CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cheesysauce

Aku dan Misteri

sejak kejadian tu, aku selalu rasa berteman.. macam ada orang lain dengan aku bilaaku duduk sorg2. aku tak nampak rupa kasar dia... cuma aku rasa kehadiran dia.. contohnye,aku nampak seseorang berdiri sebelah aku.. mcm bayang2.. bila aku toleh, takde. aku rasa ada orang usap rambut aku.. bila aku berebut mainan cam bola ke apa ke, time Pend Jasmani, mesti aku akan dapat apa yg aku nak. dan yang paling selalu berlaku, aku selalu nampak lintasan api kat sebelah aku.. selalu berlaku, bila aku naik motor atau lori dengan ayahaku time balik sekolah, aku dapat nampak api tu mcm berlumba2 dengan lori atau motor kami. mcm main kejar2.. tapi x lama..lepas tudia akan hilang.. dan aku x boleh pandang api tu. aku cuma boleh tengok dengan ekor mata. seronok jugak aku masa tu..

aku kan masa tu darjah 1, tahap 1. balik kul 12.45. abang aku lak darjah 5. tahap 2, balik kul 1 mcm tu la lebih kurg.. so aku selalu kene tunggu abang aku sorg2. ayah aku plak slalu terlewat ambik kitorg. abang aku besfren dengan anak tokey kantin..so kitorg mmg selalu je la dapat makan free. makcik kantin tu akan suruh anak dia panggil kami mkn sesama.. disebabkan abang aku tu keluar lambat, aku akan tunggu abang aku bawah sepohon pokok rhu yang rendang depan sekolah aku. masa tu mmg aku dapat rasa kehadiran 'benda' tu teman aku. tapi bila abang aku datang, 'benda' tu akan pegi. lama juga aku mulanak terima perubahan tu.. lama2 aku pun dah lali dan rasa mcm biasa je. tapi aku takde la takut. sbb aku budak sgt masa tu.. mana aku tau benda tu sbnrnya abnormal. tapimak aku kata, masa aku kecik, aku memang pelik. suka duduk sorg, tak suka kawan dgn org unless abang aku. paling ketara, aku suka cakap sorg2.

*bersambung

cheesysauce posted on 21-4-2013 08:25 PM
**Jasadku ditumpangi Jin - 2

aku berusaha nak buka pintu tandas tu.. tapi memang tak boleh. aku j ...

mana wati? dia tggai awk mcm tu ja ka?

cheesysauce posted on 21-4-2013 08:07 PM
tq.. aku kat utara

sama la..

best cite tt... aku dr ngantuk terus segar bijik mata... update lg ye tt...

bes2...
tt sile sambung citer lagi

sape cakap xbest???ptg2 ni segar je mata aku baca citer TT..sambung lagi TT..

Follow Us
a ah la TT.. mana watie? sampai ati dia tinggal awk sorg2 dlm tu... anyway thanks TT. best cerita anda ni!

az4620 posted on 22-4-2013 01:21 PM
mana wati? dia tggai awk mcm tu ja ka?

ooo.. sorry aku terlepas cerita pasal wati.. yup memang wati tinggakkan aku. masa dia dok tunggu aku, dia dgr bunyi tapak kasut ramaiii sangat org kat luar tandas..dia pon keluar nak tgk..tapi xde sape2. dia dah kecut x sempat ingat apa, terus tinggal aku. masa cikgu dok kecoh2 cari aku, dia x berani bgtau sbb takut kene marah. biasa laaa.. budak drjh 1..mana tau pikir buruk baik lagi..
wati cuma cite ni kat aku masa form 2 kalau tak salah. kesimpulan kami buat, mgkn dia kene usik dgn hantu jepun tgh berkawad sbb sek kami tu sangatttt la femes dengan hantu jepun..hehehe

Noyen posted on 22-4-2013 01:56 PM
sama la..

ntah2 hang klasmate aku kotttt

Tq pada yang sudi baca n anggap cite ni best

Aku sambung..

Penampakan2 yang aku saksikan tu berlanjutan sampai le aku masuk darjah 2.. Masa darjah 3, abang aku dah masuk form 1. Aku drjh 3.  Ni lah tahun yang banyak mengubah hidup aku. Kira kenangan pahit jugak buat aku sekeluarga. Bila abang aku  dah tak sekolah sama dgn aku, aku pun kene la tunggu ayah aku sirg2 dtg jempt aku dari sekolh. Tapi tu lahh.. Ayah aku tu selaluuu je lambat. Hampir setiap hari, aku tinggal sorg2 tunggu ayah aku bawah pokok rhu depan sekolah. Kawan2 aku semua dah balik. Tggl aku sorg. Mula2, semuanya normal. Tapi rupanya bila abang aku dah takde, n aku tggl sorg kat sekolah, benda tu mudah menguasai aku sbb aku akan khayal..lemah..

Tak lama lepas sdkolah dibuka, aku mula 'diganggu'.  Setiap kali lepas waktu rehat (waktu sama aku terkunci dalam tandas dulu) dalam kul 10.30, aku akan dirasuk.. Mula2 aku rasa mengantukkk sangat..aku akan menguap, mengeliat, dan kaki mula menendang sana sini.. Kemudian aku akan jadi 'orang lain'. Susah aku nak cerita apa perasaan aku masa tu. Sebab aku sedar, dapat dengar dan rasa suasana sekeliling aku tp aku xleh bg tindakbalas. Contohnya , aku dpt dgr kawan2 aku mula cemas n suruh panggil cikgu..aku nak sangat bgtau  jgn panggil cikgu, aku nak blajar mcm biasa dlm kelas.aku tak nak cikgu  bawak aku g bilik rawatan.. Tapi aku x leh cakap apa. Semua tu cuma ada dlm hati je.. X leh nak keluarkan. Aku  sedar semua, tp mcm org lain yg mengawal tindak tanduk aku.

Aku x agresif kalau aku cuma diletak kat bilik rawatan n ditemani cikgu. Tapi kalau ada perawat yang datang nak tolong rawat aku, memang aku akan mengamuk. Masa tu 4 orang cikgu lelaki yg bertubuh sasa pegang aku, selamba je aku tepis ke dinding. Aku memang sedar..tp aku takleh lawan 'benda' yg kontrol tubuh badan aku, aku tak pasti org lain yg dirasuk atau histeria tu sama tak keadaannye dengan aku..

**bersambung

best....sila sambung...

Kejadian ni berlaku setiap hari. Benda tu tak lepaskan aku walau sehari pun. Kecuali kalau aku ponteng sekolah atau cuti sekolah. Pernah guru besar bagi aku cuti seminggu. Maka seminggu tu mmg aku akan normal. Takde terima gangguan. Dan bilA aku ke sekolah pulak, start jam 7.30 sampai 10.30 tu aku  normal. Belajar, main dgn kawan2, rehat, makan mcm biasa.. Tp dlm 10.30-11pagi, kira time hujung2 waktu rehat, mmg tak dapat elak..mmg aku akan kena.

**esok aku sambumg eh..

sambung lg tt

cheesysauce posted on 22-4-2013 06:24 PM
ooo.. sorry aku terlepas cerita pasal wati.. yup memang wati tinggakkan aku. masa dia dok tunggu a ...

terbaik lah...

cheesysauce posted on 22-4-2013 10:20 PM
Kejadian ni berlaku setiap hari. Benda tu tak lepaskan aku walau sehari pun. Kecuali kalau aku ponte ...

dh esk nih, sambung le lagi

supernaturalee posted on 23-4-2013 01:33 PM
dh esk nih, sambung le lagi

dh esok ptg pun ni.. best nye citer TT... sambung la lg... puhlissss... tq..

mienina posted on 23-4-2013 02:51 PM
dh esok ptg pun ni.. best nye citer TT... sambung la lg... puhlissss... tq..

tuan tanah kedaung terus meninggalkan thread ni diselubungi....MISTERIIIIIIIIIIIIIIII

cheesysauce posted on 20-4-2013 10:34 PM
ni citer taon 80an.. zaman dulu masih belom maju lagi.. nak nak kat kawasan kmpung aku tu..pedalam ...

kalau citer ni sekitar tahun 80an mmg byk org2 kampung memomokan dgn cerita2 hantu...lembaga hitam la...penanggal la....mcm2...kat kampung sya pun mcm tu sekitar tahun tu...sya kata demikian sbb membesar sekitar tahun tu juga (zaman kanak2)..kira apa yg org bercerita mmg mudah sangat percaya.......nak pula time tu pergi mengaji mukaddam kat madrasah sebelah malam...maka ramai lah bebudak bercerita pasal hantu ni...naik seram dan takut seketika time tu...kebetulan sya pun org utara...

best baca citer tt ni....sila sampung lagi tt..

Minta maaf sebab x bkesempatan sambung story.. Sejak aku buka cerita kat sini, mcm2 plak kejadian blaku dlm family aku.. Goyang gak rasa nk story mory  neh.. 2malam lepas, aku dgn asben kluar..tinggal ank2 dgn maid.. Tiba2 dpt call dr maid soh balik.. Kami balik, dia pon buka cerita.

Masa dia dgn anak2 aku dok tengok tv kat hall, tetiba dia dgr ada orang ketuk pintu dapur.. Dia xde syak pape sebab ingat jiran sblh hntr makanan sbb aku dengan jiran2 memang selali bertukar juadah..dengan konfiden, maid aku buka pintu dapo..tapi takde orang. Dia igt sbb dia lambat buka pintu,jiran aku dah balik. Dia pon patah balik ke hall. Baru nak duduk, dah ketuk pintu lagi. Maid aku g lagi.. Bila bula pintu, xde org lagi. Dia dah x sedap hati. Patah balik ke depan. Baru naak duduk semula, dahhh ketuk plak dah.. Kali ni dia heret anak2 aku sekali pegi temankan dia. Kali ni tamya dulu.. "sape..? Tapi takde jawapan. Dia nekad buka pintu jugak.. Bila dia buka pintu, masih xde org..tapi anak aku yg no 2, baru pandai cakap sikit2.. Kira baby talk lagi la.. Dok tunjuk pintu dengan girang gumbira "ibu alikkk...ibu alikk" (ibu balik..ibu balik) seolah2 anak aku nampak aku  yg berdiri kat pintu tu.. Maid aku terus tutup pintu n call aku soh balik..

malam tadi pulak, dalam kol 2 pagi, aku terbangun dari tido n diserang migrain yg teruk. Skrg ni masih ada rasa sakit lagi. Dalam kol 2 plak anak aku yg no2 demam panas. Menggigil badan dia.. Apapon aku harap semua yg berlaku ni xde  kaitan dgn citer aku kat sini....