CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: apfairnan

[Tempatan] sesetengah orang gila posting kat fb obama, minta tolong tapi kena maki pula ...

Simunggu posted on 8-5-2013 11:27 AM
Hei Peterpan17....syukur lah kamu dah insaf.....syukur kepada Allah s.w.t

Ko mimpikah?? Dari dulu lg cina yg pegang ekonomi sebab melayu2 malas dan bodoh. Klu Melayu rajin kerja & belajar bagus, mana ada org  Cina pegang ekonomi.

unekspekted_XVI posted on 8-5-2013 10:22 AM
Ko jugak Lupe.. 'KUASA' itu penentu ekonomi...sebab tu ade 'harga ceiling' semua sebab 'KUASA' yan ...

Kerajaan boleh tarik balik ek? Abis tu, nape Melayu msh tak mau belajar lagi kawal ekonomi? Msh biarkan Cina yg tentukan??  Aku nak gak tunggu klu kerajaan berani stop YTL

Cukuplah, jgn asyik menangis dan melolong tanah melayu kena rampas cina. Bangun skrg dari tidur dan pegang ekonomi Malaysia.

For all you know now, Indon, Paki, Suluk sd ada title bumiputra. Layak beli rmh, beli ASB, masuk U semua guna kuota Melayu/bumiputra. Cukup2lah nangis tanah melayu dirampas  cina.

Anak_Nogori posted on 8-5-2013 10:16 AM
But still Cina tak sedar diri.

Pakcik AN, sila baca post 62 aku ye. Mudah mudahan buka mata.

Peterpan17 posted on 8-5-2013 11:55 AM
Kerajaan boleh tarik balik ek? Abis tu, nape Melayu msh tak mau belajar lagi kawal ekonomi? Msh bi ...

aku dah mampu. masalahnye org2 mcm ko... semua nak harap kutu brahak mcm anwar yg buat baru nak ikut... wake up

Peterpan17 posted on 8-5-2013 11:50 AM
Ko mimpikah?? Dari dulu lg cina yg pegang ekonomi sebab melayu2 malas dan bodoh. Klu Melayu rajin  ...

apa apa hal pun jangan tunjuk org lain...melayu kah...cina kah....kau tanya diri kau tu...apa sumbangan kau kepada Negara...kalau setakat kondem org siapa pun boleh buat....

tapi apa apa hal pun syukur lah kau sudah insaf jadi penyokong fanatik, extremis PR.....itu sdh cukup bagus buat kamu...

unekspekted_XVI posted on 8-5-2013 09:25 AM
cina dah ade semuanya... wang, harta.  BN dah bagi dorang kemudahan, jalanraya, rumah, industry etc. ...

sesungguhnye....tunggu masa je tu...

Follow Us
Peterpan17 posted on 8-5-2013 11:58 AM
Pakcik AN, sila baca post 62 aku ye. Mudah mudahan buka mata.

Apa kena mengena saya punya komen tu dgn you punya post tu?.

Peterpan17 posted on 8-5-2013 11:50 AM
Ko mimpikah?? Dari dulu lg cina yg pegang ekonomi sebab melayu2 malas dan bodoh. Klu Melayu rajin  ...

Ya..momok momok yg kata melayu malas tu...saya tak boleh tolak hakikat itu...memang ada kebenarannya..itu melayu dulu..melayu sekarang dah tak sama macam tu..mereka pun dah start pandai dlm bidang ekonomi..contohnya syed Al Bukari yg menjadi iri hati dikalangan org cina..

unekspekted_XVI posted on 8-5-2013 11:58 AM
aku dah mampu. masalahnye org2 mcm ko... semua nak harap kutu brahak mcm anwar yg buat baru nak ik ...

hahahah!! ini yg paling lawak. Apa kena mengena mampu dgn tak mampu psl ekonomi org Melayu pegang?? Bukan ke bagus klu org Melayu mula sedar dan belajr kontrol ekonomi Malaysia dr bg kat cina?? Aku nak tanya, berani ke gomen tahan YTL mcm ko cakap tu?? Aku nak tunggu gak klu durang berani.

Aku hard up dgn subsidi?? Ini lg lawak. Cuba ko tanya si Akughi klu aku hard up ke idak. Setahu aku golongan yg hard up subsidi ni dr penyokong tegar BN/UMNO. Yg hard up dgn BR1M tu golongan ini juga. Yg besyukur syakan dgn BN tu golongan ini gak. hahahahaha!!

Simunggu posted on 8-5-2013 12:04 PM
apa apa hal pun jangan tunjuk org lain...melayu kah...cina kah....kau tanya diri kau tu...apa sumb ...

Sumbangan aku membayar tax yg byk utk bg korang BR1M.

Anak_Nogori posted on 8-5-2013 12:14 PM
Ya..momok momok yg kata melayu malas tu...saya tak boleh tolak hakikat itu...memang ada kebenarann ...

Jd kenapa skrg msh nak harap cina pegang ekonomi?? Bak kata sorang forumer kat sini. Kerajaan blh sekat cina2 ni. Aku nak tgk kerajaan sekat YTL klu durang berani.

hahahaha

setepek kena

Peterpan17 posted on 8-5-2013 12:18 PM
Sumbangan aku membayar tax yg byk utk bg korang BR1M.

syukur lah..semoga engkau di murah kan rezeki..amin..

aku pula aku bayar zakat pendapatan lebih jadi tak perlu lah bayar tax banyak sangat, bottom line sama juga tu jumlahnya....

Peterpan17 posted on 8-5-2013 12:19 PM
Jd kenapa skrg msh nak harap cina pegang ekonomi?? Bak kata sorang forumer kat sini. Kerajaan blh  ...

Ya..tapi kalau kerajaan boleh sekat cina pegang ekonomi disamping org melayu boleh pegang ekonomi dgn bekerja lebih kuat spt Syed Moktar tu..saya yakin org melayu akan lagi cepat pegang ekonomi ni...nak sekat YTL??...sapa tahu lepas ni dlm diam2 akan buat?..

Peterpan17 posted on 8-5-2013 12:17 PM
hahahah!! ini yg paling lawak. Apa kena mengena mampu dgn tak mampu psl ekonomi org Melayu pegang? ...

belajar tak settle problem skarang.. yg problem skrang... dekat post #1 tuuuu, si bangsat2 ni menjemput obama campur tangan...  and cai2 mcm ko pun punye laa tunjuk pandai buat mcm tu laa belajar mcm ni laaaaa...

by the time ko habis membebel.. semua dah tinggal tulang

unekspekted_XVI posted on 8-5-2013 12:28 PM
belajar tak settle problem skarang.. yg problem skrang... dekat post #1 tuuuu, si bangsat2 ni menj ...

Org yg post tu bodoh bg aku. Dia sendiri pun tak jelas apa yg dia tulis. So toksah dilayan.

Apa yg tak settle problem?? Senang saja, klu ada Melayu yg betul2 bagus, why not?? Aku nak kerajaan klu tak mau sekat, limitkan saja cina2 ni mcm ko cakap. Senangkan?

Aku tak perlu tu semua sebab aku dah dpt semua apa yg aku nak. Aku bukan dr golongan bimbo. Cuba tanya si Akughi. Last edited by Peterpan17 on 8-5-2013 12:36 PM

Anak_Nogori posted on 8-5-2013 12:27 PM
Ya..tapi kalau kerajaan boleh sekat cina pegang ekonomi disamping org melayu boleh pegang ekonomi  ...

Ya, why not?? Klu kerajaan betul2 nak tgk Melayu naik aku tak rasa ada salahnya. The best one will win. Simple saja rulenya.

memang aku nak tergelak tengok kat timeline fb aku bebudak cina ni ada yg meroyan soh sain petition ni kat page obama.

tp bukan semua la, sesetengah yg belajor skola tak abis je yg banyak meroyan soh sain

apeke mintak tolong obama? bimbo sangat

Simunggu posted on 8-5-2013 12:26 PM
syukur lah..semoga engkau di murah kan rezeki..amin..

aku pula aku bayar zakat pendapatan  ...

Aku pun byr zakat juga. Bukan zakat fitrah saja.

nameloo posted on 8-5-2013 12:33 PM
memang aku nak tergelak tengok kat timeline fb aku bebudak cina ni ada yg meroyan soh sain petition  ...

Mmg bimbo. Apa ke hal dia dok sibuk tulis ksh obama?? English pun tunggang langgang. Juling mata aku membaca. Klu dia tulis ksh United Nation takdelah aku gelak sakan.