CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: instafx333

[SABAH] Panas! Penerbangan dr KK Sabah ke KL , sekerap 20 minit setiap penerbangan .

msaadhamid posted on 7-5-2013 09:53 AM
Apa pulak aku tak ada.

Aku berani sumpah laknat kalau aku bohong biar aku kena sambar petir sek ...

PAS kalah ke menang kat anak bukit?

msaadhamid posted on 7-5-2013 10:01 AM
Ok lah aku nak tanya kau pulak.

Apa alasan Ali Rustam bila kalah kat Bukit Katil?

alasan paling senang aku nak cakap.....

"cina dah tolak BN"

ape macam? oret tak alasan ali rustam....

satu malaysia cina tolak MCA dan BN...pendek kata cina tolak UMNO

aku bagi alasan yg paling ko suke dengar.....lagi pun ni bukan rekaan...ali rustam yg cakap sendiri kat awani

post election... selangor masih pada pembangkang.. kalo betul ade pengundi hantu kenape leh kalah lak yek? mcm xlogik lak ye...

akughi posted on 7-5-2013 10:01 AM
PAS kalah ke menang kat anak bukit?

Alhamdulillah, PAS menang. Antara beberapa sebab PAS menang ialah kami dapat tahan pengundi hantu.

Follow Us
msaadhamid posted on 7-5-2013 10:12 AM
Alhamdulillah, PAS menang. Antara beberapa sebab PAS menang ialah kami dapat tahan pengundi hantu. ...

pengundi hantu yg 3....4 org tu....? cakap biar logik bro....kalo berbaris pengundi hantu, berduyun duyun membanjiri ade logik la nak rampas tempat tu.....mmg patut la pas dipersalahkn bile gi balai polis konon nak dakwa pengundi hantu....

ni semua nak timbulkn persepsi buruk je...tapi hasilnye...PAS berjaya....dosa pahala belakang kira, yg penting menang....

posting aku berkaitan ali rustam bile nak reply?

anilza10 posted on 7-5-2013 10:11 AM
post election... selangor masih pada pembangkang.. kalo betul ade pengundi hantu kenape leh kalah la ...

Aku kata macam nilah, SPR ini bukannya tak cerdik. KAt Selangor dia memang tahu tak boleh nak menang jadi buat apa lambakkan hantu kat Selangor. Aset / hantu yang berharga itu hantarlah kat tempat-tempat yang kritikal.

akughi posted on 7-5-2013 10:15 AM
pengundi hantu yg 3....4 org tu....? cakap biar logik bro....kalo berbaris pengundi hantu, berduyu ...

Banyaklah kena tangkap. Siap mintak ampun.

Masa bebudak itu dilepaskan selepas diikat jamin, mereka beri surat suruh datang mahkamah Alor Star. Pada hari yang ditetapkan, mereka pergi mahkamah - tapi polis tarik balik kes. Tak berani nak proceed sebab apa yer? Hang Pikiaq lar sendirik!

akughi posted on 7-5-2013 10:03 AM

Itu menunjukkan apa yer?

msaadhamid posted on 7-5-2013 10:21 AM
Itu menunjukkan apa yer?

itu menunjukkan cina dah bersatu menolak kuasa UMNO.........mesti ko rase makin seronokkan

cina dah benci UMNO.....  buktinye....calon MCA kalah teruk berbanding calon DAP.....ni fakta bukan auta

msaadhamid posted on 7-5-2013 10:16 AM
Aku kata macam nilah, SPR ini bukannya tak cerdik. KAt Selangor dia memang tahu tak boleh nak mena ...

dah macam ni pulak alasan ko....kalo UMNO menang kat selangor alasan ko mesti lain pulak kan...

alasan ikut situasi menang atau kalah

dajeeja posted on 7-5-2013 08:24 AM
typical hear say kwn saya punya kwn punya suami punya mak angkat...fact n figure?

Aku cakap yg benar. Yg tulis psl negeri 9 adalah org N9 dlm forum ni dlm thread yg KL takde air. Ko blh backtrack sendiri.

akughi posted on 7-5-2013 10:23 AM
itu menunjukkan cina dah bersatu menolak kuasa UMNO.........mesti ko rase makin seronokkan  ...

Entah lah. Tak tahu nak cakap. Yang aku tahu aku masih bersedih ni sebab orang Melayu sendiri tak nak Islam.

akughi posted on 7-5-2013 10:24 AM
dah macam ni pulak alasan ko....kalo UMNO menang kat selangor alasan ko mesti lain pulak kan...

...

Alasa aku satu jer ...

Orang Melayu tak hendak tegakkan negara Islam kat Malaysia. Dah 55 tahun merdeka, still tak tertegak Islam di Malaysia.

dajeeja posted on 7-5-2013 08:29 AM
oppps tau pulak nk sentap. ingatkn urban sgt x emo...itulah rasa mcm ko ngata org totokla bagai. ...

Aku tak sentap. Aku memberi fakta saja. Utk pengetahuan ko skrg ni di Sabah, Indon, Suluk, Paki sd blh beli rmh, ASB, masuk U dgn kuota bumiputra. Jumlah mereka ni lbh ramai dr org tempatan sendiri di Sabah. Jgn heran klu benda ni merebak ke Semenanjung. Kat Bangi, ada satu abang Indon nama Zeali. Dtg Malaysia 10 thn lalu. Dlm 2 thn dia dpt Mykad. Skrg ni dia  tokeh besar, rmh kat Bangi sebesar2 banglo. Dia ada bisness bus juga. Pekerja dia org Melayu budak2 kita.

So lain kali klu anak2 & cucu korang terpinggir kerana nak bg laluan kat durang ni, you have yourself to be blame.

msaadhamid posted on 7-5-2013 10:26 AM
Entah lah. Tak tahu nak cakap. Yang aku tahu aku masih bersedih ni sebab orang Melayu sendiri tak  ...

PAS menang 21 kerusi parlimen, PKR 30, DAP 38......PKR yg ketua pembangkang ade masalah moral zina n liwat pun melayu isle sokong ape tah lagi rakyat dapat arahan tuk melayu sokong cina DAP....

maka terserlahla kekuatan cina dimalaysia ni.....DAP 38 kerusi parlimen......

cina terus terang tolak UMNO....ini semakin jelas......mesti ko suke bile cina tolak UMNO

akughi posted on 7-5-2013 10:03 AM

Yg dulu2 tu Cina sokong MCA, korang tak  cakap apa pula ye? Bila sokong DAP terus kata mcm2 ye?

akughi posted on 7-5-2013 10:15 AM
pengundi hantu yg 3....4 org tu....? cakap biar logik bro....kalo berbaris pengundi hantu, berduyu ...

Aku kat sini nak beritahu bahawa pengundi hantu tu memang wujud. Aku bukan cakap tipu-tipu. Kalau aku tipu biar aku kena petir sekarang jugak!

msaadhamid posted on 7-5-2013 10:27 AM
Alasa aku satu jer ...

Orang Melayu tak hendak tegakkan negara Islam kat Malaysia. Dah 55 tahun ...

ye betul tu....ko masih lagi dgn islam kehulu kehilir...ko masih lagi dengan ceramah pas ko tu...ko masih lagi bertakbir sane sini....sedangkan cina dah buat mesyuarat di hotel hotel bertaraf 5 bintang dengan menggunakan duit dari kekayaan persatuan2, penderma2, sponser hasil dari kuase dan kekayaan yg dimiliki untuk membingcangkan isu kuasa dimalaysia....

ko masih lagi dengan islam seolah olah negara ni tak de islam.....cina kat luar tu dah bersatu.....ko masih lagi nak angkat tangan bertakbir....cina semakin panjang senyumnye...ko pun berpusu pusu dengar ceramah pas bawah pokok....cina bawak anak anak utk menghadiri berbincangan ekonomi....

ko masih lagi dengan ceramah pas