CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: penjejak_awan

[Dunia] Harga emas dijangka akan turun dan terus turun hingga hujung 2014!

biksu posted on 20-4-2013 07:24 PM
knp beli kt kedai rugi? nk tau gak

aku der plan nk beli emas jongkong kt kedai emas isnin dpn n ...

sebabnya dorang lebih pada nak untung jer...

sila baca sini klik sini

p/s: den beli kat al-rajhi minggu lepas..

asamfish posted on 19-4-2013 07:29 PM
usd45.25....

ok tq..
tengah kumpul duit nak beli lagi..

p/s: seeloknya mehlah kita semua pakat2 beli buat simpanan emas pula dari dok simpan semua duit berkepuk dlm bank tu tanpa apa2 pelaburan...huhu..

matakucing posted on 20-4-2013 08:49 PM
sebabnya dorang lebih pada nak untung jer...

sila baca sini klik sini

oh yeke? kt alrajhi 1gm brp? jongkong paling kecil brp gram?

mlm td aku mimpi rega emas segram jdik 50hengget...hihihi
ble nk jd kenyataan mimpi aku ni ekk..haha

abby_R posted on 21-4-2013 12:26 AM
mlm td aku mimpi rega emas segram jdik 50hengget...hihihi
ble nk jd kenyataan mimpi aku ni ekk..h ...

turun jadi rm50/g....

ntah2 minggu naik rm50/g...

mcmana status harga arini?

Follow Us

..... dekat BANTING ada satu kedai yang jual LAGIMURAH dari kedai Lee WAh kuala pilah tu ... korang yg sekitar KL .. boleh je anak tokeh le wah tu ..si simon .. datang hantar ...

sayawifenikmie posted on 21-4-2013 02:59 PM
..... dekat BANTING ada satu kedai yang jual LAGIMURAH dari kedai Lee WAh kuala pilah tu ... kor ...

ko dah ada berapa kilo lid oi??

cmf_blingblings posted on 21-4-2013 03:10 PM
ko dah ada berapa kilo lid oi??

,,, banyak jugak blings ...  takderlah sampai kilo-kilo ... beli masa harga mas tinggi dulu (bodoh sunggoh) .... ada la dekat setengah kilo  pure emas tu .... beli kebanyakan dari lee wah la ... now dah merudum rudum .... malas aku nak beli lagi ... susah nak simpan ...

cuma hajat nak belikan mak aku rantai dan gelang emas baru .... sementelah harga emas dah murah sikit ... saja nak tambah bunga bunga kat hati orang tua aku tu ....

ko banyak mana pulak?

adui...giler beli emas.emak aku kemain suh g beli emas.adik aku nak nikah bulan 11 ni g letak posit 2k tempah gelang.mcm kutu la..byr sampai abes.barang xlepas.tapi kena cr kedai yg dah biasa.

kat kelantan ni biasa kedai tutup hari jumaat tp la ni jumaat pun buka.gara-gara org nk beli emas.aku dpt kutu  smlm 1000 dh grab rantai mesin untuk anak dara sorang..best la cam ni.

just talked to simon .. tokeh kedai emas lee wah kuala pilah...

gila babon ..... kata dia .. kat kedai dia .. sapia kena beratur ke bahu jalan (kedai dia tepi jalan besar) ... dalam kedai bahu bertemu bahu ... mengalahkan pasar ikan ...

kaya-kaya orang malaysia ni .... makmur sunggoh ... bagus kerajaan kita ..

sayawifenikmie posted on 21-4-2013 03:18 PM
,,, banyak jugak blings ...  takderlah sampai kilo-kilo ... beli masa harga mas tinggi dulu (bod ...

aku tak ada beli kilo-kilolah, gram-gram jah, org semekin macam ginilah, dlm semekin tu pong aku gatai letgi rantai lama aku, last month. Hahahhah, nama aja ada rantai tp tak pernah pakai, so aku tukar beli rantai tangan. Dlm nak pakai mak aku pulak ngadu rantai tangan yg aku ikat delima utk dia dulu dah lucut, hahhah, teringin nak rantai tangan baru akulah. Mata dok tatap kat lengan aku, tak sampai hati aku, so aku buka kasi mak aku pakai...sayangnya lengan mak aku makin kurus......tgh cadang2 nak kerat sikit kasi pendek, bolehlah mak aku pakai rantai tgn baru...aku tak pakaipun tak apa, org tua kalau tak pakai nampak lekeh..

cmf_blingblings posted on 21-4-2013 03:28 PM
aku tak ada beli kilo-kilolah, gram-gram jah, org semekin macam ginilah, dlm semekin tu pong aku g ...

... ala blingsss .. aku pun sekadar pakai cincin "emas putih" yang aku beli dengan harga rm10 .. cantik sungguh dan langsung tak luntur ..siap ada batu yang sungguh cantik ....   aku tak suka pakai barang kemas .. cukup sebentuk cincin rm10 dah seutas jam tangan ....  

barang2 kemas aku .. aku kasi mak aku pakai macam mami jarom .... yang mak mertua aku kasi  .. aku simpan entah kat mana .. haram aku tak ingat ...

i am sempoi ....

Ikan emas pun turun harga taun ni...

sayawifenikmie posted on 21-4-2013 03:35 PM
... ala blingsss .. aku pun sekadar pakai cincin "emas putih" yang aku beli dengan harga rm10 .. ...

Kalau sebut pasal cincin ni, aku ni agak terkilan sebenornya. Aku pakai sebentuk jah cincin yang aku beli 20 tahun lalu, dgn gaji yg masa tu 500 sebulan, jenuh nak jimat makan ikat perut sebab tingin cincin tu, cincin belah rotan emas tapi lebar sikit, ala-ala org Cina selalu pakai, tak ada ukiran, kosong jah. Masa dlm tahun yg sama juga aku berdikit belikan mak aku cincin berlian sbb mak aku kaki ungkit..ialah masa anak-anak nak membesar banyak pengorbanan ibu bapa kennn termasuklah menggadai sampai lelap brg2 kemas nehhh..aku hadiahkan mak aku sempena hari ibu, itulah yg kali pertama aku bg hadiah utk mak aku sempena hari ibu, cincin berlian, manalah aku tau berlian ni banyak peringkat...kira aku beli yg paling murah sekalilah, itu aja yg aku mampu supaya mak aku boleh pakai masa pergi rumah kenduri....

lately mak aku asyik ungkit lagi, katanya cincin emas belah rotan ni dulu dia yg pakai bertahun-tahun, katanya aku kasi dia tapi aku ambik balik.......masalahnya aku tak ingat..aku ingat mak aku suka cincin ni dan aku kasi dia pakai tapi aku tak tahu bila pulak aku ambil balik dan sebabnya...puas aku perah otak ni tapi aku tetap lupa...3 tahun lepas aku belikan sebentuk lagi cincin campuran emas kuning dan putih..sempena hari ibu juga sbb mak aku langsung tak bercincin..jari makin kurus...tapi aku sedih bila ada org cakap cincin tu mcm cincin jual kat pasar malam rega 5 hengget, kesian mak aku, nasib baik aku yg bawa dia beli kat kedai mas tu, kalau tidak wajiblah dia syak aku beli kat pasar malam

Tadi round jalan TAR nak recce kedai emas kat situ
Mak oi dalam seploh kedai emas kat deret jalan masjid india tu smua penuh dan besesak2 org sampai ke kaki lima.
Ramai set2 india yg beli pompuan lelaki smua.
Bersesak2 macam kat bazar ramadan hehe.
Kedai india ni smua jual rm138. Dia org ada konsortium.
Habib masih jual at rm155.
Beza jaub gila

jfq posted on 21-4-2013 03:50 PM
Tadi round jalan TAR nak recce kedai emas kat situ
Mak oi dalam seploh kedai emas kat deret jalan m ...

Sebab dia dah ada nama, tukangpun mungkin yg dah professional dan bergaji besar..banyak brg2 aku dulu dr Habib termasuk cincin kahwin...mutunya bagus

cmf_blingblings posted on 21-4-2013 03:50 PM
Kalau sebut pasal cincin ni, aku ni agak terkilan sebenornya. Aku pakai sebentuk jah cincin yang a ...

hehehe..... klako la citer....cincin pasar.....ekekeke

~ nak puaskan ati org susah la bling..... aku membeli cincin bunga, juz nak pakai sekali skala bila ada majlis rasmi camtu pon ada yg munyik cakap cam org tua (hakikatnya memang dh berumur kan? hihihi).... aku nak tgk sampai bila org yg mengata aku boleh tahan x beli cincin style yg cam aku beli tu.... sbb dulu depa jugak cakap x suke beli hat tebal2.... tapi last2 beli gak

cmf_blingblings posted on 21-4-2013 03:50 PM
Kalau sebut pasal cincin ni, aku ni agak terkilan sebenornya. Aku pakai sebentuk jah cincin yang a ...

... ekekeee.. ada ada saja kamu ini blings  (bunyi ala-ala percakapan neng yatimah)

mak aku pulak.. jenis tak mengungkit ungkit ...  banyak mak aku berkorban utk kami adik beradik ... kerja buruh bagai .. tapi tak pernah bergolok bergadai sebab mak aku memang tak ada barang2 kemas ..... masih aku ingat ,, masa ku masuk matrikualsi di SESMA terengganu (1984) .. mak aku bawak sebundut duit syiling .... masa aku masuk UKM .. mak aku jugak bawak sebundut duit syiling ... sesekali bila kami adik beradik berkumpul .. aku suka mengenang kisah lama .. and mak aku tak sangka aku ingat semua kisah pedih itu ... dia haram tak pernah ungkit kesusahan dia membesar dan menyekolahkan kami adik beradik .....

dan ... mak aku tak pernah buka mulut mintak duit ngan kami adik beradik (mungkin sebab kami memang sejak dari bulan pertama memang kasi duit kat dia)   ... betapa aku sayangkan mak aku ...

and now ...  ada dsuit sikit2 ni .. aku memang suka hadiahkan mak aku  barang2 duniawi ni ... benda2 yang dia tak dapat masa kami kecil2 dulu ...

so .. harag emas dah murah .. jom kita beli emas  walau sejanggut udang dan kasi hadiah buat ibu kita .....

sayawifenikmie posted on 21-4-2013 04:13 PM
... ekekeee.. ada ada saja kamu ini blings  (bunyi ala-ala percakapan neng yatimah)

m ...

sekarang ni aku jd pengurus dapur 100 peratus so aku kena hati2 berbelanja, duit dr kocek sendiri boleh le lanyak habis-habisan. Sebab mak aku dah tak ada apa-apalah aku sebagai anak nak penuhkan kat mana-mana yg boleh keinginan seorg emak. Aku ni anak yg tersisih jd bukan mudah nak rasa kasih seorg mak, kena berkorban hati dan perasaan. Mak kitapun manusia biasa, ada kalanya terkilan, tertelan dan terungkit, kita maafkan saja kerana syurga tu di telapak kaki ibu kan?