak 3 thn dok sini bwh jagaan izzah.. kebanyakkan nyaa wakil rakyat bn je dtg buat majlis2.. join2 event org flat sini..
skang pindah sudahh..
panas dok flat..

mnaa posted on 11-4-2013 01:34 AM
sapa kata anwar ibrahim bersih beb..  ? kebetulan I know few kroni2 anwar.. ada duit macam2 b ...

very interesting that semua negara2 MAJU sering silih berganti tukar parti pemerintah. Negara yg mundur / corrupted are the ones that STICK to one single parti pemerintah for many many many years. No check n balance is bad for any kind of organisation.

what the rakyat gets from BN now is due to the strength of PR. What the pantai dalam people n the people in P121 gets now is bcos of the presence of nurul izzah herself. If P121 was not taken over by nurul izzah , BN would hv left pantai dalam dull n dreary n ignored forever.

ughh ! cant wait to vote. Quite interesting n obvious also to notice that BN now is only counting on votes from pati-blue-ic , illiterate housewives , uneducated rakyats.....PLUS some people who benefited from business dealings thru bn connections. The middle n higher class of educated ones tend to go for PR.

airfilterbersih posted on 11-4-2013 03:21 AM
@kittycomel - prfffftthhhhh......

tumpang tanya..

mustahil ko xtau. some1 yg aku kenal working as SB  bgtau aku CORRUPTION is the core problem of be end. From highest level to bottom most level kerja mereka serupa- mark up segala benda , grab projek and pass down kpd proxy wch ends up kos projek jadi berganda2. Ini mghabiskan duit negara n yg rugi ialah rakyat juga. Yg kantoi kita pon tau - you know the list. Ramai ex MB's kantoi sbb benda ni. Isu corruption is something BN xdpt nk attack on PR. Kalo dpt mmg dah lama mereka hebohkan but the problem is mmg xde.

that SB himself told me actually its GOOD to change govt esp this time. Not necessarily forever but ini kali lah BN needs some spring-cleaning ! Clean up of bn needs to be done by a new govt. I agreee with him totally. Pssstt ! he said ramai dlm polis skrg ni nk vote for PR. Thats what he told me. celebration gittew kalo pr menang bah! oopps! i dah bg clue where that SB comes from did i?

sape SB kawan hang tu aku x tau la.maybe SB tu pun mewakili seluruh angkatan PDRM mcm hang mewakili seluruh DOC & golongan profesional gak.

yg aku nk tau, ape dasar yg hang maksudkan..bukan cume jawab " mustahil ko xtau" je....

lupe nk mention hang @kittycomel ..

airfilterbersih posted on 11-4-2013 09:11 AM
lupe nk mention hang @kittycomel ..

hang buka ler thread baru - buat tajuk " IS CORRUPTION ASSOCIATED WITH BN GOVT? - DISCUSS."

Then kita ramai2 kongsi info kt situ hokeyy.

aik?

hang yg bangkitkan point dasar bn ke hulu ke hilir, aku yg hang suh bukak tread?

hang xnk bangkitkan isu dasar PAS PIS PUS pulak ke?

pastu bru bole compare dasar sape yg lagi haram jadah...

ape pun hang jawab la dulu soklan yg atas tu...prfffttthhhhhh......