CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lotionmilo

DAHLIA [DIRA ABU ZAHAR,HANS ISAAC,FAIZAL HUSSEIN,RAJA ILYA]

*********episod 35 (part 1)**********

scene di tepi jeti antara fuad & dahlia
fuad : saya tau awak teringatkan arwah lg
dahlia : hhmmmmm tp danish dah ok, dia dah mkn byk, dia dh berckp byk...dia ok mcm biasa dah (bijak dahlia tukar topik)
fuad : alhamdulillah
dahlia : saya bterima kasih kat awak jgklah sbb awak byk bantu dia, awak tlg pulihkan semangat dia...hilangkan rasa sedih dia
fuad : terima kasih je tak cukup, awak kene belanja saya makan
dahlia : owh boleh je
fuad : bila ?
dahlia : hhmmmm besoklah kat gerai tu
fuad : kat gerai dah biasa
dahlia : abis tu? awak nak suruh saya belanja awak kat mana? kat hotel?
fuad : tak payahlah kat hotel, kat rumah awak je...awak masaklah.......dahlia, awak relax boleh tak?
dahlia : aaarrr mmg saya mcm ni sbnrnya, saya tak boleh relax
fuad : tulah awak, saya baru suruh masak.... muka awak dah mcm kene gantung hahaha belum lg kalau saya ajak awak kawen
----------------------------------------------------
di ofis terra scan, 2 org staff tender resignation....elok beberapa minit slps itu, haliza masuk ofis dgn fesyen rambut tbaru....
hairi maklumkan ttg perletakan jawatan staff tp haliza tak endahkan pun...malah suruh hairi carikan je pengganti....
dahlia pula dimaklumkan ttg kejayaan sykt nya mendapat tawaran geran mosti sebanyak rm100k.....dahlia sgt gembira n bersyukur dgn rezeki yg dikurniakanNya.....dahlia jumpa fuad di gerai slps itu minum2....
dahlia : awak pengaruhi panel lain ye utk luluskan saya punya geran
fuad : tak
dahlia : awak tipulah
fuad : saya dah resign
dahlia : awak dah resign?
fuad : saya dah resign sblum jawatankuasa buat keputusan utk memilih
dahlia : tapi kenapa?
fuad : saya taknak dipengaruhi keputusan peribadi
dahlia : jadi awak resign semata2 sebab saya?
fuad : ye, sbb awaklah
tanpa mereka sedari rupanya ada spy yg ekori setiap pgerakan sejak dr jeti lg...spy upahan haliza utk tgkap gmbr fuad & dahlia....
haliza rupanya dah syak yg dia penah kenal fuad dan nak pastikan kesahihan identiti fuad
di rumahnya dahlia terkenangkan kata2 fuad semasa di jeti....sedang asyik melayan perasaan dahlia belek 1 kertas...rupanya resit pajak cincin kawen di Arrahnu dah hampir tamat tempoh, esoknya segera dahlia tebus dgn duit yg razman bg......
hairi call dahlia utk maklumkan dia ada simpan baju2 arwah razman yg haliza buang di luar rumah...dia nak tau samada dahlia nak atau tak...sayang katanya.... dahlia mahu beberapa helai utk kenangan esp baju melayu arwah...utk disimpan buat danish bila dah besar nnt
hairi bgtau jgk yg dia rasa mmg haliza tak sayangkan razman pun, dia buat sume bende sbb dia benci sgt dgn dahlia....dahlia tak mau dgr anything bkaitan haliza
---------------------------------------------------
ada bbq di rumah dahlia....sape lg klu bukan uncle fuad yg dtg join....sedang fuad sibuk bbq, nenek menyuruh danish tgkkan dahlia sbb tak kluar2 lg dr dalam rumah....di dalam bilik rupanya dahlia tgh melawa....dressing, make-up...sampaikan danish pun terpegun tgk mamanya, cantik sgt
dahlia siap monolog "ish apasal aku nervous pulak ni....tah kenapa aku nak melawa tak pasal2? ok stop, just be myself"
rania pun impressed tgk mama "mcm princess!"
dahlia serahkan cincin yg ditebus pd rania...suruh simpan n kenangkan saat2 yg indah dgn papa, lupakan bende2 yg tak baik
danish dah tak sabar2 nak makan...lapar sgt katanya " cepatlah uncle, lambat sgtlah"
saat dahlia muncul di laman rumah, terkesima fuad dgn keanggunan dahlia....bdk2 pun terpegun tgk uncle fuad & mama shy2 cat
haliza ke rumah zara utk maklumkan ttg fuad....mula2 zara takde rasa apa2 pun bila haliza tnjukkan gmbr fuad & dahlia ....tp beria2 haliza suruh zara tuntut hak utk anaknya dgn fuad...rupanya dah 2 tahun mereka bercerai & fuad tak tahu lgsung ttg kehadiran bb boy tu...mmg pandailah haliza cucuk jarum.....semata2 nk kacau hidup dahlia lg.....dia bgtau yg fuad sgt successful in business, zara patut lakukan sesuatu utk kepentingan anaknya
masa ni rasa nk cungkil2 biji mata haliza.....eeeeeee mmg dasar makhluk perosak lah dia ni
abis jamuan bbq, fuad bkemas2 di luar rumah.....anak2 & nenek dah masuk tidur
dahlia : awak, dah2 lah tu, awak pegilah balik dulu
fuad : heheheeee halau nampak
dahlia : takdelah bknlah menghalau, awak mesti penat punya..tadi dah sebuk melayan anak2 saya dgn msk lg so....ni nak kemas lg xpelah biar je besok saya kemas
fuad : takpelah, saya nk tlg awak
dahlia : nak tlg ye? kat blkg tu ada byk lg pinggan kotor
fuad : hehehe takde masalah lah
dahlia : ok...saya pegi ambik skrg
fuad : ok haaa bwk keluar kopi panas sekali ok
dahlia : amboi, demand
fuad : demand ke mcm ni? saya nk rasa kopi awak
dahlia : huuuh abis tu yg selama ni yg awak dtg rumah saya bkn bg minum kopi ke?
fuad : itu mak awak buat, saya teringin nk rasa yg awak buat
dahlia : ooook... saya pegi buat tp kene tnggu sekejaplah sbb air panas dah abis
fuad : ok saya tunggu
dahlia : mengadalah (sayup2)
fuad : haa?? apa dia
dahlia : isshhhh takde papelah
fuad : owh tak ikhlas
dahlia : eh taklah, ikhlas jelah
fuad : itu yg kata saya mengada2 tu
dahlia : mana ada
fuad : ada, saya dgr
dahlia : eeerrrr takpelah saya masuk dlm dulu ye, saya buat air kopi utk awak

Last edited by verrellamante on 10-7-2013 05:58 AM

Rate

1

*********episod 35 (part 2)**********

dahlia hidangkan kopi panas utk fuad
fuad : hari ahad minggu dpn awak sibuk ke?
dahlia : errr tak tau laglah..saya kene tgk dulu schedule saya, kenapa ye?
fuad : saya igt nak ajak awak dgn bdk2 pegi memancing..ada satu tmpat ni senang dpt ikan bsr2, danish mesti suka
dahlia : errr takpelah, awak bwk je bdk2 ye..saya tak payah ikutlah
fuad : kenape? tak minat memancing?
dahlia : aah tak minat memancing
fuad : sedap kopi ni...bila lg nk cuba bende yg baru?
dahlia : hhhmmmm takpelah awak bwk je bdk2 tu eh...lgpun saya ada kerja..saya nak kene siapkan yg apps mosti tu, nak kene start dah tu pun
fuad : eh awak kan dah upah 3 freelancer
dahlia : macamana awak tau? awak skodeng saya eh?
fuad : ehhhhhhhhhhhhh dia yg citer kat kita, kata kita skodeng dia pulak....saya peka apa yg awak ckp..ada awak citer kat saya psl hal ni...awak excited sgt masa tu...lupalah tu
dahlia : sorry
fuad : saya harap betullah, awak boleh ikut saya...awak ni kan kene rehat sikit dr keja awak ni, baru ringan sikit kepala awak tu
agaknya bila kali terakhir awak luangkan masa utk anak2...dgn tak bwk laptop...dgn tak risau psl hal keja...bila?
-----------------------------------------------
zara terkenang saat2 perkenalan dgn razman di club....masa tu dia & haliza lepak2 di club, chitchat psl lelaki pilihan.....nk pancing 'big fish'
fuad dulu migrated ke germany bertahun...zara well informed psl fuad stlh dpt info dr bosnye...dato' muiz
agak berbeza jgkler penampilan fuad masa ni...agak urban..yelah masuk club kan....minum2 lg
scene flashback sikit je.....fuad baru tonjolkan diri dpn zara, belum berkenalan lg
------------------------------------------------
masih di rumah dahlia (agak lama sikit adegan jeling2 pandang2 mlm ni.....suker suker )
dahlia : huh tak sangkakan...rasa mcm cpt je masa berlalu...saya rasa mcm baru semalam saya jumpa awak dekat cafe favourite en halim tu....diam tak diam dah nak setahun dah saya kenal awak dan dah nak setahun jgklah saya beli rumah saya dkt sini
fuad : awak kenal saya baru setahun...tapi saya kenal awak.....3 tahun
dahlia : ye??
fuad : kali pertama awak berjumpa dgn saya dgn halim dkt cafe tu,itu kali kedua saya jumpa awak .. (misteri fuad ni tau...rupenya dah lama usha dahlia )

bersambung

###
Salam Ramadan. May we all have a wonderful blessed month. In shaa Allah Last edited by verrellamante on 10-7-2013 06:03 AM

iols tk rasa zara dah kawen ngn fuad...
sbb epi ari ni cam fuad ckp jgn guna alasan mengandung tuk dia kawen ngn zara....
and mungkin gak fuad tatau yg dia dah ada anak....

tu la...mcm confuse la
rasanya zara tau tu bukan anak fuad...
mungkin itu nak perangkap fuad sbb zara mmg nak sgt kat fuad kan...
pastu kan tetiba je ada baby..abis tu si zara sibuk clubbing sapa duk jaga baby...ni dtg tak logik plak

beldandy posted on 10-7-2013 09:28 AM
tu la...mcm confuse la
rasanya zara tau tu bukan anak fuad...
mungkin itu nak perangkap fuad sbb z ...

DUK terhasut plak dgn haliza..msti pasal bisnies maju etc tu kan..

verrellamante posted on 10-7-2013 12:21 AM

wah V WAT Sinopsis.mcm ulang citer tu byk kali hehe

Follow Us
fuad ada anak luar nikah kew? kemain ko fuad!!

Rasa episod semalam, masa Haliza hasut si Zara ni, ada zara cakap yg hal dia ngan fuad dah 2 or 3 tahun berlalu..tapi anak cam baby je lagi! Ni yg confuse!

ajut posted on 10-7-2013 10:16 AM
Rasa episod semalam, masa Haliza hasut si Zara ni, ada zara cakap yg hal dia ngan fuad dah 2 or 3 ta ...

dia kata dah dua tahun...n dia pun dah tak peduli sebenarnya
betul2..baby tu masih mcm under 1yr aje

verrellamante posted on 10-7-2013 12:21 AM

Wow! Very da detail!! Thank u.....Zara ni jenis mcm Haliza jugak kot dedulu.....tapi dah ensap kot.....x mcm Haliza yg berdendam x sudah.....harap2 dia x termakan hasutan Haliza....huhu

Harap2 baby tu bukan anak Fuad la tapi dedulu Zara gunakan baby tu utk perangkap Fuad kot....huhu tapi ada possibility jugak Fuad tatau kewujudan baby tu.....adehhh! Makin complicated citer ni.....Fuad ni sgt mysterious!!

kalau based on sinopsis, maybe zara dgn fuad ni setakad one night stand atau buat stok geli2. Zara terpreggy tapi Fuad x mengaku anak kot. Tu yg Fuad lari menghilangkan diri.. maybe dalam masa menghilangkan diri tu la fuad insap.. tersenggih2 aku dok tengok fuad cuba ayat dahlia.. mintak suh masak la, suh buat kopi la...

Jap nak menyampuk... memang cair dibuatnya si Fuad ni.. ayat takde tapis-tapis... direct je..

Along_XX posted on 10-7-2013 11:09 AM
Wow! Very da detail!!  Thank u.....Zara ni jenis mcm Haliza jugak kot dedulu.....tapi dah ensap  ...

ure welkam....
tu lah misteri zara fuad ni belum terungkai lg...tp mmg fuad tanak accept reason yg zara tu pregnant kan...maybe sbb tu dia jd low profile....menginsafi keterlanjuran 1 nite stand maybe atau pun termasuk perangkap zara....

masa haliza dok api2kan zara smalam tu dia ada suh zara inform psl bb tu kat fuad..... so mayb fuad x tau

LiliSam posted on 10-7-2013 09:46 AM
wah V WAT Sinopsis.mcm ulang citer tu byk kali hehe

v ulangtyg byk kali kat scene fuad dahlia ni....sweet sgt....msk ler...buat kopi ler....saje je fuad xnk balik awal, nk ayat dahlia
tp v & anak bujang 5thn dok terkekek2 masa fuad terpegun tgk dahlia tu....danish n rania pun ternganga...lawak arr part tu

verrellamante posted on 10-7-2013 03:51 PM
ure welkam....
tu lah misteri zara fuad ni belum terungkai lg...tp mmg fuad tanak accept reason y ...

rasa nya d perangkap oleh zara kan..sbb gaya zara tu mmg nk sgt kat dia

LiliSam posted on 10-7-2013 03:56 PM
rasa nya d perangkap oleh zara kan..sbb gaya zara tu mmg nk sgt kat dia

yelah agaknya....v suke tgk zara cool aje bile leez dok citer psl fuad dahlia.....
cuma leez ni lah mmg dasar biatch.....suke porak peranda kan hidup org...tak senang duduk dia tgk dahlia happy n move on

astro on the go ni lembab betul la...termiss tadi...nk kena tunggu 230 baru ade ulangan dia...

wahhhh .... zara tu pompuan simpanan fuad dulu kala rupanya.  camne le bila dahlia dpt tau nanti. lagi plak zara tu kawan si haliza.. hmmm

teringat ada satu scene tu, fuad tgk razman dgn danish dari jauh. maybe time tu dia teringat akan anak dia dgn zara kot.

charlizetheron posted on 11-7-2013 12:42 AM
wahhhh .... zara tu pompuan simpanan fuad dulu kala rupanya.  camne le bila dahlia dpt tau nanti. la ...

tulah...tak sangka kan? hebat jgk fuad dolu2...player.....
adoi xleh bayangkan moment of truth masa dahlia tahu nnt.....

thanx momod @hijau88 bg tacang

Last edited by verrellamante on 11-7-2013 01:20 AM