CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pot16

Kisah Seram Dan Misteri Lebuhraya Pantai Timur

amirezu posted on 15-5-2013 02:40 PM
oo kalau bunyi macam penumbuk tu mungkin ekor biawak  sori gurau je. mungkin betul gangguan k ...

kt teres setingkat tu bnyk gak yg buat homestay...aku duduk btl2 mengadap simpang jln..
rumah tu mmg cantik..tp kawasan tu mmg sunyi...kalau kt rumah putih tu pun nak harapkan
ada org stay kt situ sbbnya semua homestay..pasni kalau nk p gambang lg kena p ramai2 la..
kalau aku jer dgn anak2 takut la pulak..

mamapea posted on 15-5-2013 02:53 PM
kt teres setingkat tu bnyk gak yg buat homestay...aku duduk btl2 mengadap simpang jln..
rumah tu  ...

itulah. ramai betul yg buat homestay kat situ. lagi2 kat rumah putih, berderet2 homestay. aku kira hari tu yg rumah betul tak sampai 10 buah pun.

sebelum ni niat nak beli jugak sebuah kat situ buat homestay. tapi biarlah, takde orang nak jaga. fokus 1 homestay yang tengah run sekarang ni je.

myakayina posted on 14-5-2013 11:09 AM
yang ni pocong tumpang motor.. seram siot..bertenggek je pocong tu kt sebelah berdiri ajer tak jatuh ...

sib baek la pocong tu tak palingkan muke kat si perakam tu.....

amirezu posted on 15-5-2013 02:59 PM
itulah. ramai betul yg buat homestay kat situ. lagi2 kat rumah putih, berderet2 homestay. aku kira ...

kt situ baru nak naik kot..nasib baik ada kedai2 kt depan tu takde la seram sgt..
lgpun jln kt situ kiri kanan hutan..masa dr gambang nk ke kuantan ikut highway apa ntah..
jauh jugak tp kete x bnyk lalu..bila nak blk ke gambang try ikut jln biasa dkt la pulak..
spttnya highway lg cepat tp ni tak...lg jauh..

myakayina posted on 15-5-2013 10:58 AM
Gambang waterpark kan mmg 'keras'.. nasib baik mama tak bukak pintu ..klu tak..

keras ke?? ada kisah tak? baru je g masa ari Sabtu  2-3minggu lepas... cam sunyiii je tempat tu..

aku selalu balik ganu umah mertua guna LPT. suka bertolak malam2 sebab kereta tak banyak.
kadang2 ada juga balik sorang2.

alhamdulillah so far tak de gangguan and bila aku tergerak hati je mesti aku akan pasang mp3 yassin and ikut baca sepanjang jalan.

sekali masa aku balik sorang sebab bini aku baru bersalin. dalam kul 4 pagi macam tu aku sampai ke Jalan Bukit Besi tu. memang kereta tak banyak sebab awal pagi sangat. aku sebab nak cepat sampai amik la keputusan nak guna LPT 2 walau hati rasa tak sedap.

before nak masuk simpang ke bukit besi ada Hilux kat depan aku so aku pun jadi berani la skit sebab ada kete lain kat depan.
tapi baru je masuk x sampai 10 minit and before masjid/surau kot [sebelah kanan] tetiba hilux tu patah balik. agak kalut gak le masa dia tiba2 masuk side kiri and nak uturn tu. aku dh cuak apasal lak ni. tapi sebab aku dh masuk jalan tu alang2 terus kan je la.

bila lepas je hilux tu aku tengok kat depan ada perempuan berjalan pakai payung. lupa lak masa tu sepanjang jalan renyai2. tak berapa jelas sangat and kepala pun terlindung dek payung. so aku usha je la and pikir maybe nk g surau/masjid kot sebab elok je lepas perempuan tu aku nampak macam ada surau/masjid. tapi bila aku cek cermin belakang and side mirror tak nampak lak maybe sebab gelap.

tapi masa tu memang cuak gila sebab aku sorang je jalan tu and pikir positif dia g surau kot. huhu. tapi sepanjang jalan seram sejuk and ada gak jumpa sebiji dua kete jumpa berlawan arah and ada yang high beam.

satu lagi yang rasa ada gangguan rasanya kat Jalan Bukit Besi nak p LPT 2 tu. sekali baby aku tetiba nangis kuat so aku suh bini aku baca Qursi etc lama skit baru dia stop nangis. peh tu bini aku citer ke bapak dia dh kena marah pesan jangan balik lewat2 sangat. haha. anak aku nangis bila sampai area kawasan bukit kiri kanan and sunyi.

aku memang suka drive malam sebab siang lagi banyak hantu-hantu yang bawa kete tak ingat orang lain.
Last edited by grafreak on 15-5-2013 06:58 PM

Follow Us
grafreak posted on 15-5-2013 06:56 PM
aku selalu balik ganu umah mertua guna LPT. suka bertolak malam2 sebab kereta tak banyak.
kadang2 a ...

jalan bukit besi ni kawasan accident kan? pernah terbaca klu lalu situ hati2 dan pernah dengar ada org letak minyak grease kt jalan..tapi tak sure area mana..pasal gangguan makhluk halus tak sure la plak..

ninjago posted on 15-5-2013 04:43 PM
keras ke?? ada kisah tak? baru je g masa ari Sabtu  2-3minggu lepas... cam sunyiii je tempat tu..  ...

ada kawan kena gangguan tapi tak sure dia stay kt mana masa tu..cuma mmg kt gambang waterpark tu la.. kt Tambun Lost World pun 'keras'. Kita tak tau sebelum buka tempat2 tu kawasan tu ada 'benda' yg dah lama kt situ. Cuma nasib2 la sapa yg terkena.

myakayina posted on 16-5-2013 10:25 AM
jalan bukit besi ni kawasan accident kan? pernah terbaca klu lalu situ hati2 dan pernah dengar ada ...

yup. area ni memang ada kes eksident. tak rasa ada orang letak grease. maybe lori2 tangki minyak yang lalu ada spill sikit atas jalan.

and jalan ni gak sunyi and tak banyak kenderaan so ramai suka speeding. dia punya selekoh pun jenis bahaya gak

dr_stein posted on 14-5-2013 03:26 PM
Ni pengalaman aku sendiri semasa drive dari KL ke Temerloh. Kalau tak silap aku jam lebih kurang 12: ...

Masuk LPT, lepas je Tol Karak ade kawasan kandang kambing. next time elok le ko fikir kan yg itu adalah bau dr kandang tersebut.. he3 baru tenang pemanduan.. itu yg selalu saye PK bile lalu kat situ...

nk tumpang cerita jugak

2 years back, aku dgn ex-bf aku blk kuantan lepas kerja sbb nk attend bestie aku punye wedding...kitorg bertolak pukul 830 dari sri kembangan...pkol 10 lebey bru dpt masuk tol gombak..sebab hujan+jem hari jumaat...since ex bf aku penat, so aku je la yg drive dr sk sampai ke rnr temerloh..aku x de la drive laju sbb malam aku punya eye sight x berapa baik...smpai rnr temerloh dalam pukul 12 lebih cmtuh...
lepas dh relax2...minum2 kopi...ex aku take over jd driver...baru jek start jalan sikit...dia toleh belakang 2-3 kali..dia ckp"baby..ape kat belakang u tuh..panjang je rambut dia"
aku lak dalam hati...bodoh btol dia ni..kalau nampak tuh diam2 je la..x pyh tegur2...aku buat xdengar je dia kate ape..terus kuatkan radio...lepas tuh ex aku tanya lagi "i tanye ni..ape yg kt belang u tu..rambut dia panjang beno"..aku still diam x kate ape2 buat2 tdo....bila sampai rumah aku...aku ckp kt die"len kali kalau nampak, dediam je la...x pyh la nk tunjuk berani sgt p tegur" bleh plal ex aku jwb"ala...bukan selalu boleh jumpa...sesekali tegur apa salahnya..." hotak dia la..aku sakit hati terus masuk rumah biar dia blk sendiri..

Rate

1

mylmor posted on 17-5-2013 09:39 AM
nk tumpang cerita jugak

2 years back, aku dgn ex-bf aku blk kuantan lepas kerja sbb nk attend bes ...

ada 'benda' tumpang kereta korang kah?   beraninya ex-bf ko tegur 'benda' tu..

myakayina posted on 17-5-2013 10:32 AM
ada 'benda' tumpang kereta korang kah?   beraninya ex-bf ko tegur 'benda' tu..

haah..ade benda dok kt seat belakang...tepi tingkap....tuh la...ex bf tuh mmg sengal skit...bengong berbakul2....

Haih.  Banyak gak kawasan 'keras' kat pahang tuh

nak story gak,

dulu ada 1 time aku ngan family naik citra abang aku gi hantar adik aku kt matrik kuala pilah...
masa berenti kt hentian gambang ada 1 makcik nie mintak tolong bapak aku suruh tgkkan anak dia ...katanya kena sampuk masa kt laluan kuantan ke arah gambang..makcik tu cakap tetiba anak dia jadi kejang...

mak aku cakap, orang rumah saya tak berapa sihat sgt...padahal bapak aku pun bukan reti sgt pasal hal2 nie...pasal dia sendiri pun selalu kena usik masa umah kt kampung....

part kena usik kt kampung tu kalo ingat leh meremang bulu roma...mak aku sndiri citer kt aku masa aku balik kampung...katanya tu hah ada sepuak duk bertenggek atas pintu bilik mak aku..aku tanya apa dia, iblis la...tetiba jek meremang

kalo kt area jerangau jabor tu, aku rasa jalan dia lagi berpuaka dari hantu2 yg ada kt situ...leh menjahanmkan kenderaan org jek Last edited by palmolive on 17-5-2013 09:45 PM

Rate

1

palmolive posted on 17-5-2013 09:42 PM
nak story gak,

dulu ada 1 time aku ngan family naik citra abang aku gi hantar adik aku kt matrik  ...

"kalo kt area jerangau jabor tu, aku rasa jalan dia lagi berpuaka dari hantu2 yg ada kt situ...leh menjahanmkan kenderaan org jek"

tang nih ris setuju............

palmolive posted on 17-5-2013 09:42 PM
nak story gak,

dulu ada 1 time aku ngan family naik citra abang aku gi hantar adik aku kt matrik  ...

jalan jerangau-jabor teruk lagi ke? rasanya macam dah elok masa lalu situ bulan 3 lepas. ke..jalan lain yg aku lalu tu?

amirezu posted on 18-5-2013 01:39 AM
jalan jerangau-jabor teruk lagi ke? rasanya macam dah elok masa lalu situ bulan 3 lepas. ke..jalan ...

betul ker jalan jerangau jabor..ntah2 dah masuk LPT 2?...misteri neh

palmolive posted on 18-5-2013 11:41 PM
betul ker jalan jerangau jabor..ntah2 dah masuk LPT 2?...misteri neh

ntahlah. aku pun dah confuse sekarang ni haha

Hahaa.. Kat sini aku tumpang citer. Mende ni baru jadi Jumaat 17/5 lepas. On the way nk balik Kuantan. Tp tak seram sgt kot.

Aku balik bertiga dgn adik lelaki aku n sepupu pompuan aku nih. Aku drive smp Shell Temerloh je. Pastu tukar ngn dia. Sbb ngantuk sangat. Aku tgk adik aku kat belakang pon tgh syok tido.
Aku rs takde masalah kot pd kazen aku ni drive sorg2. Insya Allah tak trpengaruh nk ngantuk sama. Lgpon sblm ni dh bese jugak die drive aku tido.

Smp kuar tol gambang, aku bangun aku tgk die rilek je nyanyi2... Ok la tu..
Smp kat umah, baru die bukak citer.

Lps RnR Gambang, die nmpk Chucky. Alaa patung jahat yg berjahit2 muka die tu. Haa.. Tu la yg die nmpk. Tp biasan je la pada cermin. Penampakan die mcm klu kite letak kertas putih atas dashboard,Kertas tu akan terbias kat cermin... Agak mengganggu pandangan mata jugak la.

Time kene tu mmg takde sebutir keter pon yg menemani.

Katenye dua kali. Mule2 blur je, die rase salah tgk kot. Skali lg mende tu makin menampakkan rupe die, tu yg die nmpk muka mende tu mcm berjahit2. Sengih je...

Nasib baik la die tak panik, smptlah die beristighfar. Nk baca lain, tgh uzur lak. Tp puas gak la die berzikir bagai time tu. Mujur ade kete lain muncul. Baru mnde tu ilang.

Tu je la citernye, tak seram sangat sbb mgkn mende tu nk buat eye test je kot. Saje je nk share.

Rate

1