CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: instafx333

[SABAH] Panas! Penerbangan dr KK Sabah ke KL , sekerap 20 minit setiap penerbangan .

akughi posted on 7-5-2013 10:30 AM
PAS menang 21 kerusi parlimen, PKR 30, DAP 38......PKR yg ketua pembangkang ade masalah moral zina ...

Bila MCA sokong Umno -- Bagus, bagus.
Bila DAP tolak Umno -- Ini semua PAS punya pasal.

Peterpan17 posted on 7-5-2013 10:30 AM
Yg dulu2 tu Cina sokong MCA, korang tak  cakap apa pula ye? Bila sokong DAP terus kata mcm2 ye?

ye....mmg aku diamkn mulut bile cina berpecah kepada dua parti...MCA dan DAP......

tapi sekarang cina dah bersatu untuk tolak UMNO.....ni pastinye ko la org yg paling gembira.....

msaadhamid posted on 7-5-2013 10:37 AM
Bila MCA sokong Umno -- Bagus, bagus.
Bila DAP tolak Umno -- Ini semua PAS punya pasal.

ko masih lagi berdolak dalik...masih lagi menyalahkan org UMNO...cina kat luar dah bersatu....

tapi ko masih lagi dengan cerita rasuah cerita cincin rosmah cerita altantuya cerita kapal selam...

cina kat luar dah bersatu.....

akughi posted on 7-5-2013 10:37 AM
ye....mmg aku diamkn mulut bile cina berpecah kepada dua parti...MCA dan DAP......

tapi sekaran ...

Yg sebenarnya, kami bukan tolak UMNO, tp kami tolak BN. Itu pun ko tak blh bezakan. Bukan hanya Cina, Melayu, India, org Sabah & Sarawak pun dah sedar. Mereka pun tolak BN. Cuma Melayu totok je yg msh nak terima BN. Takut sgt dgn kedudukan mereka tergugat.

Yg MCA hari2 kutuk Melayu & Islam di STAR paper korang tak bising ye?? Asyik bising DAP racist.

akughi posted on 7-5-2013 10:36 AM
ye betul tu....ko masih lagi dgn islam kehulu kehilir...ko masih lagi dengan ceramah pas ko tu...k ...

Ya Aku bangga. Aku ke hulu ke hilir dengan Islam. Kau tak bangga ke kau orang Islam? Atau kau ni ...?

He he he. Serkap jarang je. Aku mana ada pergi cermah sana sini. Tapi aku mengakulah aku memang suka bertakbir. Nak solat kena takbir lah. Hari raya takbir lah. Tahu tak makna takbir tu? Allahu Akbar. Allah Yang Maha Besar. Kalau dah tahu, wujudkanlah negara Islam kat Malaysia ni.

msaadhamid posted on 7-5-2013 10:27 AM
Alasa aku satu jer ...

Orang Melayu tak hendak tegakkan negara Islam kat Malaysia. Dah 55 tahun ...

isle masih tak tegak....isle masih tak tegak? mmmmmm......ko teruskan perjuangan isle ko...

Follow Us
Peterpan17 posted on 7-5-2013 10:40 AM
Yg sebenarnya, kami bukan tolak UMNO, tp kami tolak BN. Itu pun ko tak blh bezakan. Bukan hanya Ci ...

ko bangsa ape? kalo ko india betul la ko tolak BN....kalo ko cina betul la ko tolak BN.....tapi kalo ko melayu...ko cakap ko tak tolak UMNO tapi ko tolak BN...aku cakap ko ni tak faham ape tu UMNO ape tu BN....

ko bangsa ape?

msaadhamid posted on 7-5-2013 10:41 AM
Ya Aku bangga. Aku ke hulu ke hilir dengan Islam. Kau tak bangga ke kau orang Islam? Atau kau ni . ...

ape maksud takbir? aku org islam....aku bangga jadi org islam....aku bangga islam di malaysia ni...tapi aku tak takbir tak tentu pasal.....aku takbir untuk diri aku sendiri....aku takbir untuk keluarga aku sendiri....aku tak takbir pade bende yg merugikan....takbir yg melalaikan sampai org lain dah mendahului kite......leka ngan takbir.....org lain dah dapat kuase....kite masih lagi nak bertakbir...kite masih lagi nak ajak org lain same same bertakbir.....

akughi posted on 7-5-2013 10:39 AM
ko masih lagi berdolak dalik...masih lagi menyalahkan org UMNO...cina kat luar dah bersatu....

...

Memanglah aku salahkan orang UMNO sebab orang UMNO TAK NAK TUBUH NEGARA ISLAM.
Kalau UMNO tubuh negara ISLAM sekarang ni juga aku sokong UMNO.

Satu lagi ... kau salahkan orang kalau cakap tak ada bukti. Tapi yang ko tulis ni:

Tapi ko masih lagi dengan cerita rasuah cerita cincin rosmah cerita altantuya cerita kapal selam...

Aku mana ada kata itu semua. Tak baik tuduh-tuduh.

akughi posted on 7-5-2013 10:41 AM
isle masih tak tegak....isle masih tak tegak? mmmmmm......ko teruskan perjuangan isle ko...

Terima kasih ler sebab memberi semangat kat aku untuk teruskan perjuangan menegakkan Islam di Malaysia ni.

akughi posted on 7-5-2013 10:43 AM
ko bangsa ape? kalo ko india betul la ko tolak BN....kalo ko cina betul la ko tolak BN.....tapi ka ...

Aku bumiputra Sabah. Ya, kami tolak BN keseluruhannya. Bukan satu bahagian saja. Ko baca post aku di sini yg nombor 275.

akughi posted on 7-5-2013 10:30 AM
PAS menang 21 kerusi parlimen, PKR 30, DAP 38......PKR yg ketua pembangkang ade masalah moral zina ...

MCA menarik diri dr seat Parlimen. Jd tinggal 38 seat utk org cina di Parlimen. Apa masalahnnya?? Bg aku 38 seat yg mewakili cina dibandingkan dgn seat selebihnya tu, besar mana peratusannya?

akughi posted on 7-5-2013 10:47 AM
ape maksud takbir? aku org islam....aku bangga jadi org islam....aku bangga islam di malaysia ni.. ...

kenduri kendara ... ikut cara Islam
malam Jumaat baca Yasin ... dah Islam dah tu.
Anak lahir ... diaqiqahkan -- memang dituntut.
Kalau mati ... uruskan pengkebumian mengikut cara Islam ... tabik spring!
Kahwin mahwin ... ikut cara Islam --- bagus, bagus, bagus,

Bangga, bangga!

Apa lagik?

Hmm...

Tegakkan hukum hudud kat Malaysia ni.

Ooop! Nanti duluk. Itu tak boleh woo. Last edited by msaadhamid on 7-5-2013 11:00 AM

msaadhamid posted on 7-5-2013 10:48 AM
Memanglah aku salahkan orang UMNO sebab orang UMNO TAK NAK TUBUH NEGARA ISLAM.
Kalau UMNO tubuh n ...

hahahahahahaaha rupa rupanye bertakbir nak tubuh negara islam....so mesti ko duk cerita negara islam ngan hudud sepanjang masa......ye la ye la...ko cerita la pasal negara islam ko tu....

semntara tu org cina sedang mempersiapkan barisan tuk dapatkan kuasa......ko boleh teruskn dgn negara islam ko....cina sekarang tgh mengumpul kekayaan utk menrancang, membina, melaksana agenda yg dibincangkan.....ko masih lagi dgn negara islam...

Peterpan17 posted on 7-5-2013 10:52 AM
MCA menarik diri dr seat Parlimen. Jd tinggal 38 seat utk org cina di Parlimen. Apa masalahnnya??  ...

ko bangsa ape kat sane?

akughi posted on 7-5-2013 10:57 AM
ko bangsa ape kat sane?

Kadazan Dusun Islam.

Peterpan17 posted on 7-5-2013 10:29 AM
Aku tak sentap. Aku memberi fakta saja. Utk pengetahuan ko skrg ni di Sabah, Indon, Suluk, Paki sd ...

why others to blame of own failure...x de org tertinggal terpinggir selagi berusaha...kalo menunggu segala nk dtg bergolek,  nk free segala bagai mmg la akan tertinggal.

msaadhamid posted on 7-5-2013 10:55 AM
kenduri kendara ... ikut cara Islam
malam Jumaat baca Yasin ... dah Islam dah tu.
Anak lahir ... ...

ko sedang berkempen dengan hukum hudud......cina cina dah berpegang tangan atas pentas tanda sepakat.....ko masih lagi berhudud......cina kehulu kehilir mengajak berdialog sesama bangsa cina......ko masih bergerak membawa cerita hudud.....

Peterpan17 posted on 7-5-2013 10:59 AM
Kadazan Dusun Islam.

ooooo ok kadazan.......so ko kat sane parlimen di tempat tempat utama, tempat tempat ekonomi maju sape yg dapat? UMNO atau  DAP?  ni untuk keseluruhan PRU dimalaysia la.....

dajeeja posted on 7-5-2013 11:00 AM
why others to blame of own failure...x de org tertinggal terpinggir selagi berusaha...kalo menungg ...

Oklah. Klu ko tak kisah anak cucu ko terpinggir utk beri laluan kat Suluk, Paki dan Indon then I guess BN can carry on dgn policy begitu.

FYI, kat Sabah pemimpin Suluk/Paki yg mendapat sokongan kuat adalah Sahafie Afpal, Musa Aman, Tawfiq Abu Bakar Titingan. More to come.