CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: instafx333

[SABAH] Panas! Penerbangan dr KK Sabah ke KL , sekerap 20 minit setiap penerbangan .

untung lah mereka mengundi naik A330 B747 pelbagai, saya ini kena drive like 7 hours bergadai nyawa pelbagai di jalan raya.

NURMIMIE posted on 3-5-2013 01:09 PM
banyak betul soalan kao..

aku kalau tangkap orang yang katanya ic hilang, aku suruh jah dia nya ...

Durang dah tau skrg nyanyi lagu Negaraku, nama2 PM kita, Rukun Negara. Ko kena tanya soalan harian kita org Malaysia. Mcm asal mana, kampung kat mana, adik beradik tak mengundi ke,mengundi kat mana dll. Soalan2 umum yg org Malaysia blh jawab tp durang akan terkulat2 utk jawab.

Cthnnya aku dpt tangkap satu abang indon ada ic express. Dlm IC tulis dia dr Pahang. Aku tanya dia Pahang kat mana bang?? Aku takde marah2, just layan mcm  biasa saja. Dia kata kat sana kat situ. Terus aku tanya lagi, klu kat Jengka,belah mana?? Ipar saya dok sana mgkn kenal dgn ipar saya. Dia termanggu2. Pastu aku tanya lg, dengar ada mslh air kat sana. Dah lama mslh tu. Dia terkulat2 & akhirnya dia cakap tak pernah pun pergi Pahang sebenarnnya. Kantoi!!

Vokuro posted on 3-5-2013 01:14 PM
untung lah mereka mengundi naik A330 B747 pelbagai, saya ini kena drive like 7 hours bergadai nyawa  ...

bertabah laa noksss..

JANGAN MAKI SAYAAAA

I LOVE PM

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Peterpan17 posted on 3-5-2013 01:14 PM
Durang dah tau skrg nyanyi lagu Negaraku, nama2 PM kita, Rukun Negara. Ko kena tanya soalan harian ...

masih banyak soalan..

aku bukan jenis yang ramah tamah.. soalan aku sebijik sebijik..

semua kata BN yg bawak masuk .. ntah ntah PR yg bawak masuk .. mana taw!

Follow Us
Bangla india kan lebih kurang....orang indon pulak mcm org melayu  

hmmm..tak yah bising2..pilihanraya nanti..ramai2 dok kat pintu luar..perhatikan muka2 yang masuk untuk mengundi..kalau ada yang nampak cam bukan malaysian tu..korang invx lah. fyi..yang dok jaga peti undi tu pun..tak semua yang sokong BN..

setiap kali pilihanraya keluar la hantu2 nih. Muak dah dengar. Tapi bukti takda pun.
Rasanya mcm dah tau akan kalah. Dulu2 senarai pemilih sekarang ni hantu naik kapal terbang pulak.

Mula2 nak ini kalilah, tapi rasanya lain kali je la. Pilih bebas lagi baik

meklin posted on 3-5-2013 01:23 PM
semua kata BN yg bawak masuk .. ntah ntah PR yg bawak masuk .. mana taw!

PR bawa masuk pun takde guna. Durang bukan blh issue IC. Keluarkan IC kena dari JPN.

zach2008 posted on 3-5-2013 02:11 PM
setiap kali pilihanraya keluar la hantu2 nih. Muak dah dengar. Tapi bukti takda pun.
Rasanya mcm da ...

Klu pilih bebas serupa ko pilih BN juga. Mereka ni BN friendly walaupun bebas. Ko tgk saja media newspaper, radio, semua channel tv,astro di control oleh BN. Semua yg keluar keburukkan Pembangkang. Takde satu pun yg bagus dibuat oleh pembangkang. Cara menyampai berita begini tak adil. Berat sebelah.

Klu SPR &BN telus aku minta 2 perkara saja.

1. Kebebasan media. Beri sedikit laluan utk PR juga. Jd rakyat blh dengar dari dua2 belah pihak.
2. SPR kena jawab tuduhan2 ttg pengundi hantu dgn fakta & document. PR mempunya document yg lengkap ttg pengundi hantu ini. So SPR kena counter dgn fakta & document utk membuktikan PR cakap tu salah. Jgn dismissed mereka mcm tu saja. Sebab klu PR buat salah, pihak sebelah sana tak sabar2 nak dakwa PR. Jd kenapa bila kali ni mereka tak mau buka mulut?? Even gambar2 yg ttg pertukaran peti undi pun ada. Mereka melencong membawa peti undi itu ketmpt lain. SPR smp skrg mendiamkan diri. Ini yg menyebabkan kami jd semakin tak yakin dgn SPR

Kes di Sabah yg byk pengundi hantu @ Suluk di beri Mykad sd membuktikannya sewaktu terjadi kes di Lahad Datu .Seorang pengganas yg sdg berehat di rmh sedara dia di Kg Simunul rupannya ada Mykad. Smp skrg takde sapa dari pemimpin kita yg blh jawab pertanyaan ini. Last edited by Peterpan17 on 3-5-2013 02:18 PM

Cepat la mana video aku nak tengok..

abangbeca posted on 3-5-2013 11:51 AM
30 ribu ke ni...?  bukan 30 juta ke tu...?  ramai tul....

kalau tak suka pendatang bersepah kat malaysia ni, 3 orang pun dah cukup menyakitkan mata....tambah plk kalau 3 pendatang tu jadi perogol, perompak blablabla...

lonely_surina posted on 3-5-2013 01:11 PM
Takut kapal tube berlanggar sesama sendiri jah..

jangan la kak sue takut andai krew yg kene pegi dgn charter flight tuh kwn2 sy jugak

Peterpan17 posted on 3-5-2013 02:13 PM
Klu pilih bebas serupa ko pilih BN juga. Mereka ni BN friendly walaupun bebas. Ko tgk saja media n ...

Kalau tak percaya SPR.. bagi aku takde gunanya pilihanraya diadakan. Ada baiknya bagi mereka ruang utk buat kerja mereka bagi membolehkan proses pengundian berjalan lancar. Beberapa kajian pun menunujukkan bahawa standard proses pilihanraya Malaysia menepati piawaian antarabangsa. Kelemahan tetap ada.

Aku tak kisah sapa nak menang pun.. sebab bagi aku ahli politik tetap ahli politik..
Bagi aku PR gah di media2 alternatif. BN gah di media2 arus perdana yg agak tradisional bg org2 yg merasa diri urban.
Secara keseluruhannya, untuk menentukan siapa yang memerintah adalah berdasarkan jumlah kerusi yang dimenangi.
Boleh kata, kawasan2 bandar mungkin akan sokong PR dan kawasan luar bandar untuk BN. Boleh nampak berapa peratusan kerusi untuk kedua2 kawasan tersebut.

Wakil2 PR kena pandai mengambil hati majoriti pengundi terutama luar bandar jika nak memerintah.

Sebagai contoh baru2 nih.. Nuwar datang ke satu kawasan parlimen bercakap pasal rasuah, teraniaya, blaa.. bla kapal selam. Pengundi kawasan luar bandar tak nak tahu pasal perkara tu kerana keperluan mereka bukan pasal isu2 tersebut.

Sehari selepas tu najib pulak datang... peruntukan untuk masalah air, jalan raya dan isu2 yg dekat dihati org2 kampung. Jgn kata mereka bodoh kalau mereka sokong BN sebab masalah mereka difahami oleh calon malah PM sendiri.

sitihawa posted on 3-5-2013 12:26 PM
okay,
aku akan pastikan tempat mengundi aku tu sampai selesai utk tengok ada ke tidak manusia yg  ...

bagusss.....ada bukti semua on....pastikan....tak der bangla

zach2008 posted on 3-5-2013 02:37 PM
Kalau tak percaya SPR.. bagi aku takde gunanya pilihanraya diadakan. Ada baiknya bagi mereka ruang ...

Sebab apa mereka tak tau?? Sebab hari2 disumbat dgn TV1,2,3,7,9,ASTRO,Utusan, Metro,Berita Harian yg memenangkan BN saja. Mereka nak dptkan alternative media mmg agak susah. Jd tak hairan mereka tak tau kes2 itu. Tp ada beranikah  media2 ini siarkan kebaikan yg telah pembangkang buat?? jawabannya TAK ADA.

Mcm mana kami nak bg laluan utk buat kerja mereka sedangkan mereka terang2 berat sebelah. Tp o rg ramai msh tak mau tgk ketidak adilan pihak SPR.  Bila PR minta begini begitu, mereka tak mau. Tp bila BN,wah!! melompat terus setuju saja. Cth ttg ink tak kekal. Ada ke nak goncang baru ink tu kekal?? Mereka tak buat test dulu ke sebelum guna?? Statement mcm budak2 sekolah dari org besar SPR. SPR asyik kata telus itu telus ini. Tp tak membuktikan apa2 kpd rakyat apa yg dah mereka buat utk ketelusan tersebut. Cthnya nama yg berganda2 disatu alamat rmh org. Org tu kata, no such person di rmh ni. Lagi alamat yg tak wujud. Semua ni tidak dijawab oleh pihak SPR tp hanya dgn berkata perkara ni biasa terjadi.

Kita bukan buat kertas periksa SPM tp PRU Negara. Apa tindakan mereka utk pastikan benda2 begini tak berlaku?

BeasT posted on 3-5-2013 02:45 PM
bagusss.....ada bukti semua on....pastikan....tak der bangla

set. amin

zach2008 posted on 3-5-2013 02:37 PM
Kalau tak percaya SPR.. bagi aku takde gunanya pilihanraya diadakan. Ada baiknya bagi mereka ruang ...

macam mana diorang nak tahu pasal kes rasuah, kapal selam semua tu kalau mengadap tv3, rtm, utusan,metro ngan kosmo...lepas tu telan bulat-bulat pulak tu. berita alternatif terus tak mahu sentuh.. dusta katanya..

Peterpan17 posted on 3-5-2013 02:45 PM
Sebab apa mereka tak tau?? Sebab hari2 disumbat dgn TV1,2,3,7,9,ASTRO,Utusan, Metro,Berita Harian  ...

hehe jawapan kau lebih kurang macam aku.. hihi