CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: apfairnan

[Tempatan] sesetengah orang gila posting kat fb obama, minta tolong tapi kena maki pula ...

makkenits posted on 9-5-2013 09:41 AM
risau aku tgk org melayu berbalah sesama sendiri ni  ikut ati bnyk benda yg nak aku kongsi utk ko ...

aku pun nk tumpang kepelikan aku jgak kat sini...orang melayu ni penuh rasa dendam kesumat seperti ada sesuatu dalam diri yang menyebabkan kita sesama kita saling bermusuhan secara diam2...mungkin aku pun sama..tetapi tidak semua begitu..aku bagi contoh sikit:

zaman tok aku jad adun dulu dia terang2 cakap bangsa cina kena duduk seberang sungai sebab dia tau sikap bagsa tersebut dan kena akur bila menumpang ditanah melayu kena ikut law kita..makanya cina2 tersebut akur dan duduk diseberang sungai, teringat kalau nak beli geometri case tu kena kayuh sampan gi kedai ah fatt seberang..tpi still anank2 diorg sekolah sama2 dan amik kelas agama seperti yg lain.

namun sikap dalam diri kita juga umpama akar umbi keturunan tersebut..atuk aku dianiaya oleh sama melayu seoragn yg amat dipercayai sahabat baiknya sendiri,

AKU JUGA DH LAMA KEJE NGAN CINA..TAK DINAFIKAN CINA memang punyai pandangan sinis terhadap kita melayu kenapa...? kerana sikap kita sendiri dan ambil mudah nikmat yang tersedia jadniya seorang yang lemah dan laidback pada effort kita sebgai individu yang perlu ada jati diri dan kekuatan sebagai insan yang ada nilai2 murni sebagai islam dalam masyarakt.

kerja dengan melayu pula aku pernah diperlakukan lagi teruk dari cina buat kat aku..pasal itula aku ckp orang melayu suka pandang orang lain dari segi luaran tanpa perlu mengambil kira faktor2 lain. kelompok2 tertentu saja yg dijadikan kawan atas dasar2 kepentingan dan favouritism.

sekarang aku dah jadi 2nd bos aku..aku amik kawan melayu aku keje...tau apa jadi?? aku balik dikatakanya tak tolong diorg..padahal aku dh bagi dia segala kesenangan namun dia nk lebih lagi, aku serba salah skrg sebagai kawan dan sama bangsa aku tk tau nk marah ke nk buang dia dari sykt aku skrg. Apapun..apa2 jua isu tak puas hati timbul kena buat satu guideline keje dia kat mana dan segala ketidakpuashati diorg kena letak tepi secara professional since itu yg diiorg dah mulakan, bila kita baik diorg pijak2 kita, so.. be firm to those kind attitude, keep silent and play smart no bimbo2 ya..

rospinki posted on 9-5-2013 10:27 AM
tu pasal...naik nyampah lak aku nengok nya...kenmain lagikkk, tah camana klau idup2 org lagu ni ek ...

tapi aku suka kacau org mcm ini...makin dia cakap banyak makin terserlah IQ nya...hehehe...sudah lah... mengumpat pula kita..hahaha

makkenits posted on 9-5-2013 09:41 AM
risau aku tgk org melayu berbalah sesama sendiri ni  ikut ati bnyk benda yg nak aku kongsi utk ko ...

hati hati makkenits...saya pun mcm kamu juga dulu...ada forumer disini pakai nama melayu...cakap mcm org pakar agama...cakap di melayu...cakap dia Islam.....aku punya nasihat to U...kamu jangan percaya...terlalu nampak apabila mereka komen kerajaan dan negara kita...mcm tiada semangat patriotisma langsung...be careful...

arianakhalid posted on 8-5-2013 10:37 PM
Kat Sabah beberapa ahli politik yg penting dpt seat parlimen adalah dr golongan ni.

...

Saya org Sabah...tapi kenapa org pintar/ banyak jasa pd org Sabah seperti Datuk Bernard Dompok...yg menyuarakan isu RCI baru baru...ditolak mentah mentah oleh org Kadazan?....kalah pula?...mcm mau menangis dia bila dapat keputusan aritu....tolak org Dusun dan Murut...org Kadazan dan Cina sabah memang menolak BN....sedih...

Simunggu posted on 9-5-2013 11:30 AM
hati hati makkenits...saya pun mcm kamu juga dulu...ada forumer disini pakai nama melayu...cakap m ...

saya melayu jati n islam.. mmg sebelum berkongsi apa2 berkaitan politik, perlu fikir banyak kali... sebab ianya mungkin disalahtafsir.. apapun, pegangan saya dlm politik adalah berdasarkan pengalaman saya berkerja di bawah 2 pentadbiran parti politik yang berbeza... setiap satunya ada pro's n con's.. apa yg penting kita perlu pandai menilai dan berfikir secara rasional dan logik apabila bercakap tentang apa2 perkara berkaitan politik...

yg ni memang x setuju sgt2..Sampai minta tolong Obama.Memalukan

Follow Us
rospinki posted on 9-5-2013 10:49 AM
aku pun nk tumpang kepelikan aku jgak kat sini...orang melayu ni penuh rasa dendam kesumat seperti ...
  1. AKU JUGA DH LAMA KEJE NGAN CINA..TAK DINAFIKAN CINA memang punyai pandangan sinis terhadap kita melayu kenapa...? kerana sikap kita sendiri dan ambil mudah nikmat yang tersedia jadniya seorang yang lemah dan laidback pada effort kita sebgai individu yang perlu ada jati diri dan kekuatan sebagai insan yang ada nilai2 murni sebagai islam dalam masyarakt.
Copy the Code
part yang ni aku like seratus juta kali...
majoriti budak2 hingusan yang perasan urban ni sibuk nak ubah kerajaan tapi perangai time kerja hampeh....buat kerja sambil lewa...sedangkan ada keistimewaan ni dah terkebelakang...bayangkan la kalau sama rata dengan golongan itu...

malu betul