CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aciklola

Dilema Hobi Fotografi

saya sekarang layan amik gambaq pakai enpon jer... dslr simpan dlm drybox jer

bini aku plak semakin faham dgn job partime aku nih bermain dgn cahaya.... tapi dia agak tak mau bagi faham bila aku asyik shoot talent yg muda muda gebu lagik....

alongarts posted on 14-4-2013 08:41 PM
saya sekarang layan amik gambaq pakai enpon jer... dslr simpan dlm drybox jer

mod takper. semua jenis gambo dah ambik. ni takat potret memanjang rasa tak puas hati. ecehh macamlah pro kan.

schumacher posted on 15-4-2013 09:36 AM
bini aku plak semakin faham dgn job partime aku nih bermain dgn cahaya.... tapi dia agak tak mau bag ...

aduss kalo aku jadi bini ko pun harus menggigil. mana taknya ayam goreng depan mata

aciklola posted on 15-4-2013 10:02 AM
aduss kalo aku jadi bini ko pun harus menggigil. mana taknya ayam goreng depan mata :sweat ...

Haku suker ayam kampong

ayam goreng tu idaman semua orang yang memiliki camera
pompuan tak taulah pulak apa idaman mereka

Follow Us
DSLR pada pendapat Anna la kan, it's time consuming. Sebab kita duk sibuk nak menggodek, nak adjust setting, and dahla besaq. Now my DSLR Anna memang simpan letak kat rumah je, only for work purposes, kalau untuk leisure, guna handphone je skarang. Cepat, pantas, dan banyak apps yang kita boleh edit direct dalam phone, and terus boleh upload. DSLR, kena transfrer pulak gambar, edit, so it does consume a lot of time.

Maybe boleh satu hari cuba snap gambar guna camera dalam handphone saja bila keluar bersama family, so takdalah suami rasa macam duk fokus benda lain, sebab fon dah memang kena bawak. Heehee.

Kalau nak boleh Anna kongsi sket gambar yang Anna shoot pakai camera handphone saja. Sebenarnya gambar profile ni pon shoot pakai handphone.

pada saya kalau dah minat segala menda kita sangup hadap.. DSLR ke hp ke seme boleh, untuk kepuasan diri kita jugak dan kadang2 ade gak merubah idup kite, sejak minat photography 4 5 tahun dulu dari saya xde member kat kl skrg dah ramai member... dulu takut2 skrg dah berani, pernah kene tahan dengan security kat indon pasal ambik gamba, dulu takut nak street shoot skrg dah berani(tp luar negara jela) pukul 6 pagi dah terpacak kat lokasi tertentu nak shot sunrise dulu jgn harap pkl 5 pagi nak kuar rumah.. paling last saya nyaris nak beli siput babi huhu konon nak macro tp mujur tak jadi(sebab busy ngn family xleh kuar selalu), so pada kaum ibu.. kalau takleh wat outdoor wat indoor pun boleh shoot je bunga ke apa ke janji kepuasan tu ade suami marah pandai2 la bodek hubby tu..
cara saya kalau sy nak shoot landscape/potret.. dlm seminggu sblom shoot tu dah layanan sepsel dah.. dinner ber2 je.. gi tgk wayang be2.. sambil2 tu ckp la niat kita nak shooting2 mood tgh happy kan takan dia nak marah2.. so moral of the story nak seribu daya tamau seribu..? sekian dari saya cerpen malam ni..

minat ... hobi... sesuke jer... itu kata kita..n.. org yang akan mengatakan kita kita ditahab mana..

janji happy bang hehehe jgn skodeng org sudah

sedi78 posted on 29-11-2013 02:05 AM
pada saya kalau dah minat segala menda kita sangup hadap.. DSLR ke hp ke seme boleh, untuk kepuasan  ...

tq kongsi idea
nak apply bila @sue_cinta buat model photoshoot lagi

kitul posted on 30-11-2013 07:36 AM
tq kongsi idea
nak apply bila @sue_cinta buat model photoshoot lagi

dilema ke... masak lemak ke... memane je pon same... sue tak mek pakai tipon sebab tipon samsung y nie kamera nye korok je...tak lawo mane pon... nak install 360' pon tak bley...  

D90 kat umah tuh pon dah nazak... grip tercabut... LCD cover hilang kat broga... getah cover semua dah cabut... pastu penutup utk memory card pon patah... kat umah nie ada D90 + 35mm and sue cinta je... itu laa punca rezeki iolls utk sara kehidupan nie... shutter count pon sikit je baru guna... baru 110k sc... ada lagi 30k-40k sc before dia tak mampu berjasa... tukau shutter je laa kot... tak mampu nak pakai D600 cam @kitul  mahal benau...

sue dok umah je bile takde keje..ade keje... jenjalan laa.. tak pon wat kat umah je... nie cenderahati utk kitul senap-senap dari 24-30/11/2013

24/11/2013 - shoot studio

28/11/2013 - shoot cover magazine

30/11/2013 - shoot client

Last edited by sue_cinta on 23-12-2013 06:39 PM

sue_cinta posted on 1-12-2013 12:57 PM
dilema ke... masak lemak ke... memane je pon same... sue tak mek pakai tipon sebab tipon samsung y ...

bestnya dapat snap muka retis terkenal

dilema ke... masak lemak ke... memane je pon same... sue tak mek pakai tipon sebab tipon samsung y ...

Nyampah tengok gambar orang mencelah pengantin ngan berkaki ayam

Rugi xdapat belajar setup lighting

kitul posted on 2-12-2013 08:12 AM
Nyampah tengok gambar orang mencelah pengantin ngan berkaki ayam

makan ayam pengantin ke ape nih? hahaha~

Entah apa cerita TT sekarang ni.  Semoga sudah dpt jln penyelesaian antara keluarga, masa dn hobi.  Semoga sudah menemui genre yg sesuai di hati.  Andai TT masih menjeruk rasa, sedarlah hobi ini hanyalah hal dunia.  Kita utamakn dulu amanah kita.

Genkidesuka posted on 3-12-2013 12:17 AM
Entah apa cerita TT sekarang ni.  Semoga sudah dpt jln penyelesaian antara keluarga, masa dn hobi.   ...

ceritanya kamera dah terkubur. jadi gajah putih. hari2 bukak almari dok pandang jek kamera tu. sejak tukar kerja baru. tanggungjawab makin berat. sabtu pun kekadang masuk kerja. LAGI lah ke laut kamera tu.

sungguh sedih. taktau nak arrange masa camne lagi ntah.

terima kasih atas komen & suggestion semua. banyak skill yang hampir terlupa sebab lama sangat tak pegang kamera. nak curi masa hari ahad rasa macam tak adil pulak kat anak2 & suami. rasa macam hobi ni sesuai untuk lelaki je pulak kan

bududanbelacan posted on 27-4-2013 09:28 PM
DSLR pada pendapat Anna la kan, it's time consuming. Sebab kita duk sibuk nak menggodek, nak adjust  ...

hp kita korok jek. nak upload kat photobook pun tak cantik. hampeh betul

sedi78 posted on 29-11-2013 02:05 AM
pada saya kalau dah minat segala menda kita sangup hadap.. DSLR ke hp ke seme boleh, untuk kepuasan  ...

siput babi pun ko nak beli?

aku nak gak layan2 spesel kat laki aku tapi...yang tak syok nya bila sampai jek hari ahad. hari yang aku plan nak shoot, hati rasa serba salah kat anak2. maybe aku tunggu diorang besar sikit kot. bila dah pandai buat hal sendiri, baru aku layan balik hobi ni.

tapi...mungkin masa tu skill & knowledge semua dah kelaut