CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: genchi

[NASIONAL] iklan kempen berat sebelah

handbagborong posted on 23-4-2013 08:36 PM
Eden x paham sungguh ape relevan spr mengajak mengundi ngan gelek ala2 sengugut mimi tue...

ahhaahhahahah senggugut?? wakakakakkaka

tp betoi gak asik2 mcm pgg perot ala2 sakit perot gitu tujuannya jah nak tunjuk bodi yg nipis kurus hoke

tulah taun dulu takdelah obses sgt iklan nyanyi2 gelek2 gini owhh taun dulu islam hadhari kekdahnya

Aku dengar Pak Din yassin dok bagi ceramah kat Penang la. dier cakap dia menteri Pelajaran jadi kalau bagi markah kat partipembakang, dia cakap dia bagi E....yang aku heran sejak menjak dia dok jaga Kementerian Pendidikan, keputusan pelajaran bebudak makin merosot....Tu macam mana ek? Kalau ikut Standard & Poor Rating...kecemerlangan dia nie dah kategori F minus minus.....

persaingan tak sehat sungguh...
menampakkan yg kerajaan beli all de media..
sepatutnya nak adil..
bagi gak pembakang wat iklan kat media..
baru dpt tengok..
the best parti win

Macam ni je lah, BN memang menguasai media tradisional. Dari segi media alternatif, BN cuba menyaingi PR yang lebih jauh ke hadapan.

Biarlah rakyat buat keputusan. Adil atau tak, belakang cerita .... dulu kempen BN masa PRU 12 pun macam nak rak jugak, rakyat pilih PR sebagai alternatif bagi 5 kerajaan negeri.

So, Utusan & byk media perdana dah kena boikot. Tapi sejauhmana boikot itu terkesan pada penguasaan pengaruh media perdana kepada masyarakat luar bandar yang takde akses kpd media alternatif belum diketahui.

robotech posted on 25-4-2013 04:18 PM
Macam ni je lah, BN memang menguasai media tradisional. Dari segi media alternatif, BN cuba menyaing ...

positif la U ni..
i liokeeee....

Entah la ... dulu pro-PR terlebih2 juga. Tapi dalam memilih pemimpin, bukan pakai emosi, tapi akal fikiran. Bukan memakai auta, tp fakta. Bukan bermain persepsi, tetapi realiti.

Nawaitu pun penting jg. Janji siapa pun dipilih, demi kesejahteraan negara.

Follow Us
Aku nak report yg terbaru..YAHOO MALAYSIA yg dulu pro pembakan dah jd pro BN pulak..cite sampah cam yg mati sakit jantung bukan kerna bergaduh tu pon..ada propa kat yahoo

Aku pembaca setia kat sana yg rata dr Malaysian Insider dan Malaysiakini...

Sejak seminggu ni...dah cenderung ke pro BN pulak...kena ugut ka??

Yg tak boleh tahan channel radio red fm peberet aku boleh bg laluan iklan yg mcm tahap anjeng...JGN UNDI DAP di PENANG....cam haram..direct mc tu je iklan tu..

Maaf .... BN tak boleh kuasai Yahoo NEWS. Jika berita pro-BN banyak diterbit di portal Yahoo NEWS, ada satu sebab sahaja, iaitu duit. Mana2 kompeni, pertubuhan atau negara sekalipun, jika mampu bayar harga pengiklanan Yahoo ke, Youtube ke, konpem dia akan diberi lebih banyak ruang artikel untuk pihak yang membayar.

Dalam dunia kapitalis siber tanpa sempadan, sapa banyak duit 'will rule the media' masih menjadi mantra utama. Jika Yahoo boleh tunduk kpd China atau Arab Saudi yg penuh sekatan & censorship (sambil ditabur duit), inikan pula BN 1Malaysia.

skrg da mls nk bukak tb .. bek iklan ,brita 1 jam.. 30 mnit ,15 mnit sume mghidangkn cerita BN .. iklan BN.. kalo tekak ni ade button ntok montahh agknyer da setong kot.. mmg thp myampah.. lgi2 dgn lagu2 brim 1 mlysia,sygi selangor.. lgi 1 lgu yg xleh blah.. lagu Beribu ribu tahniah.. brdekah aku tgok.. adeyy.. mmg brat sebelah.. huuuuuu

buka tv pasal bn..baca paper pasal bn..dgr radio pasal bn...buka internet utk online pun..iklan bn everywhere!!!

So, nk salahkan BN kuasai media? Senang je nak ubati, jgn buka media yg pro-BN. Abis citer. Bukan susah mana.

robotech posted on 3-5-2013 02:01 PM
So, nk salahkan BN kuasai media? Senang je nak ubati, jgn buka media yg pro-BN. Abis citer. Bukan su ...

tv apa yg tak pro BN?
espeseli tv free? bkn berbayar?

aku tak sabar betul nak abis PRU neh
fedap betol macit
tak sabar nak tunggu drama2 tv3
alih2 ade BN Talk.

aku paling nyampah iklan Mak Biah
yg ade pompuan mude dtg tolong bwk anak2 MakBIah pi KRIM

sungguh macit fedap.
cpt2 la ngundi. cpt2 tutup buku.

paling aku tak suka iklan dalam youtube, myfirst time kekdahnya , kekonon ade minah bertudung nak bagi my first time kat jantan, kena pilih jantan kaya, yand ade kad ke apa lagi , setau aku my first time tuuu yang gitu gituuu hahaha

Isu yg ditimbulkn isu lapuk. Penguasaan media oleh BN isu lama. Hanya dgn menukar kerajaan baru dpt diubah polisi kempen media yg berat sebelah. Cakap byk x guna, jd gunakan kuasa mengundi di tgn korg. Samada INI KALI LAH atau LAIN KALI LAH.

12
Return to list New