CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: apfairnan

[Tempatan] sesetengah orang gila posting kat fb obama, minta tolong tapi kena maki pula ...

PITTSBURGH posted on 8-5-2013 09:40 AM
puak2 hanjeng ni je yang betul kekdahnya..

Obama takder masa nak fikir pasal tu.....fikir pasal tenteranya hari2 mati tak habis lagi..

gogo2 posted on 8-5-2013 09:25 AM
Najib jadi PM yg rasis secara terbuka kerana mengeluarkan kenyataan yg provokatif selepas menang Pil ...

Asasnya cina kena tipu dgn anwar. Cina tengok kat bersih 1-4 mcm banyak melayu join.... Anwar pun kata melayu sokong dia. Cina  confident la kalau cina sokong DAP dan Melayu sokong PR, sure BN akan lingkup. Jadi, waktu mengundi depa pun tunjuk kuasa mengundi yg tersembunyi tu. Aleh tengok Melayu sokong BN.... Anwar mmg celaka. Silap sbb laid all the cards awal sangat. Nanti PR14 Melayu dah tau apa yg Cina nak....dari melayu yg ramai tak nak mendaftar nanti akan berbondong bondong melayu mendafter  untuk lawan cina. Entah entah nanti Hudud pun on, tak perlu fikir kepentingan orang cina dah.  Skrg dlm kabinet sora cina tak dak.... ( kalau ikut chua soi le la) , Siapa yg rugi?

kasik print screen la barula bole pircaya, stakat type sajak dah bebenor dari blog macai ameno

Nampak Sangat Tak Tau Apa Makna Hubungan Diplomatik

Kalo hang nak memekak kat FB Presiden Mongolia tu takpe la. Boleh la dia percaya.  Sebab kita takda kedutaan Mongolia dan dia takda kedutaan Malaysia di sana.

Sini Obama ada duta dia sebagai wakil negara dia di sini.  Ape2 hal dia suruh la kedutaan dia semak.

Semak2, tengok2 tak dak apa pon yang salah.  Dok memekak je la sampae kiamat.

scorpionkiki posted on 8-5-2013 09:44 AM
Asasnya cina kena tipu dgn anwar. Cina tengok kat bersih 1-4 mcm banyak melayu join.... Anwar pun  ...

Najib tak sepatutnya melihat sesuatu dari kaca mata rasis.

chin peng?????

Follow Us
desperate sungguh ahbeng sampai ke obama....

unekspekted_XVI posted on 8-5-2013 09:25 AM
cina dah ade semuanya... wang, harta.  BN dah bagi dorang kemudahan, jalanraya, rumah, industry etc. ...

Ko lupa satu. Mereka pegang kuasa ekonomi. Byk songeh, dilumpuhkan ekonomi baru korang tau. Bijak govt kita bg mereka pegang ekonomi. You scratch my back I scratch yours.

So org Melayu kena extra rajin bekerja dan belajar utk ambil alih ekonomi. Jgn asyik menangis melonong tanah melayu hilang dirampas cina.

FaithNoMore posted on 8-5-2013 09:55 AM
desperate sungguh ahbeng sampai ke obama....

Bodoh gak budak ni. Bawak ke Obama buat apa? Pergilah antar ke United Nation.

buat malu mesia jer pegi post kat wall obama..
cam obama takde keje je nak melayan peroyan peroyan sekalian alam tu...

Ooo..patutla semlm aku jmpa kawan cina biasa hoo haa ngan aku pakai baju serba itam aku tegur dia bole wat tak tau...then member2 dia pndang aku semcm je..menyesal aku gi tgur dia. Agaknya tgh frust gila dap xdpt takeover ruling m'sia..dh trbyang depa amik kuasa segala alih2 kalah juger...

Apa kayu pengukur rasis? Sbb aku nmpk A ckp psl kaum 123, dituduh rasis. B ckp psl kaum 567 tak pulak.....

gogo2 posted on 8-5-2013 09:52 AM
Najib tak sepatutnya melihat sesuatu dari kaca mata rasis.

Aku rasa dia tengok dari kacamata rasis sbb data yg dia dapat mmg mcm tu.

Di bandar besar, mmg PR menang tp dari peti undi kawasan melayu, calon BN lebih banyak undi. Cina yg memenangkan calon
PR. Di Rural area pulak mmg BN menang sbb banyak orang melayu.

Di Kelantan, faktor Nik Aziz.
Di Trengganu, faktor Menteri Besar dia yg tak disukai oleh ramai Melayu, ie perasan orang suka kat dia
Di Kedah Faktor Mukriz dan jentera umno mmg tersusun .
Di Perak mmg faktor melayu dan india.
Di Johor yg paling ketara kerana dulu cina johor sokong bn dan bn bg mcm mcm tp bila jadi sekarang, obvious sangat rasis to the core.
Di PErlis, Tn Guru Harun Din pun boleh kalah.. bukan sbb orang tak suka dia tp sbb dia dari PAS yg baik dgn DAP.

Najib react to the result... kita jangan tengok dari segi result akhir tu tp kita kena lihat result dari peti undi sesuatu kawasan tu, samada kwasan itu majoriti melayu atau cina

boyagombak posted on 8-5-2013 09:50 AM
kasik print screen la barula bole pircaya, stakat type sajak dah bebenor dari blog macai ameno

berpuluh ribu macai spam benda yg sama, nak baca komen lama pun susah skrg

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151566999886749&set=a.53081056748.66806.6815841748&type=1&theater

kahkahkah

gile meroyan sggh cacai PR ni....sebelum ngundi punya la dabik dada boleh menang...sekali kalah banyak bunyi plak...dah kalah, kalah la

boooooooooooooooooooo

Takkan tak boleh detect sapa yang tulis tu. Aku cadangkan tukar mykad jadi IC merah. tu pun kalau ada mykad.

mengaku dibayar di sk ladang kuala terengganu

Peterpan17 posted on 8-5-2013 09:57 AM
Ko lupa satu. Mereka pegang kuasa ekonomi. Byk songeh, dilumpuhkan ekonomi baru korang tau. Bijak  ...

But still Cina tak sedar diri.

Innrukia posted on 8-5-2013 10:02 AM
Apa kayu pengukur rasis? Sbb aku nmpk A ckp psl kaum 123, dituduh rasis. B ckp psl kaum 567 tak pula ...

Kayu ukurnya....UMNO je yg rasis...DAP tidak.

Kita melayu biarkan je Cina rasis....melayu jangan rasis...tu assobiah..masuk nuraka.