CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: neofim

Padang & Bukit Tinggi, Sumatera Barat, Indonesia [Part IV]

honey66 replied at 6-1-2016 11:30 PM
Dlm group awk tu takde yg blh menarik perhatian dia kot....hahhahaha....

cuma mengingatkan kpd  ...

mmmm ..
awak tak kenal saya dan group saya pun awak berani buat fitnah mengata group saya.

tak apa lah, forumer2 yg lain silalah nilai sendiri sapa yg betul sapa yg salah.

Apa citer ni kwn2? Sana sini alkisahnya pasal Aldi Safri je. Jgn la buruk2kan kwn sy yg jauh tu.

Ofismate sy nnti akan ke bukittingi sabtu depan. Guna khidmat aldi yg ke brapa kali ntah. Nnti sy update citer kwn sy tu kat sini. Smoga keadaan yg agak keruh ni dpt dijernihkan kembali....x best arrrr asyik nk salahkan Aldi aje.

ct39 replied at 7-1-2016 02:01 PM
mmmm ..
awak tak kenal saya dan group saya pun awak berani buat fitnah mengata group saya.

Bila pulak saya mngata memfitnah group awk? Apa yg sy maksudkn adalah aldi tak berminat dgn ahli dlm group awk. Dia mungkin mncari kriteria lain. Sebab tu awk x nmpak siapa aldi yg sebenarnya.

hadoiii la..tak abes lg ke kesah ni..suke hati la org nk pilih TG mane2 pon...rezeki masing2...mungkin ade org tak puas hati..tp klu tgk dr review ramai yg selesa ngan service die...tp still TG lain masih punya tamu...so nape kite nk sebuk2 tutup periuk nasi org...kalau die bg servis tak elok, komfem org tak repeat amek die as TG...aku pon slalu rekemen die kat kawan2...so far tak pernah lg dgr org tak puas hati..

biarla org lain menilai...jgn la kite dok mendengki tak habes2...sekali dua nk remind org ttg bad service yg u dpt dr die okay jgk..but if every post u post mende yg same, seperti ade personal problem ngan die...n u pon klu nk g BT, jgn la amek die lg...ramai TG lain boleh bawak u...but if org lain happy ngan servis die, jgn la u salahkan diorg...for me senang je, servis bagus, org akan amek berulang kali...if servis hampeh, cukupla sekali..bodoh la kan kalau service hampeh org akan amek berkali2 kan....

sebab dia tak pernah buat macam tu. kalau you ada masalah dengan dia, buatlah laporan polis. maklumkan pada tourism sana.

This is an open forum
So anybody boleh bagi review, be it positive atau negative
tak perlu condemn forumer yg bagi review
Terpulang pada pembaca nak menilai and boleh berhati-hati

Follow Us
bvsf06 replied at 8-1-2016 01:38 PM
This is an open forum
tak perlu condemn ...

I likeeee ur comment as well. Ada jgk org yg memahami kat dlm forum ni.

Knp nak kena bagi pandangan yg positive aje.?Yg negatif kita patut sorokkan ke? Mcm yg saya prnh komen sbelum ni, kpd yg belum terkena, mmg takkan rasa & takkan ada pengalaman mcm yg saya alami ni.

Saya sendiri x pernah bagi list yg trperinci ttg hal negatif aldi kat sini. Tpi bila saya buka mulut sikit je psl dia, bukan main lagi org duk kata. Saya pun masih waras lgi lah. Cuma, saya nak forumer lain berhati2 dlm membuat apa2 tindak tanduk dgn dia.

Suka sy dgn sorang forumer ni, dia x kondem saya terang2 kt sini. Malah dia bertnya dgn sy thru pm. Apa2 yg dia rs x puashti...dia pm aje.

Lagi 2 hari saja lagi nak mengulang ke Bukit Tinggi..

Kali ni nak cuba pergi jejalan ke Lembah Harau pula.. nak tengok apa yang menarik kat sana

neofim replied at 9-1-2016 06:09 PM

Kali ni nak cuba pergi jejalan ke Lembah ...

Lembah harau ni ada air terjun. Nak amik gmbr pn best sbb view kt sini cantik.

honey66 replied at 9-1-2016 11:47 AM
I likeeee ur comment as well. Ada jgk org yg memahami kat dlm forum ni.

Knp nak kena bagi panda ...

ko x suke org kondem ko. tp ko kondem org lain boleh pulak. ckp mcm keling.
aldi x balas cinta ko ke. frust sgt nampaknye.
nampak ko je yg x suke ngan servis die. org lain bg review sume puas hati.

bvsf06 replied at 8-1-2016 01:38 PM
This is an open forum
tak perlu condemn ...

review mmg ade positip negatip.
kalau dh selalu burukkan org yg same, itu bkn review.
itu busuk hati namanye.

suiskipas replied at 10-1-2016 02:17 PM
ko x suke org kondem ko. tp ko kondem org lain boleh pulak. ckp mcm keling.
aldi x balas cinta ko ...

Cinta mmg dah berbalas pun. Puas hati ???? Kalau tnya dgn aldi, 150% dia x kan mengaku. Mne boleh senang2 nak mengaku, habis la peluang nak cari mangsa lain.  Kami mmg serius couple !! Tapi mmg lumrah manusia, bila dah senang, yg slalu tolong akn dilupakan bgitu saje.

Eh silap masuk umah ke kiter ni...tetiba citer pasal cinta plak hahaha...kiter baru nak study pasal benang ni tetiba terbaca iklan ni plak..takyah gaduh2 OK. Kita kat sini nak berkongsi ilmu, tak kira yg baik atau buruk sekalipun. Pngalaman setiap org berbeza..jd xslh pun kalau ada ahli forum nak share kat sini..rasanya semua kat sini Kaki travel, patut open minded belaka semua and bijak pandai nilai yg mana baik n buruk..xperlu kondem sesama sendiri..xbest plak baca komen sindir menyindir n OK bai

neofim replied at 9-1-2016 06:09 PM

Kali ni nak cuba pergi jejalan ke Lembah ...

neo, lembah harau cantik tempatnya. i suka scenary so memang mencari nak masuk kampung2.

Perhatian kepada Forumer Sekelian

Harap kita ceritakan info yang boleh memberi manfaat kepada forummer yang lain. Kisah selain maklumat percutian atau masalah peribadi harap cerita di Private Messages.

Ini bertujuan bagi tidak menjadikan ruang forum Bukit Tinggi/Padang ini sebagai tempat bergaduh seperti komen-komen di FB

Boleh cerita kekurangan Tour Guide.. Tapi biarlah yang berkaitan Customer Service. Untuk perkara peribadi sila gunakan saluran Private Message.

Terima Kasih forummer yang budiman..

shidaaziz replied at 11-1-2016 10:31 AM
neo, lembah harau cantik tempatnya. i suka scenary so memang mencari nak masuk kampung2.

Yeke.. sama lah.. suka tengok permandangan kampung2.. apa aja yang ada kat sana selain air terjun.. kedai makan banyak tak kat sana.

Sutra06 replied at 10-1-2016 01:46 PM
Lembah harau ni ada air terjun. Nak amik gmbr pn best sbb view kt sini cantik.

Oh yeke.. pertama kali saya nak pergi nie.. baca dalam blog kata ramai tourist europe yang selalu datang sana ya.. sebab ada rock climbing

Edited by shidaaziz at 11-1-2016 02:16 PM
neofim replied at 11-1-2016 12:48 PM
Yeke.. sama lah.. suka tengok permandangan kampung2.. apa aja yang ada kat sana selain air terjun. ...

kat situ ada air terjun dan batu2 yang for me nampak lawanya. rasanya memang boleh rock climbing. kedai makan ni biasa le gerai2 kecil. kat situ jugak ada jual pokok paku pakis dan tak ingat apa benda tapi macam monyet kut. i ada gambar tapi problem lak card reader rosak.

neofim replied at 11-1-2016 12:54 PM
Oh yeke.. pertama kali saya nak pergi nie.. baca dalam blog kata ramai tourist europe yang selalu  ...

Sy pon last yr bru 1st time sampai ke Lembah Harau ni. Kt tmpt2 lain dlm bkttggi mmg dh berkali2 dah. Haritu supir bwa smpai kt tmpt air terjun. Mmg tnggi air terjun tu. Terasa renjisan air terjun bila berada brdekatan area tu. Budak2 rmai ler yg duk mandi manda kt bwh tu. Ada jualan survenior & blh la cuci2 mata. Bagi sy, tang view tu yg mahal. Damai & cantik.

Alhamdulillah baru balik dari Bukittinggi/Padang..

Padang dah maju sekarang.. Pantai Purus dah ada tempat duduk makan makan teratur tepi pantai..