CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wunan88

[NASIONAL] Mana lagi penting? calon atau parti??

genchi posted on 11-4-2013 04:05 PM
calon lbh pntg.. pastu tgk parti.. kalo ok on kalo calon tak ok parti ok mgkn kene pk dua kali..

...

@tapibukanaku like this

Acong posted on 11-4-2013 08:13 PM
letak babi pun ko undi?

ada parti yg letak babi ke?? apeke bangap lah parti tu smp xde calon sesuai..mesti cap dacing ni smp nk letak calon babi..

nak kata ko bahlol ko marah lak...

missus_meow posted on 11-4-2013 08:47 PM
babi pon boleh jd calon ek ... ltk lah skali lembu kerbau n yg lain2 sekelas ngan dia

listen listen listen..
kan haiwan pun ada masalah jugak.. bagi peluang kat lembu kambing jaws semua ni jadi calon...

veevee2013 posted on 15-4-2013 08:21 AM
listen listen listen..
kan haiwan pun ada masalah jugak.. bagi peluang kat lembu kambing jaws sem ...

tu jd plihanraya rimba

Utk parlimen kena pilih parti.. harapnya semua calon boleh diharap

sebelum tu ...nak tau ...meke yang dicalon ...berkhidmat untuk ...rakyat dan Negara ...atau untuk party dan diri sendiri...sebab ...sejarah menujukankan ....yang kemudian

Follow Us
aku pilih parti jer..... apa ader hal kalo setakat pandai debat tapi satu pun tak der... haprak jer lebih...opooppppppsssssssss.... jangan marah yer

kittycomel posted on 11-4-2013 10:59 AM
yang penting mesti ingt bhw setiap undi yg di bg kpd be end akn menghalang pr menawan putrajaya.

...

are u sure PR very clean??????
teresa kok RM 1 Billion???
Nga Kor Ming dapat kontrak RM 14,400 sedangkan company baru daftar selepas 48 hari kemenangan DAP di perak... BOO laa weiii.... BERSIH lah sangat

NaylaArisha posted on 22-4-2013 02:08 PM
are u sure PR very clean??????
teresa kok RM 1 Billion???
Nga Kor Ming dapat kontrak RM 14,400 s ...

so you think bn very cleaN dulu kini dan selamanya kah? pls lar come out of yr shell !

kittycomel posted on 24-4-2013 01:57 PM
so you think bn very cleaN dulu kini dan selamanya kah? pls lar come out of yr shell !

aku tak kata Bn very clean
tapi please ar PRO n KONTRA nya
apa juga parti yang memerintah takkan lari daripada RASUAH
jangan hanya menuding jari pada satu pihak
macam pihak lagi satu SO CLEAN

NaylaArisha posted on 24-4-2013 01:59 PM
aku tak kata Bn very clean
tapi please ar PRO n KONTRA nya
apa juga parti yang memerintah takka ...

BN confirm x clean....byk contoh dahhhhhhh.

PR kalo nk tau clean x clean , cer bg mereka amik putrajaya selama 4 tahun. Bkn lama sgt 4 tahun tu. Aku tngok calon2 melayu dlm PR ramai n berwibawa. Ko pompuan kann? Ko mesti perasan ramai calon pompuan dlm PR. Ko xnk ke wanita lebih byk suara dlm parlimen?

jgn sampai puak yg satu tuh. EX PI-EM najib jaga hal ehwal wanita...

NaylaArisha posted on 22-4-2013 02:05 PM
aku pilih parti jer..... apa ader hal kalo setakat pandai debat tapi satu pun tak der... haprak jer  ...

PR bkn setakat pandai debat tetapi juga pandai mentadbir! tu pasal manifesto bn sebijik i follow yg PR punye! malu ker tak malu bukann? dah kering kontang diorg tu xde idea dah , last2 tiru manifesto PR.

Super memalukan sgt2 der! bn pandai songlap duit melalui projek jer.

kittycomel posted on 24-4-2013 05:19 PM
BN confirm x clean....byk contoh dahhhhhhh.

PR kalo nk tau clean x clean , cer bg mereka amik p ...

aku tak nak persoalkan pasal isteri PM

itu antara dia dan Allah

masalahnya PR di dominasi oleh DAP

Hassan Ali di buang daripada PAS kerana

PAS x tahan kecaman daripada pihak DAP atas kelancangan Hassan Ali mempertahankan

kalimah Allah daripada di gunakan oleh pihak2 yang tertentu

point dah ader kat situ

kenapa nak dapat pemimpin yang hanya angguk dan geleng jer ??

kittycomel posted on 24-4-2013 05:23 PM
PR bkn setakat pandai debat tetapi juga pandai mentadbir! tu pasal manifesto bn sebijik i follow y ...

sapa kata BN tiru manifesto BUKAN JANJi daripada PR

COME ON lah

harga minyak di Malaysia ni dah cukup rendah daripada negara2 lain

fikir lah kenapa org singapore sendiri sanggup datang Malaysia semata2 nak isi minyak

nak hapuskan PTPTN??

kenapa x kata hapuskan MARA sekali?? Petronas??
Tekun??

nak hapuskan konsesi tol??

habis sapa yang nak bayar untuk maintanence jalan?
kalau nak hapus kenapa tak hapus kat Pulau Pinang dulu
Dan kalau terowong dasar laut pulau pinang tu siap confirm ke LGE x kenakan tol??

NaylaArisha posted on 24-4-2013 05:23 PM
aku tak nak persoalkan pasal isteri PM

itu antara dia dan Allah

mesti persoal ler sis. itu melambangkn implementation islam dlm kuarga ex pi-em yg konon2 islamik. nk soh anak bini tutop aurat pon fail...camner ler kan?

hassan ali ??? ko tau ker hasan ali tu camner? ko kenal dia? ker ko ulas ikut ape yg ko bace dlm utusang je? anyways good riddance dia lompat kuar pon. not impressive lah dia ni. Perangai umngok masih tebal dlm diri dia so panas bontot dia dok dlm PR ler.

bn x tiru maniifesto PR eh ? ehehehe.......saper kuarkn manifesto lebih dulu sis? PR bkn? najib punye liat nk kuarkn manifesto bn ...harus tunggu apa manifesto PR lebih dulu pastu follow2 sikit2. Typical org meniru mmg camtu.

bukak ler mata n bukak ler minda supaya fikiran lebih terbuka. Ko ingt PROFESIONALS yg berduyun2 masuk PR tu siap sanggop masuk jd calon tu ngape? Diorg tu drpd cerdik dah jd bodoh ke? daH tak mampu berfikir ke? wpon utk berjuang bwh tiket PR mcm mgharung onak n duri berbanding masuk jd calon BN yg di canang melalui suratkhabar n tivi setiap 30 minit namun tetap juga org2 yg cerdik ni berbondong2 join PR ---- why ? u think its bcos of anwar ? jgn ler sengkek sgt fikiran. Jom join org2 cerdik. Kt dlm be end tu tinggal org tahap steam diman dan noh udang jer.
Last edited by kittycomel on 25-4-2013 10:11 AM

NaylaArisha posted on 24-4-2013 05:28 PM
sapa kata BN tiru manifesto BUKAN JANJi daripada PR

COME ON lah

http://www.youtube.com/watch?v=76a_8iWliB0
http://www.youtube.com/watch?v=SlAYzn7aqbw
http://www.youtube.com/watch?v=cgSFoDIvTrY

These are hard facts!

jom join org2 cerdik berhijrah tinggalkn umno/bn.

kittycomel posted on 25-4-2013 06:58 AM
mesti persoal ler sis. itu melambangkn implementation islam dlm kuarga ex pi-em yg konon2 islami ...

masing2 ada pahaman politik

aku x nak jadi racist pada org melayu sendiri yang pertahankan bangsa lain

aku pilih BN sebab mereka pertahankan hak bumiputera

aku tak nak jadi macam orang melayu singapore yang di nafikan hak mereka dan menjadi hamba pada

bangsa LKY ni

NaylaArisha posted on 25-4-2013 09:43 AM
masing2 ada pahaman politik

aku x nak jadi racist pada org melayu sendiri yang pertahankan ban ...

tu pilihan memasing.

aku pulak nk free education utk anak cucu aku !

aku juga nk harga minyak turun dan turun dan aku x nk banding dgn negara zimbabwe atau myanmmar. aku just nk better oil prices sbb aku tau ble herge minyak turun automatik harga barangan lain juga akn turun. Best ker tak best !!!!

melayu di singapore ? lorrh ! melayu sngapore relax2 jer beli rumah n property di seberang tambak johor. Kesian melayu malaysia terkulat2 jilat jari sbb yg kt msia confirm x mampu wpon berbangga dgn keris dan ketuanan melayu. Open yr eyes kpd realiti sbnr sis!

Tapi kalo ko bahgia dgn pendirian kau utk memberi sumbangan utk mengekalkan kekayaan roastmah n the gang , silakanlah. Cuma tolong jgn mengeluh atau meroyan setiap kali harga minyak naik , bil api/air naik dsbnye hokey!

psst ! jelajah rakyat kt johor punyeler  ramai org dtg dan pakatan rakyat dah janji free water will go to johor once pakatan rakyat takes over! harga minyak turun within 48 hours jk pakatan rakyat pegang putrajaya !!!!!!!!

kittycomel posted on 25-4-2013 10:01 AM
tu pilihan memasing.

aku pulak nk free education utk anak cucu aku !

jangan lah bermimpi di siang hari

selangor, pulau pinang kenapa x buat dulu?

janji jer lebih tapi habuk pun x der

kenapa selangor banyak kekurangan air?

hang duk mana?

education free??

kenapa UNISEL dah jadi UNISALE

owh please la jangan termakan janji manis pembangkang jer

NaylaArisha posted on 25-4-2013 10:07 AM
jangan lah bermimpi di siang hari

selangor, pulau pinang kenapa x buat dulu?

ko ni mmg blurr sgt2 eh ? selagi bn pegang putrajaya selagi itu lah dana di sekat utk sampai ke negeri2 bwh pembangkang.

bila dana itu wpon dana itu mmg hak n wajib di salur ke negeri2 berkenaan di SEKAT dan DI HALANG  , ko ingt dpt ke kjaan PR nk ubah benda yg besar2?

mcm juga isu royalti minyak hak kjaan tganu masa bwh PAS di sekat dan x di beri. Masa tu royalti minyak di tukar dgn jenama wang ihsan dan di salur melalui wakil UMNO/BN tganu. ko fhm tak? mmg x sampai ke tangan kjaan pakatan rakyat. Yg terjadi di ktan pon begitu juga. kt tganu ble bn amik balik maka duit royalti di sambung semula. pembangunan mmg di buat at a much higher costs...tu yg jd stadium runtuh tu. Itu juga something yg bukak mata raja baharin , seorg arkitek terkemuka utk masuk jd calon PAS sbb who would notice this stupidity n discrepancy more than raja baharin bkn? he is an arkitek n he knows stadium tu runtuh sbb ape. Rasuah all over the place n ketirisan dan segala mcm yg mghabiskan duit rakyat.

You hv to understand that bn holds the country's wealth as long as they are in putrajaya. Hanky panky about what happen to our country's wealth keep on happening altho with more pakatan rakyat MP'S in parliment at least perampok2 be end ni adelah sikit sikit terganggu ble nk merampok but still....stilll......we the rakyat are loosing what rightly belongs to us as long as threy are still having their stinky hands in our money. Yes ! its our money , our sweat coz we pay tax. its yr money too !