CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: instafx333

[SABAH] Panas! Penerbangan dr KK Sabah ke KL , sekerap 20 minit setiap penerbangan .

NURMIMIE posted on 3-5-2013 09:21 AM
pandainya..

kan??

kihkih. itu kata2 orang yg dah sampai tahap bertawakal je kaka IO.

aku naik pening tengok cabel berbayar pun still kena hadap kempen BN.

madeinborneo posted on 3-5-2013 09:16 AM
yeah..kita nak menang, kita dah berjuang..menang atau tidak, Allah kan ada. siapa lagi besar, manu ...

konsepnyer.. berjuang abis2..kasik gegar apa yg ada.. bia ketak lutut depa..

dino posted on 3-5-2013 09:09 AM
jgn aku dituduh bangla sudah....

lu muka ada iras2 itu shah ruk khan ka??

selalunya kalau pelancung  atau labourer masuk guna normal schedule flight jer, but this time guna chartered flight, dari kk, sampai kena guna b747 and a330 pulak tu...  

musykil...

Jomlah penyokong UMNO/BN khasnya yg tidak ada memiliki harta. Tinggallah pemimpin & kroni UMNO yg kaya raya dengan meratah duit rakyat. Tengoklah kehidupan mereka, bagaimana rumah2 mereka, kereta2 mereka, kehidupan2 mewah mereka. Kemewahan yg melampau. UNDIlah Pakatan Rakyat. IniKaliLah!

malaysia milik BN
kempen konkur media perdana
yang free dan yang berbayar
24/7, 18 rangkaian
SMS 10 kali sehari
panggilan peribadi 5 kali sehari
gunakan jentera kerajaan, kanak kanak sekolah

BN MESTI menang

Follow Us
hani2103 posted on 3-5-2013 08:50 AM
apa yg sy dgr.....warga asing ni bukannya mengundi di tmpat yg sama n beratur ramai2 tu.....ada tmpa ...

kesian aku tgk ko ni......tuan ko tak cerita ke ttg pekara yg paling mudah tuk mengundi?

alang2 nak menipu baik UMNO dah pangkah siap2, simpan kat tempat rahsia, bile hari mengundi, keluarkan tong tong tu....

yg memangkah tu 2 org dah cukup..boleh pangkah berpuluh ribu kertas undi, tak payah angkut org naik flight, kos banyak...

tuan ko tak terangkan yg ini ke? kesian.....tuan ko cume bagi tau pekara yg tak masuk akal je....sbb dia tau ko tak kan guna akal tuk berfikir... ni la hasilnye....ko terus percaye tanpa berfikir secara logik....

yg logiknye....

1) UMNO upah 2 org tuk pangkah kertas undi
2) Simpan tong ditempat rahsia
3) pade hari mengundi....keluarkn tong tersebut
4) tak perlu bawak org luar
5) rakyat malaysia pun tak nampak ade pengundi hantu
6) rakyat malaysia cukup kenal dan boleh bezakan fizikal bangla, nepal, pakistan dll
7) kos pengangkutan. kos makan, kos tempat tinggal tak perlu keluar jika 2org ini dah diupah utk pangkah

sekarang ko nampak sikit tak pencerahan ni?

NURMIMIE posted on 3-5-2013 09:23 AM
nda payah lah kao menipu..

sekarang opis aku pun sunyi sepi sebab ramai yang dah balik..

gambo ada?

harap flight yg bawa pengundi hantu nie jadik camni.........

kelana36 posted on 3-5-2013 09:27 AM
selalunya kalau pelancung  atau labourer masuk guna normal schedule flight jer, but this time guna c ...

ladang2 kat semenanjung nie akan lingkup kalu takde pekerja bangla yg sampai dgn segera........

akughi posted on 3-5-2013 09:31 AM
kesian aku tgk ko ni......tuan ko tak cerita ke ttg pekara yg paling mudah tuk mengundi?

...

tak payah tunggu tuan dia terangkan
baca kat porem ni je da macam2 'ilmu' dapat

tapi kena ada bukti dan fakta lah nanti dikatakan penyebar fitnah..

Bg aku biasa je flight penuh time2 gini. Rama org2 gomen semenanjung balik utk ngundi. Org kelantan mmg sure balik punya. Dapat klaim balik katanya.

Kalau aku ada sykt penerbangan pun aku akan tambah jumlah penerbangan. Inilah masanya. Mcm hari2 perayaan jugak.
Kalau nak kepastian, tggu la dekat balai ketibaan kat semua airport dlm negara nih. Bukan byk mana pun.
Siap ada yg mangaku ada nak jadi pilot lagik bwk hantu... dunia2

citulla3 posted on 3-5-2013 08:59 AM
amboiiiii...sedapnya bahasa....jangan sebab orang lain x sependapat dengan kita, kita ada hak utk  ...

pas mmg mendidik pengikutnye tuk memaki hamun.....tgk je la pemimpin dia, semayang hajat tuk jahanam sesama islam, doa pecah perut, cakap org lain cilake dpn kamera boleh tgk satu malaysia.....pemimpin pun tak senonoh ape tah lagi budak suruhan dia

sekarang baru aku faham kenapa lambat sangat nak bubarkan parlimen untuk pru....  
to ensure all the ic segera ready on time....

collection centre kat sabah...  dapatla bangla2 ni free ride makan angin ke sabah dulu sebelum datang ke semenanjung..
kalau tak no reason why dari bangladesh terbang ke sabah dulu , lepas tu patah balik ke klia...
hmmm

Masyallah....kan di Sabah ramai org semenanjung hidup di sini...bila PRU mcm ini memanglah ramai yg mau balik kampung mengundi...dengar cerita ada yg dapat tiket free...ye lah rezeki dia org...yg org PR naik sentap kenapa pula...Otak Ulu betul....

“Hai orang-orang yang beriman, jika datang kepadamu orang fasik membawa suatu berita, maka periksalah dengan teliti, agar kamu tidak menimpakan suatu musibah kepada suatu kaum tanpa mengetahui keadaannya yang menyebabkan kamu menyesal atas perbuatanmu itu”. [Al Hujurat : 6].

akughi posted on 3-5-2013 09:31 AM

...

klu ikut logik kau ni...lg byk undi boleh dpt kan drpd bangla yg beratur tuh. 10 kali angkut pon baru brp org..rugi2, bodoh jugak rupanyer yg nak cari pengundi ic baru nih. silap2 smp kl depa melepak kat klcc je...sape nak tau kan, xkan la setiap bangla nepal tuh ada org ikut plak smp ke pusat mengundi nak pastikan depa mengundi. ptut la kalah di 5 negeri sbb guna kaedah ni, dah 55 tahun pon x reti2 nak transformasi kaedah.

harisbee posted on 3-5-2013 07:54 AM
eh tuntungreturn bengap ni.....kerani2 LCCT KLIA dah kecoh bangla ada IC baru lagi...

Org2 sabah  ...

sejak bila bah bangla ramai di Sabah sampai mau export to Malaya...?????????

salah kah saudara kita dari semenanjung yg menatap di Sabah balik ke Malaya...?

kelana36 posted on 3-5-2013 09:45 AM
sekarang baru aku faham kenapa lambat sangat nak bubarkan parlimen untuk pru....  
to ensure all th ...

“Hai orang-orang yang beriman, jika datang kepadamu orang fasik membawa suatu berita, maka periksalah dengan teliti, agar kamu tidak menimpakan suatu musibah kepada suatu kaum tanpa mengetahui keadaannya yang menyebabkan kamu menyesal atas perbuatanmu itu”. [Al Hujurat : 6].

abil_tetra posted on 3-5-2013 09:46 AM
klu ikut logik kau ni...lg byk undi boleh dpt kan drpd bangla yg beratur tuh. 10 kali angkut pon b ...

ko pikir la sikit bende yg masuk akal....lebih baik umno pangkah sendiri kertas undi tu, dari panggil bangla,

dah tentu la org kite boleh cam, bile boleh cam maka kegiatan salah ni mudah sangat dihidu rakyat,

penipuan tahap bangang ni, kalo nak menipu...guna cara paling cerdik....yg dapat berita songsang ni pun....kene la berfikir

guna otak.....kat mane logiknye bangla duk mengundi ni?

dino posted on 3-5-2013 09:09 AM
jgn aku dituduh bangla sudah....

adakah...wajah kamu begitu mirip abang la

haaahahahahahaa lawak la...ini la lawak paling kelakar diabad ini.... diaorg mmg puak putaq alam...ramai jer org smenanjung yg dok sabah sarawak...kerja kat sana... mmg la flight penuh...camtu gak flight yg nak ke sabah sarawak....penuh gak... hakikatnya mereka akan spin sboleh2nya...supaya pengundi atas pagar akan percaya pada mereka.....