CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: neofim

Padang & Bukit Tinggi, Sumatera Barat, Indonesia [Part IV]

MiameliaKA posted on 18-6-2013 10:56 AM
yer ker? tapi takde aircond erk?

maklum lah bawak orang. orang assumed ade aircond semua tuh.

cuaca kat BT ni panas lah..pagi n tengah2 malam sejuk sikit lah,
kalau boleh ambil hotel yg ada aircond, 1st time saya pegi duduk kat NIkita hotel , x de aircond @ kipas x selesa n panas.
2nd time dok bunda hotel mmg selesa sbb ada aircond, tapi iron x de, pinjam TG punya iron.

m_ardiana posted on 18-6-2013 12:14 PM
arghhhh... lega dpt info nie.
so, tk nk susah2 stay kt nuansa tu. lg pun situ cam mahal la.
yaho ...

ramai riview nuansa maninjau ni otel dia tak bestlah,
tapi permandangan je lah cantik sbb dpt tgk tasik maninjau dr otel.
tapi klu dok BT dapat gak tgk view  gunung merapi dr bilik otel (klu hotel bunda)

ct39 posted on 18-6-2013 12:16 PM
kalau boleh ambil hotel yg ada ...

bior betulll... TG bawak iron?
masa tu ko pakai TG sapa?

ct39 posted on 18-6-2013 12:20 PM
ramai riview nuansa maninjau ni otel dia tak bestlah,
tapi permandangan je lah cantik sbb dpt tgk ...

gunung merapi sekrg nie masih berasap2 lg tak? or cuma nmpk kabus2 aje...

m_ardiana posted on 18-6-2013 12:54 PM
bior betulll... TG bawak iron?
masa tu ko pakai TG sapa?

iyer...masa tu dah cakap kat reception otel kitaorg nak pinjam iron, dia ckp tak de.
kekawan aku plak bertudung bawal bagai, beli kat satu karya pandai sikek,, memasing nak melaram pakai tudung baru
TG tu lah jadi mangsa aku suh bawak iron pagi esoknya , TG aldi..

m_ardiana posted on 18-6-2013 12:57 PM
gunung merapi sekrg nie masih berasap2 lg tak? or cuma nmpk kabus2 aje...

masa aku g bln 3 aritu , cuaca hujan , mendung n berkabus,, tak nampak la asap nya.

Follow Us
ct39 posted on 18-6-2013 01:42 PM
iyer...masa tu dah cakap kat reception otel kitaorg nak pinjam iron, dia ckp tak de.
kekawan aku  ...

ooo... TG aldi.
bln 9 aku gi pun ambik dia.
nanti nk pesan awal2. klo otel yg dia booked tu tkde iron, aku pun nk suruh dia bawak iron.
hahahaaa...
seriusly memg kelako bila TG siap pinjmkn iron dia tuk korang.

m_ardiana posted on 18-6-2013 02:07 PM
ooo... TG aldi.
bln 9 aku gi pun ambik dia.
nanti nk pesan awal2. klo otel yg dia booked tu tkde ...

oo amik dia juga..
klu ko pesan dgn dia awal2 mmg dia akan bawak kan..hehe
nanti dia siap bagi iron & travel adapter sekali..sbb biasanya hotel2 kat indon ni diaorg pakai plug 2 pin.
just info sesapa g BT bawak lah  travel adapter .. klu sebilik dok dalam 3 orang baik bawa sekali extension wire.

sato_oreo posted on 18-6-2013 12:15 PM
eh awak tak dpt welcome drink ke? diorg terlupa apa? kitorg dapat hari tu.. dia suruh pergi kat lo ...

tak dpt pun...sedihhh.

ct39 posted on 18-6-2013 02:49 PM
oo amik dia juga..
klu ko pesan dgn dia awal2 mmg dia akan bawak kan..hehe
nanti dia siap bagi i ...

baiknya aldi bwkkan iron..hahaha.

ilham_ryana posted on 18-6-2013 03:12 PM
baiknya aldi bwkkan iron..hahaha.

yna
heheh ...mmg baik dia, tapi kena remind banyak kali gak lah..takut dia lupa..
tapi klu org lain dah cop dulu tak dapat lah kot..hahahha
kira siapa cepat dia dapat lahh..hehehe

ct39 posted on 18-6-2013 12:16 PM
kalau boleh ambil hotel yg ada ...

ouh yer ker? Bunda Hotel ok ke?

berapa semalam?

MiameliaKA posted on 18-6-2013 04:14 PM
ouh yer ker? Bunda Hotel ok ke?

berapa semalam?

bunda hotel ok ,,sbb otel ni baru bukak kan.
bfast dia pun banyak pilihan + sedap lahh
rate dia lebih kurang RM110 semlm kot..ce cek kat agoda.
sbb aku dulu TG yg tlg booked.

asiadinzar posted on 18-6-2013 09:00 AM
ohh ya...harga matta fair lebih murah ke..

tq yer..

biasanya begitulah semasa kami cari pakej samada dalam atau luar negeri.
Last edited by wck7-2011 on 25-6-2013 07:29 AM

Kepada forummer semua.. kalau boleh jangan letak nombor telefon/henset/email di thread ini.. tuan2/puan2 boleh share gambar2 yang menarik atau informasi mengenai Padang/Bukit Tinggi.. cukup sekadar itu.. kalau nak details tuan2/puan2 boleh guna PM.. ini untuk menjaga kesinambungan thread ini dan juga bagi menjaga hati semua forummer.. sekian terima kasih

neofim posted on 20-6-2013 03:25 PM
Kepada forummer semua.. kalau boleh jangan letak nombor telefon/henset/email di thread ini.. tuan2/p ...

yup saya setuju dgn pandangan ni

harga gas naik kat indonesia dah tahu ke ? apa harga bilik juga naik ke ?

tanya...kalau flite dr KL pkul 2 lbh tu...biasa kemana sempat pegi pada hari pertama tu...

As salam semua....

Day 1:-
Just came back from Bukittinggi yesterday....adusss...penat sungguh...penat sopink...hehehe........trip kali ni lebih santai bcoz previous trip dh cover byk tmpt penting. Tour guide we all of course la Aldi...... Sebelum tu nak bgitahu, cuaca kat padang hujan, kejap lebat..kejap renyai2....kata Aldi, dah 2 hari mcmtu...tpi kat bukittinggi cuaca ok je....klau mlm, sejuuuukk sgt2...sampai ke tulang hitam .....our 1st destination to butik2 sekitar bkttggi mcm linduang bulan & saisuak. me xde beli pape kat 2 butik ni, sbb  takde yg berkenan di hati. my friend je lah yg borong lebih....jalan agak jem bila nk ke pandai sikek, bila dh smpai kat butik Satu Karya (tmpt wajib bagi kami), ramai pulak tourist kat situ, sure x selesa nk sopink....so, we all just continue our journey....pastu gi lunch kat pauh piaman....disebabkan penat & mengantuk, kami mcm xde selera je nk makan....tapi perut perlu diisi jgk. makan jelah apa yg patut kat sini. lps mkn, check in hotel nikita....rehat jap dlm 1/2 jam....we all gi Pasar Atas heheheh...tempat wajib jgk ni....my friend nak ambil langsir yg ditempah bulan 4 hari tu. Cantik la....dan byk design yg gojez....sampai saya pn teruja tgk langsir yg dh siap kat situ & terbeli jgk. sib baik dh siap2 ukur dari rumah. tu je lah yg smpt beli sbb mcm telekung dh byk beli masa last trip. kain sulam pulak, saya lebih suka & dah jatuh cinta dgn kain2 sulam di rumah Yenie Bordir. Dari pasar atas, terus ke rumah yenie....lepak2 kat sana smpai mlm smbil pilih kain2 sulam....my friend siap tido lagi kat rumah yenie tu...
sebab bagi we all, kak yenie dah mcm kakak and sejak mula kenal dia, dh rasa mcm famili je....kak yenie pn jenis yg x kisah & anggap we all ni mcm adik2 dia je...so touching...lagi satu, kak yenie belanja makn murtabak....fuhhhh...marvellous sungguh !!! saya ada tempah kain sulam utk buat kebaya dgn Yenir bordir, sgt teruja bila tgk yg dh siap....canteeeeekkkkk......nnti bila free sy upload gmbr sulam tu ye....pastu, balik hotel & bermimipi smpai ke bulan.

Day 2 :-
Kami ke kilang kopi, beli sagun bakar, kopi serbuk.....tangkap gmbr dgn permandangan yg sgt2 mendamaikan.....fuuhhhh...cam x nak balik je..... kat KL ni mana ada view mcmtu...yg ada cuma bangunan tinggi2...asap kenderaan..bunyi bising....fuhh..stress !! pastu, we all lunch makan kat pondok flora. kat sini, baru ada selera nak makan sbb ada ikan talapia bakar...pastu ada satu jenis sambal ke apa ntah, x tahu nama...sedaaaaappp...mmg membangkitkan selera. siap bertambah makan...hehehehe Lepas makan, we all gi tmpt jual kerepek di Ummi Arfa (ntah btul ntah tidak ejaan ni).....borong kerepek kat sini plak. Balik hotel, rehat jap, gi rumah Yenie lagi...heheheheh.....time ni baru btul2 pilih kain sulam yg hendak dibawa balik Msia. mcm biasa, kat Yenie tak kisah punye. kitaorg beli murtabak, and mkn mlm kat sana. kat yenie pulak siap belanja makan durian....sedap beb !! kepada sape2 yg tak cukup rupiah tu, boleh tukar dgn yenie, lagi satu, kalau beli kain kat sini, kat yenie accept dlm ringgit jgk. pasal kualiti kain, dont worry, mmg bagus sgt. saya sendiri, mmg dh tak pandang kain sulam kat Pasar Atas tu sejak kenal dengan Yenie. we all kat rumah yenie sampai kul 1 pagi....hehehheheh.....almaklum lah...dah mcm rumah sendiri....

Day 3 :-
Lepas bfast, Aldi hantar ke airport. Sedih sgt bila time ni....tpi dlm hati je.....tak tunjuk kat sape2....

ehhhh....lupa nak citer....

ada satu group dari Msia yg we all jmpa...famili dia asal org padang, dtg ke bukittggi smbil2 nak melawat sedara mara sbb dah lebih 40 thun berada di Msia. Bila we all bercerita pasal kain sulam Yenie Bordir, diaorg mmg teruja nk ke sana skali. yang kesiannya, driver diaorg tu boleh plak x nak bawa. apa punya org la mcmtu....sepatutnya, driver tu kena la bawa ke mana saje guest nk pegi, sbb we pay them what....katanya service diaorg tu smpai kul 6 ptg je. ada ke patut mcmtu.....Bila ckp dgn aldi, aldi try tolong bagitahu driver sengal tu yg guest dia nak ke Yenie Bordir. You all tau apa dia ckp, dia tak nak bawa. tanpa alasan yg kukuh.....Bagi aldi, dia boleh tolong bawakan, tapi nnti apa kata driver sengal tu plak, sbb aldi amik customer dia tiba2.....haiiihhhh...susah betul bila dpt driver mcmtu.

So, the conclusion is, sape2 yg nak gi bukittnggi, boleh deal dgn Aldi.....