CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anwarnuwa

Senarai threads yg betul2 legend / paling hit kat sini

masyit posted on 9-9-2013 10:54 AM
hehe awk tengok kat depan sekali..list thread sume tu...
pastu awk tngok ada 'new' warna biru tu  ...

oooo....ok, dh jumpe
tenkiu darling

edoraixora posted on 9-9-2013 11:52 AM
oooo....ok, dh jumpe
tenkiu darling

selamat study.hehe

punya lama register,baru la ni aku betoi2 hooked dgn stori2 kat MPS ni....memang menarik

masyit posted on 14-8-2013 04:35 PM
tahukah anda tiramisuu

selama 3tahun sy berforum

a'aaa... saya pun baru tahu .. kekekeke..

kagiru posted on 18-5-2013 04:38 PM
Saya suka tread syam dan the flash...memang menarik....seram...

tqqqqq

rempitannn

Follow Us
Makcu posted on 29-7-2013 04:43 PM
Why so serious nak CSI cite2 kat sini. . Dah tentu semua cerita kat Bod ni rekaan semata-mata. Mana  ...

jgn cakap besar...

di makbulkan Allah terbuka hijab awak tu

sampai bila pon awak menyesal sebab pernah cakap besar mcm ni

NaylaArisha posted on 7-10-2013 02:50 PM
jgn cakap besar...

di makbulkan Allah terbuka hijab awak tu

Tolong bgtau mana2 ayat Quran atau hadis yang suruh kita percaya wujudnya hantu??? Kalau aku tak percaya hantu berdosakah??? Khurafat semua ni. Orang dah ke bulan....orang melayu tak abis abis dengan hantu

Makcu posted on 29-7-2013 04:43 PM
Why so serious nak CSI cite2 kat sini. . Dah tentu semua cerita kat Bod ni rekaan semata-mata. Mana  ...

memang la xde hantu beb tapi syaitan iblis tu smua adakan,drg ni la yg menjelma jadi hantu..baideway,skrg ni ko xde la nampak apa-apa..tapi karang kalau ko d takdirkan nampak menatang ni..memang ko akan ingat sampai bila-bila..
Dulu,sy ada kawan mcm ni..tak percaya benda halus satu hal..suka cakap besar pun satu hal lagi..sekali kena sergah kak pon dalam toilet,sakit terus..lama gak sakitnya.. Beringat-ingat la sblum kena ye dik..

Makcu posted on 7-10-2013 03:57 PM
Tolong bgtau mana2 ayat Quran atau hadis yang suruh kita percaya wujudnya hantu??? Kalau aku tak p ...

jgn takbur....

that all

NaylaArisha posted on 7-10-2013 04:43 PM
jgn takbur....

that all

Ini bukan isu takbur.....ini isu membersihkan kepercayaan kita supaya hanya takut kepada Allah dan yakin sepenuhmya dengan kekuasaanNYA.
Ko tahu apa maksud takbur???
Takbur bermaksud sombong dengan Allah......sedangan aku menyeru kepada kebergantungan hanya kepada Allah......ko kata Takbur???

cmf_blanco posted on 7-10-2013 04:17 PM
memang la xde hantu beb tapi syaitan iblis tu smua adakan,drg ni la yg menjelma jadi hantu..baidew ...

Aku sedang menyeru kepada MengEsa kan kekuasaan Allah berbanding Hantu......kat mana pulak yang cakap besar???

Makcu posted on 7-10-2013 05:28 PM
Aku sedang menyeru kepada MengEsa kan kekuasaan Allah berbanding Hantu......kat mana pulak yang ca ...

niat ko tu baik tapi cara ko tu x brapa nak ngam..tone post ko tu mcm seolah-olah nak memperkecilkan forumer-forumer yg ada kat dalam bod ni..
Klu ko x pernah jumpa apa-apa makhluk halus lagi selama ko bernafas ni,ok la.. Itu dr bahagian ko..tapi kat dalam bod ni, mungkin ada forumer yg dah lalui bermacam-macam hal berkenaan makhluk halus ni..part itu ko kena respect..
Jgn la sbb ko x pernah jumpa apa-apa ko boleh assume apa yg org lain lalui adalah mengarut semata-mata..
Dan sy percaya,forumer yg dah ada pengalaman dgn makhluk halus ni sememangnya juga sentiasa mengesakan Allah swt..bahkan sebenarnya,ujian dr Allah melalui gangguan dgn makhluk halus ini adalah salah satu cara utk hambanya kembali mengingati Dia..
Forumer yg ada kat bod ini bukan mengagungkan kewujudan makhluk halus tapi bersama-sama saling memperingatkan akan kebesaran Allah swt..
Kalau ada pengalaman yg direka-reka,itu masalah penulis menipu forumer yg membacanya..sendiri mau ingatlakan..
Dik,mengajak manusia ke arah kebaikan memang mulia tapi..sila peka dengan keadaan sekitarnya baru la masuk mencelah, jangan main terjah saja..

Sori la kalau sy teremo tapi sy dapati cara adik sgt defensif dan sedikit kurang ajar pada hemat sy..dengan membentak dan memperlekehkan forumer lain..dalam forum,sangat penting utk hormat diantara sesama forumer..bukan d dunia nyata saja..
Apa pun,segala yg buruk adalah dr sy juga.. Yg baik dan benar dr Allah swt..Maaf sekali lg dr sy dan Assalamualaikum..

Makcu posted on 7-10-2013 05:28 PM
Aku sedang menyeru kepada MengEsa kan kekuasaan Allah berbanding Hantu......kat mana pulak yang ca ...

Relek makcu jangan gaduh2... hehehehe

"Hantu" tu cume istilah...
Yang ade mengganggu manusie selame ni - yang jadi "hantu" - tu jin n syaitan... tu je...
Since jin n syaitan dah ade sebut dalam Quran, so pecaye la...

Pasal nak menyeru kebergantungan kepade Allah... cube bace balik, sumer citer2 kat sini endingnye bergantung pade kekuasaan Allah jua... Last edited by sham-xv1986 on 7-10-2013 07:26 PM

cmf_blanco posted on 7-10-2013 05:55 PM
niat ko tu baik tapi cara ko tu x brapa nak ngam..tone post ko tu mcm seolah-olah nak memperkecilk ...

macam mana tak kata rekaan kalau kat sini siap ada cerita kena kejar dengan pontianak..........udah macam cite zombie kampung pisang atau Evil dead atau nightmare on elm street.

Berhenti menipu diri sendiri.......tak de sorang pun benar2 pernah jumpa hantu. Dalam mimpi mungkin atau dalam fikiran dia saja.

Dah banyak kes yang aku jumpa beria-ia kisah kena kerasukan hantu, bomoh bagitau macam-macam cerita dan versi. Bomoh picit ibu jari suruh hantu keluar. Ustaz pulak baca macam-macam ayat. 4 orang pun tak boleh pegang.....bila dia meronta-ronta. Last-last terbongkar yang semua ni tipu aje sebab nak sakitkan hati mak dia sebab tak benarkan dia kawan dengan jantan idaman dia.Lagi stu kes yang hampir sama sebab dia sakit hati dengan abang dia.....dibuatnya kerasukan hantu.

Korang fikirlah balik. Kalau ada yang buat cerita dusta pasal jumpa hantu, kena kejar hantu semua tu......cerita dusta ni akan kekal sampai bila-bila. Setiap kali ada sesiapa terbaca cerita dusta ni korang akan dapat dosa sampai hari kiamat.

Aku sekadar menyampaikan. Mungkin cara aku agak keras. maaf

yg cerita budak2 laki sewa rumah kat seremban.bg link...nak baca balik cerita diorg.best.

tp, betul ke idak, tak tahu la..sama jugak mcm cerita rumah sewa kat shah alam.menarik sgt.

Makcu posted on 8-10-2013 08:23 AM
macam mana tak kata rekaan kalau kat sini siap ada cerita kena kejar dengan pontianak..........uda ...

Kene kejar pontianak... erk terase... hehehe

Skang ni makcu tak pecaye kat hantu... tapi hantu tu kan istilah je... yang sebenarnye bende tu jin...

Untuk orang yang menipu tu, kalau nak ikutkan, dalam ape2 topik ade je yang menipu... saintis ade yang menipu, doktor, lawyer, polis sumer ade kes menipu dalam bidang diorang... inikan pule citer hantu... memang ade la orang2 yang menipu sebab nak attention...

Sepupu saye kene sihir 2 tahun lebih, so adekah die menipu setiap kali kene rasuk? Sanggup pulak die menyusahkan diri sendiri 'berlakon' kene rasuk tiap2 minggu ye... Sanggup pulak seksa diri sendiri tak makan tak minum tak tido sampai tinggal tulang...

Tak bemakne makcu tak penah jumpe bende tu, die tak wujud... sebab tak penah jumpe je, makcu tak caye? Macam longgar sangat je argument tu... Seumur idup saye tak penah jumpe orang eskimo, adekah orang eskimo tu tak wujud? Hehehe... Adekah ustaz2 yang penah cover pasal bende ni, (Haron Din, Ismail Kamus, Kazim Elyas) semuenye tipu?

Last edited by sham-xv1986 on 8-10-2013 10:50 AM

macam mana tak kata rekaan kalau kat sini siap ada cerita kena kejar dengan pontianak..........uda ...

Hantu tak merasuk...
Jin yang buat cam tu ....

rdzaccess posted on 8-10-2013 11:34 AM
Hantu tak merasuk...
Jin yang buat cam tu ....

Tuan Rdz, saya ada PM. Tolong check ya....

makcu belum jumpe kes2 yg benar sebenar2 nye kot
since makcu asik jumpe kes tipu jer, jgn la pukul rata semua

xpe, nanti kalo makcu dh berhadapan ngan kes yg tak tipu
atopun makcu sendiri yg dah mengalaminye
jangan lupe update kt sini ye