CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: neofim

Padang & Bukit Tinggi, Sumatera Barat, Indonesia [Part IV]

bottombikini replied at 10-9-2015 01:44 PM
wah...saya pun book helloguesthouse juga.. amik yg balkoni Rp250,000
camne ok tak tempat ...

Hotel die OK.. owner Ling.. breakfast u request la nak makan ape.. bleh jalan kaki jek nak ke Pasar Atas/Jam gadang

yehhh!!! baru balik holiday...

hotel ling tu walopun bajet tapi fasiliti dalam bilik ok..

selain soping kain sulam apa lagi yg best nak beli kat bukit tinggi ni. kain2 sulam ni aku xminat sangat. kain cotton ela corak batik ada tak. boleh cari kat mana? pastu bila waktu sesuai nak pergi. bulan december - january sesuai ke nak pergi. takut terpegi masa musim hujan lak. minta pencerahan dari otai2 bukit tinggi pliss tq.

Flight slmt ke landing di airport padang? Ada sape2 blh update mcmna cuaca jerebu di bukitggi?

honey66 replied at 4-10-2015 07:16 PM
Flight slmt ke landing di airport padang? Ada sape2 blh update mcmna cuaca jerebu di bukitggi?

Alhamdulillah....buat masa sekarang ni semua flight KL-Padang_KL semua on time. Hanya yang ke Pekanbaru sahaja banyak yang reschedule atau cancel terus.

Takde sapa pergi bukit tinggi?

Follow Us
9.11.2015 ni saya g padang dgn bukit tinggi..
stay havilla maranatha dan bamboosa..ok ke?
ada sape pernah stay situ..

saya g padang -  bukit tinggi 9.11.2015..
ada sesape ke sana juga..

Sunyi je thread pdg-bktggi skrg ni ye....xde sape2 yg pegi & update citer2 best dri sna ke?

Ha'ah hupdate ler kgkwn cite terbaru Psl pdg bkt tggi..sy nk g ni bln 3 thn dpn.

Ada sape2 yg amik khidmat aldi tak? Baik hati2 klw dgn dia.

honey66 replied at 3-12-2015 01:11 PM
Ada sape2 yg amik khidmat aldi tak? Baik hati2 klw dgn dia.

Hi honey66,

Berhubung dgn soalan awk ni, actually rmai je yg prnh guna khidmat aldi. Yg repeat berkali2 guna khidmat aldi pon ada. Knp prlu hati2 dgn aldi? Dia bukan manusia ke? Saya sndiri pon prnh guna khidmat aldi. Elok je saya tgk dia. Malah rasa secure je klw dia yang handle trip kita.

Klw niat awk nak mnjatuhkn org lain, baik awk lupakan sajalah sbb forum ni adalah tempat utk org berkongsi pengalaman & ilmu travel. Smua org nak sama2 pandai. Cara awk ni cara kotor okeh! Awk tahu tak, dgn cara ni, secara automatiknya awk mnjadikan aldi lagi glemer sbb saya pasti rmai yg baca komen awk & berlumba2 nak tahu adakah sahih cerita awk ni. Dan terbuktilah rekaan semata2 sbb khidmat aldi sbgai tour guide sntiasa diperlukan oleh tourist dri Malaysia.

So...pleaselah....klw nak mnjatuhkan org lain, baik lupakn saja. Berkongsi lah sesuatu yg baik utk kwn2 dlm forum ni. Terima kasih sbb cara awk ni akan mnjadikan aldi & the team semakin dikenali.

Ada yg pm sy brtnyakan perihal tour guide aldi safri yg glemer tp byk muslihat tu. Terima kasih krna sudi bertnya.

Sy bukannya taknak brcerita secara trbuka di dlm forum ni, tp rsa lebih bagus klw hal2 peribadi kita cerita melalui private msg shj. Klw ikutkn hati ni, mmg nak je open story kt sini. Tpi...biar jelah...apa2 pon, pilihlah tour guide lain yg lbih berkaliber & komited dgn keje & ikhlas mncari rezeki yg halal tnpa mngambil kesempatan ke ats tamu.

Edited by peachauto at 31-12-2015 12:22 PM

Saya dah pergi bukittinggi ni bulan April ritu. Kalau sapa cadang nak turun pekabaru baru p bukittinggi, pada saya x ada apa di pekanbaru..perjalanan plak jauh berbukit bukau ambik masa 5 jam..tambahan masa bertolak ke bukittinggi tu naik van dalam hujan. Masa balik naik flight kat padang..otw tu singgah pantai makan goreng-gorengan dgn nasi bungkus apa tah nama dia..sedap la juga.

Kat bukittinggi mmg syok shopping kain sulam.. kain sulam kat pasar atas cantik2..kalau kat butik2 tu pada saya kurang lawa, jenis kain pun x cantik..mahal lagi. Singgah kat kedai hajah rosmah, beg sulam dia cantik harga mahal dari pasar atas sbb kualiti lagi elok. Saya bli 1 hadiahkan pada mertua sbb dia suke barangan sulam. Tudung masa pergi tu x ada yg lawa plak, tapi sulaman dia mmg lebih halus daripada butik yg lain...ada juga pelajar dia tunjuk demo buat sulam goyang. Hajah Rosmah dah tua sangat, bergerak pun guna wheelchair. Dia peramah dgn pengunjung, kalau sapa yg pandai sembang tu bole la sembang dgn dia..saya x pandai sembang.

Lukisan cat minyak kat lubang jepang ada jual..leh tawar menawar...harga pun ok.

Pasar bawah pun saya pergi..pening jalan kat sini crowded sgt tp sapa nak jahit set kot/blazer byk kedai area ni.
Saya ambik pakej dgn En. Aziman (aziman68@gmail.com), dia org Malaysia...dia akan arranggekan tour kita dgn org kat bukittinggi.

Saya stay kat Hotel Bunda, bagus hotelnya dan ada lif.

honey66 replied at 31-12-2015 12:14 AM
Ada yg pm sy brtnyakan perihal tour guide aldi safri yg glemer tp byk muslihat tu. Terima kasih krna ...

Honey66,

Apa tujuan/niat awk komen smua ni psl aldi? Awk nak menjatuhkan dia ke? Nak tutup periuk nasi dia? Tak baik tu awk.....

Kalau aldi tu jahat skali pun, nnti adalah balasannya utk dia. Kita ni org Islam x elok berdendam mcmtu. Dalam Islam, mana ada kejahatan dibalas dgn kejahatan. Klw ada org buat jahat skalipon, kita disuruh utk balas kejahatan tu dgn kebaikan.

Awk ni seolah2 membuka aib sendiri. Awk x terfikir ke, org ckp awk bukan2? Kalau awk marahkn aldi tu, ada baiknya awk call dia directly, bincang elok2. X perlu luahkan smpai nak menghancurkan org lain.

honey66 replied at 31-12-2015 12:14 AM
Ada yg pm sy brtnyakan perihal tour guide aldi safri yg glemer tp byk muslihat tu. Terima kasih krna ...

Boleh saya tau apa yang dia dah buat? Tahun 2011 saya ke Bukittinggi dan Aldi pemandu saya. Saya ke sana ber4 dan kesemuanya perempuan. 2 belum kawin. Sepanjang 4 hari dia bawa kami tak ada sebarang masalah pun yang berlaku. Ajak makan sama-sama pun dia tak nak sampai puas kami pujuk dia baru dia minum sama-sama dengan kami. Makan memang dia tak nak.

InsyaAllah tahun ini saya ke Bukittingi dan saya akan ambil Aldi sebagai pemandu saya.

bosan betul...masuk thread padang/BT ni nak cari info terbaru,
tp citer nya tak abis2 nak kondem kan TG Aldi.
aku n geng2 lain sllu jer guna dia, bukan 1st time aku p sana, tp dah byk kali.
dia OK jer, service pun tip top.
2016 dah ni ..tolong bagi info yg best2 kat sana. bukan cerita mengarut camni.

Assalamualaikum...

Selamat Tahun Baru 2016.. Jom mulakan tahun baru ini dengan bercuti dan mencari pengalaman serta merehatkan minda ke Padang/Bukit Tinggi.

Insya Allah saya 4 orang akan pergi ke Bukit Tinggi 4 hari/ Padang 1 hari pada 12 Haribulan Januari 2016.

Untuk hotel di Bukit Tinggi saya akan bermalam di Amali Galeri Hotel. Saya pilih hotel ini sebab dekat dengan Jam Gadang/Pasar Atas/Pasar Bawah/ Zoo/ Port De Knock. Hotelnya belakang Pasar Atas je. 80 -+ meter dari Jam Gadang

Jadi boleh lah berjalan kaki saja melawat sekitar Jam Gadang. Sebab bawa orang berumur.

Dulu pernah stay kat Hotel Karisma jalan Sudirman. Jauh juga nak jalan kaki ke Jam Gadang. Kalau semuanya muda tak jadi masalah.

Di Padang akan stay di HW Hotel dekat dengan Pantai Padang sehari semalam.

Dengar cerita dari orang yang baru balik Padang/Bukit Tinggi sekarang musim durian .. nyum nyum.. harap sempat lah menjamu makan durian sana..

shidaaziz replied at 4-1-2016 10:07 AM
Boleh saya tau apa yang dia dah buat? Tahun 2011 saya ke Bukittinggi dan Aldi pemandu saya. Saya k ...

2011? Dah lama tu....mgkin masa tu dia bru nak cari org yg sesuai. Mana dia nak tnjuk dekat org. Dia pun pandai lah.

ct39 replied at 4-1-2016 10:40 AM
bosan betul...masuk thread padang/BT ni nak cari info terbaru,
tp citer nya tak abis2 nak kondem k ...

Dlm group awk tu takde yg blh menarik perhatian dia kot....hahhahaha....

cuma mengingatkan kpd yg belum terkena. Tak kesah la 1st time ke....10 times ke.....manusia ni kalau pandai acting, x de sape pon blh prcaya siapa dia di alam realiti. Mgkin dgn awk..."smuanya beres kak..." "jgn risau kak..." " akak percaya je dgn aldi..." "aldi x prnh tipu kak..." "aldi x mgharapkn apa2 balasan pn kak.." "aldi ikhlas kak.." "ikut ikhlas akak nk bagi berapa..."....