CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: wunan88

[NASIONAL] Mana lagi penting? calon atau parti??

kittycomel posted on 25-4-2013 10:31 AM
ko ni mmg blurr sgt2 eh ? selagi bn pegang putrajaya selagi itu lah dana di sekat utk sampai ke ne ...

ketirisan wang?

adakah kalao PR memerintah takkan berlaku ketirisan wang?

enough lah

dato' mazlan pun keluar dari pas aper cer?

NaylaArisha posted on 25-4-2013 01:00 PM
ketirisan wang?

adakah kalao PR memerintah takkan berlaku ketirisan wang?

skrg ni mmg puak2 pro-umngok ske guna perkataan KALAU.

KALAU itu KALAU ini. Mmg confirm skg mereka dah xtau camner nk deny PR is a better govt than BN n knows better how to manage this country as well.

BN ni byk sgt benda depa dok tiru PR . Ex pm pon dah reti naik bas. HAHAHA. Tiru jer ape PR buat kannn? Adeiii !

lupa nk sebut td ko ckp pasal isu air kt sngor eh?

Meh aku share ni dari tv3 jgn buat main2. Xtau ler kot ko tngok ke ko x pernah tngok. Enjoyy!!!

http://www.youtube.com/watch?v=cqU8igacAOU

tu ler lain kali err pikir dulu seblom ko nk ckp ttg isu air. xtau ler kot tivi3 skrg dah geng ngan anwar lak. Cis ! kesian pok jib !

Masalahnya, kenapa macai2 UMNO-BN marah sangat orang ramai sokong PR? Eh, ini demokrasi lah! Pengasas UMNO bersama 2 PM Malaysia dari UMNO pun akhirnya jd pro pembangkang sehingga hayat mereka. Ini demokrasi, bukan sistem satu parti macam rejim Sukarno / Suharto / Saddam / Bashar / Gaddafi.

Apa, kalau tak pilih BN dosa besar kah? Musnahkah negara kalau tak undi BN? Merana tak makan kah? Igt, semua yg berarak menentang Malayan Union, memperjuang kemerdekaan, membayar harga darah menentang komunis ... semua mereka mempertahankan sistem demokrasi berparlimen di negara kita. Jadi macai2 UMNO, kalau nak berentap, mari berentap di peti undi, di PRU-13. Kalau menang, korang untung, kalau kalah, yg pilih PR untung. Apa masalah?

Kalau taknak demokrasi, buat penat je pejuang nasionalis berhempas pulas berjuang demi kemerdekaan!

kena tgk situasi ... buat PRU 13 kali ni,  mesti la parti lebih penting, cuba korg pikir,   calon baik mana pon tapi yg pegang kuasa ialah kak mah,  xde pape guna pon,   kalu kita dah mampu sentiasa tukar kerajaan cam Amerika,  masa tu baru pikir memilih calon ....so kesimpulan nye kena tgk situasi

kalau paling atas tak baik, calon berapa baik pun tak guna...

Tengok keadaan.. if undi DUN, tengok calon.. sebab miker2 ni lah yang patutnya jadi wakil rakyat mendengar masalah rakyat.
But if Parlimen... of course kena tengok parti sbb it yang bakal membentuk kerajaan.

Follow Us
yang penting bagi aku, Najib dan Rosmah mesti kekal di atas takhta Putrajaya.

sapa calon tak berbangkit, hatta letak lembu pun aku sanggup undi BN,
kerana Malaysia sangat memerlukan mereka berdua.

Saya pilih...UNDI

aku akan balik mengundi utk dun je
so utk dun, aku akan pilih calon yg betul2 mementingkan kebajikan dan kemajuan penduduk setempat, bijak, ade kredibiliti..
dan yg penting tak makan rasuah
sekarang ni aku tak pro mane2 parti... penilaian akhir aku mase hari mengundi nanti
tp sebenarnye aku amat berharap dpt undi kat kl nie.. 1 undi mmg sgt berharga.

NaylaArisha posted on 25-4-2013 09:43 AM
masing2 ada pahaman politik

aku x nak jadi racist pada org melayu sendiri yang pertahankan ban ...

setujuu aku sokong naylaarisha...bn x mulia mana tp cuma memilih yg terbaik antara yg terburuk...
hangpa nak pi undi PR undilah...toksah dah terhantuk bru nak terngadah,,tu kalo hang melayu la..kalo hang bangsa lain apa ada hal pembangkang menang lu manyak untung ma..naseb islam dan melayu ja yg dirisaukan yg bnyk impaknya..tak setuju xpa ni demokrasi aku n naylaarisha ada hak nak kata apa yg kami nak kata begitu juga sebaliknya..aku kalo bleh x nak gadoh sesama melayu so aku jst share saja opinion aku..nak tibai aku tibai la up 2 u..aku suka tgk cina bersatu fite 4 their rite tp kita melayu berjuang utk hapuskan hak kita..xpa la hak memasing..sume ada pendapat dan pandangan yg berbeza...

DUN kne tgk calon, Parlimen pula tgk parti. Tp toksah pertikai sapa rakyat nak pilih, sebab ini demokrasi. So ikut suka deme nak undi sapa. Tak suka, sila go out n jd rakyat Republika Komunis yg amalkan 1 parti jaahhhh

Hmmm cukup2 la mengwar2 sentimen menakut2kan rakyat bahawa kalau PR memerintah rakyat akan susah.. jangan la menidakkan KUASA RAKYAT.. apa yg nk risau.. kalau PR jugak gagal mentadbir dgn lebih baik maka kita sebagai rakyat guna la kuasa kita untuk TUKAR kerajaan...  

saya ni akan mengundi kali pertama

ini pendapat saya :

Saya akan pilih parti yang risikonya rendah kepada saya dan keluarga saya. Saya fikir kerajaan sekarang telah menjlnkan tggungjawab dengan baik dengan ekonomi yang stabil ,aman dan kemakmuran kepada rakyatnya.Walaupun ada sesetengah kawan2 di pihak sana berkata negara kita terlalu byk hiburan, gejala sosial berleluasa dan untuk memperjuangkan agama telah kurang.

Ya , saya akui. Banyak gejala sosial telah berlaku dalam pemerintahan yang ada ini. Kes2 culik,rogol dan buang bayi serta pelbagai jenayah ada.

Tapi itulah tanggungjawab bahagian keselamatan negara. Ia perlu diperkemas dan ditambahbaik.
Mungkin kerajaan sekrang perlu melihat perkara ini.

Namun begitu, bagi saya kerajaan sekarang telah berada di landasan yang betul...saya akan memberi peluang kepada kerajaan sekrang untuk menambahbaik apa yang kurang.

Tidak sesekali saya akan ke pihak yang sebelah sana , kerana saya tak tahu dan sangat2 tak pasti apakah risiko yang bakal saya dan keluarga saya hadapi.

Calon.....
kalau pilih calon tak berkemampuan wat per... mcm boneka parti jer...

saya pilih calon.

Sumpah bahangong siapa yg undi BN tu. Kah kah kah. Parti rasis semalaya.