CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yeepi_33

PTD - Pegawai Tadbir Diplomatik - v.3 -

Assalamualaikum,

Saya ingin menjual tiga buah buku berkaitan PTD.

1) Latihan Persediaan & Panduan Temu Duga Perkhidmatan Awam Gred 41 & Pegawai Tadbir Diplomatik(PTD) karya Mok Soon Sang. Terbitan Multimedia. Keadaan buku : Seperti Baharu. Nak let go RM17.

2) Kerjaya Sebagai Pegawai Tadbir Diplomatik karya Salehuddin Md. Dahlan. Terbitan PTS. Keadaan buku: Seperti Baharu. Nak let go RM18

3) Malaysia Kita: Panduan dan Rujukan Untuk Peperiksaan Am Kerajaan. Edisi Terbaru. Terbitan ILBS. Keadaan buku: Seperti Baharu.Tebal. Nak let go RM35. Nota: Buku ini SANGAT PENTING unuk sesiapa yang akan menduduki peperiksaan am kerajaan dan temu duga untuk kerja kerajaan.

1) Lebih suka kalau datang ambil sendiri. Tapi kalau nak poskan pun boleh.

Have a great day!

Best Wishes,

tahniah pada yang berjaya!

yeepi_33 posted on 16-1-2014 03:04 PM
assalamualaikum wbt

elop sume.

tQ..hip hip hoorey

imando posted on 13-2-2014 12:13 AM
tQ..hip hip hoorey

Welkam imando

sbenanye byk post kosong level ptd 41 ni...tp aku xtau nape jpa amik intake sikit sgt. kt opis aku je ade 3 kot...tu lum kira lg jabatan2 lain. tah bile nk isi tah...nak tunggu kadet abes kursus mau kat setaun lg...penat ooo nk cover keje org lame2...pada yg berjaya welcome to the club...n slamat berkursus...

pada yg gagal...jgn cpt putus asa...try lagi kalo btol2 minat...tp kalo korang dh ade keje yg stabil n prospek bagus...truskan je la ngan keje sedia ada...ptd ni indah kabar dr rupa...skang pun kenaikan pangkat dh slow..x mcm dlu...huhuhuhu....

imando posted on 27-12-2013 09:11 AM
saya pon failed

bukan rezeki saya...

sy pon baru taw result PTD kuar
fail juga
aishhhhh
umo da tua

Rate

1

Follow Us
PTD ni memeningkan kepala aku. hujan tak ribut tak tetiba bertarikh 3/4 ade keluar status TIDAK MEMENUHI SYARAT-SYARAT KELAYAKAN. what the hell???? apekah???? Last edited by annehuda on 17-4-2014 12:49 PM

annehuda posted on 17-3-2014 12:49 PM
PTD ni memeningkan kepala aku. hujan tak ribut tak tetiba bertarikh 3/4 ade keluar status TIDAK MEME ...

kita sama!

far_072 posted on 23-4-2014 07:25 AM
kita sama!

yg aku tau bulan 5 ni mmg ade exam ptd lg tau. so kite ni dah tak layak dh nk amek exam ptd la kot

annehuda posted on 23-4-2014 08:08 AM
yg aku tau bulan 5 ni mmg ade exam ptd lg tau. so kite ni dah tak layak dh nk amek exam ptd la kot ...

anne, aku pulak 3/4 hbln, keluar status MELEPASI SYARAT-SYARAT SEMASA YANG DITETAPKAN OLEH SURUHANJAYA.

aku dapat email hari ni (24/4) dapat panggilan temuduga pegawai tadbir (N41) on the 5th of May. baru aku gi check kat website SPA tu.
aku ingat tak sama kan N41 n M41, apsal kat website SPA kuar status under M41? confuse aku. yg interview PTD bulan 10 thn lepas gagal. confuse2

tapi tak tahu la nak pi ke tak interview yg ni. rasa mcm umur dah tua nak start keja gomen dr skrg.

bengang ni

aku call bahagian pengambilan SPA nak tanya berkenaan panggilan temuduga yg aku post kat atas. fon no. yg diberi dlm surat panggilan TAK LENGKAP. then meraban aku call ke general line suruh sambung ke bahagian pengambilan. dah dapat bahagian pengambilan, aku tanya soalan status jawatan tu, contract ke sbb dalam surat panggilan tak dinyatakan pun yg ia nya contract, tapi bila check kat senarai penjadualan temuduga tu (cuma dinyatakan kat headline saja) sbg contract. dan takda info ditempatkan di sebarang jabatan/kementerian ke atau spesifik.

nak tanya benda mudah je, diorang pass kan panggilan aku tu ke 8 - 10 orang. jenuh dok menunggu tera nak angkat call tu pun. aku pun pelik pukul 10.30 pagi, org2 kat SPA ni dok buat kerja apa? semua takdak kat tmpt masing2. bila dah angkat call, pakat taktau nak jawab soalan simple aku.  dekat 10 org jawab taktau. padahal hampa semua dok bahagian pengambilan. apa yg hampa tau? buang masa aku setengah jam dok tunggu. haram sekoq pun taktau pa benda. aku nak tanya tu, at least aku bleh pertimbangkan balik berbaloi ke tak aku nak ambik cuti n habiskan masa dan tenaga aku nak pi temuduga tu.

erin86 posted on 24-4-2014 11:05 AM
bengang ni

aku call bahagian pengambilan SPA nak tanya berkenaan panggilan temuduga yg aku ...

Kita sama Erin. Saya pun dapat gak interview N41 ni pada 14/05/2014 kat KL padahal xde apply pun. Agaknya dia panggil sesiapa yg pernah sampai stage TEMUDUGA PTD M41 tahun lepas tapi dapat keputusan GAGAL. Kat status PTD M41 yg bertarikh 03/04 dia tulis "MELEPASI SYARAT-SYARAT SEMASA YANG DITETAPKAN OLEH SURUHANJAYA"

Kenapa x terus call PIC je? ABDUL FATAH BIN MOHD PILUS atau AFIZA BINTI MOHD SALLEH. Blh cari direct line diaorg dlm web SPA. Senang. Kalau nak mengharap operator mmg susah. Dulu masa PTD sy selalu call SPA. Masa tu PIC dia Cik Rose Idayu. Baik je.

mhafis posted on 24-4-2014 08:20 PM
Kita sama Erin. Saya pun dapat gak interview N41 ni pada 14/05/2014 kat KL padahal xde apply pun.  ...

hmm nama dalam email panggilan temuduga tu, puan afiza tu, dah dial direct line dia td, tp dia provide number tak lengkap, kurang satu digit. korek2 kat website spa jumpa la, tapi dah abis masa lama sgt kat bhgn pengambilan tu. malas dahla nak call semula.

balik td tgk ada surat panggilan. jawatan tu mmg kontrak. awak nak pegi ke tak?

Pergi kot. Sbb mcm menarik je jawatan ni sebab ni ambilan SPA dan bukannya kementerian, universiti atau mana-mana agensi/jabatan.

Menurut hasil dapatan saya:

1. Tiada jawatan Pegawai Tadbir N41 di Suruhanjaya Perkhidmatan Awam walaupun dalam surat panggilan temuduga ada tulis "Suruhanjaya Perkhidmatan Awam" kat bahagian "Kementerian/Jabatan". Jawatan yang ada di SPA hanyalah PTD. Rujuk sini

2. Dalam "Maklumat Jawatan (Deskripsi Tugas/Gaji Permulaan) > Ijazah/Sarjana/PHD", tidak wujud maklumat bagi jawatan Pegawai Tadbir N41. Rujuk sini

3. Saya terjumpa satu Pekeliling Kerajaan Malaysia yg dah lama. Tahun 2005. Rujuk sini. Dalam pekeliling ni ada mention tentang beberapa perkara yang berkaitan. Antaranya:

a. Pelantikan Secara Kontrak
(i) Sekiranya Menteri, Timbalan Menteri atau Setiausaha Parlimen memilih calon yang bukan pegawai awam, maka pelantikan akan dibuat secara kontrak.
(ii) Dari segi prosedur, jika Menteri, Timbalan Menteri atau Setiausaha Parlimen memilih calon sendiri yang bukan pegawai awam, mereka bertanggungjawab mendapatkan persetujuan Y.A.B. Perdana Menteri terlebih dahulu. Setelah persetujuan diperolehi, perakuan pelantikan hendaklah dikemukakan kepada JPA oleh Bahagian Sumber Manusia, Kementerian. JPA akan membuat semakan mengikut gred pegawai sebelum memperakukan kepada Ketua Setiausaha Negara atau SPA mengikut gred pegawai seperti Jadual 1.

b. Jumlah Pendapatan Bagi Gred N41 (Jadual 8)
Tahun 1 - RM4022.29
Tahun 2 - RM4152.97
Tahun 3 - RM4283.65
Tahun 4 - RM4414.33
Tahun 5 - RM4545.01

Menarik kan?

erin86 posted on 24-4-2014 11:05 AM
bengang ni

aku call bahagian pengambilan SPA nak tanya berkenaan panggilan temuduga yg aku ...

lame tak jenguk sini... Untuk maklumat batch PTD tahun ade 2 batch: 1st start on march and 2nd batch start on oct 2014..

sape2 yg akan pergi untuk 2nd batch on oct2014 ni dioffer untuk masuk N41 contrak 6 bulan sebelum masuk kadet bulan oct.. maybe untuk sape2 yg tak lepas interview di offer untuk N41 dulu sbb memang nk cari org kot.. tapi from N41 nak jadi M41 bape lame pulak tak tahu la..

kat mana nak check ya untuk sesiapa yang dapat exam ptd ni?

kalau baca kat sini dengar kata ada exam bulan mei nanti, saya check kat spa dia kata

TIADA URUSAN PENGAMBILAN MULAI TARIKH PENDAFTARAN PERMOHONAN JAWATAN

huhuhu..adakah saya tak diconsider?

Assalamualaikum,

Saya pun dapat panggilan temuduga untuk jawtan PT N41 di Jalan Cenderasari.

Ada sesiapa yang dapat panggilan temudaga di situ?

Salam..

Nak tanya ad sesiapa tahu tak cam ne nak gi MAEPS Serdang by Public transport?

syahfiq posted on 29-4-2014 09:29 AM
lame tak jenguk sini... Untuk maklumat batch PTD tahun ade 2 batch: 1st start on march and 2nd bat ...

ok..thanks for ur info..

sakuraf4 posted on 29-4-2014 04:26 PM
Salam..

Nak tanya ad sesiapa tahu tak cam ne nak gi MAEPS Serdang by Public transport?

mcm takde je....kalau nak pun, naik ktm sampai serdang, n ambik cab ke MAEPS. kalau bas, tak pandai plak. mungkin ada bas upm yg ulang alik ke ktm serdang. tp taktau kekerapan dia mcmana