CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: genchi

[SELANGOR] Nurul Izzah tidak perform di PDalam betoi atau auta

mnaa posted on 4-5-2013 08:35 PM
aku akan pelik kalau RNC kalah sbb kalau aku pengundinya, aku nak 'pegang' datuk bandar kuala lump ...

agaknya jika PR menang PRU esok, agak3 RNC boleh pegang ke datuk bandar Kuala Lumpur?

vespa_oren posted on 4-5-2013 09:32 PM
wan azizah itu ijazah perubatan dari australia, jika nak tengok kejayaan lelaki tengoklah sape per ...

ijazah perubatan pergigian...rosmah pon pandai gak, tunku kurshiah ex student and belajar oversea gak.. aper2pon sekurang2nya dia takdak kaitan ngan parti.. so, nak bising2pon, tak tau nak cakap aper.. nak undi pon bukan dia yang bertanding ke tak nak undi dia pon takde nama dia tercalon, org leh cerite macam2 beb, kalau tak betul, dahhh jadi petnah, kalau mende tu betul, dah jadi ngata.. aku pon takler bekenan sangat kat rosmah, but takde sebab (mcm kes orang tak bekenan kat ekin masa kwen ngan mawi).. nak buat camne laki dia ahli politik, nak buat camne diaorg ter'kawen', takkan nak mintak bercerai lak and of coz dia over expose sikit kalau nak banding ngan tun dr. hasmah, itu perangai dia la kot. but balik pada persoalan aku, still takde sebab seorang isteri/anak pegang jawatan dalam parti just becoz husband/bapak dia pegang parti tu, kecuali kalau diaorg bertanding dan menang bertanding sama dalam pilihanraya.. yelah pilihan rakyat kan

vespa_oren posted on 4-5-2013 09:38 PM
aku bukan penyokong fanatik, dan aku pengundi atas pagar... tapi aku memang tidak boleh orang kutu ...

dek non, aku tak kutuk tgna.. aku rasa pas kuat pon sebab nik aziz still ada.. but pada aku ulama yang afdhal ialah ulama yang betul2 berjuang untuk islam dan bangsa melayu.. aku pon atas pagar gak ni, I have more respect kalau pas stand alone macam parti berjasa.. but still you have your idol, me too, I have lots of respect dekat tun mahathir.

oh ya satu mende.. apa masalah orang melayu ada rumah batu?

Last edited by mnaa on 4-5-2013 09:54 PM

vespa_oren posted on 4-5-2013 09:41 PM
agaknya jika PR menang PRU esok, agak3 RNC boleh pegang ke datuk bandar Kuala Lumpur?

tak boleh la kan.. mestila dipegang oleh parti yang menang..
(now I curious, bila u ask that question..takkan tak tahu jawapan dia ape..hmmm)

mnaa posted on 4-5-2013 09:47 PM
ijazah perubatan pergigian...rosmah pon pandai gak, tunku kurshiah ex student and belajar oversea  ...

dik non aku xthu ko moderator board mana, tapi MN aku dlu kaki tegar kat C.I, abang boroi penah p.m aku ajak gado

mula3 wan azizah itu perubatan mata, ok wan azizah itu bertanding dan menang jadi presiden PKR masa anwar dalam penjara

anwar itu hanya penasihat sahaja dalam parti, tiada jawatan pun... tapi wan azizah ada jawatan tidak menonjol macam rosmah

mnaa posted on 4-5-2013 09:51 PM
dek non, aku tak kutuk tgna.. aku rasa pas kuat pon sebab nik aziz still ada.. but pada aku ulama  ...

pas kuat sebab ada tgna tapi anwar yang boleh satukan PAS dan DAP...

p/s; ko nak aku tempek rumah khir jamil baharom kat snie k? yang bayar kos guaman dia pakai duit zakat tu?

Follow Us
mnaa posted on 4-5-2013 09:53 PM
tak boleh la kan.. mestila dipegang oleh parti yang menang..
(now I curious, bila u ask that ques ...

wilayah persekutuan dimenangi oleh PR, naper Bee End lak lantik datuk bandar?

vespa_oren posted on 4-5-2013 09:58 PM
wilayah persekutuan dimenangi oleh PR, naper Bee End lak lantik datuk bandar?

thats the question I ask u and please dont lie kata u pengundi atas pagar.. if you really berjuang untuk ulama, u takkan sebut term 'bee end' dsbnya.. seriously

vespa_oren posted on 4-5-2013 09:57 PM

p/s; ko nak aku tempek ru ...

and u percaya anwar.. ?? pada seseorang yg can do anything asalkan dia jadi pm..hmm.. then I rest my case dear..
sekali lagi aku nak tanya, apa masalahnya orang melayu ada rumah batu and macam mana u pasti dia betul2 duit zakat, ada anything to backup atau just dengar cakap orang atas orang atas orang.. anwar bagi kat pak saudara aku dua juta pon ada aku kisah.. opss aku tercakap ek?? tapi aku berani cakap sbb itu hal family aku.. but still aku anggap apa salahnya sesama melayu menolong..  

vespa_oren posted on 4-5-2013 09:56 PM
dik non aku xthu ko moderator board mana, tapi MN aku dlu kaki tegar kat C.I, abang boroi penah p. ...

dear dek non, apa salahnya kalau saya seorang moderator, I am here as a forumer.. lagipon board ni bukannya milik saya pun, saya pon bukan cari makan di sini, kita ni bercakap atas isu yang kita tgh bentangkan, bukan sebab who u r, or who I am or maybe  u ada kena mengena, tu yang marah sangat ni.. hehehe

mnaa posted on 4-5-2013 10:17 PM
dear dek non, apa salahnya kalau saya seorang moderator, I am here as a forumer.. lagipon board ni ...

khannn............

agaknya memang ader kena mengena lah kan

vespa_oren posted on 4-5-2013 09:57 PM

p/s; ko nak aku tempek ru ...

aku just nak tanye satu mende beb, kalaula ada ura2 nak hapuskan keistimewaan melayu, kau sanggup tak berjuang sesama bangsa untuk fight ? ini tak kirala sape pon nak menang...

aku dengar kat fb tadi (tak tahu betul ke tak, aku anggap betulla, sebab dekat mengundi time kan), izzah dok bagitau dekat pengundi chinese yang syed mokhtar banyak tindas mereka, jatuhkan perniagaan mereka.. tapi syed mokhtar tu jelah kot yang masuk dalam list terkaya di malaysia, takkan itu pon sanggup dia nak kacau ?

Last edited by mnaa on 4-5-2013 10:50 PM

mnaa posted on 4-5-2013 10:08 PM
thats the question I ask u and please dont lie kata u pengundi atas pagar.. if you really berjuang ...

Ada salah ke sebut perkataan bee end, ada saya mwncarut k?

mnaa posted on 4-5-2013 10:14 PM
and u percaya anwar.. ?? pada seseorang yg can do anything asalkan dia jadi pm..hmm.. then I rest  ...

Benda tu dah ada kat parlimen, dan khir jamil dh ngaku... So?

mnaa posted on 4-5-2013 10:17 PM
dear dek non, apa salahnya kalau saya seorang moderator, I am here as a forumer.. lagipon board ni ...

Masalahnya sbgai mod sila bagi hujah yang berilmiah, nie dok fakta ke auta je... Asal boleh

jika dulu dh lama kena kutuk, atau bru jdi mod mcm mbhscf susah nak eja bahasa melayu dengan tepat dan betul

mnaa posted on 4-5-2013 10:48 PM
aku just nak tanye satu mende beb, kalaula ada ura2 nak hapuskan keistimewaan melayu, kau sanggup  ...

Wahai mod yang pandai, jika nak hapuskan keistimewaan orang melayu kena dptkan kelulusan 2/3 parlimen dan kelulusan majlis raja-raja

Aku nak malaysia yang telus bukan ketirisan mcm skrg, nmpkmsgt tiris... Nabi sendiri x ada buat parti pertubuhan bangsa arab bersatu

syed mokhtar tu siapa, kroni siapa? Naper semua projek dia dapat?... Naper dia dpt projek direct tender, naper nk swastakan projek kerajaan bagi kat dia? Naper nk bagi ktmb dkt dia? Naper nk bagi airport senai kat dia? Naper nk bgi tanjung pelepas kat dia?

Dia porxy siapa? Aku xnk kat akhirat aku ditanya naper aku undi parti tu walaupun tahu parti tu rasuah, guna istilah hak melayu nk kuasa

cukuo 50tahun still ramai melayu yang merempat, mungkin kaya org mcm ko dpt projek kerajaan sbb tu x nak tukar

jika PR perintah lagi teruk dari BN, bukan jer Bersih akan muncul suci murni terus...

NaylaArisha posted on 4-5-2013 10:21 PM
khannn............

agaknya memang ader kena mengena lah kan

Ada kena mengena mcm fakta federal bagi duit kat kat MP pemabngkang, lupa ko kan jaga habagian kewangan negara

vespa_oren posted on 5-5-2013 04:50 AM
Wahai mod yang pandai, jika nak hapuskan keistimewaan orang melayu kena dptkan kelulusan 2/3 parli ...

melayu merempat.. kesiannyer kat ko... aku tak nampak melayu merempat kat sini, sape rajin, we can go up. kita cakap nak telus dsb tapi kita lupa kita sanggop nak berserongkol ngan orang yang mmg nak hapuskan keistimewaan melayu. apa yang kita boleh buat bila garis panduan syarikat2 besar memang menetapkan hanya nak 'satu bangsa' sahaja, how can u fight? u dont even know. tapi lebih hebat nak lawan kroni tu kroni ni, ada ke anak melayu yang berani macam syed mokhtar tu, berani nak menentang tapi nak fight utk naik ada la kot 2 3 kerat.  aku cakap pasal requirements which is not stated in the advertisement tapi direveal hanya untuk recruitment agency. ini bahana selepas tengok bahana pilihanraya yang ke 12 dulu bila melayu tak bersatu.. tengok dari universiti lagi, mudahnya anak bumiputera nak masuk uni, u score, of coz u dapat habuan..skrg tengok chinese dengan puas hatinya menyokong dap since malay dok berpecah tiga empat parti.

vespa_oren posted on 5-5-2013 04:43 AM
Masalahnya sbgai mod sila bagi hujah yang berilmiah, nie dok fakta ke auta je... Asal boleh

jik ...

hehehe... maybe kalau you jadi beli board ni, then kita tgk kriteria mod pilihan anda.. buat job description mengikut apa yang u nak. masalahnya ramai kat sini cakap pasal fact, tapi selalunya camtula, saya hanya pilih apa yang saya nak dengar...selalunya camtula.. terimeee jerla apa orang cakap, janji itu yang aku nak dengar..
rasanya banyak aku cakap, bukan berdasarkan cakap orang, aku tak cakap orang rasuah sebab aku tak nampak track record bank statement yang menyokong mende tu, and I wont accept any hearsay hearsay.. if ada hearsay, you should ask, betul ke tak? bukan pakai "oooo, kalau cite pasal bn mmg betul, mmg kerat jari la memang betul belaka" macam izzah yang hanya muncul bila nak vote, itu fact, based on my view yang tinggal kat situ...
I think you talk with emotional, tu yang susah sikit..chill man

vespa_oren posted on 5-5-2013 04:40 AM
Benda tu dah ada kat parlimen, dan khir jamil dh ngaku... So?

so dia ngaku.. dia bertanding tak kat pilihanraya? aku tak ngundi dia kalau cerita tu betul... but I still takdak masalah ngan parti mana2 since bukan dia leader aku pon.. tapi I am very concern kalau itu melibatkan generasi aku ilang tempat nak pergi universiti kerana tetiba hapus keistimewaan, tak dapat pekerjaan sebab kerana hanya satu kaum je yg leh keje walaupon diaorg pon tak menepati syarat itu mengerikan.. bila aku bayar tax, aku bayar zakat.. or even bila kita melabur, kalau nak kaji lebih dalam , kenela keje dalam bahagian pembahagian baru lebih afdhal.. tengok duit tu ade je penerima2 zakat yang dapat habuannya, kemudahan pon aku naik dengan selesanya.. and still buat improvement, I am fine with it.. kalau nak cakap pasal rasuah, go deep into individual, then kena la plak aku nak tanay anwar dapat duit dari mana, kit siang, guan eng punya bank statement dia ada berapa.. diaorg ni berpolitik dari mula, they did not work.. but where do they get the money.. dahh banyak kisah la plak kan.. nak tengok satu2.. I am fine with parti yang stand alone, tapi bila joint venture and tengok leader2 yang mecurigakan tentang matlamat diaorg, I cannot tolerate.